Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3168573 razy)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38440 dnia: Października 02, 2011, 03:25:51 pm »
Tylko wczesne modele PS3 mialy wsteczna kompatybilnosc. Potem z tego zrezygnowali, chyba ze wzgledow zmiany procka czy innego hardware'a. Musiol pewnie wie lepiej.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38441 dnia: Października 02, 2011, 04:34:32 pm »
pierwsze modele miały chyba poprostu część bebechów ps2 umożliwiających wsteczną kompatybilność, no a zrezygnowali z tego żeby obciąć koszty/móc zarabiać na chujowych "HD" rimejkach

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38442 dnia: Października 02, 2011, 09:01:19 pm »
Tą część bebechów jeszcze mają (a przynajmniej grube wersje). Wsteczna kompatybilność jest zablokowana na nich software'owo.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38443 dnia: Października 02, 2011, 09:53:15 pm »
Wersje 60 i 40 miały hardware z PS2 w środku. W późniejszych wywalono CPU z PS2 i nie dodano emulacji z PS2, pozostawiono tylko tą z PSXa. Slimy nie mają już nic z PS2 w sobie.

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38444 dnia: Października 02, 2011, 11:42:20 pm »
Slimy nie mają już nic z PS2 w sobie.
Ja mam Slima właśnie. Tego z 320Gb. Na początku było mi przykro, że nie mamy kompatybilności wstecznej. Ale potem poznałam trochę bazę gier na PS3, odkryłam, że ze sklepu można nabyć gry z PSX za kilkanaście złotych. Jest to dla mnie lepsze nawet niż gry z PS2, bo to właśnie na PSX kiedyś się grało i tak z sentymentu chcę kupić kilka z nich, szczególnie, że stare płyty i samo PSX zresztą, jest już niemalże niesprawne. I wolę mieć ogromną pojemność dysku i nie martwić się, że muszę usunąć X, żeby mieć Y.
A te kilka tytułów z PS2, które tak bardzo chciałam samo zaczyna do mnie przychodzić (jak to FFX HD), więc ostatecznie jestem bardzo zadowolona i nie zależy mi na kompatybilności. :) Plus na tyle, ile ja gram baza gier PS3 jest duża, nawet jeśli okroimy ją do tylko tych pozycji, w które chciałabym zagrać. ;>

Aha, tylko po długim graniu PS3 Slim strzela od nagrzania się. Fat też tak mają? ;>

W ogóle, podaj mi swoje PSN ID Refi :D
No jestem Refielle. Jak wszędzie. :D

ps. Musiol, skorzystałam z twojego pomysłu i wstawiłam sobie jakiś lipny identyfikator w podpis. Nie chwalę się w nim trofeami, bo nie ma czym :F
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2011, 12:29:55 am wysłana przez Refielle »

Miki

  • Gość
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38445 dnia: Października 03, 2011, 12:30:46 am »
Refielle - Co do strzelania - proszę, opisz to dokładniej. Ja jestem posiadaczem 60 gb. Moja wydaje dźwięki niczym samolot, który zamierza oderwać się od ziemi:)

Niezmiernie cieszy mnie to, że SONY poszło po rozum do głowy i zaczęło wydawać gry z PS2 w wersji HD (Na razie God of War, Prince of Persia, Beyond Good & Evil itp.) ale niedługo na arenę wkracze FFX. A propos, ktoś może wie czy ów FF będzie posiadał jakieś bonusy poza HD i trofeami (to trochę za mało, żeby mnie namówić na wydatek 40 zł:) ) ??

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38446 dnia: Października 03, 2011, 12:32:34 am »
Refielle - Co do strzelania - proszę, opisz to dokładniej.
Nagrzany plastik strzela.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38447 dnia: Października 03, 2011, 02:23:16 am »
Faty nie strzelają bo całkiem inna konstrukcja. Ja mam ten pierwszy model, premierowy i jedynie co to wentylator głośno chodzi. Wykonanie tip-top, ale wtedy Sony jeszcze nie szczędziło na konsoli.

Miki - widescreen, podciągnięte do HD, trofea, może dorzucą jakieś bonusowe motywy do konsoli lub avatary. Dopóki nie ogłoszą to można tylko zgadywać.

A, ja polecam Team Ico Collection HD. Zakochałem się w ICO i SotC na nowo.

W ogóle to niezły maraton recenzencki, półtora tygodnia i 4 gry. Jestem w połowie.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2011, 02:38:27 am wysłana przez Musiol »

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38448 dnia: Października 03, 2011, 11:32:32 am »
Dawno nie wrzucałem już żadnych ciekawostek z historii:

Gazeta Polska 3 X 1936 roku

Wczoraj wieczorem przybył do Krakowa japoński attaché wojskowy w Warszawie, gen. Shigeru Sawada z małżonką w towarzystwie 4-ch oficerów japońskich, aby asystować przy uroczystym zsypaniu do masywu kopca na Sowińcu ziemi, pobranej z pod murów świątyni japońskiej poświęconej pamięci bohaterów narodowych Japonii. Dziś w godzinach rannych goście japońscy w towarzystwie grona oficerów polskich udali się na Sowiniec, gdzie kompania honorowa z pocztem sztandarowym i orkiestrą oddała honory. Aktu złożenia ziemi japońskiej do masywu kopca dokonał w imieniu ministra spraw wojskowych dowódca OK 5, gen Narbutt-Łuczyński. Orkiestra odegrała przytem hymny państwowe japoński i polski.(…)

