Autor Wątek: Sztuczki i rady do FF12  (Przeczytany 17467 razy)

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 31, 2011, 06:42:29 pm »
dobra kolejny boss tym razem Ahriman nawet sie polapac nie zdazylem o co kaman i juz padlem :D jakies porady co do niego ? amalia chyba ty go bedziesz pamietala najbardzierj cos tak podejrzewam jesli jestes przed walka z cidem XD
 
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 31, 2011, 10:10:33 pm »
już właśnie doszłam do cida, tylko że mnie rozwalił już drugi raz... ale jeszcze go zatłukę!
ahrimana to na początku najlepiej nawalać bronią i najlepiej rzucić na siebie reflect, bo on używa często magii takiej jak fira lub blizarra i jak będziesz mieć reflect nałożony na siebie, to zaklęcia się odbiją i trafią w niego i to też mu trochę życia zabierze. uważaj na status doom bo też nim lubi atakować. jak go już tam zatłuczesz tak do jednej czwartej to go nawalaj quickenings ile wlezie, aż straci dużo życia, a jak ci się skończą wszystkie quickenings, to spróbuj wziąć jedną ze skrzynek które są tam gdzie ahriman, to powinien być w niej elixir i on ci dla jednej postaci odzyska całe hp i mp i wtedy też możesz go dalej nawalać quickenings, a jak nie to dalej nawalaj fizycznie i lecz się poitionami i hi-potionami. ale się rozpisałam... XD
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 31, 2011, 11:02:26 pm »
no jak nigdy :D ale zajebiste porady i tak wlasnie nie wiedzialem co daje reflect a wiec almarh ( czy jakus tak ) nadchodze XD
no i padl spokojna walka nawet quickeningow nie odpalilem
i po 40 lvl bash ashe i balthier yeaaaaa
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2011, 02:49:47 pm wysłana przez explor »
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 01, 2011, 09:12:30 pm »
no to gratulacje  ^_^
a ten boss to jest ahriman, ale sądzę że za almarha się nie obrazi XD
ahriman tak w ogóle, sorry za offtopic, był też w "Prince of Persia" tym beznadziejnym gdzie to nasz wielki Prince nie może się zabić bo go ciągle ratuje tamta księżniczka (nie pamiętam jak jej tam na imię)...
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 01, 2011, 10:08:28 pm »
a no wiem ktora :D kurde jakie porabana mam misje ze musze chodzic po ludzich i glosy zbierac i pomagac im omg coz za nienormalna misja podlizywac sie mieszkanca ;d a ty amalia ktory lvl ze cida pokonac nie mozesz czy juz go pokonalas ?
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 02, 2011, 03:02:56 pm »
to znaczy moje postacie są narazie na 36 lvl i się wkurzyłam na cida i narazie sobie przerwę zrobiłam i grałam w "harryego pottera i księcia półkrwi" XD już to przeszłam i się teraz wezmę za cida.
a ta misja że musisz gadać z tymi ludźmi to jest porąbana, ale potem możesz te rzeczy które zdobędziesz po rozmowie z nimi wymienić i dostać kasę  ;D
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 02, 2011, 03:09:51 pm »
Chodzi o Arcades, tak? Fajne to było, taka odskocznia od siekania i kupowania na zmianę. Po zrobieniu wszystkich tych zadań odblokowuje się możliwość zrobienia dodatkowego questa. Gra ogólnie ma dużo ciekawych dodatków poza samą fabułą.

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 02, 2011, 05:54:32 pm »
no z tym sie musze zgodzic bo w grze jest mnostwo sub questow
Ja cida mam juz za soba no 30 min sie z nim meczylem moja strategia byla taka :
rezerwa ( nie potrzebnymi postaciami Fran 26lvl Vaan 16lvl Penelo 24lvl ) ktorymi mam juz po 3 quickening jesli nie masz na  3 a np wiesz ze nie bedziesdz nimi grala po prostu wbij im max quickening. No i tak kiedy mam wszystkich na maxie wchodze tylko rezerwa i robie quickeningi rezerwa udalo mi sie zrobic 21 ktore zabily 2 z 'zabawek' cida a jemu zabralo mniej niz polowe wtedy szybciutko wchodze na moich glownych ( bash 40lv Ashe 40lvl balthier40lvl ) i robie kolejny raz quickening lecz robiac tak by quickeningu nie robil mi healer w tym przypadku Ashe ktora bedzie potrzebna do leczenia, teraz udalo mi sie tylko 15 quickeningow i zniszczylem przy tym kolejna zabawke i cidowi zostalo zycia mniej niz polowa walka konczy sie nie jak stracasz mu all hp tylko jak ma gdzies cwiartke wtedy sie konczy jest cut scenka tam ten pirat chce go dziabnac z gory ale on ma jakiegos demona ktory go ochronial z reszta pokonasz go to zobaczysz :D  najgorsze sa jego zabawki i jego tak jak by super move jak ja to nazywam co polacza swoje bronie w jedna i pierdzieli a jak zxabijesz te zabaweczki to tylko sie lecz i juz aaa jescze jesli w pt posiadasz tanka ( kolo z najwieksza obrona) daj mu decoy wtedy leczyc bedziesz tylko jego ja tutaj kierowalem ashe ktora trzymalem  sie z tylu a balthier i bash napierdzielali :D tym razem ja sie niezle rozpisalem xD
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 02, 2011, 09:19:18 pm »
mam dla wszystkich po trzy quickenings. właśnie te durne robociki mnie najbardziej wpierdzielają. a ten demon Cida to jest Venat, i on pomaga jemu i Vayne'owi w podbiciu imperium, a ten pirat to Reddas. swoją drogą to on mi wygląda trochę na przedstawiciela rasy Viera, tylko że on nie a uszu królika.
dzięki za radę. na pewno skorzystam ^^
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 02, 2011, 10:43:31 pm »
no wlasnie po tej dziwnej brodzie nie wyglada jak czlowiek a no zapomnialem jak on sie nazywa a przeciesz jak pierwszy raz przeczytalem to myslalem ze tam pisze redass (czerwona dupa ) co mi sie zapamietalo
ciesze sie ze chodz raz ja moglem pomoc
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 03, 2011, 03:21:26 pm »
czerwona dupa? XD może square enix nie mieli pomysłu na imię dla niego i pewnego dnia obejrzeli "Krowę i kurczaka" albo "Jam łasicę" i zobaczyli tego grubego gościa z czerwoną dupą i tak oto nadano imię dla Reddasa. XD
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 05, 2011, 12:01:05 am »
zaiste :D
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwca 05, 2011, 01:58:58 pm »
Już, skończyliście jednolinijkowce?

