Autor Wątek: Final Fantasy VII HELP!  (Przeczytany 105843 razy)

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #500 dnia: Lipca 01, 2009, 02:30:22 pm »
Mnie bardziej zainteresowało to z psx'em. Wejścia USB czy innej wtyczki nie widze :huh:

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #501 dnia: Lipca 01, 2009, 02:40:24 pm »
Wszelkie Action Replaye i Game Sharki to małe urządzenia podczepiane od tyłu konsoli do tego podłużnego portu. Bardzo wczesne modele i PSOne nie mają tego wejścia.

Zapomniałem dodać - samo działanie ich polega na ingerowaniu w pamięci gry. Blokuje fragmenty danych tak, żeby np. blokowały adres zmiany ilości HP, albo zmienia flagi odblokowanych postaci. Nie są te kody tak dobre jak te wbudowane w gry. Ja np. muszę wyłączać AR'a jak włączam Front Mission podczas wyboru formatu PAL/NTSC. Załóżmy też, że mamy jakiegoś jRPG'a (niech będzie FFIX) i mamy skyptowaną walkę, w której musimy przegrać. Wchodzimy do walki i UPS ! Mamy nieskończone życie. Nagle okazuje się, że w akurat tej grze po wyłączeniu AR'a życie dalej nam nie spada. Czasem kod w ogóle nie będzie działał (scena tortur w MGS, pasek życia nie spada, ale i tak giniesz jak nic nie będziesz robić).
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2009, 02:53:41 pm wysłana przez DarkButz »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #502 dnia: Lipca 02, 2009, 08:53:32 am »
Wszelkie Action Replaye i Game Sharki to małe urządzenia podczepiane od tyłu konsoli do tego podłużnego portu. Bardzo wczesne modele i PSOne nie mają tego wejścia.

Acz jak dobrze pamiętam na tych modelach też da radę dzięki tego rodzaju przystawkom na płytach.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #503 dnia: Lipca 02, 2009, 03:34:35 pm »
Wszelkie Action Replaye i Game Sharki to małe urządzenia podczepiane od tyłu konsoli do tego podłużnego portu. Bardzo wczesne modele i PSOne nie mają tego wejścia.

Acz jak dobrze pamiętam na tych modelach też da radę dzięki tego rodzaju przystawkom na płytach.
Z tych płytowych to tylko chyba Game Shark był. Nie wiem jak to było z zapisywaniem nowych kodów. Przystawka miała dość sporo miejsca na zapisywanie ich, a wątpię, żeby mała, 1MB'owa memorka mogła udźwignąć to wszystko (AR MAX na PS2 zabiera ok. 2-3MB miejsca, a to praktycznie sam tekst).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline xxxxxx

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #504 dnia: Sierpnia 27, 2009, 06:28:55 pm »
Witam

Sytuacja:

Wychodzę z Forgotten City po dostarczeniu Key To Ancients i jak wszystkim wiadomo w tym momencie pokazuje się Diamond Weapon, który zmierza do Midgar. Do tej pory wszytko ładnie, ale kiedy chce zatakowac bestie, to... zamiast niej mam losowe potworki które kręcą się w okolicy miasta a po walce ani śladu Wepona. Fabuła całkowicie stanęła w miejscu, w Highwindzie wszyscy każa mi zabić Diamonda a na północnym kontynencie bariera jak była tak jest:P

Pytanie:

Miał ktoś podobna sytuacje;>? Jakieś rady?

PS: Nie mogę wyczytać poprzedniego zapisu, bo już został nadpisany, myślałem że jest to "normalna" akcja w grze, dopiero po kilku godzinach poszukiwań Wepona na mapie świata, zacząłem podejrzewać że coś jest nie tak i przeglądać poradniki z których dowiedziałem się jak sytuacja w Midgar ma się potoczyć.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #505 dnia: Sierpnia 27, 2009, 07:33:22 pm »
na drodze z krateru do Midgar sie nigdzie toto tatałajstwo nie kręci?? hm.... dziwne. moze masz jakąś trefną wersje gry, bo pierwszy raz sie z czyms takim spotykam.  nie pamietam, ale sie chyba lądowało gdzies niedaleko trasy spaceru Diamonda i na niego czekało. sam przyłaził. jak nie ma go to sam nie wiem. reset gry nie pomaga? bo jesli nie a nie masz sejva to wczytaj jakiegoś wczesniejszego sejva. a jak takowym nie dysponujesz to... albo gra od nowa albo sam nie wiem. Musiol chyba bedzie wiecej wiedział bo on jest siódemkowym hardkorem ;f
Kame Hame Ha

Offline jarrela

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #506 dnia: Października 03, 2009, 12:04:23 pm »
Witam,
dlaczego po zdobyciu Higwinda ( pocz 2 cd) Gold Saucer jest zamknięty? Co zrobić, żeby był otwarty? Chcę, by moje chocobo wzięły udział w wyścigach a nie mam jak.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #507 dnia: Października 03, 2009, 06:18:51 pm »
bedzie pozniej znowu otwarty

Offline wojpatr

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #508 dnia: Lipca 04, 2010, 03:42:44 pm »
Witam.
Mam mały problem z Red'em XIII
Kilka lat temu grałem w FF7 lecz przechodziłem go pobieżnie i teraz zdecydowałem się przejść tego Finala na 100%
Ale wróćmy do mojego pytania  ^_^
W Nibelheim na pierwszym dysku otwieram sejf i wylatuje mi tylko summon i klucz do trumny Vincenta a limitu dla Red'a nie dostaję  :angry:
Mam wyszkolone już u Red'a wszystkie poziomy limitów tylko nie 4.
Co mam zrobić?  :unsure:
Proszę o pomoc

Offline Mazurit

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 166
  • Kupo!
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #509 dnia: Lipca 06, 2010, 04:06:32 am »
Witam,

Krok 1. Moją radą jest ponowne wgranie sejwa i stoczenie  kolejnego pojedynku z Lost Number (oczywiście jeśli jest to jeszcze możliwe). Być może wtedy dostaniesz wspomniany limit, jeśli nie to radzę zacząć grę od nowa, gdyż czasami mogą zdarzyć się błędy, które ci uniemożliwią zdobycie tego limitu.

Krok 2. Wydaje się, że wszystko zrobiłeś jak trzeba, ale dla pewności upewnij się, czy po pokonaniu Lost Number na pewno wziąłeś Cosmo Memory, a nie przez przypadek porzuciłeś ten item. Sprawdź również czy przydzieliłeś ten item Redowi, tj. wejdź w opcję item i wybierz wspomniany item dając go Redowi. Ponadto możesz go przydzielić tylko jeśli masz nauczone wszystkie limity z poziomów wcześniejszych (w sumie 6 LIMITÓW, po 2 na każdy lewel w przedziale 1-3); jest jeszcze jedna opcja nie sprawdzona przeze mnie, która mówi że 4 limit Redowi możesz wręczyć do momentu osiągnięcia określonego poziomu (ale tutaj podchodzę do tego sceptycznie).

Mam nadzieję, że pomogłem, jakbyś miał więcej pytań śmiało pisz.

Pozdrawiam,
Mazurit.
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 04:08:45 am wysłana przez Mazurit »
Oki Doki Man

Offline KingdomKrzyś

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • The door has opened...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #510 dnia: Lipca 16, 2010, 11:18:14 pm »
Widzę, że nie ma założonego tematu np. "pomoc w przejściu Final Fantasy VII Crisis Core", więc napiszę tutaj. Jak dodawać item'y do materia fusion? Widziałem na necie, że można je dodawać, a ja tylko mogę łączyć materię z materią. Dlaczego?
The door has opened...

Offline domcio312

  • Soldier
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #511 dnia: Lipca 19, 2010, 12:13:41 pm »
Musisz mieć większy poziom. Na 50lv chyba już da rade dodawać itemy. A przynajmniej u mnie się dało

Offline KingdomKrzyś

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • The door has opened...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #512 dnia: Lipca 27, 2010, 09:56:52 am »
Właśnie teraz mogę je dodawać. Trzeba było przejść misje po której dostaje się Materia Item Fusion Tome czy jakoś tak.


Mam jeszcze jedno pytanie: jak można mieć więcej życia niż 9999? Bo ja tyle mam, ana necie widziałem jak gracze mają 99999.
The door has opened...

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #513 dnia: Lipca 27, 2010, 11:13:04 am »
Musisz mieć po prostu akcesoria dodające hp break, np. Adaman Bangle lub Genji Armor. No i oczywiście odpowiednio dopakowane hp.

Offline KingdomKrzyś

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • The door has opened...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #514 dnia: Lipca 27, 2010, 06:19:31 pm »
Muszę mieć wszystkie DMW? Nie mam phenixa... :angry:
The door has opened...

Offline KingdomKrzyś

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
  • The door has opened...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #515 dnia: Lipca 28, 2010, 09:59:02 am »
Dobra, spoko zdobyłem. Nagle z 9999 zrobiło mi się ponad 25000 życia. Na jakieś głupiej stronie było napisane, że trzeba mieć wszystkie DMW, co jest błędem
The door has opened...

Offline desmo18

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #516 dnia: Sierpnia 28, 2010, 01:56:50 pm »
Mam pewien problem. Po załączeniu gry włącza się napis Squaresoft, a następnie zaczyna grac muzyczka i pojawiają się imiona i nazwiska twórców, lecz potem nic zrobić nie mogę. Non stop lecą napisy, a gdy się skończą na nowo napis Squaresoft i imiona twórców. Wciskam każdy klawisz i nic. Ściągnąłem z innego źródła, z innym językiem i dalej to samo. Zmieniałem nawet ustawienia klawiszy ale to nic nie pomogło.

Offline xshizurux

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #517 dnia: Października 21, 2010, 05:47:55 pm »
a ja mam problem w Bone Village ze zdobyciem Lunar Harp. Przeczytałam opis, z którego wynika, że geolodzy muszą kopać w miejscu, w którym ich wzrok się przecina. Kłopot tylko, że ich wzrok się nie przecina, bo wszyscy gapią się w tą samą stronę idealnie na wprost. I tu jest pytanie - gdzie kopać? ^ ^

edit: chyba już wiem w czym jest problem. tam trzeba wejść po drabince na górę, a ja za cholernę nie mogę ;x WTF? O.o
« Ostatnia zmiana: Października 21, 2010, 06:13:35 pm wysłana przez xshizurux »

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #518 dnia: Października 21, 2010, 07:37:43 pm »
Hm dziwne mi wchodzenie po drabinie działało zawsze,może spróbuj innym przyciskiem?

Offline freddy

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
  • Powietrzny pogromca Fryców
    • Zobacz profil
Dwa pytanka odnośnie chocobo
« Odpowiedź #519 dnia: Października 31, 2010, 07:20:47 am »
Witam. Słyszałem u mnie w szkole od kolegów, że można wychodować srebrnego chocobo. Czy to prawda ? Czy z dwóch chocobo wonderful male & female można od razu sparzyć złotego ?
Czasem ludzie muszą dokonać wyboru, który zmieni ich życie po wsze czasy ...