Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134650 razy)

Offline wymiatacz9975

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
  • Jedyny Świat to : "Świat RPG"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #180 dnia: Stycznia 13, 2007, 02:13:31 pm »
aHA KURDE MUSZE JESZCZE RAZ POSZUKAC BO W TYCH PRZEJSCIACH TO SIE POGUBILEM :/
Behemoth king - Na Tropie
Bloodwiny - Missing
Clan Rank : Knight Of The Round ( lvl 83)
Feel This Weapon  : Excalibur
10 Esperów-- a gdzie jeszcze 2???

Ultima Nieżyje

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #181 dnia: Stycznia 13, 2007, 02:30:32 pm »
Cytuj
no dobra to w takim razie jakas dobra taktyka na penumbre?

Heh, wczoraj sobie tam level nabijałem hehe... taktyka jest prosta: Bubble Belt, ludzie z Esunagą gotowi do jej użycia jak tylko ktoś będzie status zarzucał i oczywiście Curaja. No i Excalibur lub inna broń elementu light, bo, jeżeli nie zauważyłeś, praktycznie wszystko w podziemiach Pharos jest uczulone na light.

Cytuj
Gdzie moge zdobyc klucz : "Sluiced Gate Key"potrzebny mi do "Garamsythe Waterway/Central Waterway Control bo mam zlecenie na stworka a on tam siedzi ale niemoge przejśc bo kanały są pozalewane :/ -Help-

Jeżyk ma racje, nie potrzebny ci do tego. Wejdź do trzeciego przejścia od lewej, tam będziesz mógł iść dalej...

Cytuj
Gdzie moge dostac przedmiot " Wine From The Mark" potrzebny do zdobycia kolejnego stworka -- Help--

Zdobędziesz za Marilitha <-- zaznacz

Cytuj
1 wziołem zlecenie na Land wyrm'a ale przelazłem wskazaną lokację i nie mogę go znaleśc;/

Lind Wyrm pewnie.... jak ten potwór mnie wkurzył, to ty pojęcia nie masz... sprawdziłem absolutnie cały cholerne Tchita Uplands, a i tak go szukałem dłuuuugo. Aby go dorwać, musi padać deszcz, to po pierwsze. Po drugie, znajduje się on na planszy na południowy-zachód od  "Highlands" w Tchita (nie pamiętam dokładnie nazwy). <-- zaznacz

Cytuj
2 To samo tylko że Marilithem;/

Mhm, też jest upierdliwy jak diabli. On się znajduję w Invitation to Heresy w Zertinan Cavern, mniej więcej na środku planszy. Zabij wszystko co tam będzie biegało, potem zamelinuj się gdzieś w kącie i odłóż pada na kilka minut. Potem dokładnie zbadaj planszę, a Marilith powinien wyskoczyć. <-- zaznacz
« Ostatnia zmiana: Stycznia 13, 2007, 02:31:59 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Jeżyk

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #182 dnia: Stycznia 13, 2007, 02:43:06 pm »
Dzieki Tant:) zrobiłem to samo z Land wyrmem biegałem chyba tam z 2h i nic jedyne co z tego wyniknęło to kilka poziomów i całkiem sporo loot'ów.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #183 dnia: Stycznia 13, 2007, 02:53:47 pm »
Kłeszczyn - sa jakies przedmioty, ktorych sprzedanie uniemozliwia robienie kolejnych zlecen czy nie mozna sobie nic zawalic? Bo w sumie jak narazie caly loot oprocz teleport stonesow wywalalem, dopiero chwile temu zaczalem sobie zostawiac rzeczy wypadajace z markow czy wynagrodzenia za nie...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline -MaTT-

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
  • Owner of the Lonely Blade
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #184 dnia: Stycznia 13, 2007, 03:46:50 pm »
Zell Dincht -  Ważne przedmioty nie idą do Loot tylko do Key Items.
"It all ends here....
Right Here. Right Now!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #185 dnia: Stycznia 13, 2007, 04:18:15 pm »
Wszystko w Loot oprócz Teleport Stones, Gysahl Greens i Black Orbs (przydadzą się w Penumbra, Umbra i Abyssal) jest do spylenia.

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #186 dnia: Stycznia 13, 2007, 04:39:37 pm »
Czylize np. takie mini-questy typu: zanies cos, co wypadlo z hunta do kogostam gdziestam nic nie daja i raczej srac na nie?
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #187 dnia: Stycznia 13, 2007, 04:42:33 pm »
Nie przypominam sobie żadnego takiego questa... jeżeli ci chodzi o Chopwood'y i Sandalwood'y to i tak ich nie sprzedarz.... innych nie było takich chyba...

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #188 dnia: Stycznia 13, 2007, 05:07:21 pm »
Np. Elumonea Leaf (loot po Enceladosie... czy cos w tym stylu) mialem zaniesc pewnej kobiecinie w wiosce w Giza podczas suszy... Nic za to nie dostalem, wiec myslalem ze w przyszlosci to zaprocentuje. Wiesz cos na temat tej sprawy, Tant?
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #189 dnia: Stycznia 13, 2007, 05:09:29 pm »
Chyba też to zaniosłem, ale jakoś się fantów nie spodziewam...jeżeli to coś ważnego by było, to byś to miał w Key Items...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #190 dnia: Stycznia 13, 2007, 06:38:58 pm »
zerknołem na Gamefaqs i te przedmioty, co oddajemy babce, żeby dostać klucz do Barheim, trafiają do loot i można je przypadkiem sprzedać. Nie jestem pewien, czy można je odzyskać.
I'm in Space!

