Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3169443 razy)

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38200 dnia: Lipca 12, 2011, 09:20:32 pm »
Sam nie moge znalezc obrazu Wipeouta 2097 z dzialajacym dzwiekiem. Zwykle jak czegos potrzebuje to jest na snesoramie.

A póki co macie tu trochę kosmosów:
http://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U

Jak oglądać to w 720p. Wiem, takich filmików już było tysiące, ale ten mnie zauroczył, szczególnie w momencie gdy wyłania się galaktyka.
Zwlaszcza ze widac podobienstwo do smugi na niebie ktora widac w nocy. Po obejrzeniu takiego filmu patrzy sie  na niebo zupelnie inaczej.
Btw. wole jednak ten http://www.youtube.com/watch?v=dvTe1-a6Pdo
i z ta muzyka ;)
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Anouk

  • MASTER OF SQUAREZONE PUPPETS
  • SemiRedaktor
  • ******
  • Wiadomości: 598
    • Zobacz profil
    • http://refielle.ovh.org
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38201 dnia: Lipca 13, 2011, 02:02:56 am »

Czy ktoś mi to wyjaśni?! Dlaczego jakieś debile bezczeszczą moje wspomnienie wizerunku Bombermana z dzieciństwa?!
Poza tym, tak zasysa ustami to białe, że wygląda jakby go wsadzili w łóżko próżniowe. I w ogóle jak zbol wygląda, noo.

Co do kosmosu, to fajne filmiki chłopaki zapodaliście, sama od siebie nie oglądam takich, bo w momencie kiedy widok wykracza poza atmosferę ziemską, to doznaję odczuć mniej więcej takich, jak chory na agorafobię. Tak czy siak, ten motyw przybliżenia do ludzi na pikniku jest świetny, aczkolwiek jak kamera pokazuje skórę w przybliżeniu, to to już jest fuj (a tam pod skórą, to jaka jednostka w ogóle! Angstremy!).
A ten filmik od Sitha, też na prawdę świetny. Zastanawiam się tylko czy czasem nie jest tak, że bardziej fascynuje mnie od strony technicznej. Czuć głębię, dodatkowo jest w bardzo dobrej jakości, ładne kolory i przejrzyście pokazane. Super do celów edukacyjnych w szkole, według mnie. Podziękowania w stronę wykonawców, na prawdę dobra robota. Jest może konwersja tego na 3D? To dopiero byłby widok.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38202 dnia: Lipca 13, 2011, 12:33:21 pm »
Btw. wole jednak ten http://www.youtube.com/watch?v=dvTe1-a6Pdo
i z ta muzyka ;)

Świetne. Muzyka też. No i pokazuje że wcale nie jesteśmy tacy mali, zależy jak na to patrzeć. Właściwie sam fakt, że wiemy jak malutcy jesteśmy i potrafimy zmapować tak gigantyczny obszar w pewnym sensie czyni nas wielkimi.

Temu bombermanowi to tylko piłeczki pingpongowej w ustach brakuje.

Offline Groch

  • Zack_Fair
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38203 dnia: Lipca 13, 2011, 01:02:52 pm »
Temu bombermanowi to tylko piłeczki pingpongowej w ustach brakuje.

Albo czegoś innego....

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38204 dnia: Lipca 13, 2011, 01:42:56 pm »
W tym od Sitha za duzo bezsensownego machania kamera jest. Racja jest nowszy i lepiej wyglada, ale nie robi takiego wrazenia jak sie wpatrzysz.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38205 dnia: Lipca 13, 2011, 09:10:41 pm »
Serdż, możesz spróbować z tym torrentem:
http://www.megaupload.com/?d=2OW4GZJ9
Sporo waży ta wersja, była oznaczona jako całość no ale nie wiem, ekspertem od TR nie jestem (chociaż czwórkę prawie skończyłem!1).
« Ostatnia zmiana: Lipca 13, 2011, 09:11:13 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38206 dnia: Lipca 13, 2011, 09:45:58 pm »
Dzięki, próbowałem z tą wersją.

