Autor Wątek: Fabula Nova Crystalis  (Przeczytany 8264 razy)

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Fabula Nova Crystalis
« Odpowiedź #20 dnia: Października 09, 2006, 10:55:15 am »
Ja pokładam nadzieję w Fabula Nova Crystalis. W przeciwieństwie do kompromitacji FFVII, nie jest w pełni gotowa, więc twórcy mogą odpowiednio ukształtować faubułę, a nie jak w DoC naciągać ustalone już fakty (wiedziałem, że coś zchrzanią sądzą po intrze i dzięki tobie siergiej mam mega spoiler, Thanks). Jednak mam także nadzieję, że nie wymyślą chwytu jak np. Nintendo robi z Pokemonami (3 różne wersje z różnymi Pokemonami), czy Legend of Zelda Oracle of Ages/Seasons (dla 100% zaliczenia gry zdobądź obydwie). Nie sądzę, że są to gry złe, ale jest to pewnie naciąganie graczy na kupno.
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2006, 10:55:38 am wysłana przez The_Reaver »
I'm in Space!

Offline Jecht

  • Soldier
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
    • http://jeszcze nie mam
Fabula Nova Crystalis
« Odpowiedź #21 dnia: Października 09, 2006, 02:03:29 pm »
Co do wypowiedzi Musiolika to uważam że ma całkowitą rację co do tego że fajnie byłoby umieścić takie połączenie tych bohaterów z Finali(ale przydały by się wszyscy bohaterowie :P).Nie wiem czy polubie tą kobietę w FFXIII(oby to nie była bohaterka choć spodziewam się że właśnie nią jest).Tyle tylko że każdy woli kupować figurki z facetami a jak wyjdzie kobieta to rynek bedzie zapełniny tylko nią :P choć w najwyższym przypadku okaże się fajną babką i poleci z półek szybciej niż Cloud
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2006, 02:14:48 pm wysłana przez Jecht »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Fabula Nova Crystalis
« Odpowiedź #22 dnia: Października 09, 2006, 02:24:51 pm »
Cytuj
Tyle tylko że każdy woli kupować figurki z facetami a jak wyjdzie kobieta to rynek bedzie zapełniny tylko nią tongue.gif
Now you're a little bit gay ;/

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Fabula Nova Crystalis
« Odpowiedź #23 dnia: Października 09, 2006, 07:27:33 pm »
Cytuj
Cytuj
Grales w Dragon Quest VIII? Grales w Valkyrie Profile 2? Nie.
Przestan pieprzyc o czyms o czym nie masz zielonego pojecia. Tak geniszu - gralem w DQ VIII i w VP 1, bo zamiast grac w dwojke wole sie bawic przy Shin Megami Tensei, za ktore CI ofkoz dziekuje ;]. Tak wiec krszyatlowa kula Ci pekla, czy zle popatrzyles na karty tarota, z namalowanym Hyde'em?
Przestań pieprzyć o czymś jeśli nie umiesz czytać, albo jesli zamiast czytania uważnie wolisz sobie popatrzeć na twoj pulpit z Mezem albo 52Dębiec na tapecie. Tak geniuszu nigdzie nie napisalem ze NIE grales w DQ tylko zapytalem czy grales w te pozycje (bo cos mi sie wydawalo ze gdzies mi sie obilo ze sprobowales swoich sil w to...). Tak geniuszu powiedzialem ze NIE grałeś w Star Ocean 3 i w VP2. Więc pękły ci okulary gdy czytales tego posta czy moze byles zajety podspiewywaniem ile dalbym by zapomniec cie?

Cytuj
Nastepny, ktory prawie wie o czym pisze. Nie palam do VS wieksza sympatia niz do dalszej dwojki, bo Vagrant mi sie nie spodobal. Umarlem z nudy po 3 godzinach tej gry.
Podales przyklad on ci odpowiedzial... to na chu* dajesz przyklad skoro gdy ktos ci na niego odpowiada to mowisz ze ty tej gry nie lubisz... sam sie zamotales w tym co napisales.

Cytuj
Wy chyba na prawde stawiacie tarota, zeby przewidziec co bylo w poscie na ktory chcecie odpisac. Taka mala rada - lepiej bedzie jak po prostu zaczniecie je czytac. Napisalem ze chcialbym NOWE GRY lub kontynuacje czegos starszego.
No i? Odpwiedzielismy ci na to ze jestes smieszny, dla ciebie kontynuacje starych hitow sa dobre, a kontynuacje nowych hitow juz nie. Odnieslismy sie do czesci zdania "LUB KONTYNUACJE CZEGOŚ STARSZEGO)
Masz przeciez kontynuacje starych hitow jak VP, Seiken Densetsu, Brave Fancer Musashi, Star Ocean, masz nowe gry jak Radiata Stories, Kingdom Hearts. Wiec o co ci chodzi? Motasz sie strasznie a przy tym starasz sie byc spoko i luzny gosc i mowisz ze to my jestesmy glupi... i nie czytamy twoich postow...

