Autor Wątek: Final Fantasy XII HELP!  (Przeczytany 134577 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #260 dnia: Stycznia 24, 2007, 09:24:24 pm »
M'kay. Czy posiadanie Diamond Armlet (czy jakoś tak) pomaga w pojawieniu się skrzynki z Excaliburem ? W jednych opisach pisze, że tak, w innych, że nie pomaga, a nie chcę póki co kasy wywalać. I czy da się wyjść z Giruvegan bez pokonywania Ultimy ? Mam trochę niski level jak na tą lokację (51 u "głównej trójki"+Reddas) i muszę cały czas uciekać przed tymi Shadownirami ;/
proboj! ja tez mialem taki lv jednej tylko postaci! Vaaana i mial zalozony Diamonda i sie udało co prawda za ktoryms razem ale sie udalo bo droge znałem juz na pamiec  :P

Too late...Excalibura jakieś 2 dni temu zdobyłem bez DA, chyba ponad 100 Shadonirów musiałem zchainować ;f
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Lightning

  • Soldier
  • Wiadomości: 43
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #261 dnia: Stycznia 25, 2007, 09:32:04 am »
hmm to znowu ja powie mi ktoś czym się zdejmuje doom, bo remedi się nie da  :-\ przy okazji jakiś pomysł na Ahrimana

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #262 dnia: Stycznia 25, 2007, 10:57:40 am »
Cytuj
hmm to znowu ja powie mi ktoś czym się zdejmuje doom, bo remedi się nie da   przy okazji jakiś pomysł na Ahrimana

Bo leczenie Doom przez Remedy odblokowuje się najpierw na License Board. A pomysł na Ahrimana - level up, level up, i jeszcze raz level up.
I'm in Space!

Offline tomcio117

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #263 dnia: Stycznia 25, 2007, 11:54:45 am »
mam problem z questem z medalionami z tym co zosta podzielony na kilka czesci zabiłem tego marka co trzeba było w lowtown i dostałem czesc medalionu pozniej rozmawiałem z filo i na muthru bazar i dostałem kolejna czesc ale brak jeszcze jednej czesci ktos wie moze jak ja znalesc??  :(

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #264 dnia: Stycznia 25, 2007, 01:14:27 pm »
Weź notetkę z opuszczonego domku w Low Town, i postępuj z jej instrukcją w kanałach. Więcej nie podpowiem.
I'm in Space!

Offline tomcio117

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #265 dnia: Stycznia 25, 2007, 04:17:53 pm »
dzieki reaver zdobyłem ostatnio czesc medalionu  ;)A powiesz mi moze bo znalazłem ten ukryty sklep w neccrohol of nabudis ale tam tylko jest elixir a podobno miały byc dobre itemki z tego co słyszałem

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #266 dnia: Stycznia 25, 2007, 04:19:09 pm »
Wróć później (fabularnie później).
I'm in Space!

Offline tomcio117

  • Soldier
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #267 dnia: Stycznia 27, 2007, 07:39:24 pm »
słyszałem podobno ze mozna samemu jakies itemki robic czy to prawda??? a jak tak to ktoś moglby napisac jak ???

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #268 dnia: Stycznia 27, 2007, 07:46:43 pm »
Nie do końca. Sprzedając odpowiednie looty na bazzarze wyskoczy nowe przedmioty do kupienia. Dla tych najlepszych trzeba się nieźle nabiegać za potworkami.
I'm in Space!

Offline Shakal

  • Soldier
  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #269 dnia: Stycznia 27, 2007, 07:55:48 pm »
siemka all mam male pytanko i prosbe zwiazana z zodiac spear ktorych skrzynek nie nalezy dokladnie zbierac i gdzie pozniej mozna znalesc te bron ?? bo przeszedlem raz ff12 bez opisu a teraz chce all zdobyc jesli  bedzie ktos laskawy mi w tym pomoc bede bardzo wdzieczny zapraszam na moje gg z wiadomosciami 7395222 dzieki all

Offline polarrick

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #270 dnia: Stycznia 27, 2007, 08:45:55 pm »
brakuje mi kilku bosow do zlowienia prosye o pomoc jakich znalezc BLOODWING W BARHEIM PASAGE-ROBLON W NABREUS WOODLANDS-LINDWYRM W TCHITA UPLANDS-FANFIR W PARAMINA RIFT-CARROT W SALIKAWOOD-IXION W RIDORANA I SEER W PHARAOS RIDORAMA brakuje mi ich na mojej liscie ubitych.potrzebuje tez klucza do wejscia BARHEIM PASSAGE bo teleport mam nie uaktywniony


