Autor Wątek: Sztuczki i rady do FF12  (Przeczytany 17461 razy)

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 22, 2011, 02:18:14 pm »
i jak ci sie gra czy bash nie ma za malo defa jesli bez tarczy a jakie obrazenia zadaje balthier i czy ma jakies szanse na robienie comb? bo ja ash z lukiem a balthier i bash z mlotkami i tarcza tyle ze straszenie zroznicowane obrazania zadawali raz za 2 ciosami a czasami z tymi samymi musialem niezle sie nameczyc
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 22, 2011, 03:05:01 pm »
balthier przy ostatniej walce z bossem zadał aż 6 trafień. właśnie on mi najczęściej robi combo. jeśli o te obrażenia chodzi to to też zależy na którym levelu ich masz. bo to że broń ma moc ataku np. 70 tak jak platinum sword to jeszcze o niczym nie świadczy. mam ashe na 28 poziomie i ma właśnie ten miecz i mi zadaje obrażenia powyżej 500, a vaana mam na 34 poziomie i zadaje obrażenia powyżej 1000. a właśnie basch z tą kataną to chyba najlepsze ustawienie dla niego moim zdaniem, bo też tak jak balthier zadaje najczęściej combo.
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 23, 2011, 10:20:18 pm »
aha to taki harry potter kapuje i chyba tez musze zmienic bo mnie juz te mlotki wkurzaja a poziom ash balthier i bash to 33 reszta 24
a i jeszcze jedno jak pokonalem 2 espera mateusa i mam odbyc dluga podruz nie pamietam gdzie to ile jest to mniej wiecej % gry?
dzikuje amelio za wszystkie odpowiedzi bardzo mi pomogals  :blush:
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 24, 2011, 12:07:46 pm »
nie ma sprawy explor. a jeśli chodzi o te % to się na tym nie znam za bardzo sorry ^^" a tą podróż po tym esperze to masz potem iść tam dalej za nim i jak zdobędziesz sword of kings to masz się wrócić do mt-bur omisace i tam będziesz walczył z kolejnym sędzią a potem jeśli masz teleport stones to się przez kryształ teleportuj do rabanastre, a potem przez dalmasca estersand idź (o ile dobrze pamiętam) na północny wschód i tam dojdziesz do nalbina fortress a stamtąd do mosphoran highwaste czy jakoś tam. nie pamiętam jak się to nazywa XD
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 24, 2011, 06:55:10 pm »
ok jestem juz po walce z chyba najprosciejszym bossem jak dotychczas z tym sedzia i juz w jestem w rabnastre, a wiesz moze czy podrodze nie napotkam tej lokacji ktora jest na filmiku ? http://www.youtube.com/watch?v=WOVz2lRSSHY 
jesli nie to jak tam sie dostac ?
a i dzieki za odp znowu :D
i nie ma sprawy z tym % im mniej wiem gdzie jestem tym dluzej pogram :D
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 24, 2011, 09:38:16 pm »
do feywood to jeszcze masz kawał drogi. tam będziesz dopiero po wizycie w draklor laboratory i tam się dostaniesz, jak już pokonasz doktora cida, to musisz się wrócić najlepiej przez gate crystal do golomore jungle (skąd szłeś do paramina rift) i tam wybierasz drugą drogę i jesteś już w feywood.
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 24, 2011, 11:34:50 pm »
@Explor do końca zostało Ci jakieś 7h-8h gry. Jeee! Zniszczyłem Ci ambicje. A tak na serio, to nawet za te 'x' godzin będziesz wciąż miał sporo do roboty(espery, Omega, Hell Wyrm, Yiazmat, kolekcjonowanie figurek w Sky Pirates Den). Mi się 12 nie znudziła do teraz. Czasem siadam sobie i od tak biję sobie level albo latam za składnikami na Tournesola i Saggitarius Bow'a. Od razu mówię, że gram w ZJS i Tobie także doradzam zagrać po przejściu 12, chociazby po to, by samemu sobie powiedzieć ,,Tak to k**wa powinno od początku wyglądać''.

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 25, 2011, 12:30:27 am »
po 1 AVE SLIPKNOT  >:D
po 2 jesli 7 8 to dla mnie 70 80 h :D ale jak narazie najbardziej wkurzajacy to byl boss w golmore jungle ten smok porosniety mchem co statusami ci napiernicza za 2 razem go pokonalem
po 3 co to jest to zjs ? i jak to dostac i za ile bo nie jestem w pl a mam orginalna na ps2 i gram tylko na ps2 jak dostac to zjs ? jak cos  ?
a i czy slyszales nowa plyte slipknot all hope is gone ? ja kupilem na ebayu  ;P i jest wyjebista
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2011, 12:32:22 am wysłana przez explor »
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 25, 2011, 06:54:24 am »
1. Ave Slipknot!
2. ZJS-Zodiac Job System. Więcej info tu. Ja akurat ZJS'a mam spiraconego(zabijcie mnie!) na emulator PS2.
3. Tak, słyszałem. Zajebista.

 Sorry za offtop!

Offline kALWa888

  • Redaktor
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 25, 2011, 12:12:54 pm »
Widzę że DarkAura to mój człowiek heh. Też uwielbiam Slipknot, ale ok nie offtopujmy :P.

W 12 faktycznie jest w ciul roboty. Przegrałem ponad 140h i wciąż nie mam wszystkiego. A trzeba skompletować księgę stworów, zapolować na wszystkie marki, espery itp. Są unikalne potwory, które pojawiają się na specjalnych warunkach i znalezienie ich nie jest łatwe. A jest ich razem aż 80 więc samo znalezienie ich zajmie dużo czasu. Tak więc po skończeniu wątku fabularnego jest jeszcze masa grania.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2011, 12:13:50 pm wysłana przez kALWa888 »

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 25, 2011, 02:19:15 pm »
Ano, kompletowanie bestiariusza to zajęcie na jakieś 80-100h. Sam mam zaliczony w 85 procentach. A i wykupienie wszystkiego na bazarze oznacza latanie za 'raresami', które i tak strasznie rzadko dropią cokolwiek.
@Kalwa Bo J.J. i Corey rządzą!! _\m/

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 25, 2011, 09:18:26 pm »
po 2 jesli 7 8 to dla mnie 70 80 h :D ale jak narazie najbardziej wkurzajacy to byl boss w golmore jungle ten smok porosniety mchem co statusami ci napiernicza za 2 razem go pokonalem

zgadzam się, elder wyrm był paskudnym bossem. ja go pokonałam za 3 razem. jak to się mówi do 3 razy sztuka XD. Nie przejmuj się explor, ja na razie mam tylko 50 godzin na liczniku i jestem w draklor laboratory czyli za chwilę będę mieć kolejnego bossa, czyli szalonego doktora cida buhahahahaha!
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 25, 2011, 10:15:45 pm »
oh ten szatanski smiech  >:D
to juz kawal gry masz za soba ja dopiero chyba polowe (tak czuje ;D) jakie masz poziomy postaci  ? 
ale tak w ogóle to przed kupnem i zagraniem w ffxii to gracz powinien ubezpieczyc telewizor i ps2 bo trzeba anielskiej cierpliwosci i spokoju , przyznam sie szczerze ze ze przy tym bossie ( elder wyrm) mialem ochote zabrac pada i walnac o telewizor, w ogole jak ja bluzgalem na te biedne postacie jak confuse dostaly :D  ale jakos dalem rade go pokonac  :D
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 26, 2011, 06:45:59 am »
Ja bluzgałem podczas walki z Ultimą...no dobra, Zodiarkiem też.
@Explor Jak chcesz mieć lajt do końca gry, to dobij 45lvl. Jak będziesz zabijał wszystko po drodze, to grę skończysz na etoo ~55 lvl. Od Draklor Laboratory, ta gra się robi zbyt łatwa.

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 26, 2011, 08:12:39 pm »
ja chce 99 lvl :D
ale wiem wlasnie teraz musze wszystkich do 35 dobic
bo narazie 33 bash 32 ash 30 balthier
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 26, 2011, 09:08:52 pm »
ja sobie stłukłam kostkę jak nie mogłam zabić ahrimana, bo walnęłam dosyć mocno w kanapę ze złości. XD Ja na razie mam właśnie 35 level u vaana, bascha i penelo. u ashe, balthiera i fran mam 28, bo ich sobie biorę jako drużynę zapasową. a teraz kurde się w draklor laboratory pogubiłam które przełączniki mam włączyć aby dojść do cida. a jesteś explor właśnie już w połowie gry.
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 26, 2011, 10:26:42 pm »
Brawo x) Mój joy nie wytrzymał napięcia na Zodiarku(4 razy spadł na ziemię, hehe). Ahriman był akurat łatwy.

Offline Amalia

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Heroes never die.
    • Zobacz profil
    • Moje let's playe ;)
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 26, 2011, 10:34:49 pm »
chyba za 4 razem go pokonałam. najbardziej mnie delikatnie mówiąc wkurzało jak mnie zabijał "Doom"...
Even if I say
It'll be alright
Still I hear you say
You want to end your life
Now and again we try
To just stay alive
Maybe we'll turn it all around
'Cause it's not too late
It's

Offline explor

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 27, 2011, 12:10:28 am »
a myslalem ze tylko ja mam problemy z agresja :D
ja prze elder wyrma nie mogelm grac prze 4 tygodnie bo kare dostalem bo jakies zbyt nieprzyzwoite slowa polecialy :d
no wlasnie cos tak czulem ze w polowie a tak wg amelia to jakie masz te bronie dla tych postaci co podalem w ktoryms tam poscie ty mowilas o laskach mieczach i katanach moglabys podac mi ich nazwy i gdzie je kupic bym mogl thx
SAY HELLO TO MY LITTLE FRIEND

Offline DarkAura16

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 353
  • Nikt specjalny.
    • Zobacz profil
Odp: Sztuczki i rady do FF12
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 27, 2011, 06:48:48 am »
Ja tu akurat miałem jakiś 'x' tasak, Zodiac Speara i jakąś katanę. Tasak u Fran, ZS u Basha i katana u Balthiera. Takie eq. miałem akurat do końca gry. Pod koniec latałem za unikatami(Masamune, Excalibur, Ultima itp).