Autor Wątek: Problemy z programami typu P2P  (Przeczytany 14953 razy)

Offline Neccer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 74
    • Zobacz profil
    • http://
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #40 dnia: Kwietnia 09, 2005, 04:51:30 pm »
A ja sciagam mułem on jest dobr i dosć szybki.
Polecam Emule

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #41 dnia: Kwietnia 09, 2005, 05:04:55 pm »
Cytuj
A ja sciagam mułem on jest dobr i dosć szybki.
Polecam Emule
wszystko fajnie ale to nie jes temat do tego co używasz tylko do pisania o problemach związanych z P2P...

o tym czego używamy pisze się tu:
http://squarezone.pl/forum//index.php?showtopic=800


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 26, 2005, 04:17:48 pm »
Hmm.... może ktoś będzie umiał mi pomóc... chodzi o to, że gdy mam właczonego eMule'a, to po pewnym czasie zdycha cały internet. Poprostu po kilku godzinach siada w nim cały download i upload, wylogowuje się z servera i dodatkowo przestają działać przeglądarki i GG. Modem oczywiście pozostaje sprawny. Aby to naprawić muszę zresetować kompa. Problem jest o tyle irytujący, że nie mogę wyliczyć kiedy się sypnie, a ja mam tendencje do zostawiania kompa włączonego na noc. Jak dzisiaj się obudziłem i zbadałem eMule'a, to się okazało, że wyłączył się pół godziny po tym jak poszedłem spać, czyli cała noc się poszła chrzanić. Jest na to jakieś remedium?

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 26, 2005, 05:51:55 pm »
Mhm...Ryzykowałbym stwierdzenie, że Win98 ma problemy. Nie potrafię konkretnie określić co może być nie tak, ale chyba Windows się kaszani <ale spokojnie, to norma w tym systemie ;) >. Bo generalnie system ten ma bardzo wiele błędów. A także ma tendencję do "psucia się". Tzn. często, w skutek użytkowania, pojawiają się trwałe błędy, które usunąć może dopiero reinstalacja systemu.

Oczywiście problem może sprawiać sam eMule. Może masz jakąś nie do końca kompatybilną z Win98 lub po prostu uszkodzoną wersję.

Cytuj
i dodatkowo przestają działać przeglądarki i GG
Z tego wynikałoby, że to raczej problem globalny <czyli samego systemu> niż lokalny <eMule'a>.

Pomysły jak dać sobie z tym radę: Po pierwsze można sprawdzić czy problem będzie się pojawiał po ponownym zainstalwaniu systemu. Alternatywą pozostaje także sprawdzenie innego systemu, ale jestem pewien, że wtedy nie powinno być problemów <innego=Win2000/XP>. Ale najpierw warto rzucić okiem na inną wersję samego programu <znaleźć nowszą bądź starszą>.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 26, 2005, 06:22:51 pm »
cholera... to dziwne bo tez mi sie tak robi... ale nie przy uzywaniu emule tylko cokolwiek robie, za jakis czas gg, przegladarki i p2p siadaja... a polaczenie jest, zreszta na 2 kompie wszystko dziala (polaczenie jest udostepniane z tego na 2)... mam win xp
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline de'Belial

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwca 26, 2005, 10:06:10 pm »
Cytuj
zreszta na 2 kompie wszystko dziala
Czyli mamy do czynienia z ogólnym problemem systemu lub programu...Jednak winą Wingrozy to raczej nie jest, skoro problem występuje także na WinXP. Nie może to być też wina konfiguracji systemu. Moim zdaniem może to być "wada produkcyjna" konkretnej wersji eMule'a. Postaram się poczytać o tym w internecie i jak tylko czegoś się dowiem na ten temat, nie omieszkam opisać...

Offline Kristofer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Death Note owner ;]
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwca 28, 2005, 07:24:19 pm »
też miałem taki problem jak używałem emula. Dlatego przesiadłem się na soul seeka. Przy moim necie (128 kb/s, radiówka) mogę siedzieć na necie, na gg z włączonym slsk w tle.  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 06, 2005, 01:43:57 pm »
Pare osób z 4um używa eMule. Mógłby mi ktoś owiedzieć jaka jest w miare nowa instalka, albo jakiej wy używacie? i czy jeśli mam jakąs starszą instale to będę miał problemy ze ściąganiem czy tam znajdywaniem stuffu od tych mietków co mają nowe instalki... aha i czy lepiej jest mieć instalke jakiegoś zwykłego eMule czy może lepiej jakieś eMule ++ ;/
zresztą podajcie najlepiej jakiś w miare nowy instal i problem sam się rozwiąże ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 07, 2005, 12:32:03 pm »
hmm emule plus  i inne takie to gówno straszne =/ sam niewiem czemu ale mi zmulały straszliwie... najlepszy jest czysty emule -wersja jak najwyzsza - więc najlepiej bezpośrednio z oficjalnej strony pociągnąć <pewnie www.emule.com czy cos takiego ;) znajdziesz raczej bezproblemu ;] >noi tak pozatym... dobry wybor... bo od osła lepsze jest jedynie DC++ w dużej sieci osiedlowej ;] no ale to sie nieliczy :P

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 07, 2005, 01:08:26 pm »
Nie taki znowu fajny... mam jakąś instalke chyba 0.43b i chyba całkiem nowa jest nie pamiętam czy zassałem z oficjala czy nie,, w każdym razie to nie program na takie słabe kompy jak ja mam...
mam 196Ramu i procek P900 czy coś takiego nawet dokładie nie wiem czy taki właśnie mam bo raz że mnie to wali a dwa że nie bardzo się na tym znam... ale w każdym razie jak włącze eMule to mi zajebiście wolno komp działą więc pamięci chyba fpiz*u to zajmuje a do tego ma to jeszcze jakiś jebni*ty system że trzeba sobie na "status zapracować" nie pamietam dokładnie o co chodizło ale teraz jestem loUser czy low Connection nie pamiętam oco chodziło a niechce mi sięwłączyć tego eMula teraz bo znowu mi komp zwolni... nic to pozostane przy Soul Seeku, a eMule chciałem żeby zassać odcinki 13 posterunku i podjarać się nogami Kasi bo wiem że posterunki na eMulu są ;]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #50 dnia: Lipca 07, 2005, 02:57:58 pm »
Ja używam oficjala wersja 0.46a, ale jest już beta 0.46.b
Jestem za firewallem i ta wersja sprawdza sie doskonale.

Offline Kristofer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Death Note owner ;]
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #51 dnia: Lipca 19, 2005, 11:03:23 pm »
wie ktoś może jak zrobić żeby w mule było highID ? Ja mam ciągle LowID  i mi się ch***wo ściąga;\Transfer 3 kb/s  ;\ , a  przy slsk to miałem nawet 20 kb/s ;|

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #52 dnia: Lipca 19, 2005, 11:07:35 pm »
Kris, odblokuj porty w firewallu oba tcp i udp, chyba że masz wewnętrzny ip, wtedy zostaje załatwić zewnętrzny ip, albo przekierować porty.

Offline Kristofer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Death Note owner ;]
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #53 dnia: Lipca 19, 2005, 11:23:13 pm »
eee ja nawet nie wiem czy mam wewnętrzne ip czy zewnętrzne .. ke? jaka jest różnica?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #54 dnia: Lipca 20, 2005, 12:06:12 am »
Pozatym Kris ja jadę nonstop na Low ID i wyciągam max. łącza. W Emulu jest tzw. system kredytów im więcej wysyłasz możesz szybciej pobierać, poszukaj na googlach, a znajdziesz więcej na ten temat.
« Ostatnia zmiana: Lipca 20, 2005, 12:06:35 am wysłana przez musiolik »

Offline Miyone

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
    • http://
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 18, 2006, 11:43:17 pm »
Z góry zaznaczę, że zupełnie nie znam się na programach P2P... Więc to że mam problemy z tego typu programami jest raczej naturalną koleją rzeczy. :) Mój problem dotyczy eMule. Czasami podłączam się do wybranego serwera i wszystko jest ok, ale czasami (a to jest dość częste) dostaję informację Connection refused. Your IP is currently blacklisted. Why? W sieci jestem zupełnie nieszkodliwa... a tu IP blacklisted... ;( Czy przyczną może być to, iż łączę się z internetem przez sieć bezprzewodową? Co mam zrobić aby takie komunikaty mi się nie pojawiały... czy mogę cokolwiek zrobić? Jest to w gruncie rzeczy dość nieprzyjemne i tak trochę przeszkadza. :/

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 18, 2006, 11:44:55 pm »
Może przez jakieś dziwne servery się łączysz? Łącz się przez Donkey Server (najlepiej 01) albo przez Razorback 2, to wszystko powinno być cacy

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 18, 2006, 11:45:26 pm »
Miyone...eMule za dużo razy w krótkim odstępie czasu łączyłsie z serwerem i zbanował chwilowo ip, poczekaj ze 4/5 godzin i będzie wporządku w ten czas podłącz sie do innego serwera.
::EDIT::
Tant - razorback jest zamknięty od 2 tygodni chyba...policja, piractwo te sprawy ;/
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2006, 11:46:04 pm wysłana przez Musiolik »

Offline Miyone

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 81
    • Zobacz profil
    • http://
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 18, 2006, 11:59:33 pm »
Cytuj
Może przez jakieś dziwne servery się łączysz? Łącz się przez Donkey Server (najlepiej 01) albo przez Razorback 2, to wszystko powinno być cacy
Głównie łączę sie z Big BanG3... jakoś tak z przyzwyczjenia, nie wiem czy dobrze czy źle... ale spróbuję teraz z tymi, które wymieniłeś. :)
Cytuj
Miyone...eMule za dużo razy w krótkim odstępie czasu łączyłsie z serwerem i zbanował chwilowo ip, poczekaj ze 4/5 godzin i będzie wporządku w ten czas podłącz sie do innego serwera.
Musiolik ale w tym jest problem, że jak mnie banuje to na większość serwerów, które mam na liście, nie tylko na jeden. Poza tym nie korzystam z eMula zbyt często, włączam go od czasu do czasu na noc...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Problemy z programami typu P2P
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 19, 2006, 12:01:53 am »
Mówiłaś, że masz radiówke, więc przypuszczam, ze masz weewnetrzne ip, pewno ktoś z twojej sieci 'hammeruje' serwy i banują całą sieć.
A Big Bang nie polecam..podobno to serwer postawiony przez RIAA..szpieguje co ludzie ściągają, polecam Donkeye 1-6