Autor Wątek: Final Fantasy VIII HELP!  (Przeczytany 43551 razy)

Offline krs3333

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Wrong disc ff8
« Odpowiedź #140 dnia: Grudnia 25, 2007, 02:19:13 pm »
Witam mam problem w FF8 zainstalowalem gre ale gdy prubuje ją włączyć wyskakuje mi Please Insert disc 1.Gre sciągłem z torrenty.org i otwieram pierwszy dysk programem daemon tools ale dalej wyskakuje wrong disc co mam zrobić?? pls pomocy

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Wrong disc ff8
« Odpowiedź #141 dnia: Grudnia 25, 2007, 03:07:45 pm »
Witam mam problem w FF8 zainstalowalem gre ale gdy prubuje ją włączyć wyskakuje mi Please Insert disc 1.Gre sciągłem z torrenty.org i otwieram pierwszy dysk programem daemon tools ale dalej wyskakuje wrong disc co mam zrobić?? pls pomocy
nie ten dział, ale Ci odpowiem

Gra nie zadziała z ISO (bynajmniej mi nie działała), musisz nagrać płytę, włożyć co napędu CD/DVD i uruchomić grę.

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Wrong disc ff8
« Odpowiedź #142 dnia: Grudnia 25, 2007, 07:38:09 pm »
Spróbuj zmienić literę dysku wirtualnego Daemona na D: Miałem podobny przypadek z grą Langrisser I na PC i zmiana litery pomogła. Odnośnie odpowiedzi Wraitha: twoja porada jest dobra ponieważ nawet jeśli uda się zainstalować aplikację przy pomocy Daemona Tools to i tak czasem do jej uruchomienia jest potrzebna wypalona płyta.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Wrong disc ff8
« Odpowiedź #143 dnia: Grudnia 27, 2007, 01:36:52 pm »
heh, miałem ten sam problem. w wypadku pc-towej wersji FF8 trzeba koniecznie gre wypalic, gdyż ff8.exe jest tak napisany, by odpalac płytę z pierwszego napędu. no chyba, ze komus sie uda ustawic, by wirtualny był na przykład d:\ a pierwszy fizyczny e:\ to wtedy bedą działac tylko obrazy płyt. sprawdzone i zatwierdzone. btw problem był wielokrotnie chyba juz pouszany w topicu ffVIII help.

topic to przeniesienia i przyklejenia w odpowiednim dziale, albo usunięcia -
Kame Hame Ha

Offline LiZaRd

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
  • Tales of Eternia (PSP)
    • Zobacz profil
Odp: Wrong disc ff8
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 13, 2008, 05:34:37 pm »
wcale nie trzeba wypalac gry 8) Jeśli grasz z obrazu, a podejrzewam, ze to kopia bezpieczenstwa Twojej oryginalnej plytki >:( wystarczy zmienic pewna wartosc w rejestrze :)
Opisze pokolei co nalezy zrobic:
klikasz START->Uruchom i wpisujesz "regedit.exe", klikasz ENTER by uruchomic Edytor Rejestru.
Nastepnie HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Nasza gra i zmieniasz literke napedu na litere Twojego wirtualnego napedu :) That's all ;)

btw. WITAJCIE ;)
Michi wo sagashite imasu ...

Offline BrEaK_MaStEr

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
FF VIII Maly problem ;/
« Odpowiedź #145 dnia: Lutego 01, 2008, 09:31:12 pm »
Mam maly problem z FF VIII ... Chodzi o to ze gram w wersji na pecka i przy koncu pierwszej plyty kiedy Quistiss pociaga dzwignie (zaraz przed walka z Seiferem i Edeą) gra wiesza sie i nie moge w ten sposob nic poradzic ;/ ... A moje pytanie jest takie czy save z PC bedzie pasowal do PSX-a na emulku??? Czy nie???

Sorry ze tutaj pisze ale na HELP nie potrafie zalozyc nowego watku :(
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2008, 09:31:49 pm wysłana przez BrEaK_MaStEr »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #146 dnia: Lutego 01, 2008, 09:41:50 pm »
Spróbuj zainstalować wszelkie dostępne patche do tej gry. Czytałem, że na niektórych kartach graficznych gra sprawia problemy ( zwłaszcza na kartach nVidia) właśnie tego typu. Save z gry na PC nie da rady odtworzyć na emulatorze PSX. (jeśli dobrze zrozumiałem chcesz spróbować emulować FFVIII z PSX na PC.)

Offline BrEaK_MaStEr

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #147 dnia: Lutego 02, 2008, 12:52:25 am »
Tak chodzilo mi o to czy save z FF VIII pc bedzie dzialal na emulatorze gdy go skopiuje do memorki :P

Ale pokombinuje jak napisales poszukam jakies patche do tej gry bo wlasnie pech chcial ze posiadam karte Nvidii ;/ Ehhh... Z gory dzienX  ;)

MarvelliX

  • Gość
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #148 dnia: Lutego 02, 2008, 12:59:18 am »
Cytuj
A moje pytanie jest takie czy save z PC bedzie pasowal do PSX-a na emulku??? Czy nie???
nope bez szans emulator wykorzystuje calkiem inny system sejwowania niz pc wersja gry

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #149 dnia: Lutego 04, 2008, 06:39:34 pm »
Mam takie pytanie:
Chodzi mi o Limit Break Squala "Renzokuken", bowiem Renzokuken wykonuje niekiedy ataki specjalne na niektórych przeciwników. chciałbym zobaczyć wszystkie te ataki, jak narazie znalazłem 6 przeciwników przeciw którym Renzokuken jest wyjątkowe:
Elnoyle, Ultima Weapon, Bahamut, X-Atomo92, Jumbo Cactaur, Tiamat.

czy są jeszcze inni przeciwnicy, atakując których przy pomocy Renzokuken squal wykona jakis nietypowy atak???

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #150 dnia: Lutego 04, 2008, 07:45:30 pm »
Renzokuken limitem Squalla??

Jak dobrze pamiętam, to Renzokuken to nazwa ataku Odina, a ten nie powinien pojawiać się przy bossach.
I'm in Space!

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #151 dnia: Lutego 04, 2008, 08:05:46 pm »
Renzokuken limitem Squalla??

Jak dobrze pamiętam, to Renzokuken to nazwa ataku Odina, a ten nie powinien pojawiać się przy bossach.
owned

Renzokuken JEST limitem squalla, ale powiedzmy, że zapomniałeś

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #152 dnia: Lutego 04, 2008, 08:34:32 pm »
.... right. Sorry, cos mi się pomyliło.
I'm in Space!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #153 dnia: Lutego 04, 2008, 08:50:25 pm »
Cytuj
Elnoyle, Ultima Weapon, Bahamut, X-Atomo92, Jumbo Cactaur, Tiamat.

To w zasadzie wszystko. Squall trochę inaczej robi Renzokukena na wszystkich latających mutantach, jak Elvoret, Bahamut, czy Tiamat oraz na wielkich bydlakach w stylu Jumbo Cactuar, Ultima/Omega Weapon.

Offline BrEaK_MaStEr

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #154 dnia: Lutego 05, 2008, 11:03:48 pm »
witam ponownie  ;) Odnosnie mojego zapytania to juz sobie poradzilem z gra  ;D Przyczyna zacinanie sie gry byla wada plyty wiec sciagnalem jeszcze raz 1 Cd i nagralem na plytke i teraz elegancko wszystko smiga  ;) :D ;D

Offline kostek00

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpnia 04, 2008, 11:04:08 am »
Ludziska mam problem w sumie to prawie początek gry no ale coż zaraz po tym jak pokonuje sie T-Rexa dostaje sie misje ze trzeba pojechac do miasta Timland czy cos takiego nie pamietam no jak wsiadam do pociagu ze tam pojechac i jak moi ludzie usypiaja to steruje jakimis 3 zolnierzami jak dojezdzam nimi do miasta i wchodze do hotelu a potem wychodze z niego to na ulicy robisz sie korek i co potem mam robic??

Offline Nekroskop

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpnia 04, 2008, 11:10:43 am »
Grałem w to parę ładnych lat temu, ale z tego co pamiętam po koncercie Julii należy udać się do jej pokoju hotelowego.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpnia 04, 2008, 12:10:01 pm »
wisz w sytuacjach jak ni ma dzie isc i co robic zwiedzasz okolice i gadasz ze wszystkimi az cos ci pyknie ktos cos powie i bedziesz wiedzial co robic dalej

Offline MrPapaBear

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpnia 20, 2008, 12:57:24 pm »
No tak, 6,7 i 9 za mną i przyszedł czas na Ósemkę ;) No i niestety znów problemy. Gram na emulatorze i problem następujący: Już podczas rozpoczęcia walki z Ifritem gra się wiesza. Wcześniej wieszała się i na innych walkach ale zamieszałem w konfiguracji video i pomogło. Z Ifritem próbowałem juz wszystkich kombinacji ustawień w ePSXe ale nic nie idzie- obraz się zatrzymuje i nie rozmywa jakj to przy walkach być powinno, muzyka się zmienia na tą towarzyszącą walce z bossami i tyle. Widzę bohaterów i Ifrita nad kraterem. Czekałem dość długo aby stwierdzić, że czekanie nie pomoże. Pomóżcie proszę gdyż nigdy nie miałem okazji zagrać w tą część a teraz dorwałem oryginalną wersję na psx i takie schody od początku...
Zastanawiałem się nad prośbą o save po tej walce ale obawiam się że mogło by to nie pomóc i na podobne sytuacje mógłbym natknąć się i później. Jeśli ktoś wie co może być nie tak albo zna jakieś optymalne ustawienia dla ff8 w ePsxe to proszę o odpowiedź. Gram na winXP, Geforce2 mx (gf4 mi się spaliło jakiś czas temu :P ) ram 512
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2008, 01:09:04 pm wysłana przez MrPapaBear »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VIII HELP!
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpnia 20, 2008, 01:04:45 pm »
Spróbuj innego emulatora. Do PSX'a są dwa liczące się: ePSXe oraz PSXeven. Przypuszczam, że korzystasz z tego pierwszego, więc teraz sprawdź PSXevena. Oba korzystają z tych samych pluginów, ale PSXeven wydawał mi się zawsze jakiś taki sympatyczniejszy i kilka gier chodziło mi na nim lepiej niż ePSXe. Nie będziesz też musiał zaczynać od początku, bo pliki memcard'ów są kompatybilne z oboma emulatorami (chociaż savestate'y już nie).