W swym przemówieniu, japoński dyplomata stwierdził m.in: My, Japończycy, wielbimy waszego Marszałka dla tego, że znajdujemy w Nim tak dużo cech wspólnych ze szlachetnym bohaterstwem naszych samurajów. W ubiegłym roku, po zgonie Marszałka, oficerowie japońscy zgodnie postanowili uczcić Wielkiego Polaka przez ofiarowanie drogiej dla nas ziemi ze świątyni Yasukuni.
[/b]

(Hołd armii i floty japońskiej pamięci Marszałka Piłsudskiego, Gazeta Polska, 3 października 1936, s. 2). Źródło: Histmag.org



                                       

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38449 dnia: Października 06, 2011, 02:31:23 am »

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38450 dnia: Października 06, 2011, 10:08:24 am »
Nie miałem nic od nich, ale co by nie mówić gość miał wizję, choćby i wizję dobrego marketingu.

Cytat: Refielle

Ja mam Slima właśnie. Tego z 320Gb. Na początku było mi przykro, że nie mamy kompatybilności wstecznej. Ale potem poznałam trochę bazę gier na PS3, odkryłam, że ze sklepu można nabyć gry z PSX za kilkanaście złotych. Jest to dla mnie lepsze nawet niż gry z PS2, bo to właśnie na PSX kiedyś się grało i tak z sentymentu chcę kupić kilka z nich, szczególnie, że stare płyty i samo PSX zresztą, jest już niemalże niesprawne. I wolę mieć ogromną pojemność dysku i nie martwić się, że muszę usunąć X, żeby mieć Y.
A te kilka tytułów z PS2, które tak bardzo chciałam samo zaczyna do mnie przychodzić (jak to FFX HD), więc ostatecznie jestem bardzo zadowolona i nie zależy mi na kompatybilności. :) Plus na tyle, ile ja gram baza gier PS3 jest duża, nawet jeśli okroimy ją do tylko tych pozycji, w które chciałabym zagrać. ;>

Dokładnie. Gry z psxa za rozsądne kwoty (plus jeśli masz PSP, płacisz tylko raz za posiadanie ich na na obu konsolach Sony), gry z PS2 w HD... żyć nie umierać. Jak zrobią X-2 i XII w HD, to na PS3 będzie można zagrać prawie w każdego głównego Finala (nie wiem jak z tymi 1-4, na PS Store dla PS3 ich chyba nie widziałem).

Z drugiej strony musisz płacić drugi raz za gry, które już masz (o ile je masz) a poza tym na PS Store mimo że przez lata się polepszyło, to nadal wielu gier brakuje i to nie średniaków, tylko hiciorów.

PS2 jest dziś naprawdę tania i myślę że to warto ją jeszcze kupić, jeśli zależy komuś na grach z psx/ps2.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2011, 10:11:52 am wysłana przez Sitheral »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38451 dnia: Października 06, 2011, 12:13:06 pm »
Nie spodziewałem się, że będę jeszcze stawiał wirtualne świeczki. Ba, nawet nie spodziewałem się, że w jakiś sposób odejście Jobsa mnie poruszy. A jednak.

Steve Jobs [']

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38452 dnia: Października 06, 2011, 07:43:29 pm »
Steve Jobs, za młody był, żeby umierać, tak po prostu, jako człowiek. Mógł jeszcze pożyć (i prezentować kolejne cudeńka firmy). Zawsze mi szkoda takich.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38453 dnia: Października 06, 2011, 08:56:49 pm »
To całkiem normalne, że posty znikają na tym forum ?
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38454 dnia: Października 06, 2011, 10:18:18 pm »
W jakim sensie? Jeśli chodzi o te o grach Team Ico, to są przeniesione do odpowiedniego tematu.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38455 dnia: Października 09, 2011, 12:36:20 am »
no seriously jakieś wybory są? widziałem kiedyśtam jakieś ulotki na słupach i reklamy w tv ale nie wiem kiego dnia i jakich wyborów tyczyły ;x

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38456 dnia: Października 09, 2011, 08:17:08 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=XYVsuiLBUPs - typowa internetowa kłótnia
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38457 dnia: Października 10, 2011, 04:07:43 pm »
no seriously jakieś wybory są? widziałem kiedyśtam jakieś ulotki na słupach i reklamy w tv ale nie wiem kiego dnia i jakich wyborów tyczyły ;x
Hmm wybory trwają już jakiś czas a ja o tym pojęcia nie miałem. Dopiero teraz zwróciłem uwagę na miliony plakatów mord polityków rozmieszczonych po całym mieście. xD

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38458 dnia: Października 10, 2011, 06:06:08 pm »

Moja reakcja na to, jaka partia zajęła trzecie miejsce.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38459 dnia: Października 10, 2011, 06:13:00 pm »
Hm, mamy aktywistę pedała, transseksualistę, paru z wyrokami (z RP), 2 murzynów i Fotygę w rządzie. Będzie cyrk. Z pozytywów to Tomaszewski, czuję pokłady zabawnych akcji.