Autor Wątek: KoRn czy SOAD?  (Przeczytany 8160 razy)

Offline Gladi

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« dnia: Stycznia 13, 2004, 10:35:21 am »
Zapraszam do debaty nad tym co lepsze ? co wolicie? KoRna czy Soad. Ja mam wszystkie płyty obu zespołów. Obydwu słucham równie długo i stwierdzam, że KoRn bardziej przypadł mi do gustu. Chętniej wracam do starych utworów z 1,2 płyty tego zaspołu, a co do najnowszej płytki rządzi :twisted:  :twisted:  :twisted:                            
Żyj tak,aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 13, 2004, 10:57:36 am »
A ja jestem rozdarty.... bo oba stawiam na równi. Oba niby tworzą metal, ale są to zupełnie różne odmiany metalu. Korn idzie ostro, podczas gdy SOAD na ostatniej płytce bardziej się uspokoił.                            
Kame Hame Ha

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 13, 2004, 07:21:23 pm »
SOAD, SOAD i jeszcze raz SOAD!!!! uwielbiam ich kawalki :D korn to takie \"z deczka\" ciezsze :D                            
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 13, 2004, 08:11:12 pm »
Ja na moj gust to SOAD jest o troche wyzej posadzony na podjum niz KoRn :D Systema wszystkie plyty mi przypadly do gustu KoRna najbardziej mi sie przypadly do gustu tylko dwie plytki Follow the Leader
i Issues                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 14, 2004, 12:41:15 am »
dla mnie bardziej blizszy jest Korn...z ich plytek lubie \"Follow the Leader\", \"Issues\"...natomiast z SOAD tylko \"Toxicity\"...choc jest to przewaga bardzo mala...taka muza nie jest moja ulubiona...najbardziej obecnie lubie LP...ale to inny temat :D                            

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 14, 2004, 10:34:54 am »
4 mi SOAD i LP sol na rowni, a KoRn jest troshke nizej, ale SOAD i tak jest lepszy. Gdzie sonda???

PS. Zuccie ktos Ethera, albo calkiem Elixira                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Gladi

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 15, 2004, 04:39:46 pm »
ARD choć jeden obrońca KoRna, myślę ża za tym zespołem przemawia chociarz to , że mają dwie gitary SOAD 1 i basówka. Częściej wracam do KoRna i co tu kryć SOAD po dłuższym słuchaniu mnie nuży.                            
Żyj tak,aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz.

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 15, 2004, 11:43:53 pm »
jak tam znowu obronca  :D ...wole Korna ze wzgledu na muze ktora bardziej do mnie przemawia (i ktora nawet mi sie podoba)...teksty piosenek tez sa blizsze mnie...tak sobie mysle ze bylbym dobrym materialem na metala  :P ...moje thebesciaki Korna to \"Children Of The Korn\" (Ice Qube rlz :D ), \"Freak On A Leash\", \"Good God\" , \"4U\" , \"Falling Away From Me\" i \"Thoughtless\"...SOAD to generalnie tylko 2 plytka...oba zespoly bardzo szanuje i nigdy nie powiem na nie zlego slowa :D                            

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 17, 2004, 10:05:55 pm »
nie prowokować bo inaczej \"make me bad\"  :twisted: :D Lubię Korna, ale jeszcze nie słyszałem System of a Dawn, jakby ktoś podał jakiś tytuł please to zobacze :D
Cytuj
\" (Ice Qube rlz  ), \"Freak On A Leash\", \"Good God\" , \"4U\" , \"Falling Away From Me\"

Z tego to znam Freak on a leash :D Przyznam się bez bicia: pomimo tego że lubie Korna to nie mam dużo utworów he he...                            
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 18, 2004, 03:35:05 am »
ja ci podam tytuly ale tylko z ich 2 plytki \"Toxicity\", bo tylko ta mi sie najbardziej podoba...\"Aerials\" :D , \"ATWA\", \"Chop Suey!\" :twisted: , \"Needles\" :D , \"Psycho\", \"Toxicity\" :P ...milego sluchania  :wink:                            

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 18, 2004, 03:48:13 pm »
ARD, do tego co napisales dodaj jeshcze Prison Song - tesh jest cool. A 3 CD SOAD tez jest cool ale troshke w innym klimacie. Zresztol 1 tesh do 2 podobna nie byla. Co plyta to cos innego. ALE I TAK BOYS SOL THE BEST........... joke :]                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 18, 2004, 05:14:01 pm »
kazda plytka SOAD jest klimatycznie inna, co tylko dobrze swiadczy o zespole...nie wala na jedno kopyto jak niektorzy :D ...mii najbardziej przypadla do gustu 2 plytka, jej najczesciej slucham...moja przygoda z SOAD zaczela sie od \"Chop Suey!\"...jak pierwszy raz uslyszalem ten kawalek od razu mi sie spodobal...natomiast poczatki KoRna zwiazane sa z \"Falling Away From Me\"                            