Offline Riskbreaker

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #271 dnia: Stycznia 31, 2007, 04:11:40 pm »
Mam pytanko co jest skarbem od kobiety zlecajacej zadanie w Tschita Uplands?
Bo poleciałem już dalej i nie wiem czy warto wracać???
Aha i co jest za zamknietymi drzwiami  Pilgrim's Door w Sochen Cave Palace do których ponoć trzeba iść w odpowiedniej kolejności aby się otwarły (mowie o Door Of Time,które po drodze należy otwierać).Warto wracać?Bo jestem akurat przed wejściem do Imperial City Archades.
Ktoś pytał jak pokonać Ahirmana - ja miałem ekwipunek chyba Diamond Shield,Diamond Armor i jak sie nie mylę to Warhammery u każdego lub ten o 1 stopień lepszy młot.Level Vaanem miałem 45,Balthierem 44 a Baschem 43.Tak samo nie miałem problemów z "Warzywkami"
 ;) Please odp.!!!
PS2 SCPH 77004 + Modbo760

Offline The_Reaver

  • Heartless Engineer
  • Redaktor
  • *********
  • Wiadomości: 2086
  • Dark Keyblade Master
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #272 dnia: Stycznia 31, 2007, 05:15:10 pm »
Za Pilgrim's Door czeka Boss Hell Wyrm. Nie jest trudny, ale ma dużo HP (z 9 milionów). Jeśli chcesz walczyć z yazmat (ostatni Elite Mark), to musisz go pokonać. Co do Tchita Upklands, to nie pamiętam co tam było.
I'm in Space!

Offline Galgoon

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #273 dnia: Lutego 02, 2007, 11:26:36 pm »
Z FF XII mam doczynienia od wczoraj (czwartek) śledziłem temat ale na moje pytanie nie znalazłem odpowiedzi, bez owijania w bawełne:

1. Ktoś wspomniałem że można ożywiać postacie na "rezerwie" jak ? (bo jak wchodze w główne menu to ani czaru ani itemku nie moge odpalić :D )

2.Solidnie wykonuje wszystkie nowe zlecenia z tablicy , ale ktoś w spomniał że istnieje jakaś guildia co daje subquesty . Gdzie się ona znajduje ?

wsumie to wszystko, myślałem że więcej tego bedzie. I z góry thx
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2007, 11:27:46 pm wysłana przez Galgoon »

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #274 dnia: Lutego 02, 2007, 11:32:05 pm »
Cytuj
1. Ktoś wspomniałem że można ożywiać postacie na "rezerwie" jak ? (bo jak wchodze w główne menu to ani czaru ani itemku nie moge odpalić Chichot )
jak wybierasz w czasie walki/exploracji item->phoenix down np. to przy wyborze celu dajesz chyba L1/R1 żeby pisało reserve i wybierasz tam postać

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #275 dnia: Lutego 02, 2007, 11:33:36 pm »
Cytuj
1. Ktoś wspomniałem że można ożywiać postacie na "rezerwie" jak ? (bo jak wchodze w główne menu to ani czaru ani itemku nie moge odpalić Chichot )

Wybierasz Raise, Arise lub Phoenix Down'a za pomocą postaci, którą masz w drużynie, a kiedy wyskoczy ci wybieranie celu, naciskasz R1. Wtedy będziesz mógł użyć tego na kogoś z rezerwy.

Cytuj
2.Solidnie wykonuje wszystkie nowe zlecenia z tablicy , ale ktoś w spomniał że istnieje jakaś guildia co daje subquesty . Gdzie się ona znajduje ?

Budynek w najbardziej wysuniętej na północ części Rabanastre. Po lewej stronie mapy, tak jakby po drugiej stronie względem Gambit Shop. Nie da się nie trafić.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #276 dnia: Lutego 03, 2007, 03:21:39 am »
na co są np. Virgo Stone? zwykły loot i można opylić normalnie? I czy jak nie wykonałem jakiegoś mark hunta (Cocktarice) to czy mam szanse go wykonać, czy one już przepada?

Offline Galgoon

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #277 dnia: Lutego 03, 2007, 11:09:07 am »
Wielkie dzięki. Teraz musze nadgonić subquesty z guildi :P Hmm i jak ktoś mógł mi wyjaśnić zasade działanie mistknacks .
Jak używam 2 poziom "mocy  :o" to dostaje wiecej czasu ?Czy coś bo jakoś zmian w dmg za wielkich nie widziałem.
Wiem że nie opłaca się używać tego "shitu" bo lepiej mane zostawić ,a  co to za przyjemnoćś zokończyć walke z bossem przed rozpoczęciem bynajmiej na początku fabuły.

