Autor Wątek: Realizm  (Przeczytany 7751 razy)

Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Realizm
« dnia: Marca 24, 2004, 01:02:52 pm »
Kiedyś, kiedy FF8 ujżał światlo dzienne rzesze fanów FF podzieliły sie na dwa obozy: za i przeciw. Ósma część wywołała burzę, nie ma co do tego wątpliwość. Square postanowiło zrobić grę bliżej nawiązującą do współczesnych realiów niż to miało miejsce przy poprzednich odsłonach serii, odcinając się po cześci od baśniowości poprzedniczek. czy to było dobre posunięcie?

Ja byłem zawiedziony. w jRPG fascynował mnie ten baśniowy, tak bardzo nierealny świat, dzięki któremu mogłem zapomnieć o szarej rzeczywistości. dlatego dziś z takim sentymentem wspominam właśnie te najbardziej "klasyczne" RPG jak np. FF od początku do 7+9, Wild Arms, Suikodeny, Chronosy itp. To samo przeżywałem czytając książki Tolkiena- odpływałem gdzieś dalek w bliżej nie określonym kierunku, zostawijąc świat daleko w tyle, i za to kocham te stare pozycje.

Moje pytanie brzmi: czy potrzebne są w RPG nawiązania do rzeczywistości????

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 24, 2004, 03:21:10 pm »
mnie sie tam podobalo to odniesienie do rzeczywistosci jak dla mnie to byl dobry ruch square. tez lubie "odplynac" (bez skojarzen :P) przy fantastyce ale takie cos tez jest potrzebne
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 24, 2004, 05:24:26 pm »
RPG nie sa przeciez zarezerwowane tylko dla swiata fantasy...milo jest zagrac z gre ktora troche odbiega od standardow, ze jak RPG to musi byc fantasy...FF 8 jesl ciekawa gra...trudno jest mi stwierdzic czy to zel czy dobrze ze Square poszedl w te strone, gdyz byl to drugi final w jakiego gralem...zdecydowanie 7 bardzej mi sie podobala :D

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 24, 2004, 05:36:07 pm »
Rpg na pewno nie jest zarezerwowane tylko i wyłącznie dla fantasy... pograj w CP 2020 mówimy o kartkowych :D pograj w Aliens itp... RPG potrzebuje tych i tych RPGów inny Ci powie jak mozna grać w takie bzdety bez krztyny realizmu... tak więc jest to tylko i wyłącznie twoje subiektywne odczucie... :alien:  
« Ostatnia zmiana: Marca 24, 2004, 05:37:06 pm wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 24, 2004, 08:01:44 pm »
Tu się muszę zgodzić z przedmówcami i powiedzieć, że RPG nie jest tylko dla świata fantasy...... niektórzy lubią gry realistyczne..... ja natomiast do takich nie należę.... wolę sobie pograć w FFVII i zlikwidować wrogów wczówając się w baśniowy klimat, niż chodzić ulicami nowoczesnego miasta z pistoletem w ręku....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Realizm
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 25, 2004, 05:06:07 pm »
Zgadzam się ja też wole pochodzić po światku pełnego fantasy niż realistycznym choć nie grałam w wymienione wyżej za to Legend of dragon jest raczej fantasy .... ^_^  

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 25, 2004, 05:13:33 pm »
Ja tam bym chciał żeby wreszcie konami wydało gre o przygodach... Księcia Lucki Blighta :D prowadzenie wojny i kraju do zwycięstwa ;) ah uwielbiam suikodeny i luca w pancerzu rządzi :) http://jaack69.w.interia.pl/luca-blight.jpg :)
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 25, 2004, 05:16:41 pm »
no to ja sie przylaczam zdecydowanie swiat i klimat fantasy RULEZ

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 25, 2004, 08:25:08 pm »
czyli wychodzi na to, że odskocznia w strone realizmu nie jest graczom na ręke..... choć niektórzy lubią realizm to większość (łącznie ze mną) woli klimaty Fantasy...... może to znaczy, żę gracze jak ja powinni "mieć bardziej otwarty umysł".....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 25, 2004, 10:34:27 pm »
Cytuj
może to znaczy, żę gracze jak ja powinni "mieć bardziej otwarty umysł".....

no na pewno nie mozna sie zamkanc tylko na jeden gatunek...ja z mila checia zagralbym w RPG stworzonego w swiecie Diuny (kto czytal ten wie :P )...nie H&S, tylko piekny RPG ze swietna fabula...przeciez ze swiata Herberta moznaby stworzyc taka gre RPG, ze moglaby pobic wiele istniejacych dotychczas gier....

