Autor Wątek: Final Fantasy VII HELP!  (Przeczytany 108421 razy)

Offline Raxon92

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #520 dnia: Października 31, 2010, 11:16:04 am »
Witam mam problem z final fantasy VII...
Obecnie gram na laptopie i problem odnosi sie do sterowania... Moj laptop nie posiada oddzielnego num-lock...
Musialem od kolegi pozyczyc klawiature zeby wejsc do gry i ustawic sobie klawisze, ustawilem je ale jak mam kogos z druzyny nazwac to nie moge w ogole zatwierdzic bo wybieranie dalej jest przez num enter... Dodam jeszcze to ze umiem wlaczyc num-lock na laptopie lecz enter sie nie zmienia ze zwyklego na num... Czy istnieje jakis patch ktory zmienia sterowanie? Albo jakis plik w folderze z gra ktorego mozna edytowac i zmienic ustawienia? Z gory dzieki.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #521 dnia: Października 31, 2010, 05:17:22 pm »
freddy - Ty najwyraźniej nie masz kolegów, ponieważ nie masz srebrnego chocobo. Z tego co wiem, to takiego nie ma w żadnym FF. Do tego żadnego Chocobo nie można wyCHodować, co najwyżej można je wyHodować. Żeby mieć złotego, trzeba sparzyć czarnego ptaka z żółtym Wonderfulem. I tyle.

Raxon92 - hmm... ja tak dawno temu nie grałem w komputerowego FFVII, że ja nie pamiętam już. Ale faktem jest, że grałem na numpadzie, a gdyby się dało jakoś zmienić, to pewnie bym grał na czym innym. Może ktoś się pojawi jeszcze, kto ma to zainstalowane i może sprawdzić, ja ci zamiast tego sugeruję granie w Finala w wersji emulowanej. Nic na rozgrywce nie stracisz, ba, zyskasz nawet, bo muzyka w komputerowej wersji siódemki to kaszana (MIDI wstawili).

Offline freddy

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
  • Powietrzny pogromca Fryców
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #522 dnia: Listopada 01, 2010, 06:37:30 am »
Dobra, thanks man, muszę ich jutro obić  -_-
Czasem ludzie muszą dokonać wyboru, który zmieni ich życie po wsze czasy ...

Offline freddy

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
  • Powietrzny pogromca Fryców
    • Zobacz profil
Ostateczna walka w GS(Jamar Armor i Clod Proud)
« Odpowiedź #523 dnia: Listopada 04, 2010, 05:27:03 pm »
Tjtwt. Mam z nią dużo problemów, przegrałem ją już 5 razy. Poradźcie mi, jakie materie mam dać Cloudowi do Ultimy i Mystile.
Czasem ludzie muszą dokonać wyboru, który zmieni ich życie po wsze czasy ...

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Ostateczna walka w GS(Jamar Armor i Clod Proud)
« Odpowiedź #524 dnia: Listopada 04, 2010, 05:51:09 pm »
Dostajesz ostrzeżenie za ciągłe zakładanie tematów z pytaniami poza działem HELP. Nie przenoszę ci tych postów dla sportu, tylko porządek ma być. Jak masz problem, to napisz posta w temacie związanym z daną grą w dziale HELP, a nie ciągle zakładasz nowy...

Offline Raxon92

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #525 dnia: Listopada 06, 2010, 11:57:29 pm »
Mam prosbe mogl by ktos podac link do skonfigurowanego emulatora epsxe do ff7? Z gory dzieki.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2010, 10:38:28 am wysłana przez Raxon92 »

Offline wodorek21

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Historia życia plus prośba...(FF7)
« Odpowiedź #526 dnia: Grudnia 12, 2010, 03:28:55 pm »
Witam wszystkich   -_-

Rozpoczynam ten wątek, ponieważ liczę na waszą pomoc. Mam nadzieje, że wybrałem dobre miejsce do założenie tego tematu, w najgorszym razie przenieście.

