Autor Wątek: Breath Of Fire  (Przeczytany 10597 razy)

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire
« dnia: Stycznia 14, 2004, 10:37:53 am »
Co o tym tytule sadzicie? Powiedzcie wszystko.                             
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2008, 07:20:29 pm wysłana przez MarvelliX »
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 14, 2004, 10:44:18 am »
BoF 4, gierka fajna, ale nie rewolucyjna, bardzo podobna do swoich poprzedniczek (np. system walki, poruszanie się po mapie... wędkowanie :D:D). Mimo tego bardzo mi się spodobała (tak bardzo, że zadałem sobie trud ściągnięcia wersji na PC ;-)). Fabuła niby oklepana (bo w każdym BoF\'ie łaziliśmy smokiem o imieniu Ryu), ale nieustannie wciąga, a fakt, ze możemy jeszcze sobie czasami pograć \"dorosłą wersją\" Ryu (czyli Fo-Lou), a później ją skopać (:D:D) zupełnie mnie urzekł. No i oczywiście jeszcze... wędkowanie - było w każdej wersjii BoF i zawsze mi się podobało ;-) Podsumowując - BoF 4 jest b. fajny i polecam go wszystkim.                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 14, 2004, 02:46:30 pm »
Dzieki Mortus ze uswiadomiles mnie o wersji na PC. Wreszcie poznam fabule gry. To BARDZO dziwne przechodzic gre w ktorej nie wiesz co sie dzije. Mialem piracika BoF4 w jezyq krzaczkowym (Japanese) i tak mnie wciagnela ze cale zycie szykalem wersji Inglisz, i nagle powrucila nadzieja na jej odnalezienie :].

A w grze uwiodl mnie system (combosy) i rozne takie, ale glownie MANGOWY klimat.                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Nekroskop

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 14, 2004, 03:16:22 pm »
Nie chcę się tu powtarzać bo mój poprzednik sporo już powiedział ale warte są także wymienienia liczne minigierki, które uprzyjemniają przechodzenie gry. Co zaś się tyczy fabuły to polemizowałbym nad tym czy jest uklepana...(mnie naprzykład parę faktów zaskoczyło). Jest w grze kilka naprawdę przejmujących momentów wprowadzających gracza w ponury nastrój. Gierka posiada także specyficzny klimat, który m.in. buduje doskonała muzyka. Wogóle sam fakt podzielenia gry na ten widziany przez Fou-Lu i Ryu bardzo mi się spodobał. Gra może nie przykuła mnie na dłuuugie miesiące jak FF7 czy Xenogears ale bardzo dobrze ją wspominam i uważam, że jest wspaniałą pozycją w swoim gatunku, a dla fanów tego typu gier wręcz obowiązkowa. Jeśli szukasz BOF IV na PC to najprościej ją odszukać używając Emule. Wiem bo niedawno widziałem...                            

Offline Melfice

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 14, 2004, 04:17:43 pm »
no niemozna wspomniec o pojawieniu sie w tej gierce dobrego znajomego jakim jest Kaiser Dragoon<hehe w 3 czesci byl naprawde zajebisty>


Gra dobra ale 3 lepsza......nie ma to jak mieszac gemy:PPPPP                            
To the endo of the end

Offline Nekroskop

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 14, 2004, 05:27:37 pm »
Trzecią też dobrze znam i nawet przypadkowo kupiłem oryginała 8) . Gierka naprawdę super i nawet nie wiem czy nie lepsza od 4 ale myslę, że stawiałbym je na równi. Co zaś do Kaisera i jego \"pojawienia się\" to wydawało mi się, że w 4 można przyzwać Kaisera (podczas walki) czyżbym się mylił?                            

Offline golomb

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 19, 2004, 12:17:47 pm »
gra jest fajnie zrobiona chodzi mi tu o grafikę i szczególnie muzykę kojarzycie kawałek \"slow tension\" trzyma klimat podczas zwiedzania jakeijś nory mimo i dowodzimy osóbkami przypominającymi gości z bajki (choćby Nina - maskotka)
p.s.(x) won z mordkami i uśmieszkami!!!                            
o co chodzi jakby?

