Autor Wątek: Valkyrie Profile HELP!  (Przeczytany 6148 razy)

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« dnia: Kwietnia 10, 2004, 06:30:04 pm »
ludzie pomocy!!!!!!! Gram w VP narazie jestem totslny newbie ale mnie wciagnelo....no i teraz problem zacinaja moi sie w roznych moiejscach dialogi i niem wiem co zrobic CHYBA nie moge przewijac textu gram na pliku bin sciagnietym z emula. To ja cos zle robie, jakies pluginy czy moze zribane VP....HEEEEEEELLLLLLLL(P)
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2006, 08:10:54 pm wysłana przez Gipsi »

MarvelliX

  • Gość
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 10, 2004, 10:43:04 pm »
Eee hehe to w VP jessst normalne, z tego właśnie powodu Moja nie widział jessszcze wssszystkich bohaterów :( , ale znalazł kombinację pluginów która jak narazie działa (z tym że czasssami sssię zawiesza po zakończeniu walki <_< ). Tu sssą one przedssstawione ePSXe :) znajdzie tau też tam wymagane pluginy ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2004, 10:45:01 pm wysłana przez Marvell »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 11, 2004, 12:12:29 pm »
dzieki Marvell przyda sie moze sobie zagram. How nostalgic...

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 11, 2004, 08:01:08 pm »
Cholera działało dobrze VP na CVGSie tyle że.... na mapie świata się wiesza :( a co do pluginów to może nie ustawiłeś dobrze kontrolek albo cu plug iny cały pak możesz z eMula ściągnąć i poexperymentuj...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2004, 08:01:43 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 17, 2004, 03:40:27 pm »
dobra gram teraz na innym emuletorze i dziala, ale chce jakis podstawowych informacii. Jestem tuz po odlaczeniu sie Freya'i od druzyny. Co to sa te wszytski periody...jak dziala ten fuckin combo guard? Gdzie najlepiej trenowac...no i co teraz zrobic bo niebardzo wiem......Marvell, De6v6il6 licze na wasza pomoc  

MarvelliX

  • Gość
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 17, 2004, 09:27:04 pm »
Oj duzo by tu tłumaczyć.
Zacznie Moja może od "combo guard". Jest to poprossstu blok przeciwnika jessst nie ssskuteczny przeciwko magii, a żeby go rozbić to trzeba naparzać kilkoma jednossstkami naraz albo urzyć wślizgu czy ataku od tylca. Po przebiciu sssię przez blok jednossstka wroga zazwyczaj traci na turę kontrolę (wełbie jej sssie kręci :P )
Teraz trening - to nie jessst łatwe bo mozliwość oddwiedzania róznych lokacji jessst ograniczona, najlepiej poprosssstu wybijaj wszyssskich przeciwników na ssswojej drodze i niech tau zapomina dodawać sssobie punktów do ssstatystyk
Gra dzieli się na Chaptery i Periody. Chapterów jest 8 i mieści się w nim (zdaje sssię) 28 Periodów po tym czasie gra sssie kończy i przechodzi tau do finału - Ragnarok. Wejście do dungeonu (czerwony sssymbol) koszuje dwa Periody, do miasta (niebieski sssymbol) jeden Period.
Jesli tau nie wie czegoś jeszcze to pogada z takim różowym czymś co jessst przy wejściu/wyjściu do/z pierwszego dungeona. On/Ona posssiada wszelkie potrzebne informacje. B)


Jak coś Moja pkręcił to niech ktoś poprawi.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2004, 09:30:25 pm wysłana przez Marvell »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2004, 09:46:47 pm »
dobra a po co wchodzic do miast skoro tam nie ma sklepow?

MarvelliX

  • Gość
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 18, 2004, 12:58:49 am »
W miassstach tau zdobywa bohaterów których nassstępnie się ćwiczy i wysssyła do Valhalii. Po zdobyciu bohatera może tau dossstać od niego prezent jeśli wejdzie do odpowiedniej lokacji jego miasssta.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 18, 2004, 09:56:44 am »
dobra sorki ze tak mecze moimi doornymi pytaniami ale mam jeszce jednpo zwiazane z combo guard, jak robic wslizg i "atak od tylca" bo karze atakowac powiedzmy Lenneth i moge sobie wciskac co chce ale ona zaataqje zostanie zablokowana i ucieknie to samo kiedy ataqje Arngrimem i jak ataqje ta dwojka naraz

MarvelliX

  • Gość
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 18, 2004, 05:06:47 pm »
Rodzaje ataków sssą uzależnione od posssiadanej bronii i umiejętności possstaci (jessst taka umiejętność która pozwala zrobić unik i zaatakować przeciwnika od tyłu). Także na początku najlepiej napażać wszystkimi jednego przeciwnika, zazwyczaj to ssskutkuje.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 19, 2004, 12:03:33 am »
OK...teraz moja kolej...o co chodzi z tym Enemy Purify czy jak to się nazywa ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