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 18, 2004, 08:13:20 pm »
Ja tak samo jak ARD uslyszalem SOAD \"Chop Suey\" a KoRna \"Falling Away From Me\" :) jeszcze do tego tytulu KoRna czuje sentyment bo to pierwszy utwor ktory mi sie spodobal w kategorii \"ciezka muzyka\" i na szczescie na tym utworze nie przestalem  :twisted:  :twisted:                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline lechu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 25, 2004, 02:38:13 am »
Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie wolę Korna... Poprostu SOAD nie był w stanie niczym mnie zaskoczyć, natomiast Korn ma specyficzne i niepowtarzalne brzmienie + nieco nietypowy wokal. Inna sprawa że z takich klimatów przychylam się ku cięższej nucie...                            
You runaway shinobi....

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 26, 2004, 12:23:41 am »
Cytuj
Poprostu SOAD nie był w stanie niczym mnie zaskoczyć...Inna sprawa że z takich klimatów przychylam się ku cięższej nucie...


a mnie wlasnie chlopaki z SOAD zaskoczyli i to totalnie...jak juz gdzies pisalem nie jestem wielkim fanem tego rodzaju muzyki, jednak lubie jej posluchac w dobrym wykonaniu...o tym ze KoRn gra swietna muze pisac nie musze :D ...wiem ze to zabrzmi dziwnie, ale nie znam sie za bardzo na tej muzyce, ale SOAD spodobal mi sie dlatego ze maja ostre, szybkie i agresywne brzmienie....KoRn w wiekszosci kawalkow dla mnie jest \"wolniejszy\" niz SOAD, ale jednak ciezszy...oba zespoly graja innym stylem i w moich gustach muzycznych sie uzupelniaja :D                            

Offline Gladi

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 26, 2004, 12:43:08 pm »
Ja zaczałem Soada słuchać od 2 cd Korna od Issues chyba tak to się piszę . Zgodzę się oba zespoły grają świetną muze. W kornie lubie ich bonusy mają naprawdę ciekawę pomysły np ostania piosenka z trzeciej płytki. Teraz przypomniało mi się że zelda Soada też jest dobra. Mam wszystkie płytki tych zespołów i słucham na zmiane teraz kolej Korna stąd ta nagła sympatia.                            
Żyj tak,aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz.

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 26, 2004, 11:37:58 pm »
`SOAD - Aerials` własnie leci u mnie wiec ja już chyba wybrałem. System jakoś lepiej trafia w moj zaorany gust muzyczny. Wybieram piwo! Em, to znaczy SOAD.
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Mishimaru Kobayashi

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 27, 2004, 08:03:25 am »
Ja jako człowiek normalny, nie potrafię zrozumieć muzyki Systemu Down\'a, upośledzenie teraz w modzie?, u nas w Japoni to muzyka orientalna, czasem znajdzie się jakieś dziwactwo jak Rock.
A Corn to chyba kukurydza...?                            
Watashi wa Mishimaru to moshimasu...

Sakura doko ni arimasuka?, Japan! :-)

Offline Gladi

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 27, 2004, 10:20:33 am »
Szczerze to nie wiem skąd wzieli tą nazwę ,ale wiem że  KoRn to świetny zespół godny posłuchania radzę zacząć od 4 płytki czyli Issues tak było w moim przypadku i nie muszę chyba mówić że należy przesłuchać minimum 3 razy . Dopiero wtedy muzyka trafia do słuchacza niezależnie od gatunku. Tak już jest najpierw wpada ci w ucho jeden utwór potem słuchasz i okazuje się że cała płytka jest the best :D I dlaczego ludzie słuchający rocka czy metalu mają być nie normalni?????                            
Żyj tak,aby twoim znajomym zrobiło się nudno kiedy umrzesz.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
KoRn czy SOAD?
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 27, 2004, 01:51:45 pm »
Powiem Ci czemu nie możesz... SOAD to ludzie pochodzący z Armenii, wychowani w USA. Piszą teksty nawiązujące w dużej mierze do religii, gdyż, z tego co twierdzą są bardzo religijnymi ludźmi. A co do muzyki orientalnej... ja nie mogę zrozumieć J-Rocka itd. I jeszcze jedno dlaczego J-Rockowi piosenkarze lubią przebierać się za kobiety?!                            
Kame Hame Ha