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 21, 2004, 09:19:24 pm »
Breath of Fire IV ... czwarta czesc i zarazem pierwsza z jaka sie spotkalem. urzekla mnie zarypista Cel-shading\'owa grafika ktoorej twoorcy RPG\'oof nie uzywali zbyt czesto (w ogoole?), swietna muzyka i KOMBOSY ... jezy ile ja czasu spedzilem na tym zeby kombosy sprawdzac ... heh i ten niby \"weapon\" gry czyli Rider :P w sumie jak sie do niego podchodzi pierwszy raz to nie wiadomo co jest piernik ... ma 40 tys HP i co runde odnawia sobie 20 tys :P ale dostal w dupsko :P
no i mozliwosc grania po przejsciu gry teshpodnosi ocene gdyz czesto to tesh nie jest spotykane ... ogoolnie BoF rules :P                            
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 21, 2004, 09:46:40 pm »
Cytuj
... heh i ten niby \"weapon\" gry czyli Rider :P
Hę? Nie potrafię skojarzyć o kogo ci chodzi.... Możesz walnąć jakieś bliższe info (wyglą, gdzie jest etc...)? Rider??                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 22, 2004, 07:37:02 am »
Ztego co pamietam to byl jakis jezdziec, tak? Zdaje mi sie ze z podbnym walczylo sie wczesniej w grze (tyle ze duzo slabshym). Moge sie mylic bo gre ukonczylem ze 2,3 lata temu i to w jezyq kshaczkowym (lubie Japan, ale nie zebym znal ich jezyk :]). Ale gra(i fa) jest swietna, mushe z kas skombinowac v. English. Probowalem sciagnac torrentem ale qpa. Bla zawshe wyskoczy :P. Jakby ktos miale jakies naprawde pewne zrodlo to ja jestem chetny je wyprobowac.                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 22, 2004, 01:35:20 pm »
Chyba już kojarzę... Można go spotkać tam, gdzie przyzwano Fou-Lu na ten świat. Facet na koniu z wieeelką lancą, wali mocną magią (np. Ragnarokiem) i jest cholernie mocny. Tak - nie nawidzę gnoja, ale mój Kaiser go skosił (o ile dobrze pamiętam :P).                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 26, 2004, 08:49:21 am »
Yup wlasnie o tego sqrczybyka mi chodzi :P ale ja nie uzywalem do tego smokoof :D mooy RYU ma atak = 999 :D troche sie meczylem zeby zdobyc te przedmioty i nabic sobie Lv 99 :D ale sie oplacilo .
podaje sposoob na szybkie nabicie LV :
W lokacji gdzie walczymy z BOT\'ami (nie pamietam jak sie nazywa :P) prowokujemy walke z nimi (najlepiej  z trzema).na samym poczatku rzucamy na nich najslabszy kombos magiczny(OGNIOWY)na wszystkich !
BOT\'y sie zmieniaja i teraz leczymy je. kiedy boty znoow przyjma swoja normalna forme i maja odnowione HP znoow ognisty kombos magiczny na wszystkich i tak na okretke az do tego kiedy  1 Bot bedzie dawal 65.535 Doswiadczenia :D a kiedy ich bedzie naraz 3 :D przydaje sie takze magia MONOPOLIZE w momencie kiedy chcemy nabic Lv tylo jednej postaci. do tego sposobu radze uzywac postaci o niskim poziomie Magii :P a do leczenia o wysokim :P w pzeciwnym wypadku istnieje ryzyko zabicia bota :P dziekuje :P                            
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 26, 2004, 12:05:18 pm »
Cytuj
Cel-shading\'owa


W sumie smiesznie bo `cela` w BoF nie uswiadczysz. To sa sprity, takie jak w Xenogears tylko ze lepiej zrobione. Jak chcesz cela to włącz taką gre XIII albo Jet Set Radio (chyba na Dreacasta) Szok? (a moze skok w bok?) Mniejsza o to. Gra jest swietna. Nie rewolucyjna jak ktoś zauwazył ale jest swietna. System umiejetnosci jest fajny ( nie zabił mnie na krzesle wiec `tylko` fajny) Postacie ciekawe i swietnie animowane. to trzeba przyznać ze animacja rządzi. W czasie walki, Ryu np rzuca czar czy kończy walke jak to wyglada! (duuużo klatek animacji...oj dużo)
Całej jeszcze nie przeszedłem ale mam taki zamiar... kiedyś.
Warto wspomniec o ilosci mini gier i humorze jaki panuje w grze.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 26, 2004, 03:55:15 pm »
Tesh sie zastanawialem co do cellshada... przeciez to nie przypomina Klony anie HM (PS2). Ale kazdy moze sie pomylic. Nikt nie rodzi sie doskonaly a uczymy sie przez cale zycie (qfa, ale madre zeczy wygaduje :]).

Qfa, chwalicie to i chwalicie a mi sie coraz bardziej chce w to zagrac a nie mam z kad wziac. Please - niech mi ktos poda jakies pewne zrudlo (najlepiej jesli to by byla wersja na PSX a jeshcze lepiej jakby to byla wersja PAL). Andrzejq, poratuj :].                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 26, 2004, 06:06:43 pm »
Cytuj
niech mi ktos poda jakies pewne zrudlo (najlepiej jesli to by byla wersja na PSX a jeshcze lepiej jakby to byla wersja PAL).
Najpewniejsze źródło - eDonkey i BitTorrent :P                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 28, 2004, 07:09:26 pm »
mortus, to wyslij mi plik torrenta, dziki ktoremu moge zciagnac BOF4 (jesli masz oczywiscie). Bylbym baaaaardzo wdzieczny. E-mail powinien byc na dole ale dla pewnosci podam: madness46@wp.pl                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline cwany-lis

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 03, 2004, 04:51:07 pm »
czy botf 4 ma tytuł dragon quarter ?

jeśli nie to która to część ? (niedawno została wydana na ps2)                            

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 03, 2004, 04:53:30 pm »
BoF V ma tytuł dragon quarter.
BoF IV wyszedł na PSX\'a.                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

MarvelliX

  • Gość
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 03, 2004, 07:24:50 pm »
Gierka dobra ale czegoś jej brakuje, może innowacji względem poprzednich części. A tak propos widział ktoś może 3 część bo to jedyna w którą jeszcze nie grałem. 8)                            

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Breath Of Fire 4
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 03, 2004, 10:25:59 pm »
ze tak to ujeme to ja widziel - jest wersja PL na SNESa (dobze mowie?) i wersja na GBA. poszukaj na necie                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.