Cóż teraz troszkę moich wypocin, ale któż mnie zrozumie, jak nie wy- fani FF. Otóż...Moja historia z FF7 rozpoczęła się tuż po komuni, kiedy to za uzyskane pieniążki zakupiłem sobie szaraka, telewizorek i pierwszą grę...tak! Sprzedawca w hipermarkecie(nie pamiętam jakim, toż to tak dawno było  -_-) polecił mi właśnie FF7. Niestety gra przerosła możliwości mojego 9-letniego umysłu, a także znajomość języka angielskiego. Gra została odłożona na półkę. Po 2 latach jednak byłem już gotowy! Godziny, dnie, miesiące... ciągle tylko FF7, posiadówy wraz z kolegami, kiedy oni przyglądali się jak niszcze, z padem w ręku, Cloudem kolejne stworki, to było to! Do tej pory pamiętam ten dreszczyk i jak podskakiwałem z krzesła kiedy idąć w jakimś mrocznym miejscu pojawiał się dźwięk nadchodzącej walki... Powoli przechodzę do puenty... Nigdy nie udało mi się przejść do końca tej gry, doszedłem do miejsca w którym miałem wyskoczyć nad Midgarem bodajże na spadochronie po pokonaniu jakiegoś bosa... I nie wiedzieć czemu gra się wtedy ładowała, ładowała... i nigdy nie mogła się załadować, wszystkie inne lokacje ładowały się bez problemu, tylko wtedy kiedu chiałem dokonać postępu w grze nie..!

I dzisiaj kiedy od momentu kupna przeze mnie ff7 minęło 10 lat, zgłaszam się do was z prośbą. Otóż zdobyłem wersję ff7 na peceta... Czy ma ktoś z was może save do tej wersji od opisanego wyżej momentu? (Wiem, że takowe są, ale do wersji psx) Albo może poszukać, bo mnie się nie udało znaleźć. Nigdy nie licząc, tego jednego wyjątku fanem rpg, ale po prostu chcę dograć tą grę do końca, wiem, że to już nie będzie to samo, ale chcę przeżyć tą historię do końca!

Z góry dzięki, jesteście moją ostatnią nadzieją. I sorki za chaotycznie układ treści w poście...  -_-
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2010, 05:55:49 pm wysłana przez wodorek21 »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Historia życia plus prośba...(FF7)
« Odpowiedź #527 dnia: Grudnia 12, 2010, 05:41:46 pm »
Jest szansa, że Mravy będzie miał, ale cholera go wie. Ja nawet nie wiem co to za moment w grze, wydaje mi się, że Midgar ci się powaliło z innym miastem.

Moim zdanie powinieneś zacząć grać od początku, a nie wracać do miejsca, w którym skończyłeś 10 lat temu. Nie masz prawa nic już pamiętać, więc lepiej zrobisz, jak będziesz z fabułą na bierząco.

Offline wodorek21

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #528 dnia: Grudnia 12, 2010, 05:51:01 pm »
Oj uwierz naprawdę wiele pamiętam. Czasu już teraz nie mam tak wiele jak kiedyś, ale zacząłem i zobaczymy, najpierw jednak chce skończyć 1 raz, a później przejść drugi raz od nowa.

Już tłumaczę o który moment dokładnie mi chodzi. Po pokonaniu Weapona, który dochodził tak do brzegu, trzeba było podlecieć nad Midgar Highwingiem i trzeba skoczyć ze spadochrony, to pod koniec 2cd było. Got it?

Masz jakiś namiar na tego Mravy'iego?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 12, 2010, 05:52:59 pm wysłana przez wodorek21 »

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #529 dnia: Grudnia 12, 2010, 06:17:43 pm »
mialbym gdybym gral w wersje pc a gralem na emulu wiec nie mam

Offline wodorek21

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #530 dnia: Grudnia 12, 2010, 09:56:36 pm »
To podrzuć te z emula. Jak wrócę to domu na święta to odkurzę stare płyty i pogram :)

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #531 dnia: Grudnia 12, 2010, 10:24:16 pm »
http://www.mediafire.com/?uqvafdjw4c9a8e4 ktorys powinien podpasowac

