Autor Wątek: Święta  (Przeczytany 10515 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Święta
« dnia: Listopada 25, 2005, 11:44:43 am »
Święta się zbliżają... będzie choinka i prezenty... wesoły czar świąt, kolędy w rodzinnym gronie, opłatki, pasterka i miło spędzony czas... tylko czy naprawdę miło spędzony????? Tu się pojawia teraz moje pytanie za co NIE lubicie świąt. ja nie cierpię ich z choćby jednego - święta u mnie w domu to non stop żarcie przed TV. a w telewizji sam szajs leci. nie mam nic cyfrowego, tylko TVP1,2,Polonia, polsat i tvn... a tam co/ nuda - po raz dziesiąty ścigany, po raz 20 Kevin sam w domu, same odświeżanie.. może jeszcze na Polsacie znów Tytanika z DiCaprio pokażą... za przeproszeniem żygać mi się chce. W święta na legalu się nudzę... prezenty nie niosą żadnej radości, a telewizję mogę oglądać u siebie w pokoju - zawsze mogę włączyć Xboxa i pograć albo obejrzeć coś na DVD, ew. odpalić PC i pograć w jakiś ambitny (albo i nie) tytuł....  
Kame Hame Ha

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 25, 2005, 11:57:59 am »
Ja nie lubie świąt za to, że trzeba jesć posiłki z całą rodziną. Ja wolę się zamknąć w swoim pokoju i w spokoju przeprowadzić proces konsumpcji.
Telewizja - świąteczne combo - seria Szklanej Pułaki i oba Keviny. Na szczęście przez całe święta gram i nie mam czasu na nic innego. Nie lubię też jak włączam TV a tam same kolędy lecą. Małe dzieciaki śpiewają i myślą, że są "cute".
Denerwuje mnie też ta słitaśna, wesolutka atmosfera świąt. W sumie lubię je tylko z powodu prezentów, wolnego czasu i jedzenia. Tylko to powstrzymuje mnie od zostania ateistą.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 25, 2005, 12:05:11 pm »
No ja święta raczej kocham... przede wszystkim za to że są prawie 2 tygodnie wolnego, i moge grać oglądaćfilmy, anime, czytać mangi spędzać czas z ekipą.
Lipa w TV? Kiedyś mnie to może obchodziło ale teraz jak mam neta i ps2 to raczej malo mnie to obchodzi, oglądam swoje filmy na kompie i TV to nie jest rzecz dla mnie,
Wspólny obiad przy stole też mi nie przeszkadza, za często tego nie robie więc co mi tam zaszkodzi w święta z rodziną posiedzieć.
Prezenty? W dupie je mam. Nie obchodzą mnie prezenty, nie pochodze z zamożnej rodziny więc prezenty mnie nieobchodzą -coś tam zawsze dostane jakąś kaske czy tam inne prezenty, ale dla mnie mogło by ich nie być... zwisają mi poprostu -sąto są nie ma to nie ma.
Do kościoła raczej nie chodze więc pasterka mi nie przeszkadza.
Jedzenie pyszne to ofkoz zajebisty plus ;]
W sklepach jakieś promocje i inne pierdoły? Całkowicie mi nie przeszkadza, fajniejak sklepy wyglądają inaczej.

Jedyne czego nie lubie w świetą to... brak śniegu... jak są święa bez śniegu to raczej tak lipa troche.