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 05, 2011, 03:20:16 pm »
czemu jednolinijkowce?
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 05, 2011, 03:23:55 pm »
Bo forum dyskusyjne to nie gg, czy też czat i tutaj nie pisze się po jednym wyrazie lub jednym zdaniu.

Otrzymujesz odemnie ostrzeżenie za głupie pytania i ignorowanie regulaminu.

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwca 05, 2011, 03:27:35 pm »
Jesus Christ, już raz ode mnie dostałaś ostrzeżenie za DOKŁADNIE TO SAMO. Widzę, że nie pomogło. Spoko, jeszcze jedno i się pożegnamy.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwca 06, 2011, 09:36:28 pm »
no dobra, już nie będę. po prostu się temat ruszył i tyle. rety...
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwca 17, 2011, 03:51:31 pm »
Witam, dzisiaj mam kolejne rady dla was. Otóż wreszcie (dzięki radom explora) udało mi się zatłuc doktora Cida i teraz ruszam do Feywood. Jakby ktoś nie wiedział jak się tam dostać to podpowiem że są do tego miejsca dwie drogi. Jedna jest przez Paramina Rift a druga przez Golomore Jungle. Jak już wygracie walkę z Cidem to się znajdziecie w Port of Balfonheim czy jak się to tam zwie... idziecie sobie na północ bodajże (nie orientuję się aż tak w mapach Final Fantasy) aż znajdziecie Gate Crystal na samym końcu, a za nim jest przejście do nowej lokacji. Jest co Cerobi Steppe, ale tam nie idziecie, chyba że chcecie się pobawić i poulepszać swoje postacie tłukąc magiczne zwierzaki na tamtym terenie. XD Nieważne z resztą... w każdym bądź razie jeśli chodzi o drogę do Feywood, to Cerobi Steppe nas nie interesuje. Obok Gate Crystal jest dwóch gości na Chocobo, i tu ciekawostka, tych samych gości spotkaliśmy na Ogir-Yensa Sandsea, Nam-Yensa Sandsea i przy Tomb of Raithwall. Ci mili goście sprzedają Teleport Stones i jakieś dziwne coś dla Chocobosów (chyba...), więc jak ktoś nie ma ani tego ani tego to niech to kupi u nich. Teleport Stonesy kosztują o ile dobrze pamiętam albo 200 Gils, albo 160 Gils. Teraz nie pamiętam ile ale coś koło tego. Możecie się teleportować do Paramina Rift i iść w dół cały czas i później skręcać kilka razy żeby dojść do Feywood, albo się teleportować do Golomore Jungle lub rodzinnej wioski Fran (nie pamiętam jak się ta wioska tam zwała..) i iść też w dół, ale tam jest mniej skomplikowana droga i moim zdaniem szybsza no i szybciej można dojść do kolejnego bossa, a stamtąd do Giruvegan. Jakby co, to aby wejść do Giruvegan to trzeba użyć do tego Beliasa.
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline Omega Weapon

  • Soldier
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #78 dnia: Września 20, 2011, 06:19:47 pm »
Witam po latach ;D poczytałem sobie dziś moje posty z przed 6 lat... przepraszam wszystkich za orty i bluzgi. Co do ff12 i pewnej porady to jest taki trick z pewnym Rare monster, ktorego mozna okradac wielokrotnie i zawsze po kradziezy cofamy sie 2 mapy, czy tez do save pointu i znowu 20% szans na pojawienie sie owego Ithuno (stoi w rogu jako skarb, lecz ma inny kolor widac to odrazu, lecz wczesniej trzeba wykonac questa u dantoro po mob hunt z cactoidem, aby wrocic do barheim passage uwazajcie podczas questu przy  Valeblossom Dew robiac go na 25 lv wilczki moga uwalic cala paczke bez problemu.
a tu opis rare mobka z bp
 Ithuno
HP:    23341
Kradzież:   Deathbringer
Loot:    Iron Ore, Iron Scraps
Miejsce:   Barheim Passage, Special Op Sector 5
Sposób:   20% szans na pojawienie się przeciwnika na zachodnim końcu. Można mu dzwingnac z latwoscia deathbringera, majac postacie na 25 lv, a nawet wczesniej do dziela hardcory :) z tego co pamietam mialem kilka deathbringerow, all team byl w to wyposazony gdyz prazyl konkretnie, jesli chodzi o dostepnosc broni na tym lv... 90 attack power + death przy trafieniu znacznie ulatwi gre.

Offline Mighty gilgamesh

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #79 dnia: Lipca 14, 2012, 03:24:43 pm »
A mi to bash przy walce z hell wyrmem 12hit combo z excalibura :afro: