Autor Wątek: Nieścisłości w Final Fantasy  (Przeczytany 16540 razy)

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpnia 25, 2004, 04:32:18 pm »
a zauwazyliscie ze bochaterowie (prawie) żadnej gry się nie odlewają? To jest dpiero karygodny brak realizmu :P :P :P :P

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpnia 25, 2004, 08:27:09 pm »
Cytuj
Jasne , przecierz jak na postac przeciwnik zuci dead to da sie wskrzesic Phoenix Down , wielki realizm , jak master tonbery wbija Cloudowi sfoj knife ( noz ) w brzuch ,fajnie co

eee.... no wiesz. na FFach (orginałach) est taki znaczek "11+", co on oznacza, wszyscy wiemy. Można by dać realizm, krew, odpadające kończyny, a nawet katrację przeciwników, ale po co? To nie jest bezmyślna "nawalanka" z hektolitrami krwii, tylko gra dla odprężenia, a nie zagłębiania się w przygłupią przemoc.

Cytuj
a zauwazyliscie ze bochaterowie (prawie) żadnej gry się nie odlewają? To jest dpiero karygodny brak realizmu 
 

Wiesz co. Ja myślę, że oni się odlewają, tylko, że z boczku i pocichu tak, żeby nikt nie widział ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2004, 08:27:44 pm wysłana przez White_wizard »
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpnia 25, 2004, 08:33:47 pm »
Hahahahahahah dobre Morchol ^^ to jest dopiero pytanie :D W koncu po co mialby sobie producent zawracac glowe takim drobiazgiem jak zalatwienie potrzeby fizjologicznej ?? ^^ w koncu kolo save point'a mozna bu jakies WC dac ^^  :lol:  


Cooool ^.~

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 25, 2004, 08:37:39 pm »
nieweim jezcze niestety jak save pointy wyglądają w FF7, ale te z X przy odrobinie dobrej woli można do pisuara przyrównać :P (aaa tajemnica rozwiązana - to dlatego po "dotknieciu" sejw pojnta postacie sie regenerują :D )

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 25, 2004, 08:39:29 pm »
ee no gdzie ty bys zmiescil w save point'a pisuar ?? ^^ a chociaz w koncu z japonii przyszlo powiedzenie "Male jest piekne" to moze faktycznie jakos tam to upchali ^^


Cooool ^.~

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 25, 2004, 08:41:09 pm »
a mogi z FFIX O_O boshe te japońce to jednak zboczule straszne :P

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 25, 2004, 08:44:37 pm »
o wlasnie to bedzie pytanie bez odpowiedzi: dlaczego jak ty Morchol cos napiszesz to zaraz ja musze po tobie napisac ?? :shu:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2004, 08:45:14 pm wysłana przez RiKKu-reloaded »


Cooool ^.~

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 25, 2004, 08:49:52 pm »
bo niepisze nikt inny ? :P enyłej wracając do tematu skoro jest znaczek "11" ze niby dla mlodych ludzi a z tego co widzialem na jakims AMV śmierca Aeris jest raczej brutalna :P

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 25, 2004, 08:51:30 pm »
no co ty ! przecie tam nawet krwi nie ma ^^ tyle ze jest scenka ciachniecia :P a wlasciwie to gdzies w FF VII widzieliscie krew ??


Cooool ^.~

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 25, 2004, 08:57:37 pm »
w 8 jest choćby w intrze, w 9 tez napewno jak Kuja ma troche na czole :P

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpnia 25, 2004, 09:00:03 pm »
Ale w siodemce tylko scenka z Aeris jest .... co najwyzej drastyczna ^^ a osemki to mialem tylko demo gdzie byla scenka z tancow i walka z ... T-Rexem czy jak on tam mial inaczej ten dinozaur ^^


Cooool ^.~

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #31 dnia: Września 05, 2004, 08:56:24 pm »
Chciałem rozpocząć ten temat i zapytać co sądzicie o nieścisłościach, niedociągnieciach i innych dziwnych żeczach w FF. Chodzi mi np o : Smierć Aeris, Sephiroth wbija miech...gdzie jest krew?? Powiecie: "To niejest gra pokazująca brutalnośc". Zgadzam się ale to można jeszcze usprawiedliwić nastepna żecz: Jakim cudem po wbiciu miecza przez Sephirotha Aeris rozwiązuje się kokardka i wypada z niej Biała Materia?? Tu już niema żadnego usprawiedliwienia...Jakim cudem i gdzie nosił miech Cloud, Jak on z nim biegał?? Czemu przez całą gre nikt nierobil siku?? Cloud spadając do kościoła w Midgar po walce w reaktorze jest cały i zdrowy, ale to nic że spadł z jakichś 200m.I niepomyslcie sobie że sie czepiam bo tak niejest chce poprostu wiedziec co o tym sądzicie ;)  

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #32 dnia: Września 05, 2004, 09:11:29 pm »
dlaczego nikt nie robi skiu? Bo autorom nie chciało się robić scenek w wc... a poza tym to nie są simsy.... no i oczywiście nie możesz wiedzieć, czy w Save poincie nie ma sedesu ;) Jeśli chodzi o kokardkę, to nie wiem czemu się czepiasz.... przecież ktoś mógł po prostu ją szturchnąć podczas przebijania Aeris mieczem... a jeśli chodzi o miecz Clouda, to nie zrobili go, bo uznali to za nie potrzebny efekt. przecież nie ma takiego finala, w którym ktoś chodzi z bronią na wierzchu...... boza tym trudno by było taki miecz umieściś na plecach postaci podczas biegu....
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #33 dnia: Września 05, 2004, 09:20:50 pm »
Czemu każdy pisze posty tylko po to by pokazać że on ma racje?? <_< Ludzie czytajcie dokładnie co pisze. Napisałem wyraznie że ja się nieczepiam tych żeczy tylko pytam co onich sądzicie i co wy zauważyliście dziwnego. Pisze tylko jak jest naprawde a niechodzi mi o to żeby się czepiac.
Cytuj
no i oczywiście nie możesz wiedzieć, czy w Save poincie nie ma sedesu
Uwież mi że niema :P  

