Autor Wątek: Final Fantasy X-2 HELP!  (Przeczytany 10525 razy)

Offline Mike

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Final Fantasy X-2 HELP!
« dnia: Lipca 01, 2004, 07:19:07 pm »
Dobra mam taki problem:
Nie wiem jak uzywac special dressphere? Ktoś może wie :rolleyes:
« Ostatnia zmiana: Lipca 22, 2006, 08:06:02 pm wysłana przez Gipsi »
You are no so bad You just dress bad
You should buy some pink skirts ...

Offline Mashter

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 28, 2004, 11:57:00 pm »
Niemożna na Garment Gridach umieszczać specjalnych sfer typu Full Thortle są one dostępne dla danej bohaterki po spełnieniu następujących warunków

1. W trakcie jedenej walki należy zmienić się w wszystkie dostępne na gridzie zawody (wszystkie, nie można zostawić wolnych miejsc aby został 1)

2. Po spełnieniu warunku nr.1 należy nacisnąć L1 w celu ponownego włączenia grida

3. Wcisnąć R1 aby uzyskać dostęp do specjalnej sfery jednej z bohaterek

4. Nacisnąć X :D aby się zmienić

 

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 12, 2004, 04:48:07 pm »
Dobra robie małe pożądki w dziale Help i przepraszam jeśli się dziwicie że coś robie bezsensownego... i jeśli robie coś źle ale nie umiem przenosić pojedynczych postów, jeśli się da to to naprawie :unsure: :

~Ayan~ napisał:
Siemka!! Co prawda jestem nowy i takie tam... ale co tam... Mam kilka denerwujacych mnie pytan odnosnie tej 'dziwnej' gry. Moze wiec przejde do konkretow:
1) Jak pokonac Shinre w sphear breaku? Czytalem ze latwym i szybkim sposobem jest uzywanie 'echo' ale nie zabardzo wiem co to daje choc wiem jak to robic wiec jak ktos by mogl mi wyjasnic (bo instrukcje za duzo mi nie mowia  <_< ) jak sie tego uzywa to bylbym wdzieczny.
2)Jak zdobys sphere Gippala? Tylko tej jedynej sfery mi brakuje do kolekcji a przelazlem cala Spire w rozdziale 5tym i nic...
3)W liscie postaci w katalogu Shinry brakuje mi jednej osobki...jest pomiedzy Kinockiem a Lenne. Gdzie znajde tego goscia?
4)Podobno oprocz jaskin w Thunder Plains, Grzybowej drozki i Bevelle sa jescze ukryte jakies podziemia na Calm Lands i Miihen Road? Jak mam sie do nich dostac?
5)To juz chyba ostatnie... ^^. Na ktorym trzeba byc mniej wiecej) levelu zeby skopac 4 litery bossobi z Bikanel?
Z gory dzieki za odpowiedzi  :!:

Lord Gumiś odpowiedział:
A więc odp na 1..echo polega na tym jak wybierzesz dwa coinsy i dzięki nim zakonczysz ture i będziesz tak robił ciągle aby udawało sie tobie powiedzmy ta sama suma wtedy echo bedzie wzrastac a w raz znim twoje punktu oczywiście morzesz wybierać więcej coinsuw..mam nadzieje ze zrozumiałes...

odp 2..chodzi tobie o ostatniego..na 100 pietrze Guner z cap nipem oraz ze gridem co daje tobie first srike..oraz sped brecer...musi miec ta osoba HP na wyczerpaniu uzywasz happy triger lv 3 wtedy zadajzesz nie samowite obrażenia..dwuch dark knightów do wszkrzeszania gunera i leczenia siebie..stamina tonic aby wyssac MP..ta straregia jest na dógiego z pierwszym dasz sobie rade bez problemu..powodzenia.

Przepraszam jeśli wyszło to dosyć głópio ale niechciałem żeby mi ktoś zażucał że usuwam bezprawnie pytania :shu:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline -Alek-

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Angra Mainyu przed Chapter 2?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 24, 2005, 03:40:53 pm »
W 1 Chapterze (New Game Plus) w FFX-2 zacząłem kopać na Bikanel Desert. Picket powiedział : Warning! Unidentified object approaching!
Nie przejmowałem się, i nagle najechala na mnie na mapce jakas czerwona strzalka. Zaczęła się walka. Myślałem, że to jakieś słabe potworki, patrzę a to... Angra Mainyu. Jakim cudem mnie zaatakował w 1 Chapterze? Myślę nic, pewnie jakiś błąd. Atakował mnie zabierając max. po 100 hp, po paru turach użył umiejętności, ktora wywaliła mnie z walki. Kopałem jeszcze 4 razy i za każdym razem atakował mnie, a potem wywalał z walki. Jak to możliwe? Czy ktoś spotkał się już z czymś takim?