Święta Bożego narodzenia to zaj***sta sprawa.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 25, 2005, 12:14:29 pm »
NO z tym wolnym czasem to Cię popieram Gipsi.. a co do śniegu - ja jestem stworzenie ciepłolubne, a najlepsz pogoda dla mnie to taki wrzesień, ciepły, ale nie upalny... w święta denerwują mnie jeszcze te wszystkie spotkania rodzinne... ja nie mam nic przeciwko spotkaniom, ale denerwuje mnie ich sposób prowadzenia:
"Wpada ciotka-przykład
-jak was dawno nie widzialam, jak się cieszę(ironia)
-my też się cieszymy(ironia)
-Dajce buziaka (soczyste uslinone całusy w poliszki, a po kątach spluwanie by nikt nie widział i obcieranie uślinionych policzków)
******
na koniec
-do widzenia(nareszcie idę do domu, mam ich dość, ciągle pieprzą o tym samym, co tam u nich, co tam u mnie... standardzik)
-do widzenia(nareszcie idzie ta jędza do domu, mamy jej dość, ciągle pieprzy o tym samym, co tam u niej, co tam u nas... standardzik)"
I tak to wygląda przez trzy dni. bo tylko o te trzy dni mi chodzi. Sylwester to co innego. ale święta... trzy dni nudy, brudnych garów, które muszę z siostrą zmywać i komentarzy ciotek w stylu "co tam w szkole" "jak tam nauka" "za ile bronisz dyplomu" "a gdzie ta twoja uczelnai w ogóle jest" bla bla bla...
Kame Hame Ha

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 25, 2005, 01:25:07 pm »
sweita zajebiste sa ;]

nie dosc ze wolnego czasu jest w cholere i mozna zrobic co sie chce, to jeszcze jest taki...hmm..klimat zajebisty. I nie chodzi mi o to ze bog sie narodzil czy inne takie bzdury bo to to mnie wali po prostu. Chodzi o to ze po prossu podczas siat czuje sie tak..elojoł ;]. No i o polnocy w wigilie wreszcie moge mowic:P Oczywiscie mega plusem jest tez kupa pysznego zarcia przez trzy dni. Prezenty tez sa elo ale to bardziej na Mikolaja chyba ;] I to ze spotykam sie z cala rodzinka tez mi sie podoba. Nie ma duzo takich spotkan, a od czasu do czasu na prawde warto, bo mozna pogwrayzc na serio czy tez ponalewac sie z czegos/kogos.
Chyba jedyna rzecza ktorej nie lubie to dzielenie sie oplatkiem. Ato dla tego ze jest to niesamowicie sztuczne. Mysle o kims ze jest  idiota, a mowie mu "wszystkiego najlepszego" ;]

No ale ogolnie to tak jak ujal Gipsi:

Święta Bożego narodzenia to zaj***sta sprawa.

Offline Selphie

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Yes, I'm your god.
    • Zobacz profil
    • There's no need to fear, Underdog is here!
Święta
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 25, 2005, 02:11:33 pm »
ja tez kocham swieta :P
spedzanie z rodzina wspolnego czasu.. hmm.. mnie to nie denerwuje.. bo i tak zazwyczaj siedze z moim bratem (o dziwo mamy dobry kontakt ze soba nie tak jak niektore rodzenstwa :D)
no fakt ze dzielenia sie z oplatkiem jest troche sztuczne..
klimat w sklepach mi sie nawet podoba, ja chyba jesczze nie wyroslam z tego okresu chodzenia po zanach i oglodanie tych wszystkich tandetnych pierdolek :)
prezenty.. mi to zawsze sprawialo jakas radosc :):)

Cytuj
Jedyne czego nie lubie w świetą to... brak śniegu... jak są święa bez śniegu to raczej tak lipa troche.
Z tym sie zgadzam, rok temu u mnie tak bylo :/

no i nie wiem czy mnie cos jeszcze w swietach denerwuje, mzoe jak gdzies wyjezdzam (ale nie chodzi mi o odiwediny ciotki tlyko tak po za miasto albo gdzies na pare dni..)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 25, 2005, 02:39:53 pm »
Cytuj
Denerwuje mnie też ta słitaśna, wesolutka atmosfera świąt
podpisuje sie pod tym rekami, nogami i wszystkimi innymi protezami

