Autor Wątek: Open Source  (Przeczytany 2547 razy)

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Open Source
« dnia: Maja 24, 2005, 07:46:54 pm »
Wybierajcie i opiszcie je, jeżeli znacie jakieś.

Mam dylemat i FreeBSD na dysku (unix) a potrzebuje jakiegoś linuxa.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Open Source
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 24, 2005, 07:52:21 pm »
Cytuj
jeżeli znacie jakieś.
no własnie... i chyba w tym bedzie problem... coto wogole są?

CHOLERA JASNA >_< miałem tu ładnie poedytowac i powklejac ale oczywiscie komp zwiesil sie w najbardziej nieodpowiednim momencie...

tu miał byc post Gipsona, ktory pisał w skrócie że - to że ktoś zna sie na czymś oczym my niemamy pojecia nieznaczy ze trzeba robic z tego topicu śmietnik, aye?
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2005, 08:10:43 pm wysłana przez Morchol »

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Open Source
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 24, 2005, 09:14:20 pm »
ehhh...
There are 10 types of people in the world: thos who understand binary and those who don't.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

MarvelliX

  • Gość
Open Source
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 25, 2005, 01:31:50 am »
Tutaj Marv odpowiada na usunięte pytanie GPM'a "Co to jest Linux?". A ja pokasowałem offtopidąc rozumowaniem Gispi'ego, który twierdzi, że należy ten topic od takiego zachowania bronić. - Johnny Bravo

system operacyjny :F raczej żadko używany ze względu na przystosowanie większości programów (gry to też programy :P) do windowsa. Podobno jest wygodniejszy w obsłudze i ma ładniejszy interface... osobiście w życiu go na oczy nie widziałem
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2005, 11:29:01 am wysłana przez Tantalus »

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Open Source
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 25, 2005, 02:03:58 pm »
a ja widzialem.....w zasadzie podbny do MS Windows na pierwszy rzut oka

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Open Source
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 01, 2005, 11:58:32 am »
www.jakilinux.org

Tak w ogóle nie jest łatwiejszy niz windows ale jest za to brdziej dokładny i bezpieczny. Co prawda to nie posiada duzej ilości oprogramowiania ale za to osiąga niesamowitą wydajność na serwerach. A jezeli mowa o interface to najładniejszym X-em jest KDE i oto kilka obrazków:

Nuvola (najlepiej oceniany przez uzytkowników)
numer 1 numer 2

Lipstik (według mnie najbardziej przejzysty)
numer 1 numer 2

Oraz kilka obrazków z desktopu Karamby:
1 2 3 (ten wygląda jak pulpit lokomotywy) 4 (bardzo duzo szczegółowych statystyk)
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline FastRed

  • Naczelny
  • ***
  • Wiadomości: 202
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.net
Open Source
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 04, 2005, 09:44:18 am »
Na pierwszym miejscu Slackware, później gentoo(chociaż jakoś nie mam czasu skompilować :>) i Ubuntu(przyjemna i dośc szybka dystrybucja). Z xów to tylko gnome, ew. XFCE.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Open Source
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 03, 2007, 03:55:46 am »
Cholera patrzcie co odkopałem ! ;/ Btw. Chiefu gadaj jak tam ci idzie na twoim ubuntu bo ja też chcę sobie lina skrobnąć z tymże chyba Suse.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 03, 2007, 03:57:02 am wysłana przez G-1 »
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...

Offline Kristofer

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Death Note owner ;]
    • Zobacz profil
Odp: Open Source
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 13, 2007, 01:21:18 am »
Widać wcześniej temat obił się bez większego echa ;]
Ja na razie siedzę na Mandrivii 2006 z KDE i raczej bardzo dobrze działa..Solidna i ze wszystkim, co potrzeba. Na gentoo i slacka to nie mam czasu na razie, no i raczej miałbym duże problemy z ich postawieniem ;f Z kolei ubuntu jest przesadnie uproszczone przy instalacji(rozumiem, że dla początkujących, ale chociaż kilka opcji, nie tylko przy wyborze partycji mogli by dać - instalacja sprowadza się raczej do klikania 'dalej' ;])