Autor Wątek: Death Note  (Przeczytany 9439 razy)

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Death Note
« dnia: Lutego 12, 2007, 10:17:28 pm »
hmm... przeglądałem ten dział wzdłóż, wszerz i na ukos i nie znalazłem tematu, traktującego o tym anime. na miłość boską, jak można było nie stworzyć tematu o czymś tak genialnym jak death note? bo z której strony nie patrzyłbym na to anime i tak jest boskie. raz, że kreska jest dokładna, dopracowana, ogólnie cacy i po prostu świetna. dwa, świetnej kresce towarzyszy również świetna fabuła. trzy, do świetnej fabuły i kreski dołączony jest również bardzo przyzwoity podkład dźwiękowy

Fabułę podejrzewam znają wszyscy, ale niemniej jednak i tak ją przytoczę:
Otóż, główny bohater, Yamagami Light, przykładny licealista - ba, jeden z najlepszych uczniów w całej japonii, pewnego dnia w drodze do domu znajduje zeszyt w czarnej obwolucie - tak zwany death note. Jak się później okazuje, death note to bardzo praktyczna książeczka, bo jeśli wpiszemy do niej imię osoby, majać w myślach jej twarz, ten ktoś umiera. dalszej fabuły oczywiście zdradzać nie będę, ale anime i tak polecam, nawet jeśli ktoś nie lubi kryminałów to i tak powinno go zainteresować
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Lightning

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 19, 2007, 03:15:38 pm »
mógłby ktoś zapodać linka do tego anime tylko wolałbym z hardkiem anglojęzycznym od animangi z góry dzięki  :P
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2007, 03:21:13 pm wysłana przez Lightning »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 19, 2007, 03:42:37 pm »
Ja mam takie skromne pytanie. Czy to jest coś w stylu Blicznarutodragonbol czy raczej coś normalniejszego ? I ile to ma odcinków ? Nie chcę poprostu żadnego tasiemca gdzie mówią przez kilka odcinków jak to bardzo sobie skopią tyłki...
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Lightning

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 19, 2007, 04:10:09 pm »
seria ma 23 EP a tu możesz pszeczytać  ;)
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4563

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 19, 2007, 04:22:33 pm »
Poki co jest chyba 18, a plotka znaleziona przeze mnie na necie glosi, ze ma byc bodajze 37 odcinkow. Bez watpienia bardzo dobre anime, skoro nawet mi sie podoba... 8 pierwszych odcinkow lyknalem jednego dnia bez zadnych przerw i bez zadnej oznaki znudzenia, podczas kiedy innych anime moglem obejrzec najwyzej 2-3 odcinki naraz... Sciagac w ciemno czylize. Swietna fabula, duzo zwrotow akcji, bardzo dobra muzyka (opening i ending srednie, ale muzyka "w srodku" jest genialnie klimatyczna), czegoz chciec wiecej?



SPOILERY!!!!!!!!!!!
Chociaz pare akcji wydalo mi sie dziwnych... Narazie jestem na 13 epie, wiec moze jeszcze nie wszystko zostalo wyjasnione. Ale np. motyw z TV w chipsach byl odrobine przesadzony - Ryuk powiedzial, ze w pokoju jest 30 kilka kamer, rozlozonych w bardzo roznych miejscach. Nawet gdy Light znal polozenie kamer - czy to nie dziwne, ze udalo mu sie tak ustawic TV, zeby zostal niezauwazony i w dodatku widzial wszystko z takiego malego ekranika nie przygladajac sie specjalnie?
Drugi motyw - w ostatnim epie, ktory ogladalem Light jest w restauracji tuz obok drugiego Kiry... Czy bogowie smierci Kiry i Kiry2 nie powinni sie widziec?
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2007, 04:24:43 pm wysłana przez Zell Dincht »
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 19, 2007, 08:28:09 pm »
Spojlery cd

Motyw z tv w chipsach faktycznie był trochę przesadzony, ale w końcu light ma większe iq niż my wszyscy razem wzięci więc można się akurat po nim wszystkiego spodziewać

Cytuj
Drugi motyw - w ostatnim epie, ktory ogladalem Light jest w restauracji tuz obok drugiego Kiry... Czy bogowie smierci Kiry i Kiry2 nie powinni sie widziec?
ich bogowie śmierci akurat się widzą więc chyba coś źle zinterpretowałeś heh.... zresztą obejrzyj następne epy to sam zobaczysz

Cytuj
Nie chcę poprostu żadnego tasiemca gdzie mówią przez kilka odcinków jak to bardzo sobie skopią tyłki...

no i nie dostaniesz. w tym anime nie ma żadnego kopania tyłków ale akcja i tak jest przednia a fabuła zajebista że szok. tak jak mówił Zell, ściągaj w ciemno
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 19, 2007, 08:39:05 pm »
Spojlery cd cd


Cytuj
ich bogowie śmierci akurat się widzą więc chyba coś źle zinterpretowałeś heh.... zresztą obejrzyj następne epy to sam zobaczysz
No tak, w pierwszym odcinku jaki dzis obejrzalem Ryuk mowi Lightowi, ze i tak by mu nie powiedzial jesli zobaczylby innego boga smierci... Myslalem ze o tym akurat by powiedzial, wiec sie troche zdziwilem przy tej restauracji.
A wlasnie, w zwiazku z tym nasunela mi sie wada Death Note'a - bogowie smierci ch*jowo wygladaja ;] Powinni budzic respekt, a ciezko sie nie usmiechnac przy pierwszym ich zobaczeniu heh...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 19, 2007, 08:46:09 pm »
spoilers again

Cytuj
A wlasnie, w zwiazku z tym nasunela mi sie wada Death Note'a - bogowie smierci ch*jowo wygladaja ;] Powinni budzic respekt, a ciezko sie nie usmiechnac przy pierwszym ich zobaczeniu heh...

ano fakt. o ile Ram wygląda jeszcze w miarę powiedzmy "normalnie" to Ryuk przypomina raczej pseudo klałna z cyrku heh.... zresztą wiesz, Zell, jak zobaczysz epizodycznie pojawiającego się Jealous'a (o ile już go nie widziałeś) to w ogóle się przeżegnasz

You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 19, 2007, 08:54:20 pm »
Spoilers, spoilers...

Cytuj
zresztą wiesz, Zell, jak zobaczysz epizodycznie pojawiającego się Jealous'a (o ile już go nie widziałeś) to w ogóle się przeżegnasz
Hmm... Do Jealous'a akurat taki wyglad IMO pasowal z racji wiadomego motywu z uczuciem. Blizej mu bylo do czlowieka, poza tym jak by to wygladalo gdyby jakis Death God o wygladzie pokroju Raziela z mojego ava plakal ;]
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 22, 2007, 12:42:16 am »
Cytuj
Ale np. motyw z TV w chipsach byl odrobine przesadzony - Ryuk powiedzial, ze w pokoju jest 30 kilka kamer, rozlozonych w bardzo roznych miejscach. Nawet gdy Light znal polozenie kamer - czy to nie dziwne, ze udalo mu sie tak ustawic TV, zeby zostal niezauwazony i w dodatku widzial wszystko z takiego malego ekranika nie przygladajac sie specjalnie?
Znaczy się kamerą ciężko jest wychwycić obraz z wyświetlaczy LCD, a co dopiero kamerką takiej jakości.

Ogółem to to anime jest nawet bardzo zajebiste (odcinek 17 był póki co jednych chyba z najlepszych). Bardzo lubię takie kryminalne historie. Trochę przesadzili jednak z Misą. Rozumiem, że ma rozluźnić atmosferę, ale bez przesady.
To anime jest na tyle świeże, że jest jeszcze emitowane w japalandzie czy jak ? I czy są odcinki powyżej 18 (póki co widziałem jeden RAW i jeden chiński fansub 19 odcinka) ?

Cytuj
A wlasnie, w zwiazku z tym nasunela mi sie wada Death Note'a - bogowie smierci ch*jowo wygladaja ;] Powinni budzic respekt, a ciezko sie nie usmiechnac przy pierwszym ich zobaczeniu heh...
Nie...wszyscy powinni mieć kaptury i trugrimszwarcundnekro kosy. Właśnie ci bogowie zajebiście wyglądają - chaotycznie i orginalnie. Ryuk wygląda jak klaun z koszmarów a Rem jak...coś...co ma kręgosłupy jako ręce i jest porośnięte prawie samymi mięśniami. Lipnie by było jakby każdy wyglądał jak superpotężne bóstwo zniszczenia. To by było zbyt cliche.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 22, 2007, 01:01:02 am »
Cytuj
odcinek 17 był póki co jednych chyba z najlepszych
Told ya.
Cytuj
To anime jest na tyle świeże, że jest jeszcze emitowane w japalandzie czy jak ?
Tak.
Cytuj
I czy są odcinki powyżej 18 (póki co widziałem jeden RAW i jeden chiński fansub 19 odcinka) ?
Oprocz tego, co znalazles do 19 - nie ma, dziewietnastka jest najnowsza.
Cytuj
Właśnie ci bogowie zajebiście wyglądają - chaotycznie i orginalnie.
Hm... Ale mozna chyba wygladac oryginalnie i przy tym nie smieszyc, prawda?
Cytuj
To by było zbyt cliche.
So?
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 24, 2007, 06:02:25 pm »
Cytuj
Lipnie by było jakby każdy wyglądał jak superpotężne bóstwo zniszczenia. To by było zbyt cliche.
dokładnie. wiem, że nieczęsto mi się to zdaża ale akurat w tym przypadku muszę się z tobą zgodzić DB. Fakt że taki wygląd bogów śmierci może czasami przeszkadzać, ale nadaje im taki fajny klimat, że to jednak nie oni są tymi najbardziej zajebistymi panami zniszczenia itd. Zresztą dobrze jest jak jest, bo jest oryginalnie
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 04, 2007, 09:56:16 pm »
Cytuj
Właśnie ci bogowie zajebiście wyglądają - chaotycznie i orginalnie.
Hm... Ale mozna chyba wygladac oryginalnie i przy tym nie smieszyc, prawda?
Cytuj
To by było zbyt cliche.
So?
A znasz może coś takiego jak groteska, albo lepiej - "Rozmowę Pana Polikarpa ze Śmiercią" ? Autorzy raczej nie chcieli nam pokazać bogów śmierci jako istoty, których mamy się bać, ale jako postacie, które mają wywoływać uśmiech na naszych twarzach.

