Autor Wątek: Final Fantasy VII HELP!  (Przeczytany 108031 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #320 dnia: Sierpnia 09, 2007, 11:37:03 pm »
No ale to nie jest domek dziadka.
Przedstawie wam to bardziej obrazowo. Zaraz za INN w Kalm sa 3 domki, to jest ten domek środkowy w ktorym siedzi dziadek a na pietrze jest skrzynka podchodząc do niej Cloud bredzi Locked. I can`t open.
Pozdrawiam Starych i Nowych Fanów FFVII
hm... jeżeli poczekasz ze dwa dni, a nikt nie odpowie to zaczne na nowo gre i obejrze dokładnie, bo tak od kiedy sprzedałem PS2 to nie mam save'a już :P

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #321 dnia: Sierpnia 09, 2007, 11:46:43 pm »
Hmm... czy to nie jest przypadkiem skrzynka z 3 Master Materiami, którą można otworzyć, jak się temu dziadkowi przyniesie ten wihajster co wypada z Emeralda?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #322 dnia: Sierpnia 10, 2007, 12:22:12 am »
Hmm... czy to nie jest przypadkiem skrzynka z 3 Master Materiami, którą można otworzyć, jak się temu dziadkowi przyniesie ten wihajster co wypada z Emeralda?
to samo napisałem, bo takie było moja pierwsze skojarzenie

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #323 dnia: Sierpnia 10, 2007, 03:42:46 pm »
Ta skrzynia jest w 2 domku na prawo od INN, a domek tego dziadka który nam daje złotego chocobo i  master materie jest najbardziej wysuniętym na prawo domkiem do którego można wejść, jest obok karczmy, i to na pewno ten bo stoi tam jeszcze mój złoty chocobo ponieważ stajnię mam pełną. ;]

100 pkt dla tego kto otworzy tą skrzynie ;]
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline quacz

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #324 dnia: Sierpnia 10, 2007, 03:59:48 pm »
A wy tez macie zamknietą tą skrzynkę? Może poprostu jej sie nie da otworzyć...
ale z drugiej strony sądze,że  jakby tak było to nie byłaby interaktywna.
--- Hodownie Chocobo jest jak naprawianie rometa, Ty sie starasz kombinujesz a tu i tak nic z tego nie wychodzi!!! ---

Offline adix9512

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #325 dnia: Sierpnia 23, 2007, 01:29:57 pm »
Proszę o pomoc.

Na Sephirotha idę z Cloudem, Cidem i Barretem. Wszyscy mają ostateczne bronie i prawie wszyscy ostateczne limity.
I oto chodzi, że nie wiem skąd wziąć 4 limit dla Barreta. Czytałem, że zdobędzie się go po uratowaniu Corel przet pociągiem. Zrobiłem to ale zdobyłem tylko materię Ultima i nic poza tym...


Wie ktoś co zrobić?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #326 dnia: Sierpnia 23, 2007, 01:37:15 pm »
Proszę o pomoc.

Na Sephirotha idę z Cloudem, Cidem i Barretem. Wszyscy mają ostateczne bronie i prawie wszyscy ostateczne limity.
I oto chodzi, że nie wiem skąd wziąć 4 limit dla Barreta. Czytałem, że zdobędzie się go po uratowaniu Corel przet pociągiem. Zrobiłem to ale zdobyłem tylko materię Ultima i nic poza tym...


Wie ktoś co zrobić?
hm.. jak dostałeś Ultima'ę, to po przespaniu się kobita powinna dać Ci Catastrophe (domek na wzgórzu).

Offline adix9512

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #327 dnia: Sierpnia 24, 2007, 12:42:19 pm »
Dzięki chociaż nie było już potrzebne, bo za minute sam na to wpadłem  :D.

Heh... Następny problem.

Mam czarnego Chocobo (male, class "s") oraz żółtego Chocobo (female, class "s" i wonderfull oczywiście, złapałem w śnieżnych okolicach). Daję im Zeio Nut i rodzi się żółty...
Próbowałem chyba ze 20 razy...

A tak poza tym to udało wam się kiedyś wychodować czarnego Chocobo female??

Też próbowałem ze 200 razy i zawsze wychodził male...



P.S.
Cytat: quacz
--- Hodownie Chocobo jest jak naprawianie rometa, Ty sie starasz kombinujesz a tu i tak nic z tego nie wychodzi!!! ---
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2007, 12:47:59 pm wysłana przez adix9512 »

Offline quacz

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #328 dnia: Sierpnia 25, 2007, 01:08:42 am »
Co do pytania 2go to ja nie pamietam jakiego ostatnio mialem czarnego. Natomiast do pierwszego pytania może to co napisze wyda sie głupie ale ;] ... mialem tak ze złotym juz 3 razy jeżeli po kazdej nieudanej próbie wyłaczalem gre i jeszcze raz Load to sie nie udawało, natomiast jeżeli poszedlem w świat powalczylem z poł godziny, godzine i bez save wracalem to wychodził mi złoty za 1 razem. Nadmieniam, że mam wersje na PC.
Zobacz może coś w tym jest hehe
Pozdro.
--- Hodownie Chocobo jest jak naprawianie rometa, Ty sie starasz kombinujesz a tu i tak nic z tego nie wychodzi!!! ---

Offline adix9512

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #329 dnia: Sierpnia 28, 2007, 07:06:37 pm »
Ja też gram na PC a ze złoego jak było tak jest... NIIIC!!!!!!!!