Cytuj
w święta denerwują mnie jeszcze te wszystkie spotkania rodzinne... ja nie mam nic przeciwko spotkaniom, ale denerwuje mnie ich sposób prowadzenia:
"Wpada ciotka-przykład
-jak was dawno nie widzialam, jak się cieszę(ironia)
-my też się cieszymy(ironia)
-Dajce buziaka (soczyste uslinone całusy w poliszki, a po kątach spluwanie by nikt nie widział i obcieranie uślinionych policzków)
******
na koniec
-do widzenia(nareszcie idę do domu, mam ich dość, ciągle pieprzą o tym samym, co tam u nich, co tam u mnie... standardzik)
-do widzenia(nareszcie idzie ta jędza do domu, mamy jej dość, ciągle pieprzy o tym samym, co tam u niej, co tam u nas... standardzik)"
a pod tym to sie podpisuje z pogrubieniem, kursywa i czcionka 20

ale to wszystko nic przy fakcie, ze mamy duuuzo wolnego czasu :F
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Święta
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 25, 2005, 02:47:03 pm »
damn ale głupi temat ;] jak można za cokolwiek nielubić świąt?
-masz wolne, jest luz i to nie taki jak w każdy weekend, to są Święta ;]
-jest pycha jedzonko oczywiście wszystko home made a nie pierogi z biedronki ;]
-prezenty z tym ze lubie dawac i dostawać w tym samym stopniu raczej ;] <damn.. musze troche crapu z piwnicy poopylac na allegro bo wkoncu swieta juz blisko i na te prezenty jednak trzbea miec ;]>
-rodzina atmosfera ;] tak, zgadza się mol to typowy family guy ;] a juz napewno w swieta ;] ale tylko z rodzinką najbliższą, ale przejmowąc sie niemusze bo moi rodzice też przesadnie "rodzinni" niesa i niema mowy o jakichś ciociach babciach i innych wynalazkach w święta, sami najbliżsi a nie fałszywe parszywe ryje ;]
-tv... co wy pieprzycie? mol od ponad roku tv ogląda jedynie jak na jakiejś domówce jest włączony a radia tylko czasem na wagarach słucha bo ciagle mp3 playera niema ;] więc problem telewizora dlamnie nieistnieje ;]
-KLIMAT ;] nic niezastapi świątecznego klimatu, taki charakterystyczny, przychodzi z nienacka i chwyta za głowe ;] tylko jedna sprawa... let it snow... ;(

wesołych świąt wszystkim :*

edit
sztuczność przy dzieleniu się opłatkiem? umnie w zeszłym roku była szydera praktycznie taka sama jak na wigili klasowej: "-nawzajem -nawzajem ;]" polecam troche luzu ;]
« Ostatnia zmiana: Listopada 25, 2005, 02:48:40 pm wysłana przez Morchol »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Święta
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 25, 2005, 03:53:01 pm »
Ogółem święta są mega fajne, ale nie nawidze tzw. wigilijek klasowych..tyoż to shitny crap jakich mało, żeby udawać, że kogoś się lubi..paranoja. A w chacie ja tam wole posiedziećw pokoiku swoim i pograć...a w te święta może będę miał PS2 to chyba bardziej je polubie :P a co do śniegu, to jego brak jest ZŁY!!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 25, 2005, 03:59:35 pm »
Zawsze mówiłem, że święta bez śniegu, to jak Zell bez wodogłowia... niby są, można się z ich powodu pośmiać, ale człowiek czuje, że czegoś tu brakuje... chcę śnieg w tym roku... dużo śniegu...

A co do świąt, to bardzo je lubie... TV nie oglądam, jedzenie ma pyszne, prezenty z reguły fajne, klimat świąteczny jest fpyte fajny i do tego mam wolne.... to jest życie...

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Święta
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 26, 2005, 09:51:07 am »
Osobiście do tej pory zawsze lubiłam święta za miły rodzinny nastrój jaki zwykle u mnie panuje. Najwiekszym ninusem to zapewne jedynie to, że przypadają w zimie, której nie znoszę.  :)  

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 26, 2005, 12:29:12 pm »
Zasmuca mnie co piszecie drodzy bracia. Święta to przecież nie czas podczas którego ogląda się telewizję- a raczej podczas którego nie powinno się oglądać telewizji. Bo jakoś teraz kazde święto i właściwie nawet kazdy dzień to taki rytuał przed odbiornikiem telewizyjnym. Ja praktycznie nie oglądam telewizji, jeno czasem włącze wydarzenia na polsacie aby powzdychać do pięknej Hanny.
Sztucznie biesiadować z rodziną? Ech, no włąsnie- teraz juz nawet zatracamy kontakt ze starszymi i takie, w sumie, tradycyjne obrządki raz do roku pełnione, są dla nas sztuczne i zenujące.

