Autor Wątek: kwiz jRPG  (Przeczytany 35122 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #140 dnia: Listopada 19, 2004, 03:47:08 pm »
Moja propozycja, zróbmy tak:
-Zostawmy w spokoju gry nie od Square... zostawmy ten Legend of Dragon bo jest mu bardzo blisko do Final Fantasy jeśli sie patrzy z boku na to... n i obiecaliście Yuz to niech będzie...

-Wszystkie Finale -to podstawa niech będą... ale zostawmy w spokoju na boga te poboczne... po co nam FFMQ... jak tak to ja moge dać jeszcze pytanie z FFCrystal Cronicles... nikt nie grał... ja też ale co z tego...

-Legend of... ja już mje zdanie wypowiedziałem.. róbcie co chcecie, ale mi się wydajeże SNES nie jest zbyt popularną konsolą i zdecydowanie bardziej popularna była odsłona na PSone... ale mnie to rybka bo i tak nie grałem w żadną część... a szkoda :(

-Final Fantasy Tactics... nom i jak chcecie to FFT:Advence-bo w to grało dużo osób więc proponuje żeby było... (Żeby nie było... ja nie grałem ale liczy się opinia ogólu i nie piszcie raczej postów... "a ja w FFTA nie grałem i niechce odpowiadać)

-Vagrant Story-musi być i basta!!!!

-Front Mission Saga-wydaje mi się że wystarczy że będzie pytanie z jednej częście... proponuje część 3 bo jest najabardziej popularna i najlepsza

SaGa Frontier-Musi być bo jest to gra od Square i to dosyć znana giera od Square.. proponuje część 2 bo yła znacznie populearniejsza od 1 i 3

Threads of Fate-gra od Square i do tego dosyć znana, musi być :)

Breave Fancer Musashiden-Gra od Square i bardzo znana-jeśli ma być Threads of Fate to Musashi jako protoplasta wyżej wymienionej też musi być (ja wymyślam pytanie, od razyu się wqręcam ;) )

i To by było na tyle... zapomniałem o jakimś znanym tytule?
Nie bójcie się że nieznacie jakiegoś tytułu... najważniejsze jest to żeby były gry ze znanej serri Square... nie mówie tu o jakimś rpg z Nesa tylko o znanych grach z PSone ew. PS2, n Star Ocean 3 może być bo się niedawno ukazał ale grał ktoś i może dać pytanie?
Moim zdaniem taka liczba tytułów będzie tym bardziej fer bo nie wszyscy grali w FF a grali w inne świetne gry ze stajni Square :)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #141 dnia: Listopada 19, 2004, 03:49:56 pm »
jeszcze oczywiscie CT i CC :P
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #142 dnia: Listopada 19, 2004, 03:53:55 pm »
Jeżli mowa o słynnych grach Square to poprę cię o BVM... powiedziałbym jeszcze, że nieładnie by było zapomnieć o Parasite Eve, również od Square (nie grałem, dlatego nie napisałem) oraz Xenogears (jak wyżej).

Cytuj
zostawmy ten Legend of Dragon bo jest mu bardzo blisko do Final Fantasy jeśli sie patrzy z boku na to...

ehh.... ja straaaaaaaasznie LoD'a nie lubię, pomimo faktu, że prawie całego przeszedłem. No ale moje zdanie się nie liczy.... mogę odpowiadać właściwie, co mi tam.

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #143 dnia: Listopada 19, 2004, 04:11:32 pm »
dobra może będę burakiem ale... ale biore sprawy w swoje ręcę bo jakoś mi się nie podoba to co na arazie robicie z tym kwizem...
po pierwsze:
Kwizu na pewno nie będzie w ten weekend... chyba niechcecie żeby po raz kolejny wyglądał jak z du*y.... chce żeby było duzo osób i dużo pytań:

Po drugie narazie robie ankiete ja gry mają być... piszcie jaką część z danej serri chcecie zobaczyć (jeśli nie graliście w żadną z częsci w wymienionych serii to nie piszcie żadnej propozycji bo wam to jest obojętne i wybieżecie byle co ale ci co grali w jedną część z całej serii będą woleli aby była inna i waszym bezmyślnym głosem dana osoba straci szanse na punkt...)
Na pewno będą:
Final Fantasy I - X-2
Chcrono Cross
Chrono Trigger
Vagrant Story
Brave Fancer Musashiden
Threads of Fate
Final Fantasy Tactics
Final Fantasy Tactics Advence
Xenogears


i teraz zaczyna się coś na co macie głosawać i napisać mi tu w poście którą część z danej serii chcecie tu zobaczyć (jak już mówiłem jeśli nie graliście w żadną część napiszcie że jest to wam obojętne...)
Głosowanie:
Front Mision -?
SaGa Frontier -?
Parasite Eve -?
Jest jeszcze jakaś znana gra? -to podaj nazwe...
Legend of Dragon- piszcie czy chcecie aby byłą ta pozycja czy może wolicie żeby odpadał... ja jestem za jej wypadem...

piszcie w postach na jaką część głosujecie i narazie nie mówcie kto do czego może wziaść pytania bo już jest to w iare ustalone...
Aha no i jeśli macie jakieś sprzeciwy przeciwko temu żeby były wszystkie znane rpg od Square to piszcie... ale moim zdaniem tak jest lepiej bo każdy ma równe szanse...

