Autor Wątek: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9  (Przeczytany 2871 razy)

Offline FinVeg

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« dnia: Kwietnia 29, 2011, 05:50:06 pm »
Hej,
chciałem stworzyć własne obrazy płyt z moich Finali i mam pewien problem:/
Wszystko poszło gładko z FF7 - gra chodzi na ePSXe 1.7. Niestety nie udało mi się skutecznie stworzyć obrazów FF8 i FF9. Wiem, że coś mi się obiło o uszy, iż te części mają jakieś blokady uniemożliwiające kopiowanie. Czy to prawda i czy da się jakoś skutecznie stworzyć obraz tych gier?
pzdr
Finveg

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 29, 2011, 06:07:30 pm »
Czym ripujesz? Europejskie wydania (zresztą chyba nie tylko) FF8 i FF9 mają jakieśtam prymitywne zabezpieczenia przed ripowaniem, ale obejdziesz je, jeżeli użyjesz do tego jakiegoś dobrego softu. Alcohol 120% to do takich celów najlepsza opcja, ale sprawdź Clone DVD, AnyDVD i/albo ImgBurna. W Alcoholu masz opcje do obchodzenia prostych zabezpieczeń no i możesz modyfikować ustawienia ripowania tak, żeby te nie przeszkadzały podczas przepalania płytki.

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 29, 2011, 06:22:57 pm »
Ja polecam tak jak mówił Tant Alcohol 120% i CloneCd (Nie DVD). Bardzo dobry program. Clonem przegrywam non-stop również oryginały i nie zmuszał mnie do zmiany na inny. Ale z kolei Alcohol jest bardziej rozbudowany, zaawansowany jeśli chodzi o możliwości dostosowywania go dla własnych potrzeb.

Offline FinVeg

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 29, 2011, 06:27:57 pm »
Dzięki za szybkie odpowiedzi;) jestem posiadaczem wersji Pal tych gier;) Do tej pory używałem ULtra ISO. Udało mi się stworzyć rpłyt jednakże po odpaleniu na ePSXe czy na psx4all(iPhone) gry nie ruszają (żadna z 8śmiu płyt:/).
Spróbuję dziś z z Alkoholem i Clonem;) muszę przy tym o czymś szczególnym pamiętać?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 29, 2011, 07:27:29 pm »
Tak, pamiętaj, żeby odpowiednią stroną płytkę do napędu wsadzić.

A tak na poważnie, to niczym specjalnym, chociaż za moich czasów zdobycie Alcoholu to nie było takie hop-siup, trzeba było ściągać, patchować, crackować i bogowie wiedzą co jeszcze. No ale Clone to AFAIK jest OpenSource, więc tego zassiesz skąd chcesz i jak chcesz.

Offline FinVeg

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 29, 2011, 08:02:26 pm »
Ściągnąłem wersję trial alkohol'u 120%  i stworzyłem obraz płyty .iso i nadal nie chodzi:/ Obraz jest w formie zzipowanego folderu - tak to powinno wyglądać?
Spróbuję jeszcze raz z najniższą prędkością.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 29, 2011, 08:21:43 pm »
To nie jest zzipowany folder, po prostu tak ci ikonka będzie wyglądać, jeżeli masz rozszerzenie .iso spowinowacone z WinRARem. Zignoruj to wszystko więc.

W ustawieniach wypalania zwróć uwagę na takie okienko na dole, gdzie możesz ustawić profil wypalania. Wypal tą grę jako format "PlayStation", może się coś zmieni.

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 29, 2011, 08:26:12 pm »
Tak szczerze, skoro masz te gry, to ja bym po prostu ściągnął sobie odpowiedni obraz z sieci i już.

Offline FinVeg

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 29, 2011, 08:52:09 pm »
Tak szczerze, skoro masz te gry, to ja bym po prostu ściągnął sobie odpowiedni obraz z sieci i już.
niestety wiele gier jest przyciętych, innych nie można znaleźć więc i tak to mi się przyda na przyszłość;)

Tantalusie - jak wybiorę profil Play Station nie mam możliwości wybrania innego rozszerzenia niż *.mds :(
Czy później będzie można jakoś skonwertować pliki )pytam pod kontem Iphona:))

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2011, 09:44:53 pm wysłana przez FinVeg »

Offline Sitheral

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • S = k log W
    • Zobacz profil
    • Zwyczaje rozrodcze afrykańskich świń
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 30, 2011, 01:52:33 am »
niestety wiele gier jest przyciętych, innych nie można znaleźć

Słabo szukasz.

Offline FinVeg

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 30, 2011, 01:52:01 pm »
Możliwe;)
Niestety nie udało mi się o tej pory z sukcesem Stworzyć obrazu FF8 i FF9. Według waszych wskazówek, użyłem Alkohol 120%, Clone CD, ISO Burn i w żadnym z tych programów nie dało rady. Przypuszczam, że robię coś źle ale nie wiem co:/
Przypomnę od razu, że zrobiłem obraz FF7 (brak jakiś zabezpieczeń na płytach), który działa!
Jeżeli ktoś wie jak mi pomóc to czekam^^
pzdr
FinVeg

Offline FinVeg

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Tworzenie obrazu płyty FF 8,9
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 30, 2011, 04:41:29 pm »
Udało się! Za pomocą Clone CD z opcją libcrypt zrobiłem obraz pierwszej płyty FF9. Jest jednak ale - nie mogłem wybrać rozszerzenia i postał plik .IMG. (zresztą jak wyczytałem to tylko takie rozszerzenie można stworzyć w przypadku płyt CD).
Skonwertowałem plik do .ISO i właśnie zgrywam na Iphona;)