Autor Wątek: Poważniejsze serie  (Przeczytany 3841 razy)

Offline Vins3nt

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Ciekawe linki z mangami
Poważniejsze serie
« dnia: Stycznia 08, 2006, 12:06:20 am »
.....Witam..szukam jakiejs mangi/Anime traktującej dla troszkę starszych odbiorców ala Wolfs'rain.....z ciężkim klimatem, o trudnej miłości itp..znacie jakieś tytuły??.......

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 08, 2006, 12:10:26 am »
Nigdy nie lubiałem pisać po próźnicy, więc znajta me dobra serce:

http://www.omanga.net/?cid=b_freesia

W sumie to na tej stronie większosć mang jest skierowanych dla nieco bardziej wymagającego odbiorcy, że tak sobie to pozwolę napisac.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 08, 2006, 12:14:37 am »
to Wolf's Rain był dla starszych odbiorców? Raczej nie zabardzo... a jeżeli chcesz coś poważniejszego, to z wydawanych w naszym kraju tytułów polecam Miecz Nieśmiertelnego, wydawany przez Egmont.. krwawe strasznie, ale pomijając to dosyć realistycznie oddano realia średniowiecznej Japonii i fabuła jest naprawde niezła

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 08, 2006, 12:43:54 am »
tak. Bo anime się dzieli na powazne i dla dzieci.
Bulszit, co prawda sam przez jakiś czas tak myślałem, ale jak obejrzałem Evangeliona, Hajbane i inne takie niby powazne serie odkryłem wielką tajemnicę.
Tak naprawde są serie dla dojrzajszych czytelników, z których mało co zrozumieją młodzi, czy tez dzieci.
Hentai. :F

Wolfs Rain -gdyby nie było w nim Cher nie oglądałbym. Taka sobie, średnia seria- nic specjalnego, zadnej konkretnej filozofii. Chociaz, niektórzy doszukują się róznego rodzaju zapisów światopoglądych, czy tez potretów psychologicznych. Ale to tez jest w DBZ-tach i POKEMONACH. No chyba ze chodzi o anime w którym są elementy komediowe i w których nie ma.. Jeśli o taką powagę chodzi- to jest tego sporo.

Pewnie wiekszość z tego co tu napisałem nie ma sensu, ale jestem uchuchany dzisiaj :)
qiax- :*

Cytuj
polecam Miecz Nieśmiertelnego, wydawany przez Egmont.. krwawe strasznie, ale pomijając to dosyć realistycznie oddano realia średniowiecznej Japonii i fabuła jest naprawde niezła

A ja Vagabonda- komiksowa wersja legendy o najświetniejszym szermierzu Japonii- realizm na b. wysokim poziomie a realia japonii po Sekigaharze jak najbardziej realne. No i no.1 Pimp japonii czyli Sakaki Kojiro
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2006, 12:45:15 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Vins3nt

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Ciekawe linki z mangami
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 08, 2006, 01:09:59 am »
.....Faktycznie może źle napisalem....chodziło mi o jakąś smutną melancholijną opowiesc...chcialem troszke zmienic klimat po alchemiku..pozdro....

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 08, 2006, 01:13:05 am »
Smutna i melancholijna? To może Haibane Renmei spróbuj jeżeli chodzi o anime....  jedne z najbardziej melancholijnych trzynastu odcinków jakie widziałem... oglądało się dziwnie, ale teraz uważam, że seria jest genialna.... i sam nie wiem dlaczego heh..

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 08, 2006, 01:16:59 am »
Dobra.. Chcesz cos smutnego i melancholijnego- Grobowiec świetlików. Nie znam zadnego lepszego filmu tak (anime ofkors) mocarnego jeśli chodzi o dawkę poządanych przez ciebie emocji

Offline Vins3nt

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Ciekawe linki z mangami
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 08, 2006, 05:17:30 pm »
....Haibane Renmei - trafiłeś Tantalus dokładnie w to czego oczekiwałem...