Ja osobiście lubie święta, wkurza mnie tylko ten głupawy nastrój w supermarketach i wszystkich udekorowanych sklepach. Dali ze dwie dekoracje, a obsluga dalej tak samo niemiła, jak kiedyś - przeciez chodzi o jednoczenie się ludzi, a nie o puste i prózne chełpienie się przedmiotami.  

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Święta
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 27, 2005, 03:00:59 pm »
uwielbiam święta...kojarzą mi się z mandarynkami [w sumie sama nie wiem dlaczego] i zapachem choinki [no i tłuczonymi bombkami :P ]. Jedyne czego w świętach nie znaoszę, to przygotowania do nich i ogólna nerwówka. U mnie na ogół wigilia zaczyna się znacznie później, bo mama zostawia sobie wszysto na koniec [bo przecież sałatki itp. trzeba robić w dzień wigilii żeby były smaczne itp. ] . W końcu wychodzi na to,że do kolacji zasiadamy ok 21.00,ale i tak jest fajnie.

Poza tym uwielbiam barszcz z uszkami, który u nas robi się tylko na wigilie [powiedzmy,że jest taką wizytówką wigilii :P ]....bo u mnie w domu niektóre potrawy robi się tylko na określone święta-np. barszcz z uszkami z farszem borowikowym tylko na wigilię, zcy tort makowy tylko na wielkanoc.

No i strojenie choinki...kiedyś to było to na co się najbardziej czekało, bo oznaczało ,że już z porządkowych spraw zostało tylko zgarnięcie igieł,które ewentualnie opadną... czyli najgorsze z głowy. Przy tym na ogół brała udział cała rodzina i ogólnie była fajna atmosfera. Teraz już nie wszyscy się ubierają choinkę [niestety], bo mama woli w tym czasie zrobić "coś porzyteczniejszego".

Co do prezentów, to nie ukrywam,że zawsze je lubiłam XD [a tym,którzy piszą,że im zupełnie zwisają i tak nie wierzę :P], bo przecież każdy lubi coś dostawać. W Mikołaja przestała wierzyć stosunkowo wcześnie,ale jako,że mój brat był mały, to dostałam ultimatum-jeśli uważam,że mikołaja nie ma, to znaczy,że nie może przynosić prezentów,a jeśli oficjalna wersja jest,że mikołaj istnieje, to będzie po staremu XD Oczywiście wybrałam "oficjalną wesję" :P .

Najlepsze było jak mój brat odkrył,że mikołaja nie ma. Rodzice wysłali go kiesyś po coś do piwnicy i wrócił z ogromnym pakunkiem w ramionach i z okrzykiem "patrzcie co znalazłem!"....rodzicom szczęki opadły na podłogę XD

kolejny plus- wolny czas...w dużych ilościach. A to mi się niesamowicie przyda, bo tych stresujących miesiącach...ogólnie rzecz biorąc-czekam na święta z niecierpliwością.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 02, 2005, 02:13:26 pm »
.... wiecie, ja rozumiem, ma być miło, ale roznoszenie ulotek, przez gości przebranych za mikołajów to dla mnie jest już przegięcie. żeby jeszcze to z entuzjazmem robili, ale z tym ich nastawieniem to.... litości.
Kame Hame Ha

Offline Srolmops

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 19, 2005, 08:32:14 pm »
Co roku wysylam do mikolaja list o PS2 hehe, a teraz wysle z prosba o PSP ;) albo odrazu o ps3 za rok, moze wtedy sie zlituje hehe

