Autor Wątek: Online Comics  (Przeczytany 5882 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Online Comics
« dnia: Września 18, 2007, 11:36:22 pm »
Stwierdziłem, że warto by temat o komiksach sieciowych założyć. Nie ma sensu go umieszczać w żadnym innym dziale, to zaśmiecę Offtopic, czemu by nie...

W sumie chyba każdy z forum jakiś komiks sieciowy czyta. Dzisiaj jest ich tak cholernie dużo, że w zasadzie każdy może coś dla siebie znaleźć. W temacie polecajcie komiksy jakieś, wyrażajcie swoje opinie.. co zresztą będę wam mówił, wszyscy wiedzą jak to powinno wyglądać.

Ja mam na pasku linki do 7 komiksów, w kolejności:

VGCats - Znane cholernie, tematyka to oczywiście Video Games, pewnie wszyscy to znają. Niestety, ostatnio coraz rzadziej update'owany, coś mi się wydaje, że powoli upada na dobre..

F@NBOY$ - Zabawniejsze momentami of VGCats, z tej samej tematyki i regularnie update'owany. Ładna kreska, ale ostatnio coraz mniej żartów o grach, a coraz więcej wątków obyczajowym między postaciami. Nie mniej jednak, wchodzę tam regularnie, w tej chwili chyba to mój ulubiony komiks.

Penny Arcade - Utknąłem gdzieś w 2002 roku, więcej jeszcze z milion komiksów no nadrobienia. Klasyka, chyba najstarszy, ciągle czynny komiks w całej cholernej sieci, do tego update'owany był 3-4 razy w tygodniu (nie wiem jak teraz). Każdy pojedynczy komiks jest krótki, zazwyczaj z trzech scen się składa, ale ciągle skupia się na grach wideło, no i miło się go czyta, jak jest taki częsty update.

Looking for Group - Fantasy dla odmiany. Coraz mniej humorystyczny, ale dalej śmieszny, naturalnie, wyłącznie z powodu postaci Richarda (nie widzę innego powodu, żeby czytać LFG niż dla niego). Regularnie update'owany w każdy poniedziałek i czwartek, ładnie namalowany i od razu zaplanowany do wydania pełnoformatowego (na update jedna strona komiksu jest). Kilka motywów, w szczególności ze wczesnych etapów komiksu, rozwalało mnie doszczętnie.

Czytałem jeszcze kilka, ale już nie pamiętam jakich nawet. Jeżeli chodzi o polskie, to jestem na bierząco z następującymi:

Zmiana Epsilon & 12 - Spodobała mi się kreska, sam komiks taki średni, ale był regularnie update'owany. "Zmiana Epsilon" już jest skończona, z gatunku obyczajowego była. "12" to jakiś pseudofilozoficzny cyber-punk chyba, ale jest tak rzadko update'owany, że prawie nie wchodzę.

Quartz Bead & Kokoart - Kokoart'a chyba każdy zna, z polskich komiksów ten był chyba najbardziej znany. Koko jednak przestał go update'ować jakiś czas temu, teraz się skupia na projekcie fantasy, co się wabi "Quartz Bead". Na razie jest jeden chapter, nawet miło się to czyta - kreska ładna, fabuła dość oryginalna jak na gatunek, całkiem całkiem ogólnie.

Pablo - To chyba pierwszy komiks, jaki zacząłem czytać w sieci. Niestety, teraz chyba umarł na dobre...

Co wy czytacie, co polecacie?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #1 dnia: Września 18, 2007, 11:42:08 pm »
Sexy Losers - już nieaktywne ale świetne. Luźno powiązane historyjki grupki bohaterów, obracające się wokół absurdalnego życia seksualnego - nekrofilia, kazirodztwo itp :)

Dilbert - czytam tylko dłuższe niedzielne stripy. Komiks o absurdach codziennego życia biurowego.


Zaś sam temat pasuje do działu "kultura" :)
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2007, 11:43:41 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #2 dnia: Września 19, 2007, 12:00:11 am »
Gone With The Blastwave - komiks w postapokaliptycznych klimatach. Dość humorystyczny, bardzo rzadko apdejtowany.

Dominic Deegan - Oracle For Hire - podobnie jak LFG komiks zaczynał jako czysto humorystyczny, później stał się raczej poważniejszy. Czytam już w sumie z nudów. Apdejtowany codziennie.

Three Panel Soul - coś w stylu kontynuacji MacHall'a. Nie wchodzę na niego regularnie, więc nie wiem jak częste są apdejty, ale raczej losowe.

The Perry Buble Fellowship - w sumie to trochę taki delikatny childhood rape, choć tematyka jest raczej losowa. Też raczej apdejtowane losowo.