Shiiiiiit...Nowa wejściówka jest poprostu paskudna...o ile wyjściówka jest całkiem niezła (choć japoński growl brzmi tragicznie) to za wejściówkę powinni powiesić pomysłodawców ;/ Nie wiem co to jest...Black Trash Death Metal ?
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 13, 2007, 05:22:50 pm »
...
Widzialem nowa wejsciowke... Komentarz:



Umarlem czylize.

Cytuj
Autorzy raczej nie chcieli nam pokazać bogów śmierci jako istoty, których mamy się bać, ale jako postacie, które mają wywoływać uśmiech na naszych twarzach.
Wiem, co chcieli, ale w tym wypadku akurat wole cliche'owatosc ;]
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 13, 2007, 08:58:57 pm »
fakt, nowa wejściówa jest rzeczywiście do dupy. o ile poprzednia akurat mi się podobała, to ta jest tak zjebana, że szkoda gadać. gdyby jeszcze słowa tego utworu miały jakiś głębszy sens...
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Death Note
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 14, 2007, 01:11:13 am »
Eeee tam- en nowy openig nie jest taki straszny. oczywiście stary lepszy,ale z nowego beznadziejny jest tyko ten echoczący raito na początku [kaliejdoskopowy] :/ Z reszty podoba mi sie dopasowanie do muzyki

a co do jelousa- pozszywana ropucha :/

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 26, 2007, 12:22:25 am »
Zajebiste.
Ta pierwsza myśl mnie naszła, po obejrzeniu pierwszego odcinka. Doskonałe połączenie genialnej, pękającej od symboli animacji <ach, wieczny mrok, szarość i brud: I'm lovin it!>, świetna muzyka, do tego idealnie wręcz podłożone głosy pod postacie. żadnych obiekcji. Jedyne co mnie wkurza, to opening i ending, bo te spartaczyli totalnie. No i fabuła tak do połowy.
O ile pojedynek K VS L jest interesujący i zaskakujący, to później <mowa o mandze, na której anime opiera się dosyć... szczegółowo - chociaż majteczki Misy pominęli barbarzyńcy jedni, no! - jak idzie do Lighta po raz pierwszy, nawet siostra jego zauważyła to w mandze, ech...> jest tragedia. Wiecie, to jak dostać w pierwszej części świetny kryminał, by w następnej na chama zabić głównego złego, któremu kibicujecie do samego końca. Jakby nagle Light stał się bezmózgowcem, który nie myśli ni hu hu. No i zakończenie - iście durne i nie satysfakcjonujące. Nie będę spoilerował, ale o ile z pojedynku Kira VS L czerpałem przyjemność intelektualną <Ach, ta gra w tenisa, czy wspólne rozmowy - dla mnie bomba!>, to tyle pojedynek K VS R <czy jak było temu białowłosemu bachorowi>, jest nudny, durny, a główny bohater zachowuje się jak upośledzony idiota, który wykiwał by nawet...
Oglądałem dzisiaj film Death Note Live Action I

