Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134646 razy)

Offline Squall Leonheart

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
  • Uwierzyć znaczy zobaczyć
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #140 dnia: Stycznia 07, 2007, 04:19:59 pm »
Dzieki Reaver za odp. No to sprzedam Caly ten moj łup,, troche tego bedzie w sumie, bo sie nazbieralo sporo tych pojedynczych przedmiotow, ktore schodza po calkiem niezlych cenach. To bede  ruszac dalej sie dopakowywac i odkrywac co sie da w grze :]. Gdy przeciwnik ma mniej hp to łatwiej od niego krasc? i czy mozna ukrasc z przeciwnikow wiecej niz jeden przedmiot? bo z tego co ja zauwazylem, to da rade ukrasc tylko jeden przedmiot.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2007, 04:23:39 pm wysłana przez Squall Leonheart »
Uwierzyć znaczy zobaczyć

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #141 dnia: Stycznia 07, 2007, 05:34:20 pm »
Każdy przeciwnik ma jeden przedmiot do ukradnięcia. Z jednym wyjątkiem hehe...

Nie zauważyłem, żeby dało się kogoś łatwiej okraść jak ma mało HP. Jak walcze z kimś, kto ma coś co chcę mieć, to zazwyczaj okradam go zanim zacznę go nawalać.

Offline kriserr

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #142 dnia: Stycznia 07, 2007, 05:57:21 pm »
wkoncu udalo mi zdobyc miecz krola artura i to na 55 poziomie :d

ps. zastanawiam sie ktory potworek(w wersji hurtowej) w grze ma duzo exp i lp?

Offline -MaTT-

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
  • Owner of the Lonely Blade
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #143 dnia: Stycznia 07, 2007, 06:13:44 pm »
Może ktoś po polsku i w miarę zrozumiale opisać jak zdobyć Excalibura? :D
"It all ends here....
Right Here. Right Now!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #144 dnia: Stycznia 07, 2007, 06:19:57 pm »
Zejdź sobie do Pharos, z moich badań wynika, że tam się najlepiej level nabija, w szczególności wtedy, kiedy masz kogoś uzbrojonego w Excalibur. Z najsłabszych potworów tam wypada jakiś 1500EXP, a wyskakują bardzo często. A o LP się nie martw, samo się uzbiera...

MaTT - Jest w skrzynce w Giruvegan, dokładnie nie powiem ci gdzie. Ale, że w grze jest randomizacja w grze, pewności nie masz, że go znajdziesz.. no ale zawsze masz drugą szansę po respawnie skrzynek heh.

Offline -MaTT-

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
  • Owner of the Lonely Blade
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #145 dnia: Stycznia 07, 2007, 06:21:55 pm »
Tantalus - Giruvegan jest obszerną lokacją :p
"It all ends here....
Right Here. Right Now!"

Offline Squall Leonheart

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
  • Uwierzyć znaczy zobaczyć
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #146 dnia: Stycznia 07, 2007, 08:49:11 pm »
Dobra troche sobie pochodziłem, pochodziłem po świecie final fantasy i mam małe pytanko: otóz w Western Rabanastre jest taki obszar gdzie zamieć uniemożliwia dlasze przejście, napewno wiecie o które miejsce mi chodzi. Otóz, zdobyłem przedmiot, który pozwolił mi chodzić podczas tej zawiechury no i zabiłem tam znajdującego sie bossa, taki duzy tam T-rex, ale w gruncie rzeczy to mi nic nie dało, czy coś przegapiłem? jest tam cos wiecej w tej lokacji czy nie? NO oczywiscie otworzylo sie tez przejscie do terenu znajdujacego sie za nim, ale i tak juz wczesniej moglem tam pojsc. Ukrasc tez nic za bardzo nie bylo, raptem Hi-potion, a nagrody u clan mastera jeszcve nei patrzylem jaka mi przyznal, ale pewnie tez licha, bo zazwyczaj za pokonywanie tych bossow slabe daje, za hunty za to lepsze, czyli to tylko zabicie bossa dla wlasnej przyjemnosci tak, takie zaliczenie wroga?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2007, 08:51:41 pm wysłana przez Squall Leonheart »
Uwierzyć znaczy zobaczyć

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #147 dnia: Stycznia 07, 2007, 09:22:44 pm »
Coś w tym stylu. Pewnie mówisz o Earth Dragon'ie tak? Za niego się nic nie dostaje, tylko wpis w bestiariuszu i jakiśtam fant od Montblanc'a za bycie fajnym. Nic więcej raczej.

Matt - Ale jest nie daleko Scorpio Gate. przechodzisz przez Scorpio Gate, dajesz przed siebie, aż dochodzis do takiej planszy, gdzie na środku jest nieaktywny Way of Stone (XX), a po obu stronach są przejścia (nie pamiętam już jakie.. hmm... kojarzy mi się, że Sagittarius). Za pierwszym jednym z tych przejść jest wejście do pomieszczenia, gdzie będzie dużo Necrophobe'ów, a na środku stać będzie fioletowy kryształ. Jak go weźmiesz to dostaniesz jakiś crap w stylu 2 gil, ale jeżeli będziesz miał szczęście, to skrzynka się natychmiast zrespawnuje i tym razem będzie w niej Excalibur. Szczęście jest tutaj czynnikiem determinującym wszystko heh.. chociaż moja nieoficjalna teoria głosi, że jeżeli masz mało HP, szansa na znalezienie takiego specjalnego przedmiotu jest znacznie większa.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 07, 2007, 09:26:31 pm wysłana przez Tantalus »

Offline wymiatacz9975

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
  • Jedyny Świat to : "Świat RPG"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #148 dnia: Stycznia 08, 2007, 10:18:13 am »
Ja mam pytanko bo mam wypełnione wszystkie pola LP
poodkrywane wszystko a punkty dalej się zbierają ,każda posta ma wszystko odkryte
czy te punkty do czegoś jeszcze się potem przydadzą mam ich około 1000 na każdą posta ???
Behemoth king - Na Tropie
Bloodwiny - Missing
Clan Rank : Knight Of The Round ( lvl 83)
Feel This Weapon  : Excalibur
10 Esperów-- a gdzie jeszcze 2???

Ultima Nieżyje

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #149 dnia: Stycznia 08, 2007, 11:25:58 am »
Jak zaliczyłeś CAŁY Licence Board (łącznie z Esperami), to LP są już bezużytecznie.
I'm in Space!

Offline wymiatacz9975

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
  • Jedyny Świat to : "Świat RPG"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #150 dnia: Stycznia 09, 2007, 05:34:19 pm »
Mam kilka pytań (7 dokładnie) jak ktoś zna na jakieś odpowiedź to proszę o pomoc :
---1:
Czy "The Paraos " to ostatnia lokacja w grze ??

---2:
Jak pootwiera wielkie drzwi w "Nacroholm of Nebudis "  ( potzrebny jakiś medalion czy coś takiego,

---3:
Jak wejśc na teren "Dalmasca Westersand" tam gdzie szaleje burza piaskowa lub jak zdoby przedmiot żeby tam wejś

---4:
Jak zdoby klucz (chyba KEY NO.3  napewno coś z 3) do  bramy w " Lhusu Mines"

---5:
Jak odkryc pozostałą częśc mapy w "Henne Mines" od strony Feywood -- bo z żadnej strony nieda się wejś bo jest krata :/

---6:
Jaki jest najwyższy rank w Clanie ?? I ile Ich jest

---7:
Mam rank "Rear Guard " jest to 3 słabiutki bo bronie są słabe max to 95 jakaś kolczatka ,a w Clan Primer w "Rabanastre" gościu niema dlamnie już zlecen,jeżeli są jacyś jeszcze zleceniodawcy to prosze o pomoc gdzie można ich znaleźc.

 Z góry THX ----Takie momenty których sam niemoge przełamac wiec musze sie poradzic -----
Behemoth king - Na Tropie
Bloodwiny - Missing
Clan Rank : Knight Of The Round ( lvl 83)
Feel This Weapon  : Excalibur
10 Esperów-- a gdzie jeszcze 2???

Ultima Nieżyje

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #151 dnia: Stycznia 09, 2007, 05:55:37 pm »
1. Nie
2. Potrzebne 3 medaliony. Nie będę ci mówił jak, sam se poszukaj. HINT: Zajrzyj na Nabreus Deadlands.. będzie tam ktoś, kto coś będzie wiedział.
3. Popytaj ludzi przy wejściu do Rabanastre (Zachodnim)... ktoś z nich będzie wiedział.
4. Napewno chodzi o Site Key 11. Podpowiem ci tylko, że wpadł do morza. Domyśl się, gdzie mógł wylądować.
5. Musisz mieć wszystkie Espery... dopiero potem z tym kombinuj.
6. Jest jedna wyższa od Knight of the Round, ale ci jeszcze nie powiem jaka (bo trzeba zabić Yiazmat, a ja dopiero się zabieram za to).
7. No zlecenia są albo w barze (W Rabanstre to Sandsea) albo w siedzibie klanu i Montblanc'a. Jak nikt z nich nie ma dla ciebie zleceń, to znaczy, że musisz przejść trochę fabuły, żeby odblokować kolejne marksy...

Nie zadawaj takich pytań o sekrety, bo nie chcę ci ich mówić... będziesz miał satysfakcję większą jak sam je znajdziesz, dlatego cię tylko naprowadzam.

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #152 dnia: Stycznia 09, 2007, 07:34:13 pm »
Wszelakie piraty FF12 znalezione w sieci mają około 4GB po rozpakowaniu. Na 99% są to pocięte dvd ripy, ponieważ oryginalne FF12 jest na płycie dwuwarstwowej i potrzebuje niecałe 7 GB. Piraty muszą być pociętę maksymalnie skoro zredukowali rozmiar o prawie połowę. Tak tylko ostrzegam :).

Offline -MaTT-

  • Soldier
  • Wiadomości: 37
  • Owner of the Lonely Blade
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #153 dnia: Stycznia 09, 2007, 07:43:35 pm »
To co wg Ciebie wycięli?
"It all ends here....
Right Here. Right Now!"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #154 dnia: Stycznia 09, 2007, 08:05:08 pm »
To co wg Ciebie wycięli?
Nic, bo afaik Swap Magic nie obsługuje DVD ripów, a jak już to wycięli jedynie Dummy Files, które mają tylko zapełniać miejsce.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline wymiatacz9975

  • Soldier
  • Wiadomości: 21
  • Jedyny Świat to : "Świat RPG"
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #155 dnia: Stycznia 09, 2007, 08:14:18 pm »
THX TANTALUS Duuużo mi pomogłeś


--  Respect  --

Naprowadzenia dobre troche kombinacji jeszzce i doszłem do paru żeczy wielkie dzięki
Behemoth king - Na Tropie
Bloodwiny - Missing
Clan Rank : Knight Of The Round ( lvl 83)
Feel This Weapon  : Excalibur
10 Esperów-- a gdzie jeszcze 2???

Ultima Nieżyje

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #156 dnia: Stycznia 09, 2007, 08:33:38 pm »
Nie wiem co wycięli, bo nie widziałem pirata i nie grałem na kopii. Swap Magic obsługuje dvd ripy. Może nie wszystkie, ale obsługuje. Mam Gran Turismo 4 z wyciętymi filmami i na swap magic działą jak trzeba. Podobnie jest z Xenosaga Episode I. Oryginał jest na płycie dwuwarstowej no i na palowskiej konsoli ze swapem nie mogę jej uruchomić, ponieważ płyta startowa swap jest jednowartswowa. W sieci krąży kopia Xenosagi która ma 4GB i na swapie uruchamia się bez problemu. Widziałem ją i mogę zaświadczyć, że jest pocięta bo mam porównanie do oryginału. Niektóre dialogi w grze są bez lektorów, gdzieniegdzie brakuje podkładu muzycznego, no i brak bonusowej cut-scenki po napisach końcowych.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #157 dnia: Stycznia 09, 2007, 08:39:37 pm »
Oryginała sobie kupię (pare miesięcy po premierze europejskiej, jak jego cena spadnie do sensownej kwoty np. 100pln)... porównam wtedy.... ale coś za dużo filmików ma ta gra jak na ripa...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #158 dnia: Stycznia 09, 2007, 10:16:07 pm »
Erm...Czokobo - nie wiem co Ci się przyśniło, ale na necie nie ma danych jakoby FFXII wyszło na dual-layer. Na japońskiej i angielskiej wikipedii też nic nie pisze o tym ;]
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #159 dnia: Stycznia 09, 2007, 10:51:58 pm »
Nic mi się nie przyśniło. Na pudełko jak byk stoi napisane DVD9 Dual-Layer DVD disc. Z tym, że ja mam Final Fantasy XII Collector's Edition. Trochę offtop wyszedł ;x.