MarvelliX

  • Gość
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 19, 2004, 12:21:09 am »
Ehhh dawno w to nie grałem sssprecyzuj pytanie ;)  bo nie bardo wiem o co chodzi...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 19, 2004, 12:35:45 am »
Jak zrobię atak to czasem pojawia się coś w stylu zrobienia wykończenia przeciwnika...wlasnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 19, 2004, 12:41:16 am »
Jeżeli się nie myle  to wtedy możesz w niego nawalać jak najwięcej po to aby z niego wylatywały skarby i jakieś gemy które dają większą ilość exp. ale grałem w Valkyrie daaaawno temu więc neiwiem też dokładnie oco ci chodzi:/


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

MarvelliX

  • Gość
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 19, 2004, 01:28:21 am »
Jak już wiesz każda possstać obsssługuje dany button X O itp :P jak twój Hit osiągnie 100% możesz wykonać cios ossstateczny klikając na daną possstać, jesli niechcesz zadawać ciosssu to klikasz kursssory w kazda ssstrone ;)
Teraz tak: te possstacie które uczessstniczyły w dobiciu do 100% hita i mają pusssty wssskaźnik stm (nie pamiętam jak to sssie naprawde nazywało :P) mogą wykonać ten ciosss (przyczym każda possstać ma rzecz jasssna inny i o innej sile i efekcie :) )

Jeśli nadal czegoś nie rozumiesz to zadaj jeszcze dokładniejsze pytanie ;)  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 19, 2004, 01:04:45 pm »
A co do tego ciosu ostatecznego to chyba w zależności od posiadanej broni możesz do konać mocniejszy atak co nie?
Pamiętam że niekiedy Valkyria jak wybijałem przeciwnika to wykańczała przeciwnika niekiedy inaczej, czasem na koniec żucała jakieś lance podczas gdy się jej skrzydła rozwijały a czasami po tych lancach robbiła jeszcze dodatkowo inne rzeczy np. jakiś krzyż niebieskie się pokazywał czy coś takiego.. sory za chos ale naprawde grałem w tę gre cholernie dawno temu <_<  Mam nadzieje że wiesz Marv o co chodzi? Czyli sprecyzuje pytanie:Od czego zależy jak mocne będzie specjal?


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 19, 2004, 02:14:59 pm »
No nie wiem...ostatnio pamiętam jak robiłem Jelandą wykończenie to zrobiła Ifrit Carcass a potem mając ta samą broń zrobiła ten swój najsłabzy.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

MarvelliX

  • Gość
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 19, 2004, 04:35:25 pm »
Tylko Leneth ( ^_^ ) i magowie maja ossstateczne ciosssy uzależnione od posssiadanej broni, u Valkyrii są tylko 2 rodzaje (zwykłe koszenie przeciwnika krzyżowymi lancami po uprzednim ssstłuczeniu go :lol: i druga ta sssama co pierwsze + wyskok i rzut etheralną lancą) natomiassst u magów jessst uzależniony od czaru jaki sssobie wssstawiliśmy za główny, każdy czar (poza defensywnymi) ma inne zakończenie. W twojej sssytuacji po wykonaniu ciosssu kończącego lassska musiała sie złamac i nassstępny ciosss był już zwykły (czyli ssseria zwykłych czarów). Etherstaff (czy jakoś tak sssie zwało :P) ma zdaje się 60% na złamanie są jednak lassski które walą potężnymi czarami i sssa nie łamliwe ;) znajdziesz takie w dalszej grze (chyba że grasz w trybie easy :P)

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #18 dnia: Września 23, 2004, 02:37:51 pm »
Cytuj
(...), u Valkyrii są tylko 2 rodzaje (zwykłe koszenie przeciwnika krzyżowymi lancami po uprzednim ssstłuczeniu go :lol: i druga ta sssama co pierwsze + wyskok i rzut etheralną lancą) natomiassst (...)
em nie do konca ... te specjal Valkirii jest niepelny ... napisales ze [zwykłe koszenie przeciwnika krzyżowymi lancami po uprzednim ssstłuczeniu go :lol: i druga ta sssama co pierwsze + wyskok i rzut etheralną lancą] no a powinienes jeszcze dodac ze po tym jak przeciwnik dostanie i "ethernalna" lanca sie rozwali w pyl to majac odpowiednia bron(np. Angel Slayer :P) z tego pylu utwarza sie wokol przeciwnika kula i nastepuje wybych tejze i ona zadaje obrazenia .. :D tak jest w pelni  :D
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline raavi

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • NeoBux
Odp: Valkyrie Profile HELP!
« Odpowiedź #19 dnia: Września 04, 2008, 11:17:32 pm »
Mam pytanie do graczy Valkyrie Profile 2 Silmeria.
Mianowicie chodzi o trick z niekonczacym sie ap podczas ataku - jak to zrobic?? Widzialem na youtubie ze tak da rade zrobic tylko nie wiem jak. Pomozcie...

I jeszcze jedno. Na czym polega perfect release?