Autor Wątek: Total offtopic  (Przeczytany 3159993 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15040 dnia: Czerwca 11, 2006, 01:40:51 am »
Cytuj
- pisania niezrozumiałym dialektem którego nikt nie rozumie;
 

chłopaki.... nie bawcie się w Glenna, odtajnijcie te krzaczki, bo to nie po mojemu
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15041 dnia: Czerwca 11, 2006, 01:44:56 am »
Cytuj
Bo ja nie widze nic złego w takich pytaniach (retorycznych)

niepoprawnie przeczenie zbudowałeś. Jak chciałeś zrobić przeczenie od formy grzecznościowej, to wyglądałoby to tak:

Hanashimasu (はなします) -> Hashimasen Hanashimasen (はなしません)

jak od formy prostej to

Hanasu (はなす) -> Hanasanai (はなさない)

Ja/dewa nai/arimasen się stosuje tylko, jak jest czasownik "desu" albo "arimasu".

no ale w sumie who cares? Nikt ci nie każe znać dokładnie gramatyki japońskiego, to co ty już umiesz wystarczy do szpanowania hehe..

Cytuj
chciałem to po japońcu napisać, ale nie dam rady  ]

Chyba też bym nie dał hehe...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15042 dnia: Czerwca 11, 2006, 01:47:07 am »
Cytuj
Cytuj
Bo ja nie widze nic złego w takich pytaniach (retorycznych)

niepoprawnie przeczenie zbudowałeś. Jak chciałeś zrobić przeczenie od formy grzecznościowej, to wyglądałoby to tak:

Hanashimasu (はなします) -> Hashimasen Hanashimasen (はなしません)

jak od formy prostej to

Hanasu (はなす) -> Hanasanai (はなさない)

Ja/dewa nai/arimasen się stosuje tylko, jak jest czasownik "desu" albo "arimasu".

no ale w sumie who cares? Nikt ci nie każe znać dokładnie gramatyki japońskiego, to co ty już umiesz wystarczy do szpanowania hehe..

Cytuj
chciałem to po japońcu napisać, ale nie dam rady  ]

Chyba też bym nie dał hehe...
Tantalus :) Mam ci przesłać MP3 z którego zaczerpnąłem to zdanie :) Hanashi - historia Nakaseru- zasmucająca "ja nai ka" - forma pytania retorycznego :) Tak rozumie to mój gaijinski rozumek.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2006, 01:51:43 am wysłana przez Chief Roberts »

MarvelliX

  • Gość
Total offtopic
« Odpowiedź #15043 dnia: Czerwca 11, 2006, 01:54:44 am »
Cytuj
Hanashimasu (はなします) -> Hashimasen Hanashimasen (はなしません)

err lol a ja zawsze myslalem ze ????? to ????? ;f
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2006, 01:55:08 am wysłana przez MarvelliX »

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15044 dnia: Czerwca 11, 2006, 01:57:51 am »
Ale prawda jest taka. Te wszystkie krzaki to niech ich szlag trafi. Ja jeszcze jestem w stanie opanować hiragane i katakane, tym bardziej ze zmieniam tylko ustawienia klawiaturki i juz sobie w nich pisze:) Ale jak mam pisać w tych cholernych chińskich znakach to wrrr!  

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15045 dnia: Czerwca 11, 2006, 02:00:43 am »
Cytuj
Hanashi - historia

ORLY? <sprawdza w słowniku> a no niby faktycznie, ale ja sądziłem, że ty mi z tym hanashi wyskoczyłeś jako jakąś pochodną od "hanasu". Było mówić, że to rzeczownik jest heh...

reszta się zgadza niby, ale mi coś dalej zgrzyta w tym zdaniu... ale ty się uczyłeś z jakiśtam filmów chińskich, to może coś tam takiego było... who cares...

a właśnie przypomniałeś mi o tym naszym sporze zadawnionym:
あたし = わたし, tylko, że to pierwsze jest taką skróconą formą używaną w dialogach czasem... nawet się Yuki spytałem w tej sprawie i potwierdziła to...

