Autor Wątek: Militaria  (Przeczytany 3124 razy)

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Militaria
« dnia: Września 11, 2006, 02:48:07 am »
Jeśli lubisz militaria, broń palną , białą , interesują cię różne jednostki wojskowe, konflikty na świecie, i wszystkie żeczy z wojskiem związane, które wpadną ci do głowy, masz chęć podyskutować i podzielić się więdzą, lub chcą ciebie wcielić do armii ;) ten temat został stworzony dla ciebie !



Czy ktoś zna kogoś kto był w Legii cudzoziemskiej ? Co sądzicie o Legii ? I czy chcielibyście służyć tam i wyjeżdżać na rózne misje (za niemałą kase oczywiście) ?
Czy sądzicie , że takie życie byłoby ciekawsze niż ślęczenie za biurkiem od 8 rano do 16 ?

PS. To tak na rozpoczęcie dyskusji, żeby było od czego zacząć  ;)
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2006, 02:59:28 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #1 dnia: Września 11, 2006, 03:41:09 am »
Erm, właściwie mamy już taki temat o podobnej tematyce, "Broń palna i inne militaria" z tego co pamiętam, tak się zwie.

Do Legii Cudzoziemskiej raczej nie chciałbym trafić, nie znam języka i jakoś odstraszają kbk Fa-mas i te ichnie kepi :) Mundur musi jakoś wyglądać, a francuzi to nie dość, że mają chory gust to jeszcze,  jak wiadomo, zbyt waleczni nie są. W czołgach ponoć mają pięć biegów wstecznych i jeden normalny :) Ja z chęcią zaciągnąłbym się do jakiejś PMC, ale w Polsce chyba naboru za bardzo nie ma, a jak już to do normalnego woja, a nie służyć żabojadom.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #2 dnia: Września 11, 2006, 03:49:26 am »
W legii jest też troche polaków wiec dogadać się to juz mniejszy problem ;)

A co sądzisz może o SASie ? Hyba nie odstrasza cię Steyr AUG ? ;)

PS. gdzie jest ten temat ? dasz linka może ?
 
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2006, 03:50:56 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #3 dnia: Września 11, 2006, 03:58:45 am »
Gdybym mógł sobie sprawić broń długą do domu, pierwsze co zamówiłbym to na pewno kb m14 i jeszcze ten zestaw EBR, żeby przeistoczyć go w nowoczesną broń. Natomiast estetycznie nie podobają mi się bullpupy, chociaż to na pewno sprytny sposób na skrócenie broni - jednak jak widać, nie jest zbytnio popularny i nikt się za bardzo nim nie przejmuje obecnie. Oprócz rosyjskich inżynierów, ale oni nigdy nie dbali o urodę karabinów (Abakan i Wychłop wywołują u mnie odruch wymiotny :) )

Co do Legii- cóż.. Każdy ma inny światopogląd, ale ja czuje się Polakiem i tylko polski mundur chciałbym nosić. Szkoda, że nie przywrócono starych mundurów wz.36, bo to naprawdę coś pięknego, a te patki. Ech cudo po prostu :) Ale widać, naszym politykom nie zależy za bardzo na podtrzymaniu tradycji i wręcz młodych odrzucają od wojska, wprowadzając w nim swoje tępe reguły i swoich protegowanych. Żeby nie wspomnieć karygodnej zmiany super-szpiona Petelickiego na tego barana z jednostki logistyczne (zapomniałem nazwiska). Polityka rządzi u nas wszystkim...

SAS- cóż, ponoć jedna z najlepszych jednostek specjalnych świata, szkolili GROM i ich selekcja bardzo podobna jest do tej GROM-owej.

http://squarezone.pl/forum/index.php?showtopic=659
Temat brzmi troche inaczej niż zapewniałem (starzeje się), ale chyba nie będzie problemu z przeniesieniem postów [co nie, koledzy moderatorzy? Czy znowu będzie afera ChiefGejt? ;) ]
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2006, 03:59:48 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #4 dnia: Września 11, 2006, 04:16:00 am »
Cytuj
Gdybym mógł sobie sprawić broń długą do domu, pierwsze co zamówiłbym to na pewno kb m14 i jeszcze ten zestaw EBR, żeby przeistoczyć go w nowoczesną broń. Natomiast estetycznie nie podobają mi się bullpupy, chociaż to na pewno sprytny sposób na skrócenie broni - jednak jak widać, nie jest zbytnio popularny i nikt się za bardzo nim nie przejmuje obecnie. Oprócz rosyjskich inżynierów, ale oni nigdy nie dbali o urodę karabinów (Abakan i Wychłop wywołują u mnie odruch wymiotny smile.gif )

Przecierz nie walory estetyczne są ważne tylko skuteczność np. taki FN P-90 niby paskudna broń ale ma spory magazynek , i podobno dobrze się ją trzyma a w warunkach wewnątrz budynków i w ciasnych lokacjach jest świetna.
A poza tym to Steyr AUG i FN P-90 bardzo mi się podobaja jeśli chodzi o wygląd.