P.S. Jeszcze raz sory że zachowuje się jakbym tu żądził ale narazie nic z tego ie wychodzi...
P.S. 2 żeby nie było że ja się robie tu szefem.. nadal pytania będziecie słali do Sergeya i odpowiedzi tylko że ja mam się wwżiąść za to i pytania do odpowiednich gier prosić będę odpowiednie osoby (np o pytanie do Xenogears zapytam mottusa a pytanie do FM -GP , którzy raczej w kwizie nie wezmą udziału ale jeszcze o to ich zapytam)
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2004, 04:23:52 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #144 dnia: Listopada 19, 2004, 05:43:31 pm »
Gipsi czemu wziales wsyztsko w swoje trece i od keidy jestes oragnizatorem kwizu. Bo jakos nie pameiatm nkc na ten temat. I NIE BEDZIE ZADNYCH XENO. W to z calego 4um gralk chyba jeden Mortus.
i ja nie wiem czy ToF i BvM sa takie znane ale kij. Ja prosze o to by Gipsi i Tant zglosili sie do mnie na GG bo mamy cos do uzgodnienia :D

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #145 dnia: Listopada 19, 2004, 05:51:10 pm »
Są znane...
i ja nie jestem organizator quizu.. mówiłem że nadal ty nim ozostaniesz...
tylko poprostu krew mnie zalewa jak kilka osób pisze że może robić zadania do tego i do tego... inni piszą że nie grali w to i tamto... jeszcze inni że co innego... moim zdaniem na razie z quizu wyhodzi kapa... i w xenosage nie grał tylko mortus...

Brave Fancer Musashi i ToF są znane i napewno sprzedało się bardziej niż jakiś LoD(nie zażucamn ic tej grze tylko pookazuje jak jest znana) i wśród gier Square to to znane propozycje, i przedewszystkim cenione :)

heh to kiedyś się tam zgłosze na razie czasu nie mam...
no sorki że się tak wqręciłem ale widze że i tak z tego nic nie będzie co proponowałem więc lajt :)  sorka jeszcze raz... tylo że ja wogóle niewiedziałem że tu jest jakiś organiator :rolleyes:  
« Ostatnia zmiana: Listopada 19, 2004, 05:52:37 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #146 dnia: Listopada 19, 2004, 05:56:07 pm »
heheh ja ejstem organizator :P
ej dobra teraz juz defaltowo i ostaytecznie
FFy wszytskie poza FFCC i FF11
BVM
TOF
Legend of Mana
FM3
VS
Chromosy bez RD
LoD
SaGa
I JESLI KTOS MA JESZCE JAKEIS PROPOZYCJE NIECH NIE PISZE W TYM TEMACIE TYLOO DO MNIE NA GG!!!

MarvelliX

  • Gość
kwiz jRPG
« Odpowiedź #147 dnia: Listopada 19, 2004, 06:38:44 pm »
Brave Fancer Musashiden O_o co to pierwszy raz to widze...
Threads of Fate to też O_o ...


Cytuj
Seiken3 jest moim zdaniem najlepszą grą jaka kiedykolwiek wyszła na konsoli SNES (tak, bije on CT)
I nie tylko twoim :P ... mam jeszcze gzieś zapisss przed walką z ossstatnimi 2oma bogami :rolleyes: ehhh polecam tak czy siak :>

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #148 dnia: Listopada 19, 2004, 06:40:34 pm »
no ale w koncu to popularna gra no nie -_-

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #149 dnia: Listopada 19, 2004, 09:54:51 pm »
heh a FF1 jest popularny? O_o
panowie właśnie tu tkwi problem... jak ktoś iał PSone i grał w RPG od Square to dla niego jest to tytuł znany... ale jeżeli gracie na emulatorach to gracie w gry typu FF1,2,3... ja czasy nesa mam za sobą i nie miałem zamiaru grać w te tytuły... ale dobra w sumie macie racje usuńmy Brave Fancer Musashinden, oraz Threads of Fate bo w to nikt nie grał, grłem tylko ja w BFM i Tant w ToF więc nie ma sensu tego dawać...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #150 dnia: Listopada 19, 2004, 10:38:48 pm »
ja tez gralem w BFM i cale przeszedlem....jest to bardzo swietna gra i racze powinna byc...

mala propozycja dla organizatora/ow...

moze zrobie quiz na zasadzie kilku czesci...np. w 1 czesc 3 gry:powiedzmy FF7, VS i SF2...w kazdej kategorii po 3 pytania...czyl 9 pytan na jedna czesc...2 czesc...niech bedzie FF8, PE i CC...i tak dalej...w zaleznosci od udzielonych poprawnie odp tyle punktow (max.9 bo jest 9 pytan)...osoba ktora po wszystkich czesciach bedzie miala najwiecej pkt wygrywa...zabawa bedzie trwala dluzej, to raz...bedziecie mogli "przygotowac" sie na nastepna czesc...