Offline Squall Leonheart

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
  • Uwierzyć znaczy zobaczyć
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #191 dnia: Stycznia 13, 2007, 10:42:41 pm »
A to juz zalezy ktore przedmioty, dlatego, ze taki np przedmiot jak kwaitek rozwoy, albo ryby ktore mozna znalezc w wodzie (swecoce sie punkciki( to mozna ich znaleźć duzo, o nie nei trzeba sie martwic, ale są bodajże takie itmey, ktore sie dostaje po marksach ktoremozna dac dla tej babki co daje klucz do Barheim, ale nie jestem pewien czy nie mozna by ich znalezc gdzies indziej. Czasami musze przyznac ze bywa strach z tym lootem, ale na ogol, praktycznie przez cala gre mozna sprzedawac bez zadnego strachu. Ja walsnei zdobylem klucz do Barheim, jak bede mial troche czasu to zobacze co tam tez sie znajduje i przeczesze te okolice
Uwierzyć znaczy zobaczyć

Offline wymiatacz9975

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
  • Jedyny Świat to : "Świat RPG"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #192 dnia: Stycznia 14, 2007, 11:33:48 am »
Normalnie niumie rozwiazac tej zagady :/ chodzi mi o te 3 medaliony potrzebne do otwarcia tych bram w necroholm of nebudis no niema bata pytalem tego goscia lokacje wczesniej a on mi cos sapie o jakis 2 gosciach co niby na nich czeka ....

normalnie niewiem jezeli ktos wie jak je zdobyc to pliz piszcie na forum albo meila

 THX
Behemoth king - Na Tropie
Bloodwiny - Missing
Clan Rank : Knight Of The Round ( lvl 83)
Feel This Weapon  : Excalibur
10 Esperów-- a gdzie jeszcze 2???

Ultima Nieżyje

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #193 dnia: Stycznia 14, 2007, 11:51:39 am »
Jednego znajdziesz w Archades w sklepie z zakleciami, a drugi jest w Rabanaster, u Old Dalan. <== zaznacz.... Tylko tyle ci powiem.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2007, 02:34:39 pm wysłana przez Tantalus »
I'm in Space!

Offline kriserr

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #194 dnia: Stycznia 14, 2007, 07:25:29 pm »
Cytuj
no dobra to w takim razie jakas dobra taktyka na penumbre?

Heh, wczoraj sobie tam level nabijałem hehe... taktyka jest prosta: Bubble Belt, ludzie z Esunagą gotowi do jej użycia jak tylko ktoś będzie status zarzucał i oczywiście Curaja. No i Excalibur lub inna broń elementu light, bo, jeżeli nie zauważyłeś, praktycznie wszystko w podziemiach Pharos jest uczulone na light.
Wiesz mam excalibura tylko ze jak pojechalem sobie tam przybylo troche żab! i kilka koników na raz i nawet najlepsze czary nie daly rady wiec jak wysiadam musze uciekac do pomieszczenia odrazu bo toza duze wyzwanie dla mnie.Ale np. bossa phoenixa rozwaliłem bez problemu. 8)

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #195 dnia: Stycznia 14, 2007, 07:42:26 pm »
No jeżeli masz Excalibura i Bubble Belt u wszystkich, to nie ma siły, żebyś nie dał rady kolego... chyba, że masz lv<50. Tylko wiesz, miecz ten daj komuś kto ma sensowny power (Baschowi najlepiej). Wtedy powinno schodzić 9999HP jednym strzałem i żabki padać będą po 2 strzałach, duże żabki po 3 strzałach, a koniki, jako jedyne niewrażliwe na light będą padać po dwóch seriach ciosów.

Offline kriserr

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #196 dnia: Stycznia 14, 2007, 08:41:00 pm »
a powiesz mi o co biega z tym "magic potem" po fenixie trzeba ubic czy trzeba mu zucic jakac rzecz?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #197 dnia: Stycznia 14, 2007, 08:47:45 pm »
Jeżeli ci nie zależy na wpisie w bestiariuszu, to duś przy nim R2... nie ma sensu z nim walczyć. Gość ma dużo HP, duży evade, zapieprza po całej lokacji jak pogrzany i do tego aby zabierać mu jakieś HP czymś innym niż Quickening trzeba na niego zmarnować Elixir (potem można mu go ukrąść, ale okradanie go wychodzi gdzieś raz na 50 prób). Do tego koleś nie daje EXP'a, a póki my go nie walniemy, to nic nam nie zrobi. Poprostu go zignoruj. Jak go zaatakujesz przez przypadek, nie dając mu elixira, to spieprzaj ile sił w nogach, bo koleś jest wtedy dosyć groźny...

Offline seraphit

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
  • Ultimatum
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #198 dnia: Stycznia 14, 2007, 11:47:11 pm »
witam zdobył ktos miecz turnesoul bo nie moge zdobyc ostatniej rzeczy do niego podobno dosteje se je z aweze w giza plains ale nie moge tam żadnego trafic (yiazmat grożny robisie jezeli zostanie mu sie około 5 mln hp np. ma nowe ataki i taktyke:D)
 ja yiazmata zabiłem po 6.5 h :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2007, 03:13:04 am wysłana przez seraphit »
Final Fantasy - The Best Game in the world !!!!!!!!!!

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #199 dnia: Stycznia 15, 2007, 12:23:23 am »
Na którym levelu zbiłeś Yiazmata? Bo jestem na 80tym i się do niego przymierzam na ten weekend heh... przy okazji, nie spoileruj nam, niektórzy tego nie lubią... jeżeli mówisz coś, co nie koniecznie każdy wie, umieść to w tagu
[size=1pt]TEKST[/size]
a ja to potem zmienię na niewidzialną czcionkę. Ok?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2007, 12:24:42 am wysłana przez Tantalus »