Autor Wątek: Chrono Saga  (Przeczytany 87948 razy)

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #400 dnia: Października 05, 2007, 05:33:44 pm »
Cytuj
Aby stworzyć Chrono Cross musisz być po wizycie w Sea of Eden, także najpierw z tymi reliktami musisz wybrać się tam właśnie
Z reliktami trzeba najpierw udać się do Steeny, a nie tam. Żeby dostać się do Sea of Eden trzeba też najpierw udać się do Fort Dragonia, by Serge odzyskał ciało i zdobył też Tear of Love potrzebny do stworzenia Chrono Cross razem z Tear of Hate.

Offline manius

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #401 dnia: Października 06, 2007, 07:49:51 pm »
heh własnie smoczki uzyskały wolnosc ;) dobrze idzie

mam pytanko po raz kolejny(teraz łatwe)
kiedy przechodziłem wysepki future past i present doradzono mi abym na koncu walczył na present bo to jedyny raz kiedy mozna zdobyc vigora
zdobywam, patrze, nono...tylko dla niebieskiego innate, wysoki poziom
czytam...
jaka stamina???!!!
rozumiem ze pola po lewo sa od magii bo to szło sie dowiedziec
ale ten dziadowski pasek nigdy nie przykuł mojego wzroku na powaznie
raz czerwony raz niebieski czasem zółty
no i literki

za co odpowiada to cudo i czy naprawde jest takie wazne?
chrono cross jest na tyle dobra gra ze nie trzeba znac całej mechaniki zeby ja przejsc(i co wazniejsze) sie dobrze bawic
niemniej prosze o wyjasnienie ;)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #402 dnia: Października 06, 2007, 08:28:50 pm »
Stamina to to, co w FF'ach stanowiło ATB. Maksymalnie postać może mieć 7 staminy i do tego poziomu będzie dążyć. Póki postać ma staminę, póty może cokolwiek zrobić. Każdy atak fizyczny zdejmuje odpowiednio 1, 2 i 3 punkty staminy. Użycie elementu kosztuje nas (o ile pamiętam) 7 staminy. Tak więc, zakładając, że mamy 7 staminy i zaatakujemy kogoś, robiąc kolejno: 1 cios, 2 cios, 3 cios i element, to będziemy mieli stamine na poziomie -6 (7 - 1 - 2 - 3 - 7 = -6). Ujemny poziom staminy oznacza, że postać nie może podjąć akcji. Zakładając, że stamina u wszystkich odnawia się tak samo szybko, dzięki niej porządkowane są ataki np. zamiast atakować pełną serią i kończyć z elementa, można zaatakować serią dwa razy w takim samym czasie.

Zamotałem, wiem, ale mam umysł ścisły i po jednej walce istota staminy wydała mi się tak oczywista, że ciężko jest mi ją w prosty sposób wyjaśnić...
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2007, 08:30:58 pm wysłana przez Tantalus »

Offline manius

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #403 dnia: Października 06, 2007, 10:08:45 pm »
zrozumiałem ;)
postac ma mało staminy i sie meczy,
to dlatego po paru atakach moze zrobic tylko np jeden cios i konczy
dzieki za wyjasnienie ;)

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #404 dnia: Października 08, 2007, 02:58:58 pm »
Najlepiej daj do dryżyny jakąś niebieską postać która ma dobry status Stamina Recovery i wstaw jej jeszcze Stamina Belt (może być Stamina Ring ale dodaje tylko 1 punkt stamina recovery, Belt daje 2), albo dwa takie jeśli można, bo nie pamiętam. ;] Stamina Belt powinieneś mieć po walce z Dark Sergem, po wygraniu Grand Slam, lub czasami można ukraść od Pterodacta na Gaia's Navel.
Chyba Orlcha ma dość dużo stamina recovery ale tego dokładnie nie pamiętam. ;] Aby ją zdobyć musisz jeszcze Lynxem pokonać ją w Guldove (Another), jak już będziesz miał ciało Serge'a to wtedy idź z nią zagadaj.
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline manius

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #405 dnia: Października 08, 2007, 11:03:11 pm »
dzieki za wyjasnienie ;) problem w tym ze nie lubie niebieskiego(chyba najslabszy innate wg mnie)
wiec vigory nie uzyje ;)

mam inne pytanie...
po powstaniu terra tower zaczałem zwiedzac rózne lokacje w poszukiwaniu kopa dla fabuły i trafiłem na chronsphinxa czy jak mu tam bylo(taki jaki gryf) na wyspie earth dragona

koles rzuca earth quake a potem jeszcze mocniejszy atak elektryczny a jak złapie w pulapke to kolejny earth quake i cała druzyna leci w piach(jeden czar bierze ponad 300hp wszystkim a najlepzy serge ma okolice 450hp)
nie jestem w stanie rzucic mu dwóch pułapek i po 30sekundach jestem martwy
czy za szybko porywam sie na tego goscia i powinienem zrobic cos innego czy raczej mam z nim walczyc do skutku?
watpie zeby byli jacys bossowie poza zasiegiem(wiekszosc jest do pokonania za pierwszym razem)
wiec ten gryf mnie zaskoczył
prosz eo jakies wyjasnienie/rady
z góry dzieki :)

