Autor Wątek: Świństwo!  (Przeczytany 11399 razy)

Offline Mateuszus

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Świństwo!
« dnia: Lutego 04, 2004, 05:40:13 pm »
Napewno 90% z Was o tym słyszała, ale są tacy co nie wiedzą... Policja łapie użytkowników Direct Connect ++! UWAŻAJCIE NA TO!!! Ponoć przez Kazaa też biorą... brrr                            
No time to lose! Let\'s go!

Mistrz i władca: Mateuszus

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Świństwo!
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 04, 2004, 05:43:25 pm »
Ciekawe czemu?
Gdzie i kto o tym napisał?
Przecież KaZaA i DC są programami legalnymi.                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

MarvelliX

  • Gość
Świństwo!
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 04, 2004, 05:52:47 pm »
Samo ściąganie przez neta jest legalne cokolwiek byś nie ściągnął. Warunkiem jest usunięcie ściągniętych plików po 24h, bo uznane zostanie to za piractwo :(                            

Offline FastRed

  • Naczelny
  • ***
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.net
Świństwo!
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 04, 2004, 09:40:08 pm »
Cytuj
Samo ściąganie przez neta jest legalne cokolwiek byś nie ściągnął. Warunkiem jest usunięcie ściągniętych plików po 24h, bo uznane zostanie to za piractwo :(

W Polsce nie ma żadnych zapisów w prawie co do tego, że przez 24 h można używać plików legalnie.
Z tego co wiem to dużo bardziej ścigają za udostępnianie plików niż ich pobieranie.                            

Offline Mateuszus

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Świństwo!
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 05, 2004, 01:00:45 pm »
Od tego roku są...                            
No time to lose! Let\'s go!

Mistrz i władca: Mateuszus

Offline Kristofer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Death Note owner ;]
    • Zobacz profil
Świństwo!
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2004, 04:17:26 pm »
ja tam sie nie martwie bo mam imesha i bearshare                            

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Świństwo!
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 07, 2004, 05:03:42 pm »
z czego co sluszalem to tam u amerykancow cos tam sie o tym mowilo ale w polsce to watpie... jakby polska policja sciagala za sciaganie i udostepnianie to bym o tym wiedzial (wtyki w policji  :D )                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Mateuszus

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Świństwo!
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 08, 2004, 09:32:55 pm »
Cytuj
z czego co sluszalem to tam u amerykancow cos tam sie o tym mowilo ale w polsce to watpie... jakby polska policja sciagala za sciaganie i udostepnianie to bym o tym wiedzial (wtyki w policji  :D )


Oh! To mi podaj liste ulg podatkowych na ten rok :]                            
No time to lose! Let\'s go!

Mistrz i władca: Mateuszus

MarvelliX

  • Gość
Świństwo!
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 08, 2004, 09:58:04 pm »
Nie wiem czy o tym wiecie ale ostatnio się dowiedziałem że internet jest przez smerfy (policję) monitorowany. Na szczęście tylko kilkaset stron. Ale niewiadomo które :evil: .                            

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Świństwo!
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 08, 2004, 11:28:27 pm »
\"monitorowane strony\" w sensie?  :roll:
Co komukolwiek da informacja - \"na strone www.*********.pl weszły dziś adresy ip: 23.523.325.763. itd\" ? :wink:
No chyba że źle zrozumiałem sens tego monitorowania  :)                            

Offline FastRed

  • Naczelny
  • ***
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.net
Świństwo!
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 09, 2004, 12:34:23 am »
Cytuj

Co komukolwiek da informacja - \"na strone www.*********.pl weszły dziś adresy ip: 23.523.325.763. itd\" ?  

To, że nie ma takich adresów ip? :P


IMO w Polsce akcja łapania piratów jest tylko pod publikę, myślą że po nagłośnieniu i złapaniu paru osób ludzie zaczną kasować nielegalny soft i staną się od razu legalni. Fakt faktem, że nie znam żadnej osoby, która by nie miała choć jednej nielagalnej rzeczy na kompie.                            

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Świństwo!
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 09, 2004, 12:37:59 am »
Cytuj

nie znam żadnej osoby, która by nie miała choć jednej nielagalnej rzeczy na kompie.
A ja znam (znałem). Kumpel poszedł, kupił kompa z czystym dyskiem i przez chwilkę (zaniem zainstalował win\'a), wszystko co na nim miał (czyli co najwyżej BIOS, jeśli go liczyć) było full legalne :P:P:P:P                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline FastRed

  • Naczelny
  • ***
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.net
Świństwo!
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 09, 2004, 01:38:41 am »
Jeśli nie liczyć filmów i mp3 to też jestem legalny :P.                            

Offline mrowka JmC no.

