Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134663 razy)

Offline kriserr

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 26, 2006, 09:23:02 pm »
no własnie ja dispela nie kupowałem od poczatku bo0 byl zbedny...a tu nagle...ale o tyle dobrze ze juz prawie wygralem z taka ekipa jak podałem zostało mi tyci tyci i przegralem musze raz jeszcze zagrac ale tym razem dam auto curaje itd..mialem na cure po 50 godzinach gry jeszcze...;/

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 26, 2006, 10:49:48 pm »
Zbędny, to masz kasę w portfelu. Takie zaklęcia jak Dispel/ga, Cure/a/aga/aja, Wszelkie Protect, Shell Haste itp. dające jakiś pożyteczny status to mus, szczególnie jak jesteś taki szalony Harcorowiec, co chce na niskim poziomie skończyć grę (o to, ze za pierwszym razem nie wspomnę). Zresztą staraj się kupywać każdy czar, technikę, czy każdy nowy sprzęt jaki się pojawi w sklepie. A jak nie masz kasy, to zacznij polować na lootu, do opylenia. Przy okazji nabijesz sobie spory lv up. Final jest prostą grą, o ile pakujesz postacie.
I'm in Space!

Offline Lightning

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 27, 2006, 10:09:00 am »
Więc mam problem walcze z Beliasem i nie moge go pokonać :( więc może poradzilibiscie mi jakąś taktyke Mój skład to  (Vaan Fran Balthier) 20lvl co proponujecie  :P a reszta składu 14 lvl 20h na liczniku. hmm gdy mu zostaje połowa życia żuca na siebie Greater Barier czy jest sposób na zdjęcie tego ^_^
« Ostatnia zmiana: Grudnia 27, 2006, 10:58:55 am wysłana przez Lightning »

Offline Bober

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
  • Kupo Aya hentaiiii:P Kupo...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 27, 2006, 02:17:55 pm »
Taktyka : bijesz fizycznie ile wlezie. Pamietaj bys sie leczyl z oil i utrzymywal hp na wysokim poziomie - to wsio. No mozesz takze pobawic sie mist knacks.
A ja je Kokodzambo!!

Offline Lightning

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 28, 2006, 09:15:48 am »
Belias właśnie padł  ;) mam jeszcze jedno pytanie jak się używa tych mist knacks dokładnie kiedy trzeba wcisnąć R2 z góry dzięki za odpowiedz

Offline kriserr

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 28, 2006, 09:23:02 am »
@Lightning no ja uzywam tylko na bossow/esperow/potworkow do złapania
R2 uzywasz wtedy zeby ci sie pojawiła ikonka na postaci zeby wcisnac klawisz akcj np. kwadrat/trojkat/iks to zalezy czasem trzeba wcisnac kilka razy R2 czasem jak czas szybko plynie uzyc uzi z twojego palca i przytrzymac ten klawisz i wtedy kiedy sie pojawi omawiany klawisz akcji zwolnic i szbko go w dusic i tak do konca ile wlezie=tyle sie rowna hitowe combo ktore niezle odbiera hp przeciwnikowi.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 28, 2006, 07:44:41 pm »
kriserr troche to słabo wytłumaczył. Może ja spróbuje jeszcze:

W Quickening chodzi o to, żeby zrobić jak najdłuższego combosa z ataków drużyny. Aby go zrobić, trzeba mieć przynajmniej jeden Mist Charge (czyli maksymalną ilość MP). Najwięcej można ich mieć 3 (potrójna maksymalna ilość MP). Po wywołaniu quickening, losowo są wybierane pozostałe możliwości. Jeżeli inne postacie mają wystarczająco MP, mogą użyć któregoś ze swoich ataków. Ich nazwy będą wtedy wyświetlone nad paskiem czasu. Możliwe też, że pojawi się napis Mist Charge, służący do załadowania paska MP, co potem można wykorzystać do dalszego nawalania combosa. Jeżeli nic się nie podświetli, robisz shuffle za pomocą R2 i masz nadzieje, że z nowego losowania wyskoczą ataki lub mist charge. Za każdym razem, musisz zdążyć z podjęciem akcji przed tym, jak linia na dole dojdzie do zera. Im większy combos, ty krócej jej to zajmuje. Właściwie cały quickening ogranicza się do tego prostego algorytmu:

1. Jeżeli gdzieś wyskoczył Mist Charge, to go wybierz.
2. Jeżeli nie ma nigdzie Mist Charge'a, a jest atak, to go wybierz.
3. Jeżeli nie ma ani Mist Charge'a, ani ataku, robisz Shuffle i wracas do punktu pierwszego.

Tyle. Ale z doświadczenia wiem, że dodatkowe paski MP lepiej jest zmarnować na zaklęcia, niż szastać nimi na takie bzdury jak Quickening, czy Espery. Każdego w grze można pokonać bez pomocy tych rzeczy (no dobra, jest Magic Pot, którego nie wiem jak pokonać bez Quickening, ale napewno jest jakiś sposób..... może mu Elixir trzeba dać?)

