Autor Wątek: Monster Hunter  (Przeczytany 6169 razy)

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Monster Hunter
« Odpowiedź #20 dnia: Grudnia 23, 2011, 12:42:14 am »
Pewnie by zajęło 5 minut gdybym walczył z potworem, ale walczyłem też ze sterowaniem i kamerą. Rozumiem ofc że to kwesta wprawy. Ogólnie to pewnie masz rację, że potem jest lepiej, ale jakoś... najwyraźniej jestem typem gracza, którego musi złapać od razu a jak nie złapie, to i grać się dalej nie chce. A może to kwestia tego ogromu, że atakuje mnie wiele różnych opcji, ciosów, kombinacji a ja chciałbym sobie po prostu pograć, podobnie miałem z Dissidią.

Chyba za stary się robię na skomplikowane gry :F
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2011, 12:47:27 am wysłana przez Sitheral »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Monster Hunter
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 23, 2011, 08:02:32 am »
No, sterowanie kamerą jest niesamowicie uciążliwe na początku, trzeba nauczyć się "szpona", czyli kciuk na analogu, a wskazujący na d-padzie. Trochę bolesne na początku, ale szybko się można przyzwyczaić.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Monster Hunter
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 15, 2012, 02:57:22 am »
Gra bardzo ciekawa, wciaga, duzo do roboty jest. Mam katanke Gospel i Giaprey seta. Dwa pytania do Sola. Jak odblokowac inne misje? Zmieniac cos w ekwipunku?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Monster Hunter
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 15, 2012, 04:05:42 am »
Jak odblokowac inne misje?
Tu masz wymagania na odblokowanie nowych polowań:
http://monsterhunter.wikia.com/wiki/Elder_Quest_List:_MHF2

Póki co rób głównie Elder Questy. Pierwsze parę polowań w gildii jest proste, ale poziom trudności szybko idzie w górę. Ja zacząłem je robić dopiero po ukończeniu głównych misji u Nekoht.

Cytuj
Zmieniac cos w ekwipunku?
Pierwsze co - nie przyzwyczajaj się do jednego typu broni, ponieważ na każdego potwora jest osobna taktyka. Ja ogólnie za Longswordami mało przepadam, jestem bardziej typem co używa Greatsword'a, Gunlance, Switch Axe (w MH3P), czasem też młoty. Zestaw Genprey jest w sumie OK. Sam go na początku miałem. Niepotrzebnie jednak, bo i tak chwilę potem dostajemy questa na Kut-Ku, który jest świetnym zestawem aż do Garugi, a standardowy Mafumofu wystarcza na tego pierwszego.
Tak więc możesz zostać przy secie z Genpreyów, ale nie ulepszaj go. Zrób cały zestaw z Kut-Ku i jego ulepszaj. Porób też klejnoty do niego. Jeśli masz broń z przynajmniej jednym slotem to powinno ci się udać zrobić AttackUp(Med), FireRes+5 i Health+30.

Oh wow, shit. Miałem na myśli Giaprey. Genpreye dopiero później się pojawiają.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 16, 2012, 02:06:14 am wysłana przez Solidus »
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Monster Hunter
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 18, 2012, 09:37:23 pm »
Tylko nie Khezu! O.o! Mam nadzieje, ze jest slabszy od tego z HR1 drugiego poziomu. Bilem go 40 minut a i tak to nic nie dalo. Kut-ku seta juz prawie mam pelnego, strategia z dual blades i uzywaniem devilish dance jakos tam sprawnie dziala. Co do roznych typow broni-ja osobiscie lubie long swordy. Sa szybkie i zadaja srednio-ladny damage. Gunlance tez jest w porzadku. Czasem takze uzywam luku. Great swordy mnie natomiast denerwuja ze wzgledu na to, ze zadnych w miare dobrych jeszcze nie mam i ze sa takie powolne.

Edit:kut-ku set gotowy, khezu ubity, teraz tylko musze go jeszcze raz ubic na khezu shock sword, bo wyglada na w miare dobry.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 21, 2012, 10:03:02 am wysłana przez DarkAura16 »

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Monster Hunter
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 09, 2012, 03:10:29 pm »
Ostatnio wpadł mi w ręce MH: Portable 3rd. I jak? Hmm... Jest sporo zmian. Grafika i animacja została znacznie poprawiona w stosunku do MH:FU. Albo mi się wydaje, albo jest lepsza dynamika walk, albo Switch-Axe jest tak obłędny. Apropos owego ,,toporka" - połączenie topora(halabardy?), miecza dwuręcznego i w dodatku strzelby(?) jest genialne. O ile Gunlance to było moje bóstwo, tak Switch-Axe bije go daleko w dół. Jest jeszcze kilka innych, widocznych zmian. Podoba mi się zmiana ekwipunku kociaków, której mi brakowało w Unite. Narazie grałem tylko dwie godziny ale czuje, że tak jak FU, wciągnie mnie na długie godziny.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Monster Hunter
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 09, 2012, 04:21:43 pm »
Portable 3rd jest dużo łatwiejszy od poprzednich odsłon. Częściowo jest to przez naprawione hitboxy potworów, ale same potwory mają też dużo mniej życia, a ich ciosy nie bolą tak bardzo. W Freedom Unite walka z Silver Rathalosem zajmowała mi średnio z 45 minut. W P3rd średnio pół godziny.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Monster Hunter
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 13, 2012, 08:46:26 am »
Fakt, Portable 3rd jest łatwiejszy. Ździwiłem się, gdy pokonałem zwykłym mieczem Ludrotha w dwóch ciosach. Aktualnie przechodzę trójgwiazdkowe questy nie narzekam. Fakt, zdarzają się potwory, które są w stanie jakoś mi uprzykrzyć życie, ale gdy koncza mi się lekarstwa to są one do odstrzału. Zawiodłem się na nich, bo jak przypomnę sobie ile nerwów straciłem przy walce z Khezu na Urgent Quest, a z tym kurczakopodobnym cosiem w 3rd to nie ma nawet porównania. Są tu jakieś monstra z drugiej generacji MH?

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Monster Hunter
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 13, 2012, 10:40:27 am »
Są tu jakieś monstra z drugiej generacji MH?
Z drugiej generacji to tylko Tigrex jest i nowy podgatunek Black Tigrex (aka Nigrex) oraz Nargacuga i Green Nargacuga (też nowy podgatunek). Z pierwszej jest rodzinka Rathalosa i Rathian (poza Azure i Pink) i Diablos/PMS Diablos.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?