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • http://www.animemusicvideo.prv.pl
Świństwo!
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 09, 2004, 10:24:40 am »
Ch.W.D.P.
Chowaj windowsa do piwnicy =D
Słyszałam że taka akcja ze smerfetkami miała miejsce naprawde
niby to jacyś ludziowie weszli ,spytali sie gościa czy ma w domu komputer,a po pozytywnej odpowiedzi wyjeli odznaki i wladowali mu sie do pokoju
No ale co mu moga udowodnic??ze nagrywa piraty i ze je rozprowadza??nie
A za sciaganie ,tez nic nie powinni mu zrobić                            
Badz dla życia takim jakie ono jest dla ciebie

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Świństwo!
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 09, 2004, 11:41:09 am »
Cytuj
To, że nie ma takich adresów ip?


Eee czepiasz się poprostu pare losowych cyferek wpisałem  :P

A akcja rzeczywiście była ale skierowana w tych którzy kopiują dla zarobku a nie w \"szarych userów\"  :wink:                            

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Świństwo!
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 09, 2004, 12:59:48 pm »
ci panowie w niebieskich mundurkach najpier sami powinni sprawdzic swoje kompy...na pewno cos znajda :D ...co do mojego kompa, to moga sie doczepic tylko do Windowsa...nikt mi nie zabroni zgrywac muzyki na pliki MP3 i trzymanie ich w kompie (jesli oczywiscie ich nie udostepniam innym do sciagania :wink: )...filmy mam do wlasnych celow, nikomu nie pozyczam :wink: ...filmow DVD nie kupuje, bo nie mam DVD...gry...zrobilem sobie kopie, bojac sie zniszczenia plyt (a ze mi wszystkie ukradli to co ja poradze ze mam same przegrywane :wink: )...poza tym co z tego ze glina pokarze mi odznake, nie musze go wpuscic do domu...niech przyjdzie z nakazem...odznake to ja tez sobie moge zalatwic...nim wroci z nakazem to \"sprzedam kompa\" :wink:  i bede czysty jak lza :P                            

Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
Świństwo!
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 09, 2004, 02:13:53 pm »
Moim zdaniem to wszystko i tak nic nie da, żeby zmienić ten stan rzeczy, napewno nie pomoże złapanie kilku piratów, jeśli w sklepie taka sama płyta kosztuje 60 PLN. Jeśli mamy być uczciwi niechaj producenci też będą. Znajome zespoły sprzedają swoje własne płyty po 10 złotych i jest to nielegalne, chociaż sami ją nagrali, zaprojektowali okładkę i wypluli na rynek, tylko dlatego, że nie mają nakleiki ZAIKS. Dlaczego piraci sprzedają tak tanio ? Czy może dystrybutorzy tak drogo ? To dotyczy wszystkiego... Nie chce mi się gadać... W tym kraju nic się nie zmieni...                            

Offline FastRed

  • Naczelny
  • ***
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.net
Świństwo!
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 09, 2004, 02:29:38 pm »
Cytuj
Dlaczego piraci sprzedają tak tanio ? Czy może dystrybutorzy tak drogo ? To dotyczy wszystkiego... Nie chce mi się gadać... W tym kraju nic się nie zmieni...

Ash, ceny są u nas takie same jak na zachodzie i raczej ich się obiżyć nie da(chociaż niektóre rodzime produkcje-spolszczone gry, polska muzyka, sprzedawane są po niższych cenach).
Szkoda tylko, że na zachodzie zarobki są nieporównywalne w stosunku do polski.
Np. w Agnlii przeciętny pracownik fizyczny, jest w stanie za jeden dzień pracy zgarnąć 50 funtów. Dzieki tym pieniądzom jest w stanie kupić żywność na cały tydzień i jeszcze z flaszkę wódki ;). Za kolejny dzień pracy jest w stanie opłacić wszystkie rachunki itp. Później zostają 3 dni tygodnia z których zarobek może przeznaczyć na potrzeby duchowe-czyli np. gry, płyty z muzyką. W piątek jeszcze ofkors wyskoczy sobie do pubu i nie będzie się ograniczał w spożywaniu złocistego trunku(chociaż polaka cena 2 funty za kufel może odstraszyć :P).
Niestety w Polsce dobrze nie jest i nikt już nawet nie chce tego ukrywać.                            

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Świństwo!
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 09, 2004, 02:45:39 pm »
Cytuj
poza tym co z tego ze glina pokarze mi odznake, nie musze go wpuscic do domu...niech przyjdzie z nakazem...odznake to ja tez sobie moge zalatwic...nim wroci z nakazem to \"sprzedam kompa\"  i bede czysty jak lza


Oni chodzą z \"dobrym\" informatykiem, że te nabardziej banalne bajeczki pewnie nie wypalą. A co do nakazu to musze im przyznać że są bardzo pomysłowi - otuż prokurator chodzi z nimi i wypisuje nakaz \"na miejscu\" :D                            

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Świństwo!
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 09, 2004, 04:18:26 pm »
cos mi tu nie gra :D...prokurator z nimi :?: ...ktoremu chcialoby sie chodzic...pewnie woli grzac dupsko na cieplym stolku...a ty skad tyle wiesz Morchol :?: ...z policji jestes czy jak :?:  :P