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #34 dnia: Września 05, 2004, 09:35:29 pm »
hm.... co zauważyłem dziwnego?..... No np. kiedy podczas fanfair w wygranej walce, jak mamy sephirota w dróżynie (ten epizot z wspomnieniami Clouda) to yak fajnie zaczyna wywijać tym swoim mieczykiem, że wydaje się, że ma 50 gramów wagi..... ni i ciekawe czemu nie wbija się w ziemie podczas takiego machania..... Tak samo kiedy Wygra się wqalkę, to Cloud kręci tym swoim mieczykiem. Ale Cloud robi to tak nie naturalnie, że można pawia puścić......
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline DARK rONIn

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
    • http://
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #35 dnia: Września 21, 2004, 02:40:40 pm »
Nie wiem czy to nieścisłość czy po prostu coś w fabule przeoczyłem, ale odpowiedzcie mi na pytanie: czy w Nibelheim był pożar? Cloud go pamięta, ale on miał zmodyfikowaną pamięć. Seph jednak pokazuje mu prawdziwe (chyba) wydarzenia sprzed 5 lat i Nibelheim płonie. Natomiast jak idziemy tam i mówimy o tym porzaże to ludzie twierdzą, że to miasteczko nigdy nie płonęło. W końcu był ten pożar czy nie?
I want to see you use your capabilities
Build me an ocean then destroy it with your eyes

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #36 dnia: Września 21, 2004, 04:23:10 pm »
Cytuj
no co ty ! przecie tam nawet krwi nie ma ^^
buuu zapomnieli o moim avki z zakrwawionym sepkiem w ostatecznej walce po wygranej przy pomocy omniego ciecia
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #37 dnia: Września 21, 2004, 04:37:55 pm »
Ta no właśnie więc jednak krew była... czemu więc z Aeris jej nie było? A może poprostu Square wcześniej nie sprzedawało gier na tak dużą skale i poprostu bało się wypuszczać produkt o takiej grafice na rynek w którym byłaby zawarta krew... przecież FFT w Europie wogóle nie wydali, więc może w japońskiej wersji była krew tylko na inne "mniej tolerancyjne kraje" postanowili zapodać cenzurke...a może poprostu uważali że scena z Aeris jest zbyt piękna zeby ją zbluzgać krwią...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tamaya

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 931
    • Zobacz profil
    • http://www.tamaya.escarp.net
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #38 dnia: Września 22, 2004, 02:28:37 pm »
Cytuj
Nie wiem czy to nieścisłość czy po prostu coś w fabule przeoczyłem, ale odpowiedzcie mi na pytanie: czy w Nibelheim był pożar? Cloud go pamięta, ale on miał zmodyfikowaną pamięć. Seph jednak pokazuje mu prawdziwe (chyba) wydarzenia sprzed 5 lat i Nibelheim płonie. Natomiast jak idziemy tam i mówimy o tym porzaże to ludzie twierdzą, że to miasteczko nigdy nie płonęło. W końcu był ten pożar czy nie?
Odpowiedź brzmi: tak. Przeczytaj uważnie list załączony do limitu Tify, gdzie Zagan wspomina tamte wydarzenia. Wcześniej, gdy przybywasz z Cosmo Canyonu do Nibelheim w pokoju Tify, na biurku w kącie są zapiski, że ludzie w miasteczku są przekupieni przez Shinrę, aby maskować prawdę o przeszłości. Wróć pod koniec gry i przyznają się do udawania.  

Cytuj
a może poprostu uważali że scena z Aeris jest zbyt piękna zeby ją zbluzgać krwią...
Ja skłaniam sie ku temu twierdzeniu. Jakoś nie pasują mi do tej sceny fontanny krwi tryskające wokoło.
Nie wiem jak wy sądzicie, ale dla mnie atak Sephirotha na Aeris jest wykonany kiczowato. Jakby się uważnie przyglądać to Seph spada z góry trzymając miecz pionowo, a potem nagle przebija dziewczynę, która była poniżej. Nie widziałam tam za dużo miejsca, aby się mógł tak szybko wyodwracać z takim wielkim mieczem, aby inni nie zareagowali.

I mała dygresyjka do dawnej wypowiedzi 7cloud7 i white_wizarda odnośnie kwestii fizjologicznych. W mojej wersji FF7 Cloud akurat kilka razy skorzystał z łazienki prywatnie. :D  

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Nieścisłości w Final Fantasy
« Odpowiedź #39 dnia: Września 23, 2004, 01:06:27 pm »
Gdyby do FF dodać jeszcze sekwencje jedzenia, spania, załatwiania potrzeb fizjologicznych i higienicznych, to to nie byłby Final Fantasy, tylko "The Sims FF7" jeszcze niech cloud założy rodzinę, a co rano przyjeżdza po niego samochód do pracy. W końcu domek można kupic, więc co - niech by pożył jak człowiek, a nie jak heros jRPGa ")
Kame Hame Ha