Autor Wątek: Co myślę o systemie Sphere Grid?  (Przeczytany 10384 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #20 dnia: Września 20, 2005, 03:37:32 pm »
Pomysł ze Sphere Gridem bardzo mi się podoba, ale ma on pewne wady. Podoba mi się w FFX to, że każda postać ma jakąś swoją specjalizację i jest dobra w czymś innym. Przy wysokim rozwinięciu Sphare Grida, niestety wszyscy bohaterowie zaczynają być we wszystkim dobzi, a tak być nie powinno (przynajmniej tak mi się wydaje... nie przeszedłem jeszcze gry i nawet pół grida nie zrobiłem u żadnej postaci... jestem przy końcu, ale przy.. hmm.. początku końca). Ten system jest milszy w użyciu niż zwykłe levele, ale jest też bardziej wymagający i, co gorsza, bardziej pracochłonny. Nie chcę nawet myśleć ile zajmuje uzupełnienie całej planszy...

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #21 dnia: Września 20, 2005, 05:15:15 pm »
Cytuj
Przy wysokim rozwinięciu Sphare Grida, niestety wszyscy bohaterowie zaczynają być we wszystkim dobzi
w kazdej czesci tak jest... na koncu wszyscy roznia sie juz tylko overdrivami, limitami itp.
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #22 dnia: Września 20, 2005, 05:54:17 pm »
Powiem szczerze,że sama nie grałam w FFX,ale miałam okazję zobaczyć jak to wygląda.Z jednej strony jest to dobre rozwiązanie,bo każdy czymś się różni,ale z drugiej zajmuje strasznie dużo czasu...chyba jednak wolałam nabijać sobie normalnie levele...niż bawić się w tą całą sphere...w dodatku te puste miejsca mnie dobijają,bo jeśli nie ma się jakiegoś przedmiotu...to nie można go zapełnić,a z tego co wiem to ciężko jest znaleść te przedmioty.

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #23 dnia: Września 24, 2005, 11:39:36 pm »
Co tu dużo mówić.... Sphere Grid jak już wszystkim wiadomo jest sporą innowacją, ale jak już wszystkim wiadomo takie innowacje na dłuższą metę są upierdliwe i jak już wszystkim wiadomo poczciwe i oklepane nabijanie leveli nadal się sprawdza i nadal sprawdzać się będzie
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #24 dnia: Września 24, 2005, 11:44:15 pm »
Cytuj
w kazdej czesci tak jest... na koncu wszyscy roznia sie juz tylko overdrivami, limitami itp.

FFIV, FFVI, FFIX.... niech to będą przykłady, że nie....

Cytuj
to nie można go zapełnić,a z tego co wiem to ciężko jest znaleść te przedmioty.

Kilka się znajduje po drodze, ale tych pustych pól jest z 50 chyba =_=... ale pewnie za jakiegoś przeciwnkia na Monster Arenie się coś dostaje... szkoda, że jestem za cieńki, żeby cokolwiek tam zabić z Original Creation i ledwo sobie daje rade z Arena Conquest...

Cytuj
innowacje na dłuższą metę są upierdliwe i jak już wszystkim wiadomo poczciwe i oklepane nabijanie leveli nadal się sprawdza i nadal sprawdzać się będzie

W każdej części były innowacje. Nie są one złe, tylko sprawiają, że gra jest inna od reszty gatunku...

 

Offline Vivi The Black Mage

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 268
  • Vivi93
    • Zobacz profil
    • http://vivi-the-black-mage.blog.onet.pl/
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #25 dnia: Października 03, 2006, 12:52:35 pm »
Sphere grid to dobry pomysl,dlaczego???,bo ktoż nie chcial by miec czarnego maga,polączonego z białym no i np. ze złodziejem???
No i wychodzi na końcu że każda postać ma wszystkie umiejętności innej postaci, no i nie ma już "bariery" 99 lv.(wiem,troche głupio brzmi), a więc można nabijać i nabijać sphere grid,gólnie to byl bardzo dobry pomysł jescze Squaresoft'u.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2006, 12:55:30 pm wysłana przez Vivi The Black Mage »

Join The Naruto Online Multiplayer Game Naruto - Arena.com

Offline Dark_crash

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #26 dnia: Października 11, 2006, 01:02:18 pm »
ma swoje wady i zalety zalerzy od poziomu trudności
pierwszy jest banalny zdobyc mozna wszystko
dla przykładu lulu atakiem fizycznym zadaje mi 1090 obrażeń
wsumie ciekawy pomysł
odmienny od poprzednich

Gypsi jest fajny :)

Offline Tamiko

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #27 dnia: Listopada 21, 2006, 04:59:22 pm »
Sphere Grid do mnie nie przemawia. Z jednej strony fajnie, że jest coś nowego, ale z drugiej, to ten system na dłuższą metę strasznie nudzi i męczy. Jest też trudny. Zwykłe nabijanie leveli, jak dla mnie oczywiście, było o wiele lepszym rozwiązaniem. Ze wszystkich systemów w Finalach (tych, w które grałam) ten najmniej mi się podoba... zresztą jak i cała gra.