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #151 dnia: Listopada 20, 2004, 09:53:51 am »
o ARD bardzo git pomysl tylkpo 1 czesc bedzie miala wiecej niz 9 :P

dobra to 1 etap bedzie de best latwy a potem coras troodniey czyli:
-CC
-FF7
-VS
-FM3
-Legend of Mana
-ff10
-ToF
-FF5

2 etap:
-FFT
-FF3
-FFMQ
-FF4
-FF6
-LoD
-FF10-2


etap 3:
-FF9
-FFTA
-CT
-FF1
-FF2
-FF8
-BVM

moze tak byc?
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2004, 03:10:08 pm wysłana przez S&S »

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
kwiz jRPG
« Odpowiedź #152 dnia: Listopada 20, 2004, 10:02:13 am »
Cytuj
nie widze potrzeb.. oprócz Tamayi chyba nikt nie grał w tę część...
Gipsi, ależ ja też jeszcze nie grałam. Mam tylko całkiem duży opis fabuły, z którego mogłabym wykopać kilka pytanek.

Niezwykła dyskusja odnośnie tego, co ma być, a co nie ma być.  :) Właśnie dowiaduję się ile ciekawych mnie gier ominęło. Ale kres czemuś takiemu mogłoby chyba położyć założenie tematu : "W jakie rpg grałem/am" i każdy uczestnik zamiast się kłócić wymieniłby wszystkie tytuły, a S&S mógłby sobie przeczytać w spokoju.

S&S teraz to już pytanka chyba doszły jak sobie życzyłeś.  A jakby coś najwyżej daj znać, którymś z możliwych sposobów.  :)
 

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #153 dnia: Listopada 20, 2004, 01:24:00 pm »
Serge, nie rob tego w ten sposob...wymieszaj gry...daj powiedzmy 2 z najpopularniejszych, 2 z popularnych i 2 z mniej znanych...nie laduj najlepszych do jadnej grupy...

tak tylko podpowiadam...;)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #154 dnia: Listopada 20, 2004, 03:11:01 pm »
a tak moze byc?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #155 dnia: Listopada 20, 2004, 03:32:27 pm »
ej ale wam chodzi o to że jak ktoś zdobędzie w 1 etapie mniej punktów od innych do do 2 etapu nie dochodzi już?:>


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #156 dnia: Listopada 20, 2004, 06:29:12 pm »
Cytuj
ej ale wam chodzi o to że jak ktoś zdobędzie w 1 etapie mniej punktów od innych do do 2 etapu nie dochodzi już?

Jak nie będziesz miał wymaganych 30% odpowiedzi to nie zdajeszi pozostaje ci pisanie kłizu w sesji zimowej hjehjehjehjehjeje

a tak na serio, to chyba tak nie myślicie co? Bo to by było troszku nie teges. Mógłbym nie dotrwać do pytań z FFTA 0_0... a jakieś nagrody przewidział organizator? Siakieś PS dwójki dla najlepszych? Może kino domowe, albo maszyna do waty cukrowe Klaudiusza z telezakupów MANGO?

aha... i kiedy się ten cały kłiz ma odbyć? Bo już siem doczekać nie mogę...

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #157 dnia: Listopada 20, 2004, 07:01:50 pm »
esyztsko w swoim czasie ziomki :P
po pierwszym etapie odpada 4 najslabszych.
Potem po drugim odpada kolejnych dwoch i w finale zostaja 3 osoby. I wygrywa........no zgadnijcie ile :P
a Shirley cos kiedys mwoila ze nagroda moze byc..........10mb konto na SZ :P no i ofkors materialna super nagroda.................................satisfaction :P :lol:

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #158 dnia: Listopada 20, 2004, 10:44:26 pm »
no to zajebiście żeś to obmyślił chłopcze... natrafiam w pierwszym etapie na pytania do FFów, LLegend of mana i wypadam.. a  powiedzmy w drugim etapieb by były takie gry że był bym najlepszy... nice....


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
kwiz jRPG
« Odpowiedź #159 dnia: Listopada 20, 2004, 10:57:35 pm »
jezu Gipsi tobie zawsze cos nie pasuje!!! Chocby sie nie wiem jak ktos staral to wedlug ciebie zawsze wsyztslo jest do dupy i beznadziejnie!!! jka ci cos nie pasi to nikt ci nie kaze brac udzialu w tym cholernym quzizie!!! a "system" zostanie taki jaki jest!!!