Autor Wątek: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!  (Przeczytany 4579 razy)

Offline tynkussia

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« dnia: Lutego 09, 2011, 09:07:43 pm »
Pozwolę sobie przekleić mój wątek z forum k-ff.com.

Na początku małe wyjaśnienie- myk działa na japońskich wersjach płyt, nikt nie sprawdził czy działa na innych wersjach- o tym później.


Pewien Japończyk odkrył że płyty tych samych producentów napisanych na podobnym kodzie mogą się uzupełniać- np gościu podczas gry w FFT i po wsadzeniu schocobo dungeon, wczytaniu i ponownej zamianie miał odblokowane większość broni. Płytę klucz nazwał datastickiem.

Przed akcją w golden saucer z randkami gościu złapał kurczakostrusia i zamienił płytę na Saga Frontier. Dzięki niej możliwe było przemieszczanie się po całej mapie świata prawie że bez przeszkód- konsola używała tylko i wyłącznie danych wokół farmy shocobo, więc bez minimapy ani rusz-był niezły bajzel. dotarł pod lodowiec, gdzie znów zamienił płyty  i po randomowej walce obszar wrócił do normalności. Zapisał grę i zrestartował.  wrócił się ,,od tyłu'' przez jaskinię do Forgotten city, przespał się i akcja gry ,,wznowiła się'' od wydarzenia poprzedzającego śmierć aeris. Dużo akcji pominął, w tym princess guard, lecz aeris normalnie mógł przyłączać do drużyny. Dał wzmiankę o tym, że raz udało mu się użyć jako sticka schocobo dangeun co odblokowało mu parę przedmiotów, w tym princess guard.

Oczywiście jest parę ograniczeń- aeris jest tylko plikiem, konieczne jest wywalanie jej z drużyny podczas rozmów- podczas niektórych z nich gra się wiesza, kwiaciarka ma słabą broń i w sumie można ją mieć w drużynie tylko z sentymentu- oprócz tego na nic się nam ona nie przyda ;)

Saga frontier nie została niestety wydana w europie, lecz pewnemu Niemcowi udało się to zrobić na innych płytach: 

Hey GUYS!

I tested this GLITCH with the GERMAN Version! It´s ONLY WORK AT the CHOCOBO FARM!

After i got the CHocobo i INSERT A DISC WITH MUSIK´s.. And walk!....After few secounds it´s lag...und you must wait for a ERROR sound... then i Put in FF8 :[ well done... the same happend..->Video.... But before the damnd North Crater my GAME FROZEN ... Uff.....

Gościu po wzięciu schocobo wsadził byle jaką płytę z muzyką, a po errorze gry wsadził ff8. Zawiesiło mu się przed kraterem- ale kto wie może by za którymś razem by się udało ;)

Saga została wydana w Ameryce, lecz na tym tego nie sprawdzili.

Och zapomniałam linki do filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=jSRw3otg5n8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=jSRw3otg5n8&feature=related   

Na podsumowanie i rozjaśnienie nieścisłości- nie można dotykać keystona ani wogule wchodzić do gold saucer by nie odpalić randki. Dlaczego? Ponieważ wtedy aeris przed pójściem do świątyni jest wymagana w teamie, więc później nie dałoby się jej odłączyć- a wtedy nie można grać bo gra się wiesza na niektórych rozmowach. Nie można tego zrobić później- bo aeris po akcji ze świątynią odłącza się już na stałe, więc jest to ostatni moment by to zrobić.   

Bez kodów, na oryginałach, skoro działa na Japońskiej wersji można potwierdzić że tak- da się ,,wskrzesić'' Aeris!

EDIT namówiłam mojego amerykanskiego kolegę z deva by to sprawdził- sposób działa na amerykańskich płytach ^^ Nie jest srawdzona jeszcze reszta, ponieważ nie może trafić w odpowiednie miejsce- kończy w górach lub na morzu. Na bieżąco będę informować czy sie udało ^^



EDIT 2 Mit potwierdzony! Tym sposobem mozna ,,wskszesić'' Aeris na płytach amerykańskich! Do sprawdzenia zostaje wersja EU... klikać dla większej wersji:


Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 09, 2011, 09:23:18 pm »
To jakiś żart zostaw ci ludzie nigdy nie pogodzą się ze śmiercią aeris a poza tym 36 lv na 2 cd wstydził/a byś się ja miałem 99 :/

Offline tynkussia

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 09, 2011, 09:27:25 pm »
mam nagrać filmik z gameplaya od Corel do samego końca? Proszę bardzo... Wysoki lvl jest z tego, że nie było czasu by przechodzić całą grę do tego momentu, więc ściągneliśmy save z strony gościa który dokumentował swój gameplay: http://www.fantasyanime.com/finalfantasy/ff7saves.htm ściągnęliśmy ten save ,,Save 30, Keystone''. Może truddno uwiezyć, ale to prawda i się nam to udało zrobić. Ale skoro filmik jest konieczny można od tego momentu znów to zrobić... 

