Autor Wątek: Sesja Final Fantasy RPG w Krakowie  (Przeczytany 2019 razy)

Offline Aeth

  • Soldier
  • Wiadomości: 0
  • Geek - and proud of it!
    • Zobacz profil
    • Dom Wiedźmy
Sesja Final Fantasy RPG w Krakowie
« dnia: Grudnia 02, 2011, 09:38:09 am »
Witam :)

Chciałabym zaproponować krakowskim fanom Final Fantasy i gier fabularnych zarazem sesję w świecie Ivalice, na podstawie trzeciej edycji Final Fantasy RPG autorstwa Returner Games. Po informacje wstępne odsyłam do linku (prowadzi do forum krakowskiej grupy fantastów, etc.). Byłaby to moja pierwsza poważna prowadzona sesja, ale nosiłam z tym zamiarem od dawna. Mam nadzieję, że choć na sesję proponuję tylko jedno miasto w Polsce, znajdą się chętni ;)

Pozdrawiam,
Aeth
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2011, 09:20:31 am wysłana przez Aeth »
"I'm only here to see how the story unflods"

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sesja Final Fantasy RPG w Krakowie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 02, 2011, 10:13:33 pm »
za daleko trochę jak dla mnie, ale fajny pomysł z tym
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Sesja Final Fantasy RPG w Krakowie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 02, 2011, 10:19:14 pm »
Bardzo odważna inicjatywa. Ja oczywiście odpadam, ale napisz koniecznie jak to wypadło, bo ciekaw jestem jak wypadnie crashtest tego systemu.

Dziwne z mojej perspektywy, że bierzesz do tego ludzi nieznanych ci zupełnie, a do tego w takiej ilości (no bo jak publikujesz to na kilku forach, to znaczy, że zbierasz dużą drużynę). Ja preferuję grać z kumplami, do tego w ciasnym gronie, które łatwo odtworzyć potem na kolejne sesje (a im więcej osób, tym więcej odpadnie i tym trudniej o terminy). Siergiej jest z Krakowa, może się zainteresuje.

Anyways, powodzenia.

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Sesja Final Fantasy RPG w Krakowie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 03, 2011, 08:31:03 am »
Brzmi ciekawie...ale Kraków. lol drugi koniec polski jak dla mnie. Pomysł jak najbardziej świetny, taka sesja myślę, że przydałaby mi się po tych wszystkich D'n'D, Warmłotkach i Postapo. Jednak naprawdę żałuje, że to aż Kraków.

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Odp: Sesja Final Fantasy RPG w Krakowie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 03, 2011, 03:12:26 pm »
Siergiej jest z Krakowa i choć w RPG-owaniu chętnie by spróbował czegoś nowego, to niestety ta konwencja mu nie pasuje. Bardzo słabo znam Ivalice, poza tym "Będziemy się leczyć Potionami, zbierać Gil po każdym zabitym potworku, przyzywać Summony i kupować w sklepach nowe, lepsze wyposażenie." - ugh, to mnie niestety odpycha, szczególnie, że jako gracz prawie zawsze wybieram postacie społeczne - w Legendę 5 Kręgów gram Skorpionami, w World of Darkness pakuje najwięcej punktów w socialize itd., a tu widzę będzie na to mało miejsca, jeśli faktycznie ma to przypominać Final Fantasy :)

Ale widzę, że się nawet Lucek z Poltera zainteresował, nieźle. Powodzenia życzę, dajcie znać jak Wam to wyszło.

Offline Aeth

  • Soldier
  • Wiadomości: 0
  • Geek - and proud of it!
    • Zobacz profil
    • Dom Wiedźmy
Odp: Sesja Final Fantasy RPG w Krakowie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2011, 09:46:08 am »
Dzięki za odpowiedzi i dobre słowa :) Przepraszam też za późną odpowiedź, ale forum nie powiadamiało mnie o odpowiedziach, pomimo tego, że je poprosiłam... Anyway, po kolei:

@Tantalus - zgadza się, opublikowałam to ogłoszenie w kilku miejscach. Wszystko jednak dlatego, że zdawałam sobie sprawę, że zebranie ekipy do takiej sesji, a nie innej, w dodatku dla ludzi czających klimat, okaże się pewnie kłopotliwe. Postanowiłam więc zaapelować prosto do grupy fanów FF, uznając, że wśród nich są największe szanse na pozytywny odzew :)

Jeżeli chodzi o chętnych, pewne mam na razie dwie osoby, tak więc miejsca jeszcze są i każda kandydatura zostanie rozpatrzona. A że pojawią się osoby mi nieznajome? To nic. Po to m.in. organizuję spotkanie organizacyjne (pisałam o nim w temacie pod linkiem), by wcześniej dać szansę nam wszystkim się poznać - i dodatkowo poznać nasze oczekiwania wobec sesji. Myślę, że póki spaja nas entuzjazm wobec Final Fantasy, będziemy mogli się dogadać ;)

@Siergiej - Potiony, Gil, Summnony i ekwipunek podałam jako przykłady, być może ekstremalne, ale po to, by graczom zaznajomionym z Final Fantasy pokazać, że elementy charakterystyczne dla serii będą w tej sesji miały swoje miejsce. Nie oznacza to jednak, że gra będzie opierała się wyłącznie na walkach, levelowaniu i zdobywaniu sprzętu. To nie będzie sesja, jaką chcę poprowadzić ;) Umiejętności społeczne, kombinowanie, gadanie, szukanie wskazówek, etc. również będą jej częścią. Chciałabym oddać - a przynajmniej spróbować oddać - epicki charakter serii, wraz z rozwojem bohaterów, nowymi wyzwaniami, rozwiązywaniem problemów, a nie tylko zagadek. Jako gracz, na sesjach sama nastawiam się na odgrywanie - i to w dużej mierze nie oparte na rzutach, ale faktycznym formułowaniu wypowiedzi, intonacji, akcentowaniu. Oczywiście, jestem MG początkującym, będzie to moja pierwsza sesja, pierwszy "trial", ale chciałabym spróbować. Zachęcam więc, jeśli masz ochotę, do przyjścia na spotkanie organizacyjne. Planowane jest na sobotę, 10 grudnia, o godz. 15:00 w ośrodku kultury Jędruś przy Placu Centralnym :)

Natomiast co do samej sesji, jeżeli są chętni na tworzenie postaci - poniżej zamieszczam dwa linki z:

1) listą dostępnych ras do wyboru
2) opisem świata, w którym dziać będzie się akcja

Jeśli sesja się uda, na tym blogu będę również publikować raporty i inne informacje o świecie, by lepiej zapoznać się z Ivalice.
"I'm only here to see how the story unflods"

Offline AnnaRonow

  • Soldier
  • Wiadomości: 0
    • Zobacz profil
Odp: Sesja Final Fantasy RPG w Krakowie
« Odpowiedź #6 dnia: Października 30, 2012, 05:09:02 pm »
Fajny pomysł. A co w tym roku?