Offline GLenn

  • AvEx3 Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2036
  • Hollow Kon
    • Zobacz profil
    • http://nudenaru.deviantart.com/
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #406 dnia: Października 08, 2007, 11:52:24 pm »
po1 to on zadaje zagadki jak dobrze odpowiesz to nic ci nie robi a odpowiadasz na nie elementami , po 2 jak chcesz go ubic zaloz 1 postaci yellow plate i morduj

btw jak trza było ulozyc kolorki aby zrobic te fajne zakonczenie za 1 przejsciem CC

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #407 dnia: Października 09, 2007, 01:38:35 am »
po1 to on zadaje zagadki jak dobrze odpowiesz to nic ci nie robi a odpowiadasz na nie elementami , po 2 jak chcesz go ubic zaloz 1 postaci yellow plate i morduj
Z tym że bardziej opłacalne jest jednak standardowe ubicie go, bo dostajesz wtedy szpanerski przedmiot Sunglasses zwiększający power wszystkich elementów i ataków fizycznych. Można też mu wykraść Rainbow Shell podczas walki, a jest to przydatne jak cholera :]
Cytuj
btw jak trza było ulozyc kolorki aby zrobic te fajne zakonczenie za 1 przejsciem CC
Dokładnie tak jak kolejność odpowiadania elementami przy zagadkach Criosphnixa i taka jaką ma TD gdy zmienia innate podczas walki na Terra Tower: zółty, czerwony, zielony, niebieski, czarny i biały.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #408 dnia: Października 09, 2007, 08:26:20 am »
Offtopic:

Cytuj
Dokładnie tak jak kolejność odpowiadania elementami przy zagadkach Criosphnixa i taka jaką ma TD gdy zmienia innate podczas walki na Terra Tower: zółty, czerwony, zielony, niebieski, czarny i biały.

Ja pamiętam, że wykminiłem to inaczej. Zawalczyłem w pierwszej lepszej walce po zdobyciu Chrono Cross'a i zacząłem rzucać po kolei wszystkie kolorowe elementy, patrząc jaki dźwięk uzyskam. Dosyć oczywiste mi się udało, że musi z tego wyjść pierwszych siedem tonów z Fragments of Dreams...

Offline manius

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #409 dnia: Października 09, 2007, 08:33:39 am »
po1 to on zadaje zagadki jak dobrze odpowiesz to nic ci nie robi a odpowiadasz na nie elementami , po 2 jak chcesz go ubic zaloz 1 postaci yellow plate i morduj

btw jak trza było ulozyc kolorki aby zrobic te fajne zakonczenie za 1 przejsciem CC
po pierwsze takie yellow plate trzeba miec a tego niestety sie nie dorobiłem :P
ubicie zupełnie nie wchodzi w rachube z takim poziomem jaki teraz mam ;)
zagadki... a ja jego gadanie traktowałem jak samouczek solta i peppora...
no cóz... póki co walczyc z nim nie chce bo szanse znikome
ale bedziemy kombinowac :P
(przydałoby sie jakies hero albo holy war jak w FF :P)
ps
czy na tym forum nie ma cytowania selektywnego ??:>

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #410 dnia: Października 09, 2007, 10:37:52 am »
Dałoby się go ubić bez pomocy yellow plate ale musisz wstawić sobie wiele elementów MagNegate i fizyczne ataki też mógłbyś blokować za pomocą PhysNegate. Ja przy pierwszym przechodzeniu gry go załatwiłem ale miałem 1 yellow plate u Glenna + 2x Einlanzer, (w akcesoriach miał 3x Power Seal, nie pytaj ile brały jego ataki ale było tego sporo) i rzucałem MagNegatami, Serge miał oczywiście Mastermune.
Przy walce z Harle mogłeś zdobyć też niezły przedmiot - Moonglasses który zwiększa defensywę tak samo jak Sunglasses ofensywę. Vigora też mogłaby pomóc i to nieźe. ;]
« Ostatnia zmiana: Października 09, 2007, 10:43:41 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline manius

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #411 dnia: Października 09, 2007, 03:50:32 pm »
ja nie mam glenna w druzynie bo ratowałem kid(a gdybym tego nie zrobił to nie miałbym serca :P)
wiec odpada ;)
jakis megate mam i physgate tez wiec popróbuje
ew kapne sie nad odp i dam sobie z nim spokój ;)
ogólnie mnie wkurza bo rzuca 3 czary naraz i po druzynie;) ale cos poradzimy ;)
dzieki za info przydadza sie jak bede przechodził po raz drugi z glennem w składzie