Cytuj
I kompilacja FFVII nie bylaby zla, gdyby nie to, ze niemal na raz dostajemy 80 milionow produktow promowanych tymi dwiema literkami i magiczna cyferka.
Na przestrzeni 3 lat dostaniesz 4 tytuly to nie jest 80 milionow ;/ W tych 4 tytulach jest gra na komorke i Film do produkcji ktorych nie byl potrzebny jakis wypaszony team ktory zajmuje sie na codzien tworzeniem takich gier jak FFX, XI, Vagrant Story czy też Star Ocean.

Cytuj
Takich to znaczy jakich? Tych ktorzy nie grali w jakiegos Brave Fencer Musashi? Aha - fajnie
Nie, tych ktorzy chca grac w kolejne czesci Final Fantasy VII.

Cytuj
No to juz akurat jest chyba wina Square, ze wola miec 30 gier spod szyldu Final Fantas lub Dragon Quest w Europie, a wszystko inne u iebie w Japlandzie.
Jak do tej pory w europi ukazala sie tylko jedna czesc Dragon Questa ;/ I ot chocby 3 czesci Kingdom Hearts... wiec bardzo gupie to twoje porownanie... Ale fakt ze Finala wydaja u nas kazdego, choc np. Tacticsa juz nie wydali.

Cytuj
Itadaki faktycznie bylo zlym przykladem, ale LH z drugim Chains of Memories powoli zaczyna startowac do miana kompilacji IMHO
Przeciez KH Final Mix i CoM beda jednym produktem... wiec jesli takie cos podchodzi pod polityke kolejnej kompilacji to za niedlugo na kazdy remejk i dodatki do gier PCtowch bedziemy mowili "Kompilacja! o nie!" Zreszta jesli ci nie pasi KH+ i Remejk  CoM w jednym produkcie to takie samo gowno a nawet jeszcze wieksze robi od lat Konami ktore wypuszcza Metal Gear Solidy Substance... poprostu te sama gre z dodadtkowymi dupsami i misjiami and so and so...

Cytuj
Wszedzie w Tekkeny i PESy i tak dalej gra wiecej ludzi niz w jRPGi, nawet w Japonii sadze i nie ma w tym nic dziwnego
To czemu gra Final Fantasy iles tam lub Dragon Quest iles tam sprzedaje sie lepiej niz PES iles tam czy Tekken iles tam?

Cytuj
Ale to wlasnie dla JuKej robi sie osobne cotygodniowe chartsy, a nie dla szkopow, czy zaboli, a to swiadczy o tym ze sprzedaz oryginalow nie jest tam taka zla.
Bo angole sciagaja piraty a pozniej jak juz wychodzi u nich gra to kupuja oryginal, bo to zaden dla nich problem. Tam gra mnostwo graczy na piratach ale po sprawdzeniu/przejsciu maja kase aby zakupic oryginal jesli gra na to zasluzyla.

Cytuj
No wlasnie...a potem Gipsi smieje sie z nazywanie Square komercyjnym ;/
Smieje sie dlatego ze to jest oczywiste i od zawsze tak bylo ze Square jest komercyjne... a ludzie nie dawno nauczyli sie slowa "Komercja" i mowia ze Square Enix jest komercyne! A co kur*a? Squaresoft nie bylo? ;] Ta reklama Coca Coli z postaciami FFIX to pewnie byl underground kur*a ;] Squaresoft byl komercyjny na maxa... to enix byl mniej komercyjny z dwoch firm.

Cytuj
To jest wlasnie lipa w tej firmie. Konami tez jest mocno nastawione na komerche, ale nie nazywa Zone of Enders np: Metal Mech Solid ;]
Ale za to mialo taki okres ze robilo co rok nowego Silent Hill'a... I wsadzaja Snejka do roznych gier. np. Super Smash Bros. No i tez w sumie konami oprocz swoich 3 flagowych tytulow MGS, SH i PES wali w sumie lipe ;] Skoro juz MGS2 mial byc ostatnim to czemu kojima nie moze wreszcie sie zabrac za cos nowego tylko caly czas jest wiezniem swojej marki?

Cytuj
D0h! A kto go tu ocenia? Ja napisalem tylko, ze zamiast Revenant Wings, czy czegos innego co kontynuuje tytul ktory nie ukazal sie jeszcze w Ojropie (w USA tez nie zrestza), wolalbym ujrzec cos nowego, lub sequel czegos co ukazalo sie dawno (i nie wyciagac mi tu, ze CC sie nigdy na SK nie ukazal tongue.gif)
Cos nowego = It's aWonderfull World
Sequel czegos co ukazalo sie dawno = Valkyrie Profile, Itadaki Street, Seiken Densetsu i pewnie pare innych.
Zreszta co to za roznica jesli chodzi o tytuly... na boga! Final Fantasy XII to cos nowego. Final Fantasy X-2 to bylo cos nowego. Final Fantasy XIII to bedzie cos nowego, Final Fantasy Versus XIII to k***a bedzie cos nowego! ;] A ze w tytule ma FF? Jebie mnie to! Jakby Versus XIII sie nazywalo Przygody Szarowłosego Szymka w mieście Hałabały to bys to kupil a jesli pisze FF Versus XIII to juz nie? Mnie to jebie. ;] I tak bym zagral i tak ;]

