Autor Wątek: Techniczne rzeczy  (Przeczytany 3674 razy)

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Techniczne rzeczy
« dnia: Grudnia 13, 2004, 10:07:57 pm »
Otóż Panie Łukaszu, przygody w świecie Lineage II mogą być dużo fajniejsze niż w WoW, bo w tym drugim to zaraz kilka kroków za jakimkolwiek miastem jest całe pole potworów i zabijasz je kiedy tylko masz ochotę. Natomiast w Lineage tak nie jest, wychodzisz z miasta i wędrujesz sobie przez łąki, jesteś w lesie i nagle patrzysz jak całe stado wilkołaków goni Ciebie a Ty teraz podejmujesz decyzję: albo z nimi walczyć albo uciekać, ale najczęściej ucieka się, tak wszyscy robią. Też jak to jest na oficjalnym L2 nie dość, że walczycie z całą zgrają potworów to jeszcze one atakują miasta! Do tego jeszcze jest część nastepna Lineage II - Second chronicles: the age of Splendor. Dostarcza ona nie tylko rozwinięty pet system, ale także potwory do ujeżdżania (mogę mieć własnego smoka, na którym będę latał^^ ). Do tego można podróżować statkami, dodatkowe skille (nawet na niskie poziomy) oraz dodatkowe char sety (nowe twarze i kolory włosów, teraz orkowie mogą mieć blond włosy). Gra jest powolna, ale to niekoniecznie jest jej minusem. Akcja gry podaczas walki z potworem staje się bardziej interesująca i emocjonująca a wykorzystywane zdolności są bardzo ciekawe wizualnie, szczególnie u magów. Jednak bardzo nieciekawe jest zróżnicowanie profesji, mag dużo szybciej zabija i dzięki czemu dostaje większe doświadczenie, natomiast wojownik, czy też łucznik dużo tracą. Niepodoba mi się też to, że po każdym poziomie żadna z postaci nie dostaje punktów statystycznych i takim sposobem bardziej doświadczony gracz może zostać pokonany przez mniej doświadczonego i do tego posiadającego lepszy sprzęt. Co do tego ostatniego to jednak mnie uradowała wiadomość, że będąc na pierwszym poziomie nie będe dobrze czuł się w najlepszej zbroi możliwej do zdobycia. W grze są tak zwane D-grade, C-grade i B-grade, im bliżej litery tym bardziej trzeba by doświadczonym w grze, natomiast sama litera A przyznawana jest tylko wybrańcom - tyczy się to każdego przedmiotu, od napojów począwszy po najcięższe zbroje. Bardzo fajną rzeczą jest to, kiedy jestem w podziemiach to rzeczywiście czuję się jakbym był w podziemiach - mam małą widoczność (kamera) oraz ograniczenie ruchowe tak samo. Jednak poruszanie się w tej grze to jest największy mankament, bo od tego czy przeżyjesz ucieczkę przed wrogiem to decyduje połączenie internetowe, oraz serwer. Także to jest denerwujące, kiedy idziemy sobie przez łąke i nagle stajemy, b na drodze jest mały kamyczek, na który nawet postać nie może stanąć i niestety w tym momencie, trzeba go ominąć ręcznie. Gra ma też miliony plusów, po wyliczeniu których zabrakłoby miejsca na posty innych użytkowników forum ;) Dlatego polecam to grę każdemu, bo to jest Ultima i Ragnarok wszystkich MMORPGów!
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Techniczne rzeczy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 13, 2004, 10:14:18 pm »
Otóż panie yyy shit jak GPM ma na imie? :P
Wszystkie pozytywy ktore wymieniles in plus dla Lineage odnosza sie jak najbardziej, częstokroć w zwielokrotnionej formie do WoWa. Tam świat naprawde ŻYJE uwierz, za coś sie placi w koncu temu sztabowi ludzi ;)
co do mankamentow ktore wymieniles ze wystepują w L2 - w wowie jest lepiej :D - levele sa bardziej uwidocznione, a wymagania sprzętowe i łączowe gierki są śmieszne, wystarczy liche łącze i lichy kompjuter coby grać w miare komfortowo<mowie na podstawie bety gdzie serwery byly przeludnione i na dodatek znajdowaly sie w usa :P >

A tak pozatym to ta dysputa jest ździebko bez sensu, bo ja w L2 nie grałem a ty w WoWa <AFAIK> ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2004, 10:16:20 pm wysłana przez Morchol »

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Techniczne rzeczy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 13, 2004, 10:16:49 pm »
Fakt

Gra nie chodzi mi najlepiej bo przy większej ilości postaci na ekranie dysk zaczyna mi pracować i do tego nic nie mogę zrobić. Zaczynam żałować, że wybrałem tą nagrywarkę...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 14, 2004, 12:41:22 am wysłana przez GamePlay »
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Redvampire

  • Soldier
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
    • http://
Techniczne rzeczy
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 06, 2005, 11:26:42 pm »
Ja grałaem w na beta testach obu i bardziej przypadł mi do gustu Lineage II mi jakos bardziej tam świat naprawdę żył

Ale niestety grałem tylko podczas beta testów dlatego mam pewne pytania odnosnie Lineage II

a) jakimi kartami płatniczymi polskich banków da się płacic za L2
B) czy tranzakacja jest pewna tz. czy nie zdaża sie tak że płace kasy na koncie ubyło a cd keya do L2 nie przysyłają

c) jak to jest z