Offline Jeżyk

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 30, 2006, 07:35:32 pm »
Mam kolejne pytanie:) Mianowicie musze ubić Gil snappera . Jestem na Giza plain w porze deszczowej ale nie wiem jak się do niego dostać tzn jedna osoba wspomina że drzewo zatrzymane na rzece może mi pomóc ale gdy do niego podchodze nic nie da się zrobić może ktoś wie jak się dostać do tego potwora?

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 30, 2006, 07:46:23 pm »
Musisz najpierw zrobić most, by dostać się do miejsca, gdzie jest Gil Snapper. Poprostu biegasz po cały Giza i zcinasz białe drzewka, stojące przy brzegu. Gdy zetniejsz wszystkie usłyszysz dzwoneczki i biegniesz go nowo utworzonego mostu (na wschód od miejsca, gdzie są zleceniodawcy). Jeśli nie ma tam Gil Snappera (tylko sam Sillicon Tutle), wtedy wycofaj się za mostek i wróć, dopuki Seeq, który ci pomaga, nie powie, że pokazał się żółwik.
I'm in Space!

Offline kriserr

  • Soldier
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 30, 2006, 10:26:11 pm »
dobra pytanie za 100 punktow jak zdobyc excalibura majac diamont armor na liderze i wchodzac na druga mape znim zalozonym w wielkim krysztale?
Bo wchodze tam,a tam fioletowa sakiewka z kasa ktora mnie nie interesuja oprucz tego 3 potworki...ktos ma pomysl jak go zdobyc?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 30, 2006, 10:33:25 pm »
Nie wiem jak się go zdobywa szczerze powiem.. poprostu go znalazłem w skrzynce tam hehe.. ale wiesz.. tak bez 60ego levela się tam nie zapędzaj nawet...

Offline Jeżyk

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 31, 2006, 02:45:11 pm »
Udało mi się dotrzeć o lokacji w której m znajdować się Gil snapper ale problem w tym że jego tam nie ma;/ czy trzeba jeszcze coś zrobić aby się tam pojawił?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 31, 2006, 02:50:12 pm »
Wchodź i wychodź z tej planszy. Musi zacząć padać deszcz, żeby się pojawił, ta świnia co z tobą tam jest powie ci, jak Gil Snaper będzie obecny na planszy.

Offline Jeżyk

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:11:24 pm »
Aha dzieki.. a często w tamtej lokacji pada deszcz?

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:13:22 pm »
No podczas pory deszczowej... hmm.. tak dosyć często...

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:17:10 pm »
Mało powiedziane Tant, że ma Lać. Musi być Burza, by Gil się pojawił (zresztą Bansat to mówi kiedy jest).
I'm in Space!

Offline Jeżyk

  • Soldier
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 31, 2006, 03:18:53 pm »
Jestem tam w porze deszczowej ale na razie tam nawet nie spadła kropla deszczu;/

Offline Lightning

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 31, 2006, 09:29:37 pm »
Mam problem jestem w Galamore Jungle i walcze z bossem Elder Wyrm,  i tu moje pytanie prosiłbym o rade jak go pokonać moja drużyna to Vann Fran Balthier 30lvl z góry dzięki  :(
« Ostatnia zmiana: Grudnia 31, 2006, 09:42:56 pm wysłana przez Lightning »

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 31, 2006, 10:06:25 pm »
Esuna i kilka remedy+handkerchief'ów to obowiązek. Sam Sporefall nie trafia na 100%, ale jak zacznie go ładować to staraj się przynajmniej jedną postacią uciec jak najdalej od przeciwnika. Jeśli ktoś ma status Oil to jak najszybciej go ulecz, bo Elder Wyrm lubi rzucać Fireball'e (które można zablokować). Charge jest też obowiązkiem w tej walce, bo MP lubi się kończyć. Korzystaj też z darmowego zapasu Hi-Potionów Larsy. Dobrze by było, żeby ktoś miał ochronę przed Confuse. BTW. ja go pokonałem na 26 levelu, więc na 30-stym nie powinno być problemów tym bardziej. Walka jest dość długa, ale nie trudna. Męcząca jak już. Quickeningów nie opłaca się używać, ale można przyzwać Beliasa, żeby pozbyć się Treantów na początku (i walnąć Charge po wezwaniu go). W przypadku Slow dobrze ustawić gambit "Ally: status = Slow        (>) Haste" (ja ofkoz gambity raczej narazie w dupie mam i mam tylko "foe : party leader's target    (>)     Attack" u każdego, ale trzeba będzie się nimi pobawić).

A...ja w walce używałem teamu Vaan, Fran, Basch, Larsa.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Lightning

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 01, 2007, 11:41:50 am »
Wielkie dzięki DarkButz udało mi się go pokonać a było ciężko  :)