Autor Wątek: Chrono Cross - Trivia  (Przeczytany 155779 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #540 dnia: Listopada 13, 2004, 06:57:03 pm »
Ehhh niechce być wścibski ale oczekuje całej pełnej odpowiedzi... kurde bawicie się w zgadywanki a później podajecie jeszcze jedno imie... pytanie brzmiało

Ile widzimy w intro do CC smoków i prosze wymienić jakie...
i ja chce usłyszeć pełną odpowiedź!!


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #541 dnia: Listopada 13, 2004, 07:16:09 pm »
Dobra.. widzę, że S&S nigdy nie odpowie poprawnie. Na intro CC są pokazane wszystkie smoki, za wyjątkiem Black Dragona. Najpierw widzimy Earth i Water, potem jest White, Water i Green, a następnie pokazane są White, Fire i Green (mówię o tych istotnych fragmentach filmiku), no i oczywiście jakieś 3 razy pokazują nam kawaii Harle-chan. Oczywiście mogę się mylić, ale takie mam wrażenie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2004, 07:17:07 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #542 dnia: Listopada 13, 2004, 07:19:11 pm »
ehhhh no dobra Gipsi zeby sie nie czpial
na intro widizimy 7 smokow. Sa to: Sky, Blak, Earth, Red, Water, Grenn i Harle

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #543 dnia: Listopada 13, 2004, 07:52:31 pm »
Dobra panowie pytanie zadaje Sergeykens... nie odgadła :P  ale co tam... podawałeś odpowiedź w osobnych postach,...

Cytuj
Sa to: Sky, Blak, Earth, Red, Water, Grenn i Harle
plus do tego Time Devover... ale ja czepialski nie jestem :P  :P  :P  :D  :D  :lol:  ;)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #544 dnia: Listopada 13, 2004, 09:37:03 pm »
ile razy mzoemy maxymalnie walczyc ze smokami podczas 1 przejscia CC?
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2004, 09:37:55 pm wysłana przez S&S »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #545 dnia: Listopada 13, 2004, 10:06:50 pm »
nie ma określonej liczby.. możemy walczyć i uciec z walki i znowu walczyć... zgadłem, zgadłęm? No dobra to chyba nie oto chodziło...

6 (każdym smokiem po 1 raz) + 1 raz z Red dragonem wcześniej i Blue Gragonem... + Time Devouver no i nie wiem czy mam liczyć Harle... jeśli tak to: +1walka z nią (chyba bo nie pamiętam czy z nią walczyliśmy)

czyli 9 albo 10 jeśli Harle liczyć...
 


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #546 dnia: Listopada 13, 2004, 11:05:06 pm »
Cytuj
nie ma określonej liczby
haraszo :D
Cytuj
wcześniej i Blue Gragonem
z Blue GRAGONEM :D walczymy nieograniczona lcizbe razy ale "wczesneij z nim nie wlaczymy".
i tak podliczjac jest 6+red dragon+Harle+TD=9
ale ofkrs prawidlowa odpowiedz to "never ending story" bo z kiektorymi smoakmi mozan wlaczyc ile sie cche :D
ur turn

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #547 dnia: Listopada 15, 2004, 09:27:51 pm »
Dobra to jak mi się fuksło trafić to wreszcie  zadaje...

Prosze podać jak największą liczbe par które się w sobie zakochały... niekoniecznie wzajemnie ale jedna ze stron w drugiej... i nie tylko między osobami z drużyna ale także osoby z drużyny z NPC(ludki którymi nie gramy)

Czyli np. Kid + Radius ew. Kid + Gość który biegał z latawcem wokoło swojego domu...

mam nadzieje że czaicie postarajcie się napisać w jednym poście jak najwięcej...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #548 dnia: Listopada 15, 2004, 09:49:55 pm »
No dobra.... hmm....

Kid w Serge'u - najpewniej ze wzajemnością... wiadomo od zawsze
Harle w Serge'u - wiadomo... "Dream of moi.... adie <serduszko>"
Glenn w Riddel - zazdrosny o brata... w jego pokoju stosowny obrazek, który to argumentuje
Dario w Riddel - ze wzajemnością, bo się nawet hajtać chcieli
Karsh w Riddel - zazdrosny o kumpla... widać było
Leena w Serge'u - wiadomo
Lisa w Serge'u - co wydedukowałem z jednego zakończenia
Fargo w Zelbess - mówiono o tym
Toma w bezimiennej syrenie - też o tym mówiono
Zappa i Zippa - wiadomo
Mel w Serge'u - hmm.... nie wiem czemu tak pomyślałem... ale jakoś tak mi sie rzuciło na myśl
Korcha w Kid - kto czytał fabułe, ten wie
Chłopaki z Arni w Leena'ie -  ci co pływają coś mówią, żeby się Serge od niej odwalił
Miki i Nikki - też... takie mam przeczucie... niby swoje uczucia pokazali tylko w przedstawieniu, ale jednak....
wszystkie dziewczyny z Arni i Termina w Nikkim - playboy jeden
dziadek z Arni w Miki - ten co się ślini do jej plakatu w karczmie
Wazuki i Marge - rodzice Serge'a
Peppor i Solt - hjehjehje... zawsze ich razem widzimy.... czy to przypadek?

dobra.. tyle dałem rady z pamięci... nie wiem co pominąłem...
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2004, 09:51:02 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #549 dnia: Listopada 15, 2004, 10:28:36 pm »
Niespodziewałem się że za pierwszym postem będzie tak wiele odpowiedzi :)

Zadawaj, oprócz tego kojaży mi się jeszcze:
Dario i gościówa która go znalazła na wyspie -tutaj ofkoz tylko ona do niego coś czuje




EDIT:::::::
o ile się nie myle to Glenn nie był zazdrosny o brata... gdzie tam był jakiś obrazek:>
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2004, 10:29:59 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #550 dnia: Listopada 15, 2004, 10:37:50 pm »
Pytanko prościutkie, ale nie koniecznie. Poproszę przetłumaczyć tekst z intro (to co Gipsi ma aktualnie w sigu) na język polski. Liczy się nie tyle dosłowna interpretacja, co zachowanie sensu i intencji autora.

PS. obrazek był w domku koło kuźni Zippy i Zappy w Termina.. tam gdzie kiedyś mieszkali Glenn i Dario i gdzie są ich puchary. Koło łóżka wisi obrazek, na którym jest coś w stylu "I'll be Acacia Dragoon", a ja naciśniesz go drugi raz to będzie chyba "My sweet miss Riddel" oba obrazki były Glenn'a
« Ostatnia zmiana: Listopada 15, 2004, 10:40:19 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #551 dnia: Listopada 15, 2004, 11:15:41 pm »
Kurcze aż i głupio że tak szybko odpowiadam ale musze spróbować... bo właściwie sam dokładnie nie wiem oso chodi...

Jak to się wszystko zaczęło? Kiedy kierunki przeznaczenia zaczęły się zmieniać?
Możliwe że nie da się  teraz wychwycić odpowiedzi na to pytanie...  z głębin upłyniętego czasu...
Ale na pewno w tamtej przeszłości...
Kochaliśmy tak wielu... z drugiej storny nienawidziliśmy tak bardzo*
raniliśmy innych... i sami byliśmy ranieni...
mimo to nawet wtedy biegniemy jak wiatr podczas gdy nasz śmiech rozbrzmiewa...
pod czystym niebem...

*-Tu mam problem bo zawsze myślałem że tu jest nienawidziliśmy tak wielu
aha i tak jak powiedział Tant nie tłumaczyłem dokładnie, tylko tak troche lipnie i tak jak ja to rozumie

nie mam pojęcia co znaczy cerulean :P

a jak wy widzicie ten tekst w naszym tłumaczeniu?
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2004, 01:25:21 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

MarvelliX

  • Gość
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #552 dnia: Listopada 16, 2004, 03:40:54 pm »
Hmmm wydaje mi sie że pytanie nie powinno zossstać uznane ponieważ chodzi o znajomośc gry a nie J. Angielskiego <_<
Prosze o zmiane pytania :prr:

Administracja SZ :P




ODP do ponizszego:
tia jasssne bo już odpowiedziałeś :P Ale i tak uważam że to pytanie do j. angielskiego bo wyrażnie jest napisane o przetłumaczenie <_<
interpretacja też nie wchodzi w rachuibe bo skąd ma kto wiedzieć co napity wówczas autor miał namysli pisząc siakiś text <_<

A tak z innej beczki... to Lynx był ojcem Sergea O_o
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2004, 04:25:01 pm wysłana przez Marvell »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #553 dnia: Listopada 16, 2004, 04:14:08 pm »
Wacusiu nie offtopicuj mi tu :shu:  hadyszzsz Gipsi żuca Fire Ballem w Marva :)

