Autor Wątek: Co myślę o systemie Sphere Grid?  (Przeczytany 10957 razy)

Offline Boban

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« dnia: Stycznia 03, 2004, 09:13:16 am »
Tak FFX daje nam całkiem nowy system zdobywania umiejętności
i statystyk.Czy wszystkim sie to podoba?

Właśnie jestem na oficialnej stronie i staram się dowiedzieć czegoś więcej
o Gridzie niż podają wszystkie strony ale wiadomo,jeśli dowiem się czegoś nie napisze tu o tym

[size=9]edit by FastRed: edytuj post, nie pisz dwóch po kolei.                            

Offline Kumop

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 03, 2004, 08:34:51 pm »
Myśle że sphere grid jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, ponieważ daje możliwość wytrenowania postaci tak jak chcemy (po siatce poruszamy sie tam gdzie chcemy i nam odpowiada) .                            

Offline lechu

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 03, 2004, 11:06:18 pm »
Sphere Grid rzeczywiście jest dobrym rozwiązaniem i czymś nowym przedewszystkim... Co do tej dowolności w rozwoju postaci nie byłbym aż takim optymistą (zwłaszacza jeśli mowa o Standard Grid), chciaż jest w tym ziarenko prawdy. Sam pomysł jest rzeczywiście przedni, szkoda jedynie że jak znamy square, jest to jednorazowy numer. Ale tak to już się utarło że panowie ze square nie są skorzy do powtarzania raz już wykorzystanych rozwiązań (przynajmniej jeśli mowa o FF)                            
You runaway shinobi....

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 04, 2004, 10:14:19 am »
Sphere Grid rlz!!
Bardzo ciekawe rozwiązanie. Napoczątku ciężko mi było się połapać ale później było extra.                            

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 06, 2004, 09:54:55 pm »
True, true, fajna to zabawka ten sphere grid ALE co jak jush obejdziemy caly grid i zdobedziemy wsio? Postacie beda sie roznic jedynie statystykami poczatkowymi (max roznica to pewnie bedzie ze 30 np. str Aurona i Lulu). Wtedy klasy postaci po prostu idol sie kochac. Dla mnie spox bylo rozwiazanie klasyczne czyli statsy i rozwoj nazucony przez chardesignerow jak np. w FFIX czy FFVII (w FFVIII z pakowaniem jest mozliwosc wiec odliczam - chociaz w FFVII tez ale to inna historyjka). Co wy na to?                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 07, 2004, 09:00:33 pm »
Cytuj
True, true, fajna to zabawka ten sphere grid ALE co jak jush obejdziemy caly grid i...

Obejdz cały Grid. Pozatym w pozostałych Finalach maxujemy wszyskie statsy do 255 i gdzie róznice? Rinoa bedize strzelać za tyle samo co Zell ciachać z łapy. Przy maxowaniu postaci róznice zacierają się ale to normalne w serii FF.
Sphere jest ciekawy i inowacyjny a przedewszyskim ELASTYCZNY do naszych widzimisie. Poczekamy co panowie ze Square wymyslą next time i to jest fajnie w czekaniu na nasepnego Finala.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Madness

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 103
    • Zobacz profil
    • http://
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 07, 2004, 09:19:21 pm »
Cytuj
Obejdz cały Grid.


Hehe, tak sie sklada ze paqje postacie w FFX i calkiem nie trudno bo potem progi AP (ap sie nazywalo, tak?) zawsze wynoszol ok 25k.

Narazie paqje Tidusa, Aurona i Wakke a potem przyjdzie czas na reszte.

Wish me luck. :]                            
In the name of God,
impure souls of the living dead
shall be banished into eternal damnation.
Amen.

Offline Alakair

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 07, 2004, 09:26:09 pm »
A obejdz sobie nawet na około. Jednak nie zapominaj ze `normalny gracz`nie bedzie sobie rozwijał az tak postaci i prawdopodobnie nigdy nie uzyska pełnych gridów u kazdego (jak i 3 sztuk `Knights of the Round` na master) Poprostu pakowanie postaci wyrównuje im statsy i tyle. Pozatym nie powiedziałem ze to jest niemozliwe.