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 25, 2004, 11:00:26 pm »
Ja tam wolałbym na podstawie CP2020 :) wszystkie cyberwszczepy itp... mmmm... miodzio :) Wykonywanie misij solusa albo zdobywanie publiczności rockmanem :) ech ale to narazie sfera marzeń...
]


Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 26, 2004, 08:26:26 am »
ja jakoś nie mogę sobie wyobraźić jRPG w realnym świecie..... no bo czy w realnym świecie wyżynasz hordy stworów za pomocą broni białej/palnej ? To właśnie sprawia, że jakiego by jRPG nie wymyślili i tak będzie nierealny.....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 26, 2004, 08:43:53 am »
no ja tez jakos dziwnie mi sie patrzy na take gry ale nie jestem przeciw temu, kiedys wyszla gra "arcanum" tam mozna bylo poslugiwac sie magia i i nowoczeso technologia. Z tego co wiem (bo osboiscie nie gralem ale mam zamiar to nadrobic tylko znajde ja w necie  :devil: zagram) to byla bardzo dobra gra wiec mozna jednak zrobic doby koktajl fantasy i wspulczesnego swiata  :D  
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 26, 2004, 11:07:54 am »
mialem kiedys Arcanum i nie zgralem jej :unsure: ...dostalem ja w chwili, gdy bylem totalnie znudzony wszelkimi RPG, wiec ja po prostu olalem...pozniej od znajomego uslyszalem ze gierka jest calkiem przyzwoita...

Cytuj
ja jakoś nie mogę sobie wyobraźić jRPG w realnym świecie..... no bo czy w realnym świecie wyżynasz hordy stworów za pomocą broni białej/palnej ?

no wlasnie ze nie ma czym...bron palna zrobilaby z gry strzelanke...prosciej jest obsadzic gre w swiecie fantasy poniewaz wszystko co sie tam nie wymysli pasuje do tego swiata...no moze pistolet laserowy nie, ale cos sie da z tym zrobic :D

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 26, 2004, 02:58:31 pm »
ale tutaj nie chodzi chyba tylko o gry realistyczne tylko mieszanke fantasy z realizmem i wtedy tez mozna wsadzic co badz (vide ff8) nie wszystko jest albo czyste fantasy albo czysty realizm jak w cs ;)
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 26, 2004, 07:25:59 pm »
w przypadku jRPG nie można tam wsadzić czystego realizmu...... zawsze jest zmieszany, nie wstrząśnięty :D klimat fantasy..... poza tym wszystko zależu co bieże się jak realizm.... może mówisz tu o użyciu broni palnej? .... albo może o nowoczesnej technologi ujętej w takich grach?... tak czy siak jest to fantasy zbliżony tylko do realizmu
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 26, 2004, 11:15:38 pm »
no tak zle sie wyrazilem :D realizm to dla mnie cos, co jest prawdziwe: wszelkie smoki itp odpadaja a wyszlo tak ze mysle ze realizm to nowoczesna technika :D
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 28, 2004, 08:31:46 pm »
to co jest prawdziwe.....?..... to bardzo mnie interesuje, jaki ty realizm tam widzisz, skoro nic tam nie jest prawdziwe..... chyba twój tok myślenia jest dla mnie za szybki :D
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Realizm
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 28, 2004, 09:00:17 pm »
Cytuj
no wlasnie ze nie ma czym...bron palna zrobilaby z gry strzelanke...prosciej jest obsadzic gre w swiecie fantasy poniewaz wszystko co sie tam nie wymysli pasuje do tego swiata...no moze pistolet laserowy nie, ale cos sie da z tym zrobic :D


 
Bronią palną posługujesz się w Wild Arms:)


Realizm..? nie zabardzo pasuje do gier.... szczegulnie jRPG. Pomyślcie sobie jak by grało się w takiego rpga walcząc tylko z ludźmi ... od czasu do czasu z niedźwiedziem czy psem, oczywiście bez czarów, i super ataków...to by niemiało sensu...
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2004, 09:01:36 pm wysłana przez Dark Master »


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Kristofer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Death Note owner ;]
    • Zobacz profil
Realizm
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 28, 2004, 09:14:50 pm »
Najlepiej żeby rpg był w świecie fantasy lub odległej przyszłości wtedy pozwala się wyrwać z ponurej rzeczywistości.Też uwielbiam książki Tolkiena, a najbardziej
Silmarion(nie wiem czy tak się pisze ;) )