Autor Wątek: Suikoden - Seria  (Przeczytany 13575 razy)

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Suikoden - Seria
« dnia: Lutego 24, 2004, 06:13:08 pm »
no wiec dobra...niedawno otrzymalemod Devila Suikodena (jeszcze raz thx :D ) i mam zamiar sie za niego zabrac jak tylko skoncze Tales of Phantasia (jeszcze tylko wszyscy na 99 lv i jazda :D )...chcialem wiec prosic o kilka malych porad odnosnie Suikodena...co warto robic/miec...jak walczyc itp....przyznam sie szczerze ze w gre jeszcze nie gralem...potraktujcie mnie jak laika...nic nie wiem :D                            

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 24, 2004, 08:42:13 pm »
Hehehe na początku (mówimy o jedynce :D)  proponuje przypakować naszego głównego heroka :D do tego celu użyjemy potworków o nazwie Bon Bon (albo siakos tak, takie brązowe cóś futrzaste) dostaniemy na początek dość wysoki level :D (\"zasejwuj\" :D i teraz możesz kroić dowolne stworki na planszy :) )  możemy tak popakować do 11 levca a później na górską ścieżke jest taka za mostem :) (jeszcze broń naostrzyć w wiosce i troche kasy zdobyć u Marco {Rockland coś takiego się ta wieś nazywa :D tam znajdziesz marko i zagrasz z nią  trzy kubeczki i monete, na początku graj za małe kwoty[100 np] i zapisuj jak rozmieściła monetę, kiedy już sobie zapiszesz mówisz jej dziękuje i jeszcze raz zaczynasz grać z tym że teraz za maxymalna stawkę [10000] i używasz karteczki ponieważ rozmieszczenie monet się nie zmienia ;) } ) jeżeli jesteś już napakowany przechodzisz przez górską ścieżke do wioski w dolinie (nie pamiętam nazwy :D ) i chodzisz po chatkach gadając z ludkami któryś wreszcie da Ci o ile dobrze pamiętam Fortune & prosperity crystal (albe jeszcze jeden możesz dostać , też nazwy nie pamiętam ale za to działanie tak :D dostajesz dwa razy więcej expów) [także szukaj] mając tak napakowanego herosa nie ma problemów na początku, co do bitew bo później takowe się zdarzają pamiętaj że szarże piechoty możesz zatrzemac magią, magie łukami, a łuki szarżą :D to tyle na początek przyłączalnych postaci jest 108 zbieraj je a bedzie Ci dane obejrzeć dobre zakończenie :D no to tyle co Ci jest potrzebne do suikodena jedynki narazie :D .
Jeżeli jeszcze jakieś problemy będziesz miał np. z postaciami to słuze pomocą :D
Jeżeli zaś o Rowda chodzi to o ile wiem mozna mu wtłuc w czasie odwiedzin naszego miasteczka ale po uprzednich zabiegach używając Matilda Border trick :D (robimy wcześniej sejva w naszej wiosce w tavernie przed walką z Rowdem i zbieramy po ryju, kiedy tylko uzyska dostęp na tereny muss używamy tej sztuczki :) ) czyli poprostu przesunięcia dzwi granicznych tak jak skrzynki :D później przyłączamy humpreya i futcha (nie zapisujemy) i pakujemy jak juz napakujemy się na maxa dajemy się zabić a później continue po tych zabiegach nasz hero będzie wystarczająco silny żeby złoić Rowda nie testowałem :D (za to w matildzie byłem jeszcze przed tym jak do Muss wszedłem więc ta część na pewno działa :D) no to tyle narzie bo mi palce drętwieją :D                            
]


Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 25, 2004, 04:40:37 am »
na razie nie wiem kompletnie o czy do mnie mowiesz ale dziekuje za pomoc :D ...dzisiaj biore sie za granie i mam nadzieje ze sie nie zawiode na tej gierce...widze po opinaiach ze moze byc niezla zabawa...musze sie osobiscie przekonac                            

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 25, 2004, 08:57:38 am »
Jedynka to tylko dobry wstęp :D poczekaj aż zagrasz w Suikodena nr.2 :D                            
]


Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 29, 2004, 06:32:22 am »
ok....jeszcze pytko...czy gre mozna ukonczyc kilka razy (tak jak w CT czy CC) :?: ...czy tez za kazdym razem gramy gre tak jak np.FF :?:  dlaczego pytam...jesli nie znajde wszystkich postaci za pierwszym razem, to czy moge je zdobyc za np. drugim przejsciem :?:

ponad to w chwili obecnej mam isc pomoc elfom...troche ludkow jesh zebralem i pytam sie czy warto brac do druzyny maga (jesli tak to kogo)?...czy lepiej postawic na wojow...wybor ciezki, bo i postaci duzo :???:                            

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 29, 2004, 05:56:28 pm »
hehehe :D ja tam z regóły brałem Valerie (a za maga styka nam główny hero :D )
później znajdziesz maga imieniem Crowley on jest wypaśny a co do elfów to nie potrzebujesz heavy fire power weź sobie cleo z fire runem kogoś z water runem i herok + Valeria z falcon runem i dasz sobie rade z kadym :D                            
]


Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 14, 2004, 08:45:25 am »
jeszzce tylko odpowiedz mi Diabelku na pytanie zadane wyzej (czy gre mozna ukonczyc kilka razy (tak jak w CT czy CC) i koncze z pytaniami...gra jak juz pisalem w innym temacie prosta i bardzo przyjemna...magowie w teamie za bardzo nie sa potrzebni gdyz szesciu rzeznikow wystarczy na kazdgo :)  

Offline spike.spiegel

  • Soldier
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 14, 2004, 12:56:49 pm »
Cytuj
... jak tylko skoncze Tales of Phantasia (jeszcze tylko wszyscy na 99 lv i jazda :D )...
sorry za offtopic, ale ty serio mowisz z tym 99lvl i to jes ToP na snesa?? ja skonczylem z postaciami kolo 40 lvlu  :blink:  
see you space cowboy...