Offline Tidus3000

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 24, 2006, 05:09:08 pm »
dobra zadam tutaj pytanie bo ten S@S jest jakis ... dziwny :/
a wiec oto pytanie:
mam pytanko tongue.gif
na temat Final Fantasy x-2 o czasopisma Al Bhed wiec:
dostaje sie je w niektorych senkach z Al Bhed, ale sa tez te ukryte scenki ktorych zapomnialem albo nie odkrylem sad.gif
wiec bede mogl te nie zdobyte w rozmowach al bhedy wykopac na bikanel island czy nie bede mogl ich juz dostac ?? sad.gif
prosze o szybka odpowiedz

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 24, 2006, 07:54:58 pm »
Cytuj
dobra zadam tutaj pytanie bo ten S@S jest jakis ... dziwny

Dobra dawaj

Cytuj
a wiec oto pytanie:

Dobra zadawaj w końcu

Cytuj
mam pytanko tongue.gif

Powiedziałeś to już 3 razy

Cytuj
na temat Final Fantasy x-2 o czasopisma Al Bhed wiec:

fajnie że temat podałeś, ale dalej nie wiem o co chodzi.

Cytuj
dostaje sie je w niektorych senkach z Al Bhed, ale sa tez te ukryte scenki ktorych zapomnialem albo nie odkrylem sad.gif
wiec bede mogl te nie zdobyte w rozmowach al bhedy wykopac na bikanel island czy nie bede mogl ich juz dostac ?? sad.gif

Powinny być do wykopania. A jak nie to zawsze masz jeszcze New Game+. Zresztą nie pamiętam, żeby zdobycie wszystkich literek coś dawało, oprócz pełnego tłumaczenia gadki Al Bhedów, więc nie musisz się martwić, że 100% nie będziesz miał. Zresztą jak jakieś scenki przegapiłeś, to dla 100% New Game+ to mus.

Cytuj
prosze o szybka odpowiedz

Mówisz i masz

PS:
Lepiej czytaj to co wogóle piszesz, bo wogóle twoje posty nie mają sensu i dziwisz się później dlaczego nikt cię nie lubi i uważają cię za jakiegoś dziwaka.
I'm in Space!

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 24, 2006, 08:12:43 pm »
Dawno już nie grałam w FX-2,ale zapytam z ciekawości(jeszcze nie przeszłam więc pytam,bo później pewnie zapomnę),jak mam już na full umiejętności w jednym sphere dress to kiedy zaczynam New Game+,czy te umiejętności zostają,czy musze wszystko od początku ładować?

Offline Tidus3000

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
    • http://
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 25, 2006, 08:41:29 am »
Cytuj
Dawno już nie grałam w FX-2,ale zapytam z ciekawości(jeszcze nie przeszłam więc pytam,bo później pewnie zapomnę),jak mam już na full umiejętności w jednym sphere dress to kiedy zaczynam New Game+,czy te umiejętności zostają,czy musze wszystko od początku ładować?
te umiejętnosci w danych dress sphere zostaja i przedmioty tez zostaja :) zostaja :)
tylko lv. postaci nie zostaje.

P.S. HURA POMOGLEM KOMUS :D !!!
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2006, 08:42:31 am wysłana przez Tidus3000 »

Offline FieryBird

  • Bad girl
  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • MĂłj blog na temat Final Fantasy
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #8 dnia: Września 03, 2006, 11:21:18 pm »
Mam pytanie. Jak nie zbiorę wszystkich dressphere to mam szanse przejść grę na 100%? Właśnie nie wiem jak to jest i czy to się liczy.
J-rock is the best!

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #9 dnia: Września 04, 2006, 12:47:37 am »
eee.... mogę się mylić, ale w ramach określenia "przejście gry na 100%", mieści się zdobycie wszystkich dressphere...... i o ile mnie pamięć nie myli, żeby przejść grę na 100% trzea było też mieć wszystkie umiejetności w tych sphereach wyuczone..... ;]
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #10 dnia: Września 04, 2006, 01:25:14 pm »
Nie jestem pewien, czy potrzebne są wszystkie Dressphery dla 100%, ale już na pewno nie trzeba mieć wszystkich umiejętności, jak to W_W napisał (do dzisiaj nie zdobyłem Cry in the Night dla Gun Mage). Ale ponieważ 100% zyskujesz fabularnie, to stawiam, że zdobycie wszystkich jest raczej zbędne.
I'm in Space!