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 11, 2011, 05:30:04 pm »
Paradoksalnie, gdyby nie śmierć Aeris nie dowidzielibyśmy się ile dla nas znaczy, więc czy nie lepiej pozostawić "trupa" na gdzie jest? Nekromancja to zawsze nieprzyjemna dziedzina, nawet wirtualna (chociaż pewnie ten kto ją "wskrzesił" poczuł się jak Bóg, heh). W każdym razie wstanie ze zmarłych Aeris to pierwszy taki zanotowany przypadek od czasu Łazarza... Trzecim i ostatnim będzie pewnie Sąd Ostateczny..

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 11, 2011, 07:56:33 pm »
Zostawmy Aeris w spokoju niech spoczywa na dnie jeziiora w forgoten city

Offline tynkussia

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 11, 2011, 08:08:24 pm »
Nadal nie dociera... Przeczytajcie jeszcze raz wszystko ze zrozumieniem. To nie zamierzenie twórców, ale głupi lag czy bug, dzięki któremu da się przeskoczyć fabułę (świątynia starożytnych itp), znaleźć się w środku akcji w Centra i pociągnięcia dalej fabuły tak, że aeris poprostu nieodłącza się od drużyny. To nie jest żadne wskszeszenie, tylko poprostu głupi błąd gry, że dziwnym trafem przedostając się do miasta dalszego w fabule można pociągnąć akcje. Np. Odrazu po kalm można minąć całe Corel, Gold Saucer i odrazu po przejść sobie do Rocket Twon po cida i przejść CD1 w 2 godziny. Czy to nie jest ciekawe, że zamieniając głupie płyty można przeskoczyć całą fabułę? Wy nierozumiecie skali tego odkrycia... Jest to smaczek dla starych wyjadaczy  tyc, którzy sami chcieliby dociągnąć Aeris i zobaczyć chociaz great gospel... Sama ja powtarzałam że niemożliwośćią jest pograć sobie Aeris do końca gry, ale jednak da się. Doceńcie że ktoś to odkrył, a mi się udało to udowodnić :P         

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 11, 2011, 08:34:47 pm »
Żądam dowodu filmowego. Z całym szacunkiem, screenshoty takie jak te, to ja sam bym w paincie mógł zrobić. Jak to mówią w tych stronach: PROOF or DIDN'T HAPPEN.

Offline tynkussia

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 11, 2011, 10:16:30 pm »
Żądam dowodu filmowego. Z całym szacunkiem, screenshoty takie jak te, to ja sam bym w paincie mógł zrobić. Jak to mówią w tych stronach: PROOF or DIDN'T HAPPEN.

Dowód? Ok nagram frapsem wszystko jak leci bez żadnych cięć i wstawie na yt ;) Może wtedy wreszcie mi ktoś uwierzy.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 11, 2011, 11:16:44 pm »
hmm niewykluczone, że to działa. Ide poeksperymentować z płytami ... ;f
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 12, 2011, 08:50:48 am »
Ty pa a ja kiepskich moge do dróżyny dołączyć

http://img248.imageshack.us/img248/2793/scus9416324012011155700.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/6387/scus9416324012011155701.jpg

http://img40.imageshack.us/img40/1341/scus9416324012011155702.jpg

http://img833.imageshack.us/img833/219/scus9416324012011155638.jpg

hehehehe nieudolne fotomontaże na paincie też mogę zrobić trick że cloud aeris będzie ganiać po gold saucer nawet w filmiku  :F

Aby ich przyłączyć do drużyny należy kupić w slumsach midgaru wódkie i polecieć do polski dać im i włala  :F
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2011, 08:53:38 am wysłana przez Pusiek »

Offline tynkussia

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 12, 2011, 10:54:07 am »
Zamiast się śmiać sam sprawdź. A filmik już ładuje się na yt.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 12, 2011, 10:57:15 am »
sprawdziłem robi się błąd z grafiką i zacina się gra tyle co jest po zmianie płyty w tym momencie xD

Offline tynkussia

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 12, 2011, 11:24:14 am »
Tylko SAGA FRONTIER wersja amerykańska działa na tym. Żadne Schocobo Dungeon, ani inne FF nie wywołują tego błędu- epsxe się wyłacza chcoiaż robi się ten bajzel, lecz na Sadze Frontier działa. Albo masz lipnego pirata, bądź nie odróżniasz płyty PAL od NTSC- działam na Amerykańskich płytach, nie EU.