Pytanie jest dobre, bo większość pytań zadawanych w Trivii wymaga znajomości języka... a pytanie kim był Lynx? Odpowiedź: Był ojcem Serga nie wymaga umiejętności angielskiego? Bez języka byś niewiedział kim on był...
więc cichaj tam administracjo :prr:

a co do pytania to autor chciał przez te słowa powiedzieć że nie pamięta kiedy to wszystko się zdażyło, i może już nie bedzie nigdy tego wiedział ale wie na pewno że w tamtych czasach kochał wielu ludzi jednak wielu także skrzywdził, sam nie jednokrotnie był raniony ale mimo wszystko jest szczęśliwy... ale poco ja to pisze? O_o  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #554 dnia: Listopada 16, 2004, 04:31:18 pm »
Hmm... a moim zdaniem nie, ponieważ bez znajomości języka angielskiego nie można znać Chrono Cross'a. Bądźmy szczerzy.... praktycznie wszyscy stali userzy znają język na tyle, zeby te słowa przetłumaczyć podpierając się momentami ewentualnie słownikiem. A słowa te są ważne... patrząc na tłumaczenie chce zobaczyć, czy ktoś zrozumiał tkwiący w nich czar i przesłanie i czy ktoś wyniósł coś z tej gry. No ale i ma sięco kłucić, bo odpowiedź już jest. Chciałem poczekać na inne, no ale tłumaczenie Gipsiego jest bardzo dobre, więc teraz jego kolej...

EDIT... oczywiście odnosi się to Marva <wskazuje paluchem urzędnika w czarnym garniaku, który ostrzy swe szpony i przegląda papiery w kącie pokoju>. Nie wiedziałem posta Gipsiego jak ten pisałem...

PS: Oto moje tłumaczenie dla zainteresowanych:

Jak to się wszystko zaczęło? Kiedy nasze losy zaczęły się splatać?
Zapewne, niemożliwe jest znalezienie odpowiedzi, z głębin straconych chwil
Ale, z pewnością, wtedy
Kochaliśmy tak wiele, tyle nienawidząc
Krzywdziliśmy innych i sami znaliśmy ból
Lecz nawet wtedy, biegliśmy niczym wiatr, a nasze śmiechy rozbrzmiewały
pod błękitnym niebem...


Cerulean znaczy "bladoniebieski", ale tutaj napisałem "błękitny"
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2004, 04:33:53 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #555 dnia: Listopada 17, 2004, 01:29:14 pm »
No to jak widać nasze tezy się różnią... twoja jest ładniejsza i to nie tylko pod względem stylu isania ale ogólnie twoje tłumaczenie jest lepsze...

No to ja do tego samego ciepne pytanie...

Gdzie w grze można odszukać tych słów i przez kogo są one najprawdopodbniej wypowiedziane i kto najprawdopodobniej te słowa znalazł

zamotane ale może połowicznie posataracie się odpowiedzieć i wyczaić oco mi chodzi...
« Ostatnia zmiana: Listopada 17, 2004, 01:30:54 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #556 dnia: Listopada 17, 2004, 02:56:32 pm »
ugh geeeeez nie mam pojecia O_o
ale podejrzewam ze w tym zakonczeniu co to KID stoi w cieniu czy cus to moze ona to mowi wtedy. A kto znalazl...O_o nie wiem

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #557 dnia: Listopada 17, 2004, 04:18:07 pm »
niestety nie... tutaj raczej ze strzałami nie ma bata rzeby strzelić... to kwestia fabuły i jej zrozumienia... wszystko to było pokazane tylko nie wiadomo przez kogo.. ale spokojnie można sie domyśleć...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #558 dnia: Listopada 17, 2004, 05:19:10 pm »
damn it... aleś walnął, że nie wiem co powiedzieć. Gdzie są te słowa.... poza intro nic mi nie przychodzi na myśl.... może.. hmm... był taki komputerek w Chronopolis, w którym wyświetlał się chyba świat z RD. Może tam był ten tekst, bo pamiętam, że był siakiś podobny.

Cytuj
przez kogo są one najprawdopodbniej wypowiedziane i kto najprawdopodobniej te słowa znalazł

Tutaj potraktowałbym intro jako analogię do Radical Dreamers. Tam na początku główny bohater znajduje pamiętnik po swoim dziadku, w którym była opisana historia. Dziadek nazywał się Serge. Mam wrażenie, że tutaj jest tak samo. Słowa te wypowiada Serge (kierując je zapewne do Kid), prawdopodobnie długo po wydarzeniach z gry, zaś odnajduje je jego syn lub pewniej wnuk. Taka jest moja hipoteza

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Chrono Cross - Trivia
« Odpowiedź #559 dnia: Listopada 17, 2004, 05:26:15 pm »
Odpowiedź poprawna... było to w Chronopolis na komputerze były zapisane dane:
"na strychu znalazłem pamiętnik dziadka w którym pisał on...." i były włąsnie te słowa + inne... można było się domyśleć że chodzi o Kid albo Sergeya bo to musiały być ich kwestie... jednak jeśli to był dziadek to Kid odpada ;)

Gratuluje odgadnięcia... a w Radical Dreamers nie grałem ale chyba musze zagrać :)  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?