Moja opinia - o kur... dę. Film spaczony totalnie na maxa! Jak można było tak spartolić praktycznie potencjalnego hita? O ile w anime, mandze, główni bohaterowi myślą, to tutaj ni hu hu - ani jednego zdania, czy chociażby zabawy w kotka i myszkę. Fabuła różni się znacznie od anime i mangi, ale główne wątki zostały nietknięte. Co mnie zniesmaczyło najbardziej, to to, że z Lighta zrobili już totalnego skurczybyka, który zabija praktycznie bez powodu <chociaż dobry moment, jak to Ray pisał w Death Note był całkiem całkiem dobry>. Aktorzy zostali dobrani fatalnie i nawet narzeczona tego agenta FBI, która miała dzięki skórze wyglądać na laseczkę co się zowie, to wzbudziła u mnie niesmak i opadnięcie... Gał z wrażenia. Muzyka całkiem niezła była, szkoda tylko, ze w filmie potraktowana po macoszemu. Ogólnie cicho było jak diablo, nudnie, a po 40 minutach miałem ochoty pójść się zdrzemnąć, co w porównaniu do mangi, czy anime, wypada tragicznie. Light wygląda ogólnie jak upośledzony debil, zachowuje się dosyć podobnie, a z hipokryty goniącego za marzeniami, stał się zwykłą szują. Co się tyczy L - aktor na screenach niezły, w rzeczywistości porażka. Kolejna postać żyjąca nie tyle co we własnym świecie, a z własnymi majtkami na głowie. Jedyne co mi się podobało, to 3 minuty filmu - gdy L wyjął paczkę chipsów przed Lightem. Cholernie dobra scena! Szkoda, że dopiero pod koniec niestety.

Obejrzałem właśnie przed chwilą II część filmu Death Note.
Cóż... Fabuła jest zupełnie inna, niż w mandze, czy anime - to się liczy na plus od razu, bez większego zastanowienia <w końcu ile razy można oglądać tę samą papkę, no?>. Kolejnym plusem było inne, nieco chore zakończenie - w końcu L *naprawdę* poświęcił się dla sprawy. Ale jak zwykle, jedynie ostatni kwadrans był jakiś fajny, a reszta filmu tak przeraźliwie nudna, że ostatnie półtorej godziny oglądałem z przerwami.
Jedyne czego nie mogę zrozumieć, to czemu Light zawsze przegrywa? Wszędzie i ciągle. W mandze do połowy <śmierci L>, budzi naprawdę respekt, a potem staje się pozbawionym abstrakcyjnego myślenia idiotą. W anime również to niestety pewnie wystąpi <nie wiem, darowałem już sobie>. A w filmie? Stał się jeszcze bardziej wyrachowanym draniem, do którego naprawdę ciężko poczuć jakąś sympatię. Przynajmniej Ryuk jakieś tam resztki godności zachował...
Ktoś czytał może alternatywne zakończenie mangi? W nim przynajmniej pokazali, jak być powinno, a nie zwykły "ending" na siłę. Przynajmniej ja odczułem takie wrażenie, gdy po śmierci L, nagle się dowiadujemy o N i R <czy jak im tam było...>. A potem wszystko idzie niezgodnie z planem Lighta, który popełnia rażące błędy.
A i bym zapomniał - muzyka, dokładnie ending. Bardziej ni hu hu fajnego się kurar zrobić nie dało...
BTW: Jak ktoś ma zastrzeżenia, niech sobie połączy posty.
« Ostatnia zmiana: Marca 26, 2007, 08:46:47 pm wysłana przez White_wizard »

Offline Vins3nt

  • Soldier
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
    • Ciekawe linki z mangami
Odp: Death Note
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 10, 2007, 10:40:28 am »
Świetne Anime.
Podobał mi się jeszcze film, ze względu na świetnego aktora grającego "L" :-*

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 17, 2008, 10:53:55 am »
zjedzcie mnie - przeczytałem trzy tomy i ... strasznie mi sie nie podoba. głównego bohatera nie trawie, najchetniej powiesziłbym mu kamień przy szyi w wrzucił w Rów Mariański... dawno już nie spotkałem takiego typka, który by mi na nerwy działał... czy ja jestem dziwny...?
Kame Hame Ha

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Death Note
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 17, 2008, 11:06:29 am »
Jestes dziwny jesli ci sie Death Note nie podoba :]
Ale nie jestes dziwny przez to ze ci sie Lighto nie podoba... jedni go uwielbiaja inni nienawidza... dlatego jest on zajebista postacia moim zdaniem bo jest kontrowersyjny :]

Troche dziwi mnie ze ci sie DN nie podoba -moze za bardzo skupiasz sie na tym ze cie wk*rwia Yagami?
A moze lepiej bylo pierw siegnac po anime? Nie wiem... no ewentualnie poprostu masz spaczony gust :D
Ja osobiscie wole anime choc mange i tak kupuje -tylko dlatego ze anime bylo zajebiste wiec nie moge nie kupic jak ktos juz sie postaral wydac mange w polsce :]


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?