Cytuj
http://squarezone.pl/forum/index.php?showtopic=659
Temat brzmi troche inaczej niż zapewniałem (starzeje się), ale chyba nie będzie problemu z przeniesieniem postów [co nie, koledzy moderatorzy? Czy znowu będzie afera ChiefGejt? wink.gif ]

Przecierz ten temat jest o ulubionej Broni z wirtualnego świata gier a ten na którym tearaz jesteśmy ma traktować o jak najbardziej realnych rzeczach. Więc nie widze powodu dla którego można przenosić jakiekolwiek posty  ke?  
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #5 dnia: Września 11, 2006, 04:24:33 am »
Cytuj
Przecierz nie walory estetyczne są ważne tylko skuteczność np. taki FN P-90 niby paskudna broń ale ma spory magazynek , i podobno dobrze się ją trzyma a w warunkach wewnątrz budynków i w ciasnych lokacjach jest świetna.
A poza tym to Steyr AUG i FN P-90 bardzo mi się podobaja jeśli chodzi o wygląd.
Napisałem że estetycznie mi się nie podobają, nic nie pisałem o walorach bojowych :) Jeśli chodzi o walory bojowe, to trzeba by sprecyzować do jakiego celu jaka broń jest komu potrzebna.  O FNp90 też dużo słyszałem (głownie w Raport WTO i NTWojskowa :) ), że super amunicja, że bezodrzutowa całkowicie i 48 warstw kevlaru i takie tam, ale na pewno jest to broń wciąż mało popularna i większość jednostek specjalnych używa starych i wypróbowanych mp5. Które już są leciwe, bo w którym roku one powstały.. W 1980 SAS zrobił z nich gwiazdora wydarzeń w ambasadzie więc już debiut daleko za nimi. A nawet jak używają, to wiadomo, że jednostki specjalne wraz ze służbami specjalnymi są chyba największymi milczkami w świecie ;)
Co do gustu spierał się nie będę. Chociaż AUG wygląda jeszcze znośnie przy tej francuskiej "trąbce".

Cytuj
Przecierz ten temat jest o ulubionej Broni z wirtualnego świata gier a ten na którym tearaz jesteśmy ma traktować o jak najbardziej realnych rzeczach. Więc nie widze powodu dla którego można przenosić jakiekolwiek posty
Temat jest o ulubionej broni w ogóle. Nie wiem jak wyobrażasz sobie toczenie dyskusji na temat broni ze świata gier :), bo z takim pojęciem chyba się jeszcze nie spotkałem. Nie byłoby problemu z podciągnięciem tematu o wojsku pod tamten temat, zresztą i tak na gigantyczny odzew tutaj nie ma co liczyć [tak to prowokacja, żebyście pisali :D ]  
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2006, 04:25:36 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #6 dnia: Września 11, 2006, 04:40:32 am »
Cytuj
Temat jest o ulubionej broni w ogóle. Nie wiem jak wyobrażasz sobie toczenie dyskusji na temat broni ze świata gier smile.gif, bo z takim pojęciem chyba się jeszcze nie spotkałem. Nie byłoby problemu z podciągnięciem tematu o wojsku pod tamten temat, zresztą i tak na gigantyczny odzew tutaj nie ma co liczyć [tak to prowokacja, żebyście pisali biggrin.gif ]
To nie tylko temat o wojsku i broni . Militaria to szerokie pojęcie dużo rzeczy może być z tym powiązane.

Cytuj
Co do gustu spierał się nie będę. Chociaż AUG wygląda jeszcze znośnie przy tej francuskiej "trąbce".
Jak bym ci nią przytrąbił to byś flaki z sufitu zbierał  ;P

PS. jak dotąd to już 7 postów jest w dość krótkim czasie w tym temacie ;P
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2006, 04:41:45 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #7 dnia: Września 11, 2006, 04:51:31 pm »
Moje kółko zainteresowań można odgadnąć widząc mojego ava i siga.
Napiszę tylko, że te F-16, które mamy dostać to wielkie nieporozumienie. Primo - nie potrzebujemy ofensywy, a defensywy. Secundo - już mamy MiGi-29, które są rosyjskimi odpowiednikami F-16. Tercio - nie mamy kasy na ich utrzymanie.
A teraz przepraszam, idę polatać w moim F-15E.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Agrias

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 141
  • Our lives are as fleeting as a dream.
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #8 dnia: Września 11, 2006, 04:54:58 pm »
A mi nie wiem dlaczego bardzo podobaja sie katany :D Moze dlatego ze sefciu ma taka ? Nie wiem co mi sie podoba w katanie , moze taka prostota wykonania ,nie prostota nie tylko wlasnie dokladnos wykonania ale przy tym takie fajne XD