 

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15046 dnia: Czerwca 11, 2006, 02:01:41 am »
Cytuj
Cytuj
Hanashimasu (はなします) -> Hashimasen Hanashimasen (はなしません)

err lol a ja zawsze myslalem ze ????? to ????? ;f
no nie wiem, jak u Ciebie Marv. ale ja mam same krzaczki ;/ ... co nie zmienia faktu, że i tak nie wiem o co chodzi ;pp

BTW skoro już o tym mowa - co trzeba zrobić, aby sobie krzaczkami pisać - jakieś specjalne programiki, i t d - byłbym wdzięczny za pełną instrukcję krok po kroku ;)
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15047 dnia: Czerwca 11, 2006, 02:04:55 am »
Cytuj
reszta się zgadza niby, ale mi coś dalej zgrzyta w tym zdaniu... ale ty się uczyłeś z jakiśtam filmów chińskich, to może coś tam takiego było... who cares...
No, ja się tylko tak uczę :) Na płatne lekcje mnie nie stać bo u mnie to luksus tylko dla jakichś ludzi z Yakuza czy innej Camorry :)

A do tych kwestii grzecznościowych właśnie watashi/ore/boku itp to nie przywiązuje uwagi, bo jak będę w Japonii kiedyś to i tak będę nawijał po angielsku. Przeciez dla nich to obraza jak ktoś duka w ich języku... Ech... I w ogóle, gaijin mówiący po japońsku? No dajcie mi tutaj katane i wakizashi zeby mu łeb uciąć i zrobić sobie trofeum.
Cytuj
BTW skoro już o tym mowa - co trzeba zrobić, aby sobie krzaczkami pisać - jakieś specjalne programiki, i t d - byłbym wdzięczny za pełną instrukcję krok po kroku
W panelu sterowania, opcje językowe/regionalne, dodaj japoński i będziesz miał - po zmianie języka- mozliwość pisania automatycznie w hiragana/katakana które zamienią się w kanji (ale to juz WSJ ;) )
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2006, 02:06:13 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15048 dnia: Czerwca 11, 2006, 02:05:25 am »
Cytuj
BTW skoro już o tym mowa - co trzeba zrobić, aby sobie krzaczkami pisać - jakieś specjalne programiki, i t d - byłbym wdzięczny za pełną instrukcję krok po kroku

Zapytaj google'a o coś, co się nazywa IME..... ściągnij, zainstaluj i we wszystkich aplikacjach, w których można coś napisać możesz sobie zmienić język klawiatury na japoński poprostu klikając w ten niebieski kwadracik na dole, który oznacza wykorzystywany język. Wybierasz z listy japoński i piszesz. わかりました?

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15049 dnia: Czerwca 11, 2006, 02:10:09 am »
Ja w japonskim najbardziej lubie te powtarzane zwroty w stylu もしもし, どきどき, ちょっとちょっと i takiem tam :) w ogóle ich język jest bardzo delikatny i nie ma tam za bardzo hardkorowych wulgaryzmów, w które nasz wprost obfituje :)

Tak a propos, ide teraz oglądać Black Lagoon, gdzie głowna boharterka posługuje się takimi zwrotami jak CZIZUS FAKIN KURAJST SAMA! :F
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2006, 02:10:54 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15050 dnia: Czerwca 11, 2006, 11:07:12 am »
I!!!!!!!
I have no plan but thats allright ca you trust e when im mad!
have no time to set things right can you love me when im sad!
i have no plan but thats allright can you trust me when i'm MAD!
have no time to set things right can you LOVE ME WHEN I'M SAD!

LOVE ME WHEN I"M SAD!!!
LOVE ME WHEN I"M SAD!!!
LOVE ME WHEN I"M SAD!!!
LOVE ME WHEN I"M SAD!!!

miazga... po razp ierwszy sprawdzilem co maciej spiewa podczas darcia mordy w midnight celebration... zajebiste.