White Ninja Comics - komiks z dość...nietypowym poczuciem humoru i oryginalną kreską. Trzeba mieć do niego odpowiednie podejście. Apdejtowany w poniedziałki, środy i piątki.

RPG World - jeden z lepszych komiksów. Przez 2 lata był praktycznie martwy, dopiero niedawno od niechcenia autor zakończył serię. Komiks parodiuje jRPGi.

Concerned - komiks zrobiony za pomocą G-Mod'a 9. Jest w sumie parodią Half-Life'a 2 i opowiada o wydarzeniach w grze przed pojawieniem się Gordona Freeman'a. Komiks został już zakończony, więc nie jest apdejtowany.
Niektóre z komiksów czytam czysto z przymusu (vide Dominic Deegan, który się robi coraz bardziej tru grim fantasy), bo nie chcę żeby w sumie przeczytane godziny poszły na marne.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #3 dnia: Września 19, 2007, 09:48:16 am »
8-bit Theather - Często updatowany. Humorystyczna parodia pierwszego Final Fantasy
I'm in Space!

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #4 dnia: Września 19, 2007, 11:24:42 am »

Questionable Content - Hmm jak to opisac ... Komiks o kawiarni robotach i Indie rocku ( niekoniecznie w tej kolejnosci), updejt codziennie od poniedziałku do piątku ;]
Looking For Group - najlepsza parodia Wowa updejt tylko w Poniedziałki i Czwartki ale warto
Tales of Pylea - Updejt żadki ale kreska i fabuła bardzo dobra ( chociarz za duzo tej fabuły do tej pory to nie było )

Offline Typoon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Welcome to Team Evil!
    • Zobacz profil
    • Smocza Klinga
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #5 dnia: Września 19, 2007, 12:50:19 pm »
http://www.giantitp.com/comics/oots0001.html  - Order of the Stick - parodia systemu AD&D, kreska jaka jest, ale rzadko trafi się nieśmieszny strip (czego nie można niestety powiedzieć już o Looking For Group).
Sacrificing minions : is there any problem it CAN'T solve?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 23, 2008, 01:16:02 am »
Dodałem dwa komiksy do mojego cyklu cotygodniowego:

Slackerz - Kolejny komiks z gatunku Vidja Games, ale w przeciwieństwie do F@NBOY$ (a bardzo często również VG Cats i PA) jeszcze jest śmieszny. Rysunki zazwyczaj czarnobiałe, estetyczne, bez fajerwerków, ale humorem zdecydowanie nadrabia.

Dilbert - Wiem, to skrajny masochizm, ale zacząłem czytać Dilberta, o ile nie nadłuższy, to zdecydowanie jeden z najdłuższych komiksów w historii. Dilberta wszyscy znają i kochają, a humor w nim jest ponad czasowy. Nie udało mi się przeczytać całego Penny Arcade (w archiwum utknąłem gdzieś w 2002 roku chyba), ale wydaję mi się, że z tym mi się uda - im więcej czytam, tym bardziej mi się podoba. Gdzieś od tygodnia powoli czytam (od końca naturalnie) wszystkie stripy Dilberta, który jest update'owany CODZIENNIE od dobrych 15 lat. Archiwum na oficjalnej stronie sięga niestety do 1 stycznia 1996 roku (komiks powstał w 1989), ale po tygodniu stanąłem na 28 listopada 1997 (jeszcze jakieś 4000 komiksów przede mną). W dobry dzień robię jakieś 100 komiksów dziennie (to trzypanelowce w większości, więc to szybko idzie), więc na początku października powinienem być już na bieżąco, o ile wcześniej mózg mi nie wypłynie uszami.

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 23, 2008, 10:40:53 am »
Dilbert -ale po tygodniu stanąłem na 28 listopada 1997 (jeszcze jakieś 4000 komiksów przede mną). W dobry dzień robię jakieś 100 komiksów dziennie (to trzypanelowce w większości, więc to szybko idzie), więc na początku października powinienem być już na bieżąco, o ile wcześniej mózg mi nie wypłynie uszami.



Srsly, Tant. Aż tak Ci się nudzi? Idź do pracy, zaczniesz doceniać czas (co prawda nie na tyle, żeby zaprzestać wchodzenia na forum SercemeZłamane).

Dilberta zrobili swego czasu fajny serial. Dogbert wymiatal (jak zwykle)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 23, 2008, 10:05:40 pm »
Dilbert -ale po tygodniu stanąłem na 28 listopada 1997 (jeszcze jakieś 4000 komiksów przede mną). W dobry dzień robię jakieś 100 komiksów dziennie (to trzypanelowce w większości, więc to szybko idzie), więc na początku października powinienem być już na bieżąco, o ile wcześniej mózg mi nie wypłynie uszami.



Srsly, Tant. Aż tak Ci się nudzi? Idź do pracy, zaczniesz doceniać czas (co prawda nie na tyle, żeby zaprzestać wchodzenia na forum SercemeZłamane).