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 14, 2004, 07:05:36 pm »
ARD to twarda bestia :D jak chciał pakowac postaci w suikodenie do 99 levela(mam nadzieje że nie wszystkie ARD :devil:)
]


Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 15, 2004, 12:28:53 am »
Cytuj
sorry za offtopic, ale ty serio mowisz z tym 99lvl i to jes ToP na snesa?? ja skonczylem z postaciami kolo 40 lvlu 

Cless juz na MASTER, reszta 80lv i w gore...nie zartuje...

Cytuj
ARD to twarda bestia  jak chciał pakowac postaci w suikodenie do 99 levela(mam nadzieje że nie wszystkie ARD )

na wlasnie tutaj to nawt ja bym wysiadl :D ...czy odpowiesz wkoncu na moje pytanie, czy mam ci ogon odciac :lol:  

Offline matek

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 17, 2004, 02:58:09 pm »
pewnie już przeszedłeś, ale i tak odpowiem:) za Diebła pewnego
jest tak jak w FF.

 

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 18, 2004, 05:54:23 pm »
Cytuj
jeszzce tylko odpowiedz mi Diabelku na pytanie zadane wyzej (czy gre mozna ukonczyc kilka razy (tak jak w CT czy CC) i koncze z pytaniami...gra jak juz pisalem w innym temacie prosta i bardzo przyjemna...magowie w teamie za bardzo nie sa potrzebni gdyz szesciu rzeznikow wystarczy na kazdgo :)
Gierke kończysz raz... zaokńczenia można mieć różne bodaj 3 ;) tak więc jakiś tam wybór masz :D a ogon zostaw w spokoju przywiązałem się do niego ;)
]


Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 03, 2004, 11:36:17 pm »
hmmmm.....widze ze gierka fajna ale malo o niej slyszalem wiec moze powi mi ktos na jaka latforme ona jest

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 04, 2004, 12:12:55 am »
na PSX'a...zagraj, ja sam sie do niej przekonalem :D...troche prosta, ale fabula calkiem niezla i troszke zaskakujaca czasami...dobra pozycja, godna polecenia

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 30, 2004, 10:28:28 pm »
Oj że tez wcześniej tego nie przeczytałem toż to stary post... a więc S&S napięcie w grze jest dozowane po woli, stajesz  się coraz ważniejeszy wraz z upływem gry i z rozwojem postaci, twoja postać bardzo silnie oddziałuje na przeznaczenie...na początku rzucana jest przez los w różne sytuacje od "zdrady" własnego kraju na morderstwie kończąc... fabuła jest złożona i bardzo wciągająca nie można tej gry nie kochać... jest wspaniała, najlepsza i nawet nie razi jej prostackie wykonanie gdyż ma to swój urok, polecam ją KAŻDEMU kto lubi jRPG...jak dla mnie pozycja na równi z FF7...
]


Offline Fallen

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 22, 2007, 11:03:03 pm »
Do Suikodena 2 można "wgrać" save z S1.  Dzięki czemu po pewnym czasie dołączy do nas T. McDohl i Gremio (przy 108 s.).  Problem polega na tym, że gra nie znajduje zapisu z 1 (korzystam z emulatora: ePSXe w wer. 1.60). Czy jest możliwe rozwiązanie tego problemu - tak aby dało się zaimplantować sejw??

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 22, 2007, 11:06:26 pm »
Jeżeli nie znajduje save'a z pierwszej wersji, to najprawdopodobniej przyczyną jest różnica w grach. Prawdopodobnie jedna z gier jest PALowska, a druga z rejonu NTSC - save'y z różnych wersji mogą się nie rozumieć. Kumpel miał ten sam problem, a grał na PSX'ie, więc to raczej nie wina emulatora.

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 13, 2007, 09:52:01 pm »

Hejka,
Przechodze właśnie czwarty raz Suikoden'a 5 i zdobyłem wreście wszystkie postacie na tabeli.

Mam teraz takie pytanko bo mam wszystkie postacie z tabeli SoD i jestem właśnie przy bitwie o Sol-Falena i po wybraniu jednostek można obejżeć opisy poszczegulnych umniejętności a chodzi mi dokładnie o :

Special/Support

Tutaj mimo że mam wszystkie postacie nadal mi brakuje jednej umiejętności, chodzi mi o umiejętność pod "Morale" i nad "Rest", bowien w tym miejscu nadal pojawia mi się znak " ? ".

Czy o ktoś ma wszystkie umiejętności?
Czy poprostu tak ma to być?

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 11, 2007, 12:52:46 pm »
Mam pytania:

1.)Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jaki save z Suikoden II trzeba posiadać by można go załadować podczas zaczynania nowej gry w Suikoden III, próbowałem wszystkie moje savey a nie widzi ich.

2.)Jakie są kożyści z załadowania Save'a z S2 do S3

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Suikoden - Seria
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 11, 2007, 12:56:44 pm »
Mam pytania:

1.)Czy ktoś potrafi mi powiedzieć jaki save z Suikoden II trzeba posiadać by można go załadować podczas zaczynania nowej gry w Suikoden III, próbowałem wszystkie moje savey a nie widzi ich.

2.)Jakie są kożyści z załadowania Save'a z S2 do S3
Nie ma żadnych. Suikoden I i II są na PSX'a, a Suikoden III na PS2. Gry na PS2 nie czytają kart pamięci z PSX'a.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?