Offline uchicha666

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • Moje forum o Guitar Hero
Kilka pytan odnosnie FF VII
« Odpowiedź #532 dnia: Stycznia 12, 2012, 04:22:50 am »
Witam wszystkich. Mam kilka pytan odnosnie tejze gry ktore mnie strasznie nurtuja. 1. Jestem na 1cd w nibelheim w domu tify wiem jaka mam zagrac melodie, ale po jej zagraniu cloud wypowiada taki oto komentarz "slyszalem kie dys te melodie,udalo mi sie ja odegrac" pytanie dlaczego nie dostaje ostatniego limitu dla tify? Dodam ze zagralem wczesniej losowa melodie i dostalem 1gil, we wspomnieniach clouda zagralem inna melodie,ale zapomnialem jaka. Na yt znalazlem filmik z poprawna melodia,i ja teraz gram.

2. Moj team to Cloud 32 lvl (ekwipunek: Motyle ostrze,srebrna obrecz,amulet ognia.),Baret 31 lvl (ekwipunek: Wyrzutnia,4-sloty,basniowy amulet),Tifa 30 lvl (ekwipunek: Tygrysi pazur,4-Sloty,amulet burzy.) Pytanie gdzie znajde lepsza bron i zbroje ze szybciej materie mi beda expic?bo mam sumon materie na 1-2 lvl,magiczna materie na 1-2 lvl, materie all na 3 lvl. a potrzebuje na master. bede wdzieczny za pomoc.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2012, 05:27:50 am wysłana przez Tantalus »
Yori mo tsuyoku tobitai. Zutto zutto akiramenai. Kono atsui omoi kagayaki. Siam Shade "DAITA"

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #533 dnia: Stycznia 12, 2012, 03:22:49 pm »
Co do limitu można go zdobyć chyba jakoś później?Nie pamiętam dokładnie,chyba na 2 cd?
A z ekwipunkiem ci nie pomogę,bo już dawno nie grałam.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #534 dnia: Stycznia 12, 2012, 09:20:41 pm »
Limit dla Tify zdobędziesz dopiero pod koniec CD2, gdy dowiesz sie co sie naprawde stało w Nibel. Wtedy polec tam i sprobuj to zagrac. Bronie z boosterami. . . Mieczyk dla Clouda można było zdobyć podczas parady w Junon. Mial 2x AP jak dobrze pamietam. Kilka broni napewno da sie później kupić na 2CD. Jak chcesz szybko podbić lvl i materie to polecam lokację pod koniec CD1 z przewróconym pniem. Ja tam na CD 1 nabiłem 55 lvl(tak to jest jak nie działa CD2.) i wymaksowałem najpotrzebniejsze materie dość szybko. Mam nadzieję, że pomogłem.

Offline bajer1991

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #535 dnia: Stycznia 22, 2012, 10:22:34 am »
Witam wszystkich,mam taki problem,jestem w miescie forgoten city,dalem klucz dziadkowi reda,i jak wlozyl ten klucz to pojawia sie czarny ekran i nic sie nie da zrobic ... Mial ktos taki problem ??,albo czy moze ktos wyslac sava  po tej sytulacji ??.pozdrawiam

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #536 dnia: Stycznia 22, 2012, 11:07:51 am »
To czesty problem na emulatorach. Znajdz innego ROM'a, np. Jeżeli masz europejskiego, to poszukaj amerykańskiego i na odwrót, jednakże będziesz musiał przechodzić grę od nowa. U mnie to poskutkowało, bo też miałem ten problem.

Offline bajer1991

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #537 dnia: Stycznia 22, 2012, 11:23:55 am »
czyli co Ty musiales przechodzic od nowa na innym emulatorze ??

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #538 dnia: Stycznia 22, 2012, 11:32:39 pm »
czyli co Ty musiales przechodzic od nowa na innym emulatorze ??
emulator ten sam, tylko wersja gry inna. Z NTSC musiałem zmienić na PAL.

Offline bajer1991

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #539 dnia: Stycznia 23, 2012, 08:13:39 am »
No wlasnie ja mam wersje pal teraz,a od nowa nie chce sie grac ...,masz moze sava jakiegos ?