Dilberta zrobili swego czasu fajny serial. Dogbert wymiatal (jak zwykle)


Tej no, 100 komiksów to nie więcej, niż pół godziny czytania, a i tak zazwyczaj tyle na raz nie biorę hehe...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #9 dnia: Września 01, 2008, 12:03:41 am »
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Re: Online Comics
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 03, 2009, 12:53:07 am »
Do komiksowego cyklu doszły mi nie tak dawno temu dwie pozycje.

Ctrl+Alt+Del - To chyba wszyscy znają. W kilka dni przeczytałem całość i, chociaż sam Buckley to podobno dupek, to komiksy mu czasami naprawdę nieźle wychodzą. Takie coś pomiędzy Penny Arcade'm, a F@NBOY$ to chyba najkrótsza definicja - za bardzo się skupia na tworzeniu historii z bohaterami, ale to tak jak F@NBOY$ w sumie i to raczej cecha charakterystyczna, a nie wada.

Saturday Morning Breakfast Cereal - Jeden z najzajebistszych komiksów w necie. Jest to zasadniczo intelignentnie napisany random humour, bardzo podobny do znanego wielu Perry Bible Fellowship. Od PBF'u ma trochę gorszą kreskę, ale poziom i typ humoru jest bardzo podobny, a zaletą SMBC jest fakt, że nowy komiks trafia tam średnio 5-6 razy w tygodniu, a PBF jest o roku porzucony. No nie ma bohaterów ani fabuły przewodniej, tak jak PBF, więc zamiast czytać regularnie można sobie od czasu do czasu po prostu kliknąć w Random. Dla reklamy, rzucam jeszcze kilka przykładów komiksów SMBC z ostatniego miesiąca:

http://www.smbc-comics.com/comics/20090226.gif
http://www.smbc-comics.com/comics/20090225.gif
http://www.smbc-comics.com/comics/20090223.gif
http://www.smbc-comics.com/comics/20090216.gif
http://www.smbc-comics.com/comics/20090213.gif
http://www.smbc-comics.com/comics/20090211.gif
http://www.smbc-comics.com/comics/20090209.gif

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Re: Online Comics
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 03, 2009, 01:36:48 am »
Ctrl+Alt+Del
niezłe
CAD to syf niesamowity. Każdy komiks zawiera TONY niepotrzebnego tekstu, jakiekolwiek wyrazy twarzy poza B^U nie istnieją, każdy żart musi być zepsuty przez jego wytłumaczenie, a B^Uckley to skurwiel z ego większym niż lista złych filmów Uwe Boll'a. Choć odcinek z poronieniem był dość komiczny.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Doomsday

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
Re: Online Comics
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 03, 2009, 03:06:47 pm »
www.smalec.boo.pl - komiks głupi jak but z lewej nogi, przeklenstw tam na tone, no ale twor kumpla to zareklamuje.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 10, 2009, 03:14:23 pm »
http://misc.classpc.nl/morningglory/comics.html FUCK YES ! YOU ARE THE BEST COMIC EVER !
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Growlanser

  • Tantalus Zombie Creation
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 623
  • MusSskkk
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 11, 2009, 12:49:24 pm »
http://krulik.ovh.org/ - jedyny komiks jaki czytałem ^^ znam autorów ; P

Offline Fergard

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Doh!
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 26, 2009, 08:49:15 pm »
1. Sequential Art - Ze strony collectedcurios.com . Updateowany nieregularnie, ale stale. Powiem tak: Uśmiałem się nie raz. Ale być może to kwestia gustu.

2. Las Lindas - Upgrade co tydzień(Mniej więcej). Może znowu to kwestia gustu, ale mi się podoba(Zazwyczaj).

3. Snafu Comics - A tu mamy już kilkanaście komiksów różnych autorów. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Nigdy nie zaliczałem się do specjalnie uduchowionych osób.

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #16 dnia: Września 20, 2009, 06:16:04 pm »
http://www.drunkduck.com/Cru_The_DwarF/
Dla wszystkich co lubią dwarfy ;f

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 27, 2009, 02:54:34 pm »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 15, 2010, 01:42:57 am »
Widzę, że nie wspomniałem chyba o nowszych komiksach jakie czytam. Kilka doszło do rotacji, ale kilka jest niestety martwych:

Snowflakes - Bardzo fajny komiks tworzony między innymi przez twórcę SMBC, o którym wspominałem wcześniej. Zasadniczo kierowany jest do dzieci, ale humor jest tu dość uniwersalny. W skrócie opowiada o perypetiach grupy dzieci, które żyją w prowadzonym przez siostry zakonne sierocińcu gdzieś w środku nigdzie. Fabularnie twórcy unikają jakichkolwiek kontrowersji, bo, jak pisałem, komiks jest z założenia dla dzieci, no ale jest tu kilka bardzo ciekawych kreacji, jak choćby Wray. Updatowany trzy razy w tygodniu (Pon, Śro, Pią).