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #412 dnia: Października 10, 2007, 07:30:22 pm »
W takim razie to w New Game + załatw sobie Yellow Plate albo kup Mag i Phys - Negaty, bo Glenn inaczej nieźle oberwie skoro ma zielony innate.
Przy pierwszym przechodzeniu Cryosphinx jest trudny, więc to żaden wstyd. ;]
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline manius

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #413 dnia: Października 10, 2007, 09:14:51 pm »
pytanie poza działem"jak przejsc"(btw z tym ciołkiem dalej walcze :P)
pisano wiele razy ze mozna cos ukrasc(chocby ten yellow plate od earth dragona)
no wiec albo czegos nie wiem albo jestem kałmuk ale jak mozna krasc niemaja kid w druzynie?
walczac z earth dragonem gramy lynxem i kid nie posiadamy a tylko ona posiada pilfer czy jak to tam szło

jak mozna krasc innymi postaciami?
dzieki za odpowiedz
pozdrawiam!

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Saga
« Odpowiedź #414 dnia: Października 10, 2007, 09:16:47 pm »
Można kraść też Mel i Fargo, tak samo jak Kid, (gdy masz ich w drużynie ofkors).

Offline Blarkos

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Trigger - Trivia
« Odpowiedź #415 dnia: Grudnia 30, 2007, 04:56:13 pm »
ja mam problem z sun stone w 1000 Ad burmistrz wzioł kamien i żeby go mógł zwrucic musiałem w 600Ad oddac jedzenie za darmo . 1 nie oddałem jedzenia po 2 nawet niemogłem bo niedostałem tego prezentu od kucharza. jak rozwiazac moj problem?

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Trigger - Trivia
« Odpowiedź #416 dnia: Grudnia 30, 2007, 05:14:28 pm »
Musisz najpierw kupić Jerky w sklepie Snail Stop w 1000 A.D. i oddaj go za darmo żonie burmistrza Porre w 600 A.D. Potem idź do 1000 A.D. i dostaniesz od burmistrza Sun Stone.
Następnym razem w razie kłopotów z grą pytaj w dziale help, tu się zadaje pytania na które zna się odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 30, 2007, 05:16:14 pm wysłana przez RadicalDreamer »

Offline Blarkos

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Trigger - Trivia
« Odpowiedź #417 dnia: Grudnia 30, 2007, 10:35:56 pm »
aha thx sorrka niewiedziałem wlasnie szukałem jakiegos topicu w Dziale Chrono Trigger i nieznalazłem dzienki wielkie ;p

Offline Blarkos

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Trigger - Trivia
« Odpowiedź #418 dnia: Grudnia 30, 2007, 10:46:23 pm »
Musisz najpierw kupić Jerky w sklepie Snail Stop w 1000 A.D. i oddaj go za darmo żonie burmistrza Porre w 600 A.D. Potem idź do 1000 A.D. i dostaniesz od burmistrza Sun Stone.
Następnym razem w razie kłopotów z grą pytaj w dziale help, tu się zadaje pytania na które zna się odpowiedź.

sluchaj a gdzie ten snail stop jest?? bo na tej stronce SquareZone w 1000 sa takie sklepy i tam jerky niema

1. Leene's Square
Epoka: 1000 A.D.
Melchior: Iron Blade - 350G, Lode Sword - 4000G,
Sprzedawca przedmiotów: Tonic - 10G, Heal - 10G, Shelter - 150G, Revive - 200G,
Sprzedawca zbroi: Karate Gi - 300G, Bronze Helm - 200G,

5. Wioska Medina
Epoka: 1000 A.D.
Sklep: Glow Helm, Iron Blade, Steel Saber, Demon Edge, Lumin Rode, Flash Mail, Tonic, Mid Tonic, Full Tonic, Heal, Revive, Shelter, Ether,
Melchior: Red Katana - 4500G, Robin Bow - 2850G, Plasma Gun - 3200G, Hammer Arm - 3500G, Titan Vest - 1200G, Tonic - 10G, Mid Tonic - 100G, Revive - 200G, Shelter - 150G,

12. Świątynia
Epoka: 1000 A.D.
Nu: Sight Cap - 20000G, Memory Cap - 20000G, Time Hat - 30000G, Vigil Hat - 50000G

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Odp: Chrono Trigger - Trivia
« Odpowiedź #419 dnia: Grudnia 30, 2007, 11:27:08 pm »
Nie ma go opisanego bo jest tam tylko ten jeden przedmiot questowy i w sumie trudno nazwać to sklepem ;f Podleć Epochem do zamku Guardii, a później skieruj się na południe, tam gdzie jest port na końcu kontynentu. Wejdź tam gdzie będzie pisało Snail Stop, porozmawiaj z człekiem za ladą, jak spyta się czy chcesz kupić Jerky, odpowiedz że tak.