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 12, 2011, 11:34:22 am »
mam oryginalne ff 7 ntsc czyli raczej wersję amerykańską i co gram na zwyczajnym psxsie i robi się brak pola wszędzie jest czarno tylko widać niebo a na dole czarną odchłań  :F

Offline tynkussia

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 13, 2011, 12:57:39 am »
Filmik jest już na yt: http://www.youtube.com/watch?v=p9x9o9LN9F0

Może być setki wytłumacze Pusiek, ale na pewno coś robisz źle- po obrazy twoich ,,oryginalnych'' płyt po złe ustawienia ePSXe, bądź poprostu nie masz komu zatruwać życia i wszystko ssiesz z palca :P  Pusiek nie chce się z tobą kłócić bo i tak, cokolwiek ja powiem, na pewno skontrujesz ,,ale ja tak zrobiłem troll troll!''. Zaraz może powiesz że oryginały masz od ciotki która ci je wysłała na e-mail, albo że może Sagę Frontier też masz oryginałkę (a potem napiszesz że ja pewnie też nie mam oryginałow ale w ten sposób można się kłócić do końca świata). Tak ogólnie trochę dziwne, skoro mi i Japończykowi udało się uzyskać ten sam efekt :P. Możesz się dalej smiać, ale prędzej dam się sprzedać arabom na targu niż stwierdzę że nie da się grać z Aeris do końca gry bez kodów. 

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 13, 2011, 08:09:30 am »
No dobra powiedzmy, że ci zaufam nie robiłem tego na epsxe tylko na mojej oryginalnej konsoli jeszcze z komunie stara jak świat ( i nic nie działa z tym bugiem ) więc co się dzieje z aeris jeśli na końcu gry wszyscy członkowie drużyny stoją ku wejścia do tej zielonej dziury wiesz co mam na myśli do środka planety gra się zawiesi i gówno nie będzie można ukończyć gry bo gdy się pojawi aeris to zawiesi się gra i tyle albo ci wyjdzie z epsxe. No i jeszcze jak walczy się z sephirothem to wszyscy dzielą się na 3 drużyny po 3 osoby a aeris to co 5 koło u wozu będą 4 drużyny albo jedna z drużyn będzie mieć czterech członków co nie możliwe wytłumacz się.  :F  nie żebym się czepiał może i masz rację.  :F

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 13, 2011, 08:22:20 am »
Obejżłem filmik i teraz ci wierzę ale to nie zmienia faktu że to doprowadzi do wielu będów w grze

PS : sorry za spam  :F

Offline tynkussia

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 13, 2011, 12:19:19 pm »
Jeśli Aeris nie będzie w naszej drużynie nawet się niepojawi podczas rozmów bo nie ma takich sytuacji w kodzie gry. A na samym końcu przechodząc Krater można ją wybrać do składu dopiero gdy formujemy 3 drużyny, lub zostanie poprostu sama :F Bo wszystkie scenki wieszają się z jej udziałem ;) Na szczęście mało postaci ma swoje unikalne linie dialogowe i wieksząść scenek da się z nią przejść (Np. po zjechaniu na swowbordzie z lodowca ma swoją własną kwestię i animację ruchu, tak samo jak i w Fort Condor). W opisie do filmu jest link, gdzie gościu wskazał wszystkie zwiechy wywołane przez Aeris i w stosunku do całej gry jest tego mało ;) Bardzo często np. wygłasza kwieste kogoś innego, najczęsciej Cida.
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2011, 12:21:41 pm wysłana przez tynkussia »

Offline X-Bahamut

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • \m/(-_-)\m/
    • Zobacz profil
Odp: Da się ,,wskrzesic'' Aeris wykorzystują błąd gry bez kodów!
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 13, 2011, 03:09:49 pm »
Aha takie buty   :F