xkcd - Dziwne, że wcześniej o tym nie wspomniałem tutaj - w końcu kilka razy rzucałem do TO jakieś stripy z tego. Graficznie, jak widać, jest to komiks z postaciami z kresek, ale jeżeli chodzi o humor, to bardzo często jest to coś fantastycznego. Komiks jest pisany przez nerda i dla nerdów, więc wiele jest żartów trudnych do zrozumienia, ale trafiają mu się zupełnie surrealistyczne pomysły. Proste i zabawne, do tego praktycznie pozbawione wątków przewodnich, więc też, zamiast czytać całość można po prostu klikać Random. Polecam ludziom z technicznym wykształceniem i radzę unikać starszych stripów, bo jest tam mnóstwo jakichś emo-bullshitów. Updatowany trzy razy w tygodniu (Pon, Śro, Pią).

Godseeker - Odkryłem to nie tak dawno temu, zupełnie przypadkiem klikając w jakiś banner reklamowy gdzieśtam. Bardzo ładnie narysowana opowieść z pogranicza fantasy, która dzieje się w dalekiej przeszłości (8-10k lat PNE), gdzieś na bliskim wschodzie. Opowiada o ludziach mieszkających w małej wiosce i o związku jednego myśliwego z młodą kapłanką. Żeby zrozumieć dokładnie o co chodzi trzeba czytać od początku (idzie na zasadzie LFG, czyli jeden update to jedna strona komiksu), ale warto, bo jest to bardzo fajnie skonstruowana historia + jest to dość młody komiks (dopiero 83 strony komiksu są, a te się bardzo szybko czyta, czyli mamy jakieś 20 minut czytania w sumie). Jeszcze nie jest niestety popularny, ale widzę, że będzie. Updatowany raz w tygodniu, we wtorek.

copper - Jeden z najzajebiściej narysowanych i najfajniej skonstruowanych komiksów, jakie od dawna czytałem. Zasadniczo każdy komiks opowiada oddzielną historię (powiązań praktycznie nie ma), bohaterami której są chłopak Copper i jego gadający pies. Historie są krótki, czasem lekko moralizowane, ale czyta się świetnie. Niestety, updatowany jest raz na nigdy, co jest jego główną wadą. Nie ma tego dużo, więc polecam komuś, kto doceni fantastyczny kunszt twórcy, w szczególności kiedy chodzi o tworzenie otoczenia.

DAR - Od razu daję link do archiwum, bo komiks jest niestety nieaktualny. Jest, a w zasadzie był to komiks robiony przez niejaką Erikę Moen, o której pierwszy raz przeczytałem nie tak dawno temu, jak gościnnie zrobiła strip dla Penny Arcade. Jest to dość sławna, ale kontrowersyjna artystka - kontrowersyjna głównie dlatego, że w swoich komiksach zupełnie przekracza tabu związane z erotyką i seksem. DAR był czymś w rodzaju jej pamiętnika, w którym raz w tygodniu w formie komiksu przedstawiała zabawne historie ze swojego życia. Komiks jest świetnie narysowany, jeszcze świetniej napisany, no i, co dość w internetach rzadkie, naprawdę zabawny. Jednakże, w związku z częstym przekraczaniem seksualnego tabu przez Erikę, komiks często jest NSFW. Niestety, DAR został zakończony w grudniu zeszłego roku, więc pozostaje tylko archiwum stripów (nie jest ich znowu jakoś bardzo dużo, jakieś 100 góra). Polecam komuś, kto nie boi się lesbijek hehe.

Offline Danny

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
  • \m/hroczny i zUy Konstantynopolitańczyk
    • Zobacz profil
    • Mój wypasiony profil na last.fm, który zmiażdży Twoje krocze.
Odp: Online Comics
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 29, 2010, 02:03:56 pm »
Aż dziw bierze, że nikt tu jeszcze nie zalinkował Romantically Apocalyptic - postapokaliptyczny komiks z niebanalną kreską, co w przypadku online'ów jest dosyć rzadko spotykane. Nie brakuje tu także specyficznego humoru i klimatu. Na razie powstały tylko 22 epizody i długo trzeba czekać na kolejne, ale naprawdę warto.

Poza tym dla mnie absolutny hit, pełen sprośnego humoru,, przemocy, wulgaryzmów i kontrowersyjności - In The Name Of The Gun, czyli opowieść o tym jak Jezus drugi raz zstąpił na Ziemię. Druga część ma być wkrótce.
Jakby co tutaj jest wersja po polsku - http://www.antyportal.net/forum/showthread.php?tid=1514