I wish You luck.                            
The closer you get to the light, the greater your shadow becomes...

Offline Łukasz333

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 09, 2004, 11:55:53 am »
Grałem w Finala VIII i przeszłem ale sposób przydzielania LV zachwycił mnie dopiero w  Finalu X każdy ma prawo wyboru i to ni sie podoba :D                            

Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 27, 2004, 07:30:51 am »
Spher Grid jest zarąbisty. Z każdej postaci możesz zrobićć maga, wojownika czy złodzieja. I to jest dobre.

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 28, 2004, 08:46:15 pm »
niedawno zacząłem grać w FFX i muszę wam powiedzieć, że ten sustem jest genialny. wprowadza dużo świeżości i pozwala nam decydować na co przeznaczymy swoje punkty i czego się nauczymy... po prostu super
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Lord Gumiś

  • Soldier
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
    • http://
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 11, 2004, 11:39:31 pm »
Śmialo można powiedzieć najlepszy system rozwoju postaci w histori finaluw...
« Ostatnia zmiana: Lipca 19, 2004, 09:09:24 pm wysłana przez Lord Gumiś »

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 12, 2004, 02:06:34 pm »
tak sobie ogladnalem tego topica i nie mam pojecia co alakair widzi trudnego w obejsciu nawet na okolo grida. przejsc jest banalnie ze sposobem z master tonberrym i to kilka razy calego.  
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Vergil

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 29, 2004, 03:03:10 am »
Sądzę że system Sphere Grid to świetne rozwiązanie, chyba najlepsze dzięki niemu mamy najlepszy wgląd w postać i sami możemy "prowadzać" ją po ścierzce Wojownika,Białego Maga itp... :grin:  

Offline skrabson

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 56
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 01, 2004, 10:44:18 pm »
To jest super normalnie, jak w FFVII te materie si ezbieralo i w sloty wkladalo miod w gebie, albo w FFV jak te krysztalki byly...

Offline Gureko

  • Soldier
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
    • http://
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 27, 2004, 08:07:41 pm »
Sphere Grid - chyba najlepszy rodzaj upgrade'a w fajnalach.

Offline meduz1

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #16 dnia: Września 01, 2004, 06:20:23 pm »
Gralem tylko przez jeden dzien bo na drugi zjarala mi sie konsola ale mysle ze to dobre rozwiazanie... :(  

Offline Mastif

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
    • http://
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 10, 2005, 05:37:46 pm »
Teoretycznie nie zrobilo to dla mnie wiekszej roznicy  ;) I na standardowym rozwoju postaci jak w poprzednich czesciach czy na Expert Sphere Grid'zie (bo w Standart Grid'zie za duzej swobody to nie ma :P) gra sie przyjemnie. Bardziej uderzylo mnie rozwijanie dodatkowych Stats'ow i Skill'i Aeon'ow za pomoc item'ow. Ta idea mi sie nie spodobala  <_<  
When a person wants to protect something or somebody precious to him... He can be truly strong.

Actually posting as Uchiha Shin

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 26, 2005, 06:00:31 pm »
Jak jak zwykle się wyłamię. Sphere Grid nie przypadł mi wcale do gustu. Owszem, ma duże możliwości, ale dla mnie to za bardzo udziwnione.   Dla mnie najlepszy jest jednak system z materiami w ff7. Prosty, klarowny i bardzo efektywny.  

Offline Necron

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • http://
Co myślę o systemie Sphere Grid?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpnia 17, 2005, 11:34:27 am »
ja mam sprzeczne odczucia.z jendej strony jest to system logiczny i pozostawiający duże pole do popisu,ale z drugiej strony ma potwornie ciężki rozruch-przygotowanie postaci do walki z Penance i Darkami zajęło mi jakieś 100h(!),bo musiałem jeszcze wypełnic puste miejsca na gridzie.Na expercie niby wszystko idzie szybciej,ale i tak wolę system Junction i Materie...