Cytuj
Sudeki bylo amerykanskie chyba..
No i dlatego Sudeki nie bylo jrpgiem... tylko jak to pisali w NEo + "grą która bardzo chcialaby byc jrpgiem" (ofkoz z pamieci bo niechce mi sie sprawdzac wiec nie dokladnie ;])

Bardzo ubolewam nad tym iz nie skupiamy sie w glownej mierze na pisaniu tutaj o nowej kompilacji FF a o tym iz Square Enix wydaje gry takie a takie a nie takie a takie. I ze w dani gerhard ma wieksza kase niz majkel w ameryce a rynek ogorkow jest rozwiniety na wieksza skale niz rynek kaloszy produkowanych z mysla o menelach polskiej roli.

Cholera, aż grzanke wykasłałem jedząc grochówke w 5 minut Knorra, jak czytałem tego posta. -Tant
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2006, 10:34:10 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Jecht

  • Soldier
  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
    • http://jeszcze nie mam
Fabula Nova Crystalis
« Odpowiedź #24 dnia: Października 09, 2006, 08:41:00 pm »
O k*rwa to nieźle musiałeś tą grochówkę taką gorącą zjeść :P mi to tylko zęby wypadły  :F  :wall: ale koniec z moją przeszłością i przyszłością u dentysty.Szkoda tylko że używacie w przekleństwach znacznika * bo niedługo go pewnie nie będzie(każdy wie kto ma okulary kto ma pryszcze a kto ma h*ja a kto p**dę, jeszcze gorsze da wyzwiska???).Dobra chciałbym wam powiedzieć że mieliśmy o czymś innym rozmawiać[gdzie są moderatorzy???].Wątpie by fabula nova crystalis miała coś wspulnego z graniem w DQVIII.Już nawet nie chcę wymieniać co ja o tym myślę(wtrące się kiedy sytuacja będzie doś krytyczna lub fałszywa,możecie pisać dalej nie zwracając uwagi na mojego posta :P )

pomijajać drobny fakt, że tym razem to ja ciebie niekumam<a przynajmniej pierwszej części tego posta> to bardzo fajno, że zwracasz uwage na <twoim zdaniem> spam za pomocą posta który jest spamem w najczystrzej postaci...
chopaki lekko zjechali z tematu, <ciągle jednak o niego zachaczając> sami zdali sobie z tego sprawe i stwierdzili, że koniec z tym... no ale itak fajnie że uratowałeś dzień
"gdzie są moderatorzy???" - na grzybach ;/
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2006, 09:27:45 pm wysłana przez Morchol »

Offline Necron

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Fabula Nova Crystalis
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 15, 2006, 06:41:02 pm »
Moim zdaniem za mało na ten temat wiadomo, żeby oceniać. Na pewno wyjdzie to lepiej fabularnie, jeśli od początku jest planowane jako seria (w Kompilacji jak na razie udało się AC, które było naprawdę długo "dopieszczane" i jeszcze pokrywało się w miarę z oryginałem - DC to pod względem fabularnym dziura na dziurze, a i gameplay jest tak nudny, że trudno wysiedzieć naraz godzinę) to może całe to uniwersum będzie spójne, co nie udało się niestety jak na razie Kompilacji FF VII. Szybka rozprawka na dzień dzisiejszy:

FF XIII - kobieta w roli pierwszoplanowej i zapowiadające się na dość ciekawe realia wniosą na pewno nieco świeżości do nieco skostniałej formuły FF, podobnie jak system walki (jeśli naprawdę będzie dopracowany, to nie widzę przeszkód, by nie zastąpił ATB - FF XII i KH II wyraźnie pokazały, że ATB nie jest "jedynym słusznym rozwiązaniem", podobnie jak klasyczny system turowy). Pozostaje mieć tylko nadzieję, że fabuła będzie dopracowana, i gra będzie czymś więcej poza prezentacją możliwości PS3 (niestety jest takie niebezpieczeństwo, że twórcy wyjdą z założenia, że gracze zachłysną się grafiką, i stworzą mało przekonującą historię). Na pewno super-widowiskowa gra, choć nieco obawiam się o poziom fabuły - żeby nie został złożony w ofierze na ołtarzu efekciarstwa.

FF XIII Versus - jeśli wierzyć doniesieniom, to bohater będzie tu mocno niejednoznaczny moralnie... sam koncept ciekawy, i ta gra interesuje mnie bardziej niż FF XIII - taki Final widziany oczami nie kolejnych ratujących świat herosów moze być bardzo ciekawy... choć zagrożenia są tu podobne, jak w FF XIII.

To tyle na razie.