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #11 dnia: Września 04, 2006, 09:56:37 pm »
ano być może, Reaver.... ja w każdym razie zdobyłem wszystkie umiejętności "dla zasady", więc nawet nie wiem, czy są tak naprawdę potrzebne do przejścia gry na 100% .... no ale logicznie myślący człowiek, jak mówi 100%, ma na myśli wszystko co w grze możliwe do zdobycia.... no ale ja am się nie znam ;]
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Ayaka

  • Soldier
  • Wiadomości: 15
  • Kyaaah! Hentaiiiii!!!!! :P ;)
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #12 dnia: Września 05, 2006, 05:21:16 pm »
Hmm.... ja tam jakos sie nie spiesze do przejścia gry na 100% ;) chociaż...wszystkie Dressphere napakowane na maxa..hmm... może spróbuje ;) tyle że mam problem ze zdobyciem Mascot  :(  
If you're strong enough there is no limits for you

Offline FieryBird

  • Bad girl
  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • MĂłj blog na temat Final Fantasy
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #13 dnia: Września 05, 2006, 09:00:43 pm »
Dobra dzięki wam za pomoc. Mam kolejne pytanie tym razem: Jest jakiś dobry i łatwy sposób aby wykonać zadanie od Beclema w Besaid w 2 chapterze? Męczę się już 5 dzień i nie moge uzbierać tych pkt.

Ayaka podobno trzeba mieć wszystkie dresy żeby dostać Mascota, ale nie stosowałam w praktyce.
J-rock is the best!

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #14 dnia: Września 07, 2006, 05:45:24 pm »
Cytuj
Dobra dzięki wam za pomoc. Mam kolejne pytanie tym razem: Jest jakiś dobry i łatwy sposób aby wykonać zadanie od Beclema w Besaid w 2 chapterze? Męczę się już 5 dzień i nie moge uzbierać tych pkt.

Ayaka podobno trzeba mieć wszystkie dresy żeby dostać Mascota, ale nie stosowałam w praktyce.

Ja sama tego nie zrobiłam i nie wiem czy jest jakis sposob ...

A Mascota dostaje sie ( tak jak powiedziala Fiery Bird ) po przjsciu gry na 100 %  

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #15 dnia: Września 08, 2006, 10:29:53 am »
Cytuj
A Mascota dostaje sie ( tak jak powiedziala Fiery Bird ) po przjsciu gry na 100 %
Błąd. Mascota dostaje się po zaliczeniu w każdej lokacji Chapter Complete. Jeśli w rozdziale 5 okaże się, że u Buddy pisze Chapter Concluded, to nici z Mascota. Trzeba też uważać, by nie zaliczyć na końcu Zanarkand, po w grze jest bug, który uniemożliwia zdobycie Macota w razie ukończenia Zanarkandu jako ostatniego.

Mała rada jak będzie ktoś grał w New Game+. Radzę nie przesadzać z rekordowaniem na Gunner's Guntlet w Besaid, bo Beclam w Chapter 2 przejmuje cały rekord, a pobić go wtedy trudniej.
I'm in Space!

Offline FieryBird

  • Bad girl
  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • MĂłj blog na temat Final Fantasy
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #16 dnia: Września 15, 2006, 10:37:04 am »
Ale żeby przejść grę na 100% trzeba przejść obowiązkowo zadanie Beclema? Czy można je zostawić nie skończone? Bo to jest strasznie męczące... ;(  
J-rock is the best!

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #17 dnia: Września 15, 2006, 07:17:36 pm »
Pokonać rekord 500 jest łatwo. Chyba że nabiłaś WYSOKI nowy Rekordzić i zaczełaś New Game +, to pozostaje stare New Game. Oczywiście rekord Beclama musisz pobić w chapterze 2, bo nie będziesz miała Chapter Complete dla Besaid, co za tym idzie, nawet 100% nic nie da, bo nie ujrzysz 100% zakończenia, dla którego musisz mieć wszędzie Chapter Complete.

Czy aż tak trudno pobić marny rekordzić Beclama??
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2006, 07:18:47 pm wysłana przez The_Reaver »
I'm in Space!

Offline FieryBird

  • Bad girl
  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • MĂłj blog na temat Final Fantasy
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #18 dnia: Września 16, 2006, 11:16:59 am »
Ja nie mam tyle cierpliwości, żeby go pobić najgorzej jak mam jakieś 400pkt a tu nagle przegrana. Wtedy prubuje jeszcze kilka razy. :(  
J-rock is the best!

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy X-2 HELP!
« Odpowiedź #19 dnia: Września 16, 2006, 12:57:18 pm »
Jedynie co mogę doradzić, to wykorzystać jedno miejsce, gdzie wogóle cię fiendy nie atakują. na ekranie, gdzie są mosteczki i wodospady, za ostatnim mostem jest długi zakręt. Bezpieczne miejsce znajduje się niedaleko za mostem na zewnętrznej zakrętu.
Tak to mniejwięcej wygląda
Wystaczy tam stać i eliminować napierających przeciwników, co chwile wychodząc, by zebrać zostawioną amunicję. Gdy tylko zostanie ci poniżej półminuty, wystarczy wtedy dojść do mety. Ja na pierwszym poziomie zrobiłe ponad 1000 pkt. Guntlet jest łatwe, o ile nie przezadzisz z rekordem, bo wtedy Chapter Complete, przy New Game + to Hardcore.
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2006, 12:59:24 pm wysłana przez The_Reaver »
I'm in Space!