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #28 dnia: Listopada 21, 2006, 07:27:42 pm »
Za systemem FFX nigdy szczególnie nie przepadałem ale akurat pomysł ze Sphere Grid był dla mnie całkiem dobry. Fajnie jest widzieć mały powiew świeżości w postaci czegoś oryginalnego. Po za tym zabawa w "kulki" wymagała logicznego myślenia i wydłużała troche czas gry. W końcu RPG to nie gry dla kretynów tylko dla osób lubiących wysilić trochę szare komórki. Osobiscie właśnie lubie gdy trzeba się ciut pomęczyć, nad jakąś logiczną łamigłówką, a nie latać w kółko po całym świecie w poszukiwaniu jakichś itemów do nauki skillów, co było IMO bolączką FFX.

Offline Vivi The Black Mage

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 268
  • Vivi93
    • Zobacz profil
    • http://vivi-the-black-mage.blog.onet.pl/
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #29 dnia: Listopada 21, 2006, 07:37:36 pm »
Cytuj
Za systemem FFX nigdy szczególnie nie przepadałem ale akurat pomysł ze Sphere Grid był dla mnie całkiem dobry. Fajnie jest widzieć mały powiew świeżości w postaci czegoś oryginalnego. Po za tym zabawa w "kulki" wymagała logicznego myślenia i wydłużała troche czas gry. W końcu RPG to nie gry dla kretynów tylko dla osób lubiących wysilić trochę szare komórki. Osobiscie właśnie lubie gdy trzeba się ciut pomęczyć, nad jakąś logiczną łamigłówką, a nie latać w kółko po całym świecie w poszukiwaniu jakichś itemów do nauki skillów, co było IMO bolączką FFX.
W tej grze trzeba już na początku wybrac sobie drogę i pomyśleć jaka.Fajne jest też że każda postac będzie podobnie wytrenowana,bo można ich zmieniać w czasie walki.

Join The Naruto Online Multiplayer Game Naruto - Arena.com

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #30 dnia: Listopada 21, 2006, 07:51:03 pm »
Cytuj
QUOTE (RadicalDreamer @ 21.11.2006, 19:27:42)
Za systemem FFX nigdy szczególnie nie przepadałem ale akurat pomysł ze Sphere Grid był dla mnie całkiem dobry. Fajnie jest widzieć mały powiew świeżości w postaci czegoś oryginalnego. Po za tym zabawa w "kulki" wymagała logicznego myślenia i wydłużała troche czas gry. W końcu RPG to nie gry dla kretynów tylko dla osób lubiących wysilić trochę szare komórki. Osobiscie właśnie lubie gdy trzeba się ciut pomęczyć, nad jakąś logiczną łamigłówką, a nie latać w kółko po całym świecie w poszukiwaniu jakichś itemów do nauki skillów, co było IMO bolączką FFX.


W tej grze trzeba już na początku wybrac sobie drogę i pomyśleć jaka.Fajne jest też że każda postac będzie podobnie wytrenowana,bo można ich zmieniać w czasie walki.

Mnie sie bardzo podobal ten system. Bo nareście moglismy wybrać np, czy chcemy aby Yuna byla bardzo silna (pod wzgeldem atakowania) czy tez zeby byla 100 procentowym bialym magiem  

Offline FieryBird

  • Bad girl
  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • MĂłj blog na temat Final Fantasy
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #31 dnia: Listopada 22, 2006, 01:34:19 pm »
Przybij Agrias. Ja wprost uwielbiam ten system. Dzięki niemu można szkolić postacie jak się chce.
PS. Kiedyś u mnie Tidus był białym magiem, Yuna czarnym, a Lulu wojownikiem.
Fajne niee?
J-rock is the best!

Offline Dark_crash

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • http://
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 03, 2006, 08:38:29 am »
zgadzam sie poprostu samowolka:)
ty decydujesz kto kim jest
 

Gypsi jest fajny :)

Offline Drake

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 27, 2007, 07:05:18 pm »
Sphere Grid jest najlepszy z dotychczasowych systemów, Licence board też jest niezły ale nie lepszy od siateczki. Szkoda tylko że nie można uczynić postaci różnymi od siebie (tzn. żeby każda posiadała coś wyjątkowego jak w XII [espery,misty])
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2007, 06:01:13 pm wysłana przez Drake »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 01, 2007, 05:39:58 pm »
Cytuj
Przybij Agrias. Ja wprost uwielbiam ten system. Dzięki niemu można szkolić postacie jak się chce.
PS. Kiedyś u mnie Tidus był białym magiem, Yuna czarnym, a Lulu wojownikiem.
Fajne niee?

Chciałbym zauważyć, że taką możliwość mamy tylko w wersji PAL. Japończycy i Amerykanie mieli właściwie z góry ustaloną drogę i trudno w ich wersjach zrobić z Lulu wojownika, a z Aurona czarnego maga....

Offline Balamb Garden

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 07, 2007, 11:42:00 pm »
Nie za bardzo...Preferuje osobiście dla każdej postaci inną profesje a nie tak, że można np. z Aurona zrobić W.Maga albo D.Sorka.

Offline Mitinth

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipca 25, 2007, 09:19:40 pm »
Sphere Grid jest innowacyjnym rozwiązaniem i to jest plus. Na kródki dystans jest rozwiązaniem świetnym, bo można zdecydować dokładnie co sie chce pakować (nie to co VIII, robie ze Squalla wojownika, a tu po levelu siła magiczna rośnie) a dłuższą mete nie robi różnicy, bo i tak wszystkie statsy na koniec będą maksymalne... Mnie tam się podoba...
A co tu mówić. Final Fantasy rulez!

Offline magmagik

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
  • ;]
    • Zobacz profil
Odp: Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 16, 2007, 10:34:14 pm »
Mi sie tak "srednio" podoba. Wolalem materie z ffVII ;)