>>anata nara dare ni misete ru watashi nara dare ni misereba ii <<

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Święta
« Odpowiedź #15 dnia: Grudnia 11, 2006, 08:27:18 pm »
Hark Hark Hark!
Doszły mnie słuchy, że co poniektórzy ciągle nie lubią świąt ;/ Byście się wstydzili pałki ;/
W tym roku na święta jeszcze bardziej napalony jestem, bo się porządnie za gotowanie wziąłem ;] Przepisy już wszystkie przetestowane, to sobie zaszaleje ^^
Odświeżam topic coby każdy mógł się w odpowiednim miejscu cieszyć, ponarzekać, pogadać o prezentach, czy powymieniać się świątecznymi nutkami ;]
Apropo tych ostatnich, odpowiednia oprawę muzyczna w tym roku zapewniają:
Bright Eyes - A Christmas Album
Belle & Sebastian - Peel XMas Session
Music from The O.C. Mix 3 Have a Very Mery Christmas(tiaa wiem, serial jest wiejski ale muzykę mają momentami pierwsza klasa ;])
Sufjan Stevens -Hark! Songs for Chtistmas vol.1,2 i 3
Jak ktoś ma jakieś inne ciekawe świąteczne klimaty to niech pisze, pewnie poproszem o wrzucenie gdzieś ;)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Święta
« Odpowiedź #16 dnia: Grudnia 11, 2006, 08:33:45 pm »
Nie lubię świąt, lubię prezenty :P
A tak na serio, nie lubię siedzenia z rodziną przy stole ;/ wkurza mnie to, ale ja dziwak jestem.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #17 dnia: Grudnia 11, 2006, 09:00:48 pm »
Nah Musiolik, jaki tam z ciebie dziwak.. dzisiaj nikt nie lubi świąt, to jest teraz groovy heh...

Oczywiście, wyrosłem już z wieku, gdzie ubieranie choinki i czekanie na pierwszą gwiazdkę jest jakimś wielkim wydarzeniem. Takiej świątecznej magii jak w dzieciństwie pewnie nigdy już nie poczuję (chociaż... może... jak już będę stary, będę miał żonę i dzieci heh...). Ale jedzenie, które ma być z tej okazji robione to jest to co mnie urządza. Akurat wigilijne strawy to nic dla mnie, bo za rybami nie przepadam, a w myśl staropolskiej tradycji, mięsa na wigilii moja rodzina nie toleruje. Ale za to będzie mnóstwo ciast, domowy pasztet, pieczona baranina w winnym sosie, pewnie jakiś kurczak i ogólnie tyle dobrego żarcia będzie, że jeszcze w połowie stycznia będzie można jakieś resztki w lodówce wyczaić.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2006, 09:02:19 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Ignatius Fireblade

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Ten, który bywa
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #18 dnia: Grudnia 11, 2006, 09:09:23 pm »
Dla mnie Święta zapowiadaja się wyjątkowo ciulato... Plany się posypały, doszlo do paru poważnch spięć i jak szybko czegoś nie wymyślę, to mam przewalone... Bosko. Zapowiadają się najgorsze Święta mego życia... No, ale nadzieja umiera ostatnia.
Gdy rozum śpi, budzą się upiory.
Goya

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Święta
« Odpowiedź #19 dnia: Grudnia 11, 2006, 09:28:34 pm »
Wiecie co? Podejrzewam, że po takiej rozłące dłuższej z rodziną, z przyjemnością spędzę czas przy stole z rodziną. Tego też wam życzę.

Podpisuję się pod tym, co pisałem rok temu.

Nie wiem jak jest u was, ale ja chcę mieć z nimi jak najwięcej wspomnień, bo teraz gdy zaczynam się od nich oddalać.. odcinać, to zaczynam dostrzegać, że zawsze przy mnie byli i jaką role dla mnie odegrali moi rodzice... Kurde, wystarczy.

Musiol, nie dziwak, tak po prostu teraz wychowuje ta pieprzona popkultura, oducza miłości do rodziców.

PS. Hisoka wracaj na forum, goddammit!
« Ostatnia zmiana: Grudnia 11, 2006, 09:32:35 pm wysłana przez Chief Roberts »