Autor Wątek: Final Fantasy IX  (Przeczytany 18793 razy)

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #80 dnia: Grudnia 26, 2007, 09:45:52 am »
Szukałem tematu o Summonach z FFIX... A że nie znalazłem, to postanowiłem napisać to tutaj. :)

Nie zastanawialiście się czasami, skąd pochodzi nazwa "Eidolon", funkcjonująca w "dziewiątce" jako określenie Summonów? Znalazłem coś na ten temat... Szukając na angielskiej Wiki informacji na temat Mitologii Cthulhu znalazłem wspis wszystkich Wielkich Przedwiecznych (Great Old Ones), którzy kiedykolwiek wystąpili w tej czy innej powieści osadzonej w świecie Mitologii. I znalazłem coś takiego:

Name: The Dweller in the Gulf
Epithet(s), other name(s): Eidolon of the Blind
Description: Appears as a huge, eyeless reptilian creature with whip-like tails.

Ciekawe, nie? ;)

Offline Zanmato

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #81 dnia: Grudnia 28, 2007, 10:27:19 am »
odkąd pamiętam to "summony" w serii ff były zapożyczane z różnorodnych mitologii, zresztą nie tylko "summony"
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2007, 09:18:23 am wysłana przez Zanmato »
I hear voices in my head...

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #82 dnia: Grudnia 28, 2007, 01:35:56 pm »
odkąd pamiętam to "summony" w serii ff były zaporzyczane z różnorodnych mitologii, zresztą nie tylko "summony"

Wybacz, nic osobistego, po prostu takie małe zboczenie zawodowe (ale nie, polonistą nie jestem :D ). Powinno być "zapożyczone". ;)

Ostatnio mi do głowy wpadła taka mała myśl... Może by tak zakasać rękawy i wziąć się za poszukiwanie innych nawiązań do świata Cthulhu występujących w FF-ach? :) Skoro coś małego się znalazło w dziewiątce, to może i w innych też się znajdzie...

Offline Zanmato

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #83 dnia: Grudnia 31, 2007, 09:20:48 am »
dzięki za poprawkę, irytuje mnie że w IX aby zdobyc Excalibura II trzeba grę "przebiec" ... 18 godzin do 3 płyty jak dobrze pamietam..
I hear voices in my head...

Offline Radeon

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #84 dnia: Grudnia 31, 2007, 10:09:59 am »
Żeby to było tylko tyle to byłoby łatwo  :(. Naprawdę to jest 12 godzin do Memorii, pokonanie Licha i złamanie kolumny :(. Katować się przez całą grę po jakiś mieczyk dla Rustego? I co z tego, że może zabrać 9999 na pierwszym levelu?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #85 dnia: Grudnia 31, 2007, 11:54:05 am »
Zdobycie Excalibura II to już wyczyn dla hardcorowców. Nawet bez niego można wiele zdziałać i jeszcze więcej znaleźć.
I'm in Space!

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #86 dnia: Grudnia 31, 2007, 12:03:56 pm »
A ja zawsze myślałem, że gry Final Fantasy przechodzi się po to by przeżyć ciekawą historię a nie uganiać się na siłę za zbytecznymi przedmiotami nic nie wnoszącymi do fabuły.  :)

Offline Zanmato

  • Soldier
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #87 dnia: Stycznia 08, 2008, 08:26:16 am »
zgadzam się, to przesada - ja lubie finale "obłazić" wszędzie zajrzeć, wylizać ściany ;D dzięki temu wyszukumę wiele smaczków - np w Lindblum bodajże w weapon shop'ie na scianie wiszą miecze, kiedy do nich podejdziesz zizu mowi - "I remember a guy with spiky hair was using a sword like these" (Cloud Strife?)  czy coś w tym stylu..

ps. ffix przeszedłem juz daaawno - teraz szczęsliwie zdobyłem oryginał i mam w 2 egzemplarzach (oferta) doszedłem do 3 płyty i zacząłem się zastanawiać jakiej rasy jest Zidane - skąd ten ogonek - ale to się chyba pozniej wyjasnia co nie? jesli tak to proszę bez spoilerów, jeśli nie to zapraszam do dyskusji ;]
I hear voices in my head...

Offline Radeon

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #88 dnia: Stycznia 09, 2008, 09:11:00 pm »
Cytuj
Katować się przez całą grę po jakiś mieczyk dla Rustego? I co z tego, że może zabrać 9999 na pierwszym levelu?
Minęło nieco ponad tydzień, a już zmieniłem zdanie :). Właśnie robię grę na Excalibura II. Jak na razie jest nieźle, jestem tuż przed festiwalem polowania z czasem 2:16:03. Opuściłem niewiele rzeczy - questa z kotem, 46 gil, Moonstone (nie cierpię tych n00blesów), Rubber Helm oraz Silver Gloves z synthesis shopu (te akurat mogę stamtąd wziąć na dysku 4). Jak na razie jest fajnie, boję się tylko horrorów 1-lvlowej gry - zaczynając od Gizamaluke Grotto.

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #89 dnia: Kwietnia 28, 2008, 02:55:55 am »
Jezusie Chrystusie, podziwiam... Mnie nie dość że dziewiątka odstręczyła na maxa (nie mogę nawet na nią patrzeć, przeszedłem tylko raz, dla fabuły, która i tak mi się nie spodobała...) to jak sobie pomyślę o przechodzeniu jej na czas to ciarki mnie przechodzą... I to tylko dla miecza co to 9999 zadaje dla Rycerza w Zardzewiałej Zbroi (wybaczcie mierny dowcip). Gra stanowczo niewarta świeczki. To już chyba lepiej dobić sobie 99lvl na Yanach. Mniej frustracji a efekt ten sam i dla kilku osób.

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Seifer_27

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #90 dnia: Listopada 02, 2010, 01:03:45 pm »
Cześć wszystkim <_<.

Gram sobie w fajnala dziewiątego i jestem na etapie z Cidem i kluczem. Znacie może jakiś sposób na proste przejście tego etapu? Jak nie to są może jakieś kody, cheaty, cokolwiek. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Offline TYRAN1488

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 08, 2011, 09:22:16 am »
ja tez gram w 9 ale za3malem sie na etapie 3 cd mam przyniesc itemy zeby Cid stal sie czlowiekiem mam te itemki ale nie moge sie dostac do komnaty Cida drzwi sie nie otwieraja ;/ ma ktos jakis pomysl dlaczego tak jest??

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy IX
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 08, 2011, 12:51:55 pm »
hahahahaha ja tez tak się trudziłem a to takie banalne porozmawiaj najpierw z lewym strażnikiem drzwi potem z drugim i kliknij przycisk akcji przy drzwiach i po sprawie hehehe właśnie niedawno przechodziłem ten moment bo już mam 77 lve oczywiście dzięki tantowi który mi wskazał gdzie dobrze się leveluje a tak poza tym to moja jedna z 4 najulubieńszych jrpg co do muzyki jest git jak to w finalach co do grafiki zrobiła duże postępy od poprzedniczek wykonanie postaci jest znakomite maja one normalne koniczyny a nie butelki jak było w przypadku ff 7 mapa świata jest realistyczna są prawdziwe góry a nie trójkątne stożki są zmiany pogodowe zmienia się także pora dnia w niektórych miejscach charakterystyka postaci jest także na wysokim poziomie rozbudowany system abilities także daje rade jeśli chodzi o walki są one mniej dynamiczne ale efektowne duże znaczenie mają także mogi ale za to ucierpiały chocobo moogle net to także dość fajna rzecz tak jak active time event oraz karty których zabrakło w 7 ale za to w 8 i 9 było ich nadmiar i bardzo dobrze no i ogólnie gra jest git majonez