Jeb*na szwecja mi spalila kupon ;/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2006, 11:08:20 am wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15051 dnia: Czerwca 11, 2006, 11:59:32 am »
a mnie sie wydaje ze trzezwy deruku emu to jest poprostu alter-ego gipsiego, ktore sie ujawnia po spozyciu odpowiedniej ilosci napojow wysokoprocentowych.

Cytuj
Jeb*na szwecja mi spalila kupon ;/
tia... ze szwecja to byla rzez... i ciul z tym jak ja np stawialem za 10 zl, ale jak patrzylem po forach bukmacherskich to niektorzy ludzie stawiali po kilkadziesiat euro :-/  
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Total offtopic
« Odpowiedź #15052 dnia: Czerwca 11, 2006, 08:15:52 pm »
/\/\4|>4f4|<45!!  <23/\/\00  |<00/2|>3  |\|1<  |\|13  p1523<13  |\|052  p154<  413  j002  80  j4|<  |\|13  70  70  70...  p0\/\/13/\/\  |-|150<3  !!11jeden

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15053 dnia: Czerwca 11, 2006, 08:25:10 pm »
te źą... ma ktos konto na paypal?
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15054 dnia: Czerwca 11, 2006, 08:25:13 pm »
Przestań leetspeakiem szpanować Glenn, bo nikomu się tego czytać nie chce.... a Hisoki się nie boimy hehe..

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15055 dnia: Czerwca 11, 2006, 09:03:27 pm »
Cytuj
/\/\4|>4f4|<45!!  <23/\/\00  |<00/2|>3  |\|1<  |\|13  p1523<13  |\|052  p154<  413  j002  80  j4|<  |\|13  70  70  70...  p0\/\/13/\/\  |-|150<3  !!11jeden
przetłumaczy mi ktoś ten szit na polski ??

typical Glennish post ;/
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15056 dnia: Czerwca 11, 2006, 09:14:49 pm »
Cytuj
/\/\4|>4f4|<45!! <23/\/\00 |<00/2|>3 |\|1< |\|13 p1523<13 |\|052 p154< 413 j002 80 j4|< |\|13 70 70 70... p0\/\/13/\/\ |-|150<3 !!11jeden

=

Cytuj
Madafakas!! Czemu kurde nic nie piszecie nosz pisać ale już bo jak nie to to to... powiem Hisoce !!

Powinienem być grafologiem chyba...

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15057 dnia: Czerwca 11, 2006, 09:29:16 pm »
hm. oki, ma juz to cae IME i co dalej - niby ustawiem klawiature na japonski, ale dalej nic ;/


---e---d---i---t---

już nieważne, wszystko działa ;)

これ わ ねこ で す か ??
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2006, 09:39:25 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15058 dnia: Czerwca 11, 2006, 09:40:36 pm »
no to wybierasz japoński z tego okienka na dole i możesz już pisać krzakami.. aha, powinna ci taka mała tabelka wyskoczyć po zmianie ustawień na japoński. Weź w tej tabelce kliknij na pierwszy guziczek (litera A) i z okna które wyskoczy wybierz pierwszą opcję dla Hiragany i drugą dla Katakany. Jak już coś napiszesz i klikniesz spacje, tekst ci się będzie mógł zmienić na Kanji. Enterem kończysz pisanie frazy (odkreślasz ją).

EDIT::

Cytuj
これ わ ねこ で す か ??

Blisko.. po pierwsze, japończycy nie korzystają ze spacji, po drugie, partykułę "Wa" zapisuje się jak znak "Ha".
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2006, 09:42:08 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Total offtopic
« Odpowiedź #15059 dnia: Czerwca 11, 2006, 09:42:54 pm »
no to teraz mogę zacząć się uczyć japańskiego :P

--e--d---i--t---

rozumiem, że nie わ tylko は ?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2006, 09:44:45 pm wysłana przez _dark_cloud_ »
Kame Hame Ha