( wiem ze to cos brzmi nie normalnie i jeszcze jak nie po polsku )

damn...
Agrias, taki post to sie nadaje wlasnie do topicu o ktorym chlopaki wyzej wspominali
Broń bo tu coś średnio się z dyskusją komponuje...
ale co ja tam moge wiedziec
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2006, 05:08:12 pm wysłana przez Morchol »

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #9 dnia: Września 11, 2006, 07:24:52 pm »
Cytuj
Moje kółko zainteresowań można odgadnąć widząc mojego ava i siga.
Napiszę tylko, że te F-16, które mamy dostać to wielkie nieporozumienie. Primo - nie potrzebujemy ofensywy, a defensywy. Secundo - już mamy MiGi-29, które są rosyjskimi odpowiednikami F-16. Tercio - nie mamy kasy na ich utrzymanie.
A teraz przepraszam, idę polatać w moim F-15E.

A nie sądzisz , że przydałowby się równierz pare SU-27 , bo te 22 co nadal mamy to złom już w porównaniu do 27 , których np. Białorusi nie brakuje
 
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #10 dnia: Września 11, 2006, 07:32:13 pm »
Cytuj
Cytuj
Moje kółko zainteresowań można odgadnąć widząc mojego ava i siga.
Napiszę tylko, że te F-16, które mamy dostać to wielkie nieporozumienie. Primo - nie potrzebujemy ofensywy, a defensywy. Secundo - już mamy MiGi-29, które są rosyjskimi odpowiednikami F-16. Tercio - nie mamy kasy na ich utrzymanie.
A teraz przepraszam, idę polatać w moim F-15E.

A nie sądzisz , że przydałowby się równierz pare SU-27 , bo te 22 co nadal mamy to złom już w porównaniu do 27 , których np. Białorusi nie brakuje
Łe tam...jak szaleć to odrazu kupić parę Su-30MKI ;] Zresztą 27'mki mają być za jakiś czas zastąpione przez Sukhoi PAK FA (mam nadzieję, że nie porzucą go jak w wypadku Mikoyana 1.44 MFI). Ruscy przynajmniej pokazali, że myślą i zastąpią nimi TYLKO Su-27, a nie jak amerykanie, którzy prawie każdy możliwy samolot zastąpią F-35 i F-22. A największą zbrodnią jest zastąpienie RAFowskiego AV-8 Harrier przez F-35B (wersja VTOL F-35).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #11 dnia: Września 11, 2006, 07:36:13 pm »
Cytuj
Łe tam...jak szaleć to odrazu kupić parę Su-30MKI ;] Zresztą 27'mki mają być za jakiś czas zastąpione przez Sukhoi PAK FA (mam nadzieję, że nie porzucą go jak w wypadku Mikoyana 1.44 MFI). Ruscy przynajmniej pokazali, że myślą i zastąpią nimi TYLKO Su-27, a nie jak amerykanie, którzy prawie każdy możliwy samolot zastąpią F-35 i F-22. A największą zbrodnią jest zastąpienie RAFowskiego AV-8 Harrier przez F-35B (wersja VTOL F-35).

No harrier to żeczywiście dobra maszyna. Widziałem kiedyś pare na airshow w Babich Dołach i na lotniskowcu który przypłynął z Wlk. Bryt. , ale pamietam niewiele bo to już dawno było ;)
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Militaria
« Odpowiedź #12 dnia: Września 11, 2006, 08:36:17 pm »
Cytuj
Cytuj
Łe tam...jak szaleć to odrazu kupić parę Su-30MKI ;] Zresztą 27'mki mają być za jakiś czas zastąpione przez Sukhoi PAK FA (mam nadzieję, że nie porzucą go jak w wypadku Mikoyana 1.44 MFI). Ruscy przynajmniej pokazali, że myślą i zastąpią nimi TYLKO Su-27, a nie jak amerykanie, którzy prawie każdy możliwy samolot zastąpią F-35 i F-22. A największą zbrodnią jest zastąpienie RAFowskiego AV-8 Harrier przez F-35B (wersja VTOL F-35).

No harrier to żeczywiście dobra maszyna. Widziałem kiedyś pare na airshow w Babich Dołach i na lotniskowcu który przypłynął z Wlk. Bryt. , ale pamietam niewiele bo to już dawno było ;)
Ech...ja bym bardzo chętnie pojechał na jakiś airshow ;/ Szczególnie marzę, aby zobaczyć Moskiewską Grupę Akrobacyjną. Mam na kompie taką krótkią ich reklamówkę (jeśli ktoś zechce to mogę go zuploadować na jakiś rapidshare czy coś) i są naprawdę cudowni...szczególnie piękny jest moment kiedy lecą w dwóch F-18 tak, że jeden leci do góry nogami między pionowymi sternikami drugiego akrobaty...Świetny widok. Przy tym filmiku dowiedziałem się też, że można robić wyczyny akrobacyjne w A-10A !
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?