Nie wiem co robić...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #330 dnia: Sierpnia 28, 2007, 08:12:03 pm »
Heh... Następny problem.
Mam czarnego Chocobo (male, class "s") oraz żółtego Chocobo (female, class "s" i wonderfull oczywiście, złapałem w śnieżnych okolicach). Daję im Zeio Nut i rodzi się żółty...
Próbowałem chyba ze 20 razy...

Złap następnego chocobo żółtego (ta sama płeć, w tej samej okolicy), nakarm, na wyścigi i próbuj na 2 sztuki...Teeż raz tak miałem że za nic nie mogłem złotego wychodować, Złapałem drugiego żółtego i wyszło :D

Offline DamiTheTurk

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #331 dnia: Sierpnia 31, 2007, 02:39:30 pm »
mam problem z chocobosami. Jestem teraz na etapie hodowli i nie wiem co mam zrobić żeby uzyskać niebieskiego kuraka... mam parkę great i good chocobo i daję im carob nutsy ale jedyne na co je stać to chocobo zielony... i tak już ze 30 razy próbowałam (mam save'a i cały czas loaduję) i wychodzi mi cały czas zielony! robię coś nie tak, czy może mam niefart i powinnam próbować dalej?

Offline quacz

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #332 dnia: Sierpnia 31, 2007, 10:16:12 pm »
Jeżeli wychodzi Ci zielony to znaczy, że jesteś na dobrej drodze. Ja tez tak miałem, że wychodził mi częściej zielony. Żeby podnieść efektywność rodzenia sie kolorowych możesz zrobić 2 rzeczy jezeli ich jeszcze nie zrobileś. Po pierwsze złap wonderful zamiast good chocobo. Po 2gie klasa S na wyścigach, warto sie pomęczyc.
Próbuj próbuj próbuj, ja kiedyś jak tylko wyszedl Ff7 w polsce pare ladnych lat temu, pol roku z przerwami złotego hodowałem hehe :P


I ja też mam pytanie w temacie. Z 2 zielonych wychodzi czasem niebieski i czy tego niebieskiego mozna pozniej z zielonym połączyć? Czy wyjdzie czarny a nastepnie zloty? Czy ktos to sprawdził?

Pozdo dla fanów FF
--- Hodownie Chocobo jest jak naprawianie rometa, Ty sie starasz kombinujesz a tu i tak nic z tego nie wychodzi!!! ---

Offline adix9512

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #333 dnia: Września 02, 2007, 09:26:16 am »
Złap następnego chocobo żółtego (ta sama płeć, w tej samej okolicy), nakarm, na wyścigi i próbuj na 2 sztuki...Teeż raz tak miałem że za nic nie mogłem złotego wychodować, Złapałem drugiego żółtego i wyszło :D


Heh... TO JUŻ CHYBA PIĄTY CHOCOBO!!!!!!!!!!!!!!


 :'(

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #334 dnia: Września 02, 2007, 10:08:29 am »
Ja nie miałam problemu z hodowlą złotego.  Może ma zaczenie też to, że regularie odwiedziłam Chocobo Sage'a i zrelacjonowałam wszystko Chole przed zakonczeniem hodowli.  Połączyłam następujące sztuki:

Great Chocobo (Famale) Klasa A + Good Chocobo (Male) Klasa A + Carob Nut =  zielone Mountain Chocobo (Female)
Good Chocobo (Female) Klasa A + Great Chocobo (Male) Klasa A + Carob Nut = niebieskie River Chocobo (Male)
Mountain Chocobo (Female) Klasa S + River Chocobo (Male) Klasa S + Carob Nut = czarne Mountain-and-River Chocobo (Female)
Mountain-and-River Chocobo (Female) Klasa S + Wonderful Chocobo (Male) Klasa S + Zeroi Nut = złote Ocean Chocobo 


Offline DamiTheTurk

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #335 dnia: Września 03, 2007, 07:11:52 pm »
w końcu mi się udało! :D mam już złotego! dzięki za podpowiedzi. ale niestety mam jeszcze jeden problem zupełnie z innej beczki. Coś, co mnie wyjątkowo zaskoczyło bo w FFVII gram nie pierwszy raz. Zgubiłam Ruby Weapon'a! Dziwne? Otóż nie ma go przy Gold Saucer, a ja już jestem na trzeciej płycie! Czy trzeba coś zrobić żeby on się pojawił?? Nie przypominam sobie... POMOCY!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #336 dnia: Września 03, 2007, 07:18:16 pm »
A on nie pojawia się dopiero gdy zabijesz Ultime Weapon? (<--- tak się nazywa ??? - ten co daję broń dla Clouda)...

Offline DamiTheTurk

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #337 dnia: Września 03, 2007, 07:21:06 pm »
Też tak myślałam ale zabiłam go i dalej nic :/

Offline quacz

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #338 dnia: Września 03, 2007, 08:00:02 pm »
On się pojawia po wizycie w Midgar na 3 dysku.
--- Hodownie Chocobo jest jak naprawianie rometa, Ty sie starasz kombinujesz a tu i tak nic z tego nie wychodzi!!! ---

Offline DamiTheTurk

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #339 dnia: Września 03, 2007, 09:01:05 pm »
aaaa... ciekawe czemu tego nigdzie nie piszą... no nic, spróbuję. Dzięki za pomoc! Ale to wystarczy jak po prostu tam wejdę i wyjdę, czy muszę tam zrobić coś konkretnego?