Offline TheGrim

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
    • http://
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 08, 2006, 08:14:35 pm »
mi sie bardzo podobal Full Metal Alchemist... klimacik i fabula na najwyzszym poziomie :)
"A scattered dream that's like a far-off memory.
A far-off memory that's like a scattered dream.
I want to line the pieces up --
yours and mine."


Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 08, 2006, 09:41:33 pm »
heh.... faktycznie.... fabuła FMA zła nie była, ale żeby na najwyższym poziomie? Mało widziałeś Ponury....

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 08, 2006, 10:47:22 pm »
Cytuj
heh.... faktycznie.... fabuła FMA zła nie była, ale żeby na najwyższym poziomie? Mało widziałeś Ponury....
Przepraszam.. A co ma na najwyzszym poziomie fabułę? Nie bronie FMA, ale jestem ciekaw jakie to są te fabularne serie.

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 08, 2006, 11:23:36 pm »
Napisałbym, że dla ciebie jest to Cowboy Bebop, zwłąszcza odcinki traktujące o życiu Spike, ale byś się pewnie ze mną nie zgodził, więc jeno o tym wspominam.
A jakie anime ma fabułę na najniższym poziomie? <no co, też chce skorzystać z okazji i się dowiedzieć>

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 09, 2006, 12:35:34 am »
Cytuj
Napisałbym, że dla ciebie jest to Cowboy Bebop, zwłąszcza odcinki traktujące o życiu Spike, ale byś się pewnie ze mną nie zgodził, więc jeno o tym wspominam.
A jakie anime ma fabułę na najniższym poziomie? <no co, też chce skorzystać z okazji i się dowiedzieć>
Nie zgodzę się ;) Odcinki traktujące o przeszłości.. czy tez powiązane z nią. W ogóle Bebop ma ciekawych wiele zalezności. Wszystko toczy się wokół przeszłosci- a ona sama zatacza takie koło. Ci ludzie, od których pragną uciec nasi bohaterowie- Spike pragnie uciec od Syndykatu i Viciousa, Jet od Alisy i Fada, Ed od ojca (chociaz to chyba na odwrót) no a Faye raczej goni za przeszłością, ale nie o to chodzi.  Chodzi o zataczanie właśnie tego koła- ich zycie nie biegnie prostą linią przed którą nie widać co jest a za którą wszystko w lini prostej- ich zycie jest pogmatwane ale i jakze nieskomplikowane. Ech, mógłbym o tym mówić godzinami.

[size=8]qiax... tęsknie[/size]

Offline Vins3nt

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Ciekawe linki z mangami
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 09, 2006, 03:19:19 pm »
......HEh moim zdaniem obiektywnie nie dojdziecie do wniosków żadnych:PP...po prostu jednemu się podoba to w fabule, a drugiemu znowu inne elementy.......Ja sobie osobiście cenię fabułe GITS-Mangi i Wolf's Rain-Anime....ale to tylko taki mój gust...a Alchemik....nie jest zły.....

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 09, 2006, 03:48:20 pm »
tak wracając do tematu - Angels Sanctuary jakoś niedługo unas manga wychodzi, polecam, bo idealnie do twojego rikłesta pasuje, klimat jest, "trudna" miłość jak najbardziej też, czego chcieć więcej? ;]

Offline Vins3nt

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Ciekawe linki z mangami
Poważniejsze serie
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 09, 2006, 03:58:37 pm »
.....wiem,wiem....oglądałem te 3 oavki.....i zamówiłem z Amazonu 3 pierwsze tomiki...w ogóle niedrogo tam:PP........tylko trzeba zamawiać z grupką znajomych, bo tak koszty przesyłki cie zjedzą....:PP....może przed lutym jeszcze będe miał:PP.........
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2006, 04:00:12 pm wysłana przez Vins3nt »