Tak wiec prosze o wyjaśnienie co daje wyższy poziom mistknacks.
Czasami niedaleko save crystal (aby odnowić mane) lubie sie pobawić na zwykłych wilkach czy na tym cocondorze co ma 27 lvl (po 1000+ exp) :d Aktualnie mój best combo to 12 hitów.

Z góry thx.
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2007, 11:17:57 am wysłana przez Galgoon »

Offline Riskbreaker

  • Soldier
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #278 dnia: Lutego 03, 2007, 11:27:32 am »
Nie wiem czy wcześniej nikt o to nie pytał ale nie wiem jak wejść do jednego ekranu w Sochen Cave Palace.Ekran ma nazwę Hall of The Worth God (brak połączeń z innymi ekranami) - jak tam wejść? I co tam się znajduje???
Jak narazie nie mam problemów z Bossami  :D
Mam 53h, w fabule to mam iđc teraz do Giruvegan i mam pierwszą trójką po 51 Levelu!
Proszę o podpowiedź.
PS2 SCPH 77004 + Modbo760

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy XII HELP!
« Odpowiedź #279 dnia: Lutego 03, 2007, 02:15:27 pm »
Cytuj
na co są np. Virgo Stone? zwykły loot i można opylić normalnie?

Nic ważnego, potem sra się takimi heh... spylaj..

Cytuj
I czy jak nie wykonałem jakiegoś mark hunta (Cocktarice) to czy mam szanse go wykonać, czy one już przepada?

Możesz robić kiedy chcesz....

Cytuj
Hmm i jak ktoś mógł mi wyjaśnić zasade działanie mistknacks .

Rozwinięcie sobie Mist na trzeci poziom to podstawa, bo dzięki temu masz 3 razy więcej MP niż normalnie. Same Quickenings są mocno przereklamowane, chociaż faktycznie potrafią ładnie damage skosić. Trick polega na tym, żeby robić combo z ataków i z wybraniem ataku skończyć zanim minie ci czas na wklepanie komendy. Przy każdym wybraniu Quickeninga, możesz zrobić losowy atak (jeden z trzech poziomów), naturalnie o ile masz na niego MP i masz szczęście. Zamiast użycia specjalnego ataku, możesz odnowić sobie MP za pomocą Mist Charge, pomiędzy atakami. Nie chcę mi się rozdrabniać... poprostu trzymaj się tego algorytmu:

1. Jeżeli przy wybraniu Quickeninga, któraś postać dostanie Mist Charge, użyj go (naciskając odpowiednio X, trójkąt lub kwadrat dla danej postaci).
2. Jeżeli nie ma Mist Charge'a, a jest atak, to go użyj.
3. Jeżeli nic nie ma, rób shuffle (chyba L2), aby przelosować jeszcze raz i wróć do punktu 1.

Jak to będziesz robił, to możesz uzyskać dosyć sensowne combo i jakiś atak specjalny... ale zasadniczo, jest to nieopłacalne...

Cytuj
Nie wiem czy wcześniej nikt o to nie pytał ale nie wiem jak wejść do jednego ekranu w Sochen Cave Palace.Ekran ma nazwę Hall of The Worth God (brak połączeń z innymi ekranami) - jak tam wejść? I co tam się znajduje???

Znajduje się tam Hell Wyrm, boss z 9 milionami HP, ale dosyć lekki<--. Aby tam wejść musisz:

1. Wejdź do Sochen od strony Tchita Uplands i dojdź do tej charakterystycznej planszy z dużą ilością drzwi. UWAGA! Wejdź do niej od wschodu. Jak już tam wejdziesz, zacznij iść zgodnie z ruchem wskazówek zegara, otwierając po drodze potrzebne ci drzwi (nie otwieraj żadnych innych). Po zrobieniu pełnego obrotu, drzwi się otworzą. Ale za nimi będą następne hehe...<--

2. Tutaj ci The Reaver pomoże, bo dokładnie nie pamiętam... Musisz zanieść jakiś przedmiot kolesiowi, który jest na tej wielkiej równinie z wiatrakami. Przedmiot dostaje się za zabicie Lyndwyrma albo Fafnira albo innego gówna... nie pamiętam już. Da ci on wtedy klucz i będziesz mógł tam wejść<--

Cytuj
Aktualnie mój best combo to 12 hitów.

Mój też hehe.. chyba się nie da lepszego zrobić...