To jest problem który dotyczy wszystkich obrazów TR1 z jakimi się spotkałem, czy to normalnego, czy Special Edition. I mimo wygooglowania kilku rozwiązań (i kilku od Sola - dzięki) nic nie pomogło.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38207 dnia: Lipca 14, 2011, 11:20:42 am »
miałem coś takiego w pewnej starej grze odpalanej przez dosa, mimo ze u kuzyna działało normalnie z dźwiękiem to u siebie nigdy nie mogłem tego dźwięku uzyskać, nawet po kilkukrotnej zamianie karty dźwiękowej

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38208 dnia: Lipca 14, 2011, 01:26:13 pm »
mam tak z burnout paradise na ps3, na niektórych telewizorach(o dziwo sony) dźwięku po prostu nie ma obojetnie ile sie we wszystkich mozliwych opcjach grzebie, a na starych CRT wszystko gra
« Ostatnia zmiana: Lipca 14, 2011, 01:27:25 pm wysłana przez Morchol »

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38210 dnia: Lipca 15, 2011, 11:22:38 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=ae9dcispnPM


utwór Sabatonu 40:1 połączony z klipem Dissidia: Final Fantasy. Dziwnie się to ogląda.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38211 dnia: Lipca 17, 2011, 11:16:33 am »
Jeśli szykuje się Wam audyt w robocie, uważajcie - od dziś to mogę być ja! :F
A tak poważnie, robiłem dopiero wewnętrznego i dopiero za jakiś czas będę miał możliwość obejrzenia jak to wygląda w praktyce. Ale podoba mi się ta robota. Ciekawe były niektóre testy, jak np. czasowy do rozwiązania z 20paroma pytaniami matematycznymi, wiedzowymi etc. Na początku była prośba, żeby przeczytać uważnie wszystkie pytania. A w ostatnim pytaniu zamiast pytania była prośba, żeby wypełnić tylko drugie i oddać pustą kartkę.

Głównym zadaniem audytora jest wykrywanie niezgodności, czuję się trochę niczym Phoenix Wright :F

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38212 dnia: Lipca 17, 2011, 12:33:16 pm »
Ile taki audytor wyciąga z kopert? ;)

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38213 dnia: Lipca 17, 2011, 12:55:42 pm »
Audytor ma być obiektywny i niezależny! :F

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38214 dnia: Lipca 17, 2011, 12:59:48 pm »
Obiektywizmowi i niezależności czasem można pomóc ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2011, 01:07:06 pm wysłana przez Siergiej »

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38215 dnia: Lipca 17, 2011, 01:07:40 pm »
Tak czy siak, nie ma opcji - audyty często odbywają się we dwie/trzy osoby, szansa na to że wszyscy się dogadają z kierownikiem jest minimalna. Nie mówiąc o tym, że pracę audytorów też ktoś ocenia :P
Jak audytor wewnętrzny powie że jest wporzo a potem przyjedzie zewnętrzny, znajdzie masę dziur i nie wystawi certyfikatu, to jest jedna wielka lipa. Zresztą audytorzy nie potrzebują kopert - zarabiają od kilku do kilkunastu tyś. miesięcznie (mowa o takich mega, zewnętrznych, z doświadczeniem, robiących audyty również za granicą etc.)

A w ogóle to doszedłem do wniosku że moją wymarzoną pracą byłoby kolorowanie m&m'sów :F

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38216 dnia: Lipca 17, 2011, 02:17:43 pm »
Sitheral - 9001, 14001, czy coś jeszcze innego?

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38217 dnia: Lipca 17, 2011, 02:24:51 pm »
9001, 14001 i OHSAS 18001

Notabene nikt, ale to nikt nie był mi w stanie wyjasnić skąd taka poplątana numeracja, ale ja już swoje wiem.

« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2011, 03:20:49 pm wysłana przez Sitheral »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38218 dnia: Lipca 17, 2011, 05:24:43 pm »
Ja mam 14001 uprawnienia, w sumie beka z tego i zaluje troche, ze 9001 nie zrobilem przy okazji. Chociaz to szkolenie to byl caly weekend stracony.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Total offtopic
« Odpowiedź #38219 dnia: Lipca 17, 2011, 05:51:02 pm »
Ja straciłem na to swoje urodziny heh. Ale myślę że warto, zwłaszcza że certyfikat jest bezterminowy (chociaż naturalnie co parę lat wskazane jest się "odświeżyć" lub przeprowadzić jakiś audyt). 9001 jest chyba najbardziej przydatne z tych trzech bo i najbardziej rozpowszechnione, chociaż inne też warto mieć. My w sumie robiliśmy to w tempie uber ekspresowym, wszystkie trzy systemy w 2 dni po 8 godzin dziennie, ale to było trochę co innego, bo z połowę godzin odliczono nam z racji tego, że ukończyliśmy na studiach przedmioty związane z audytowaniem. No i całkiem sporo zaoszczedziliśmy. Także można pokombinować, jeśli miało się wcześniej styczność z tymi normami.

Edit: Bardzo fajna "wycieczka" po muzyce elektronicznej, można sobie z miejsa odsłuchać próbki
http://techno.org/electronic-music-guide/
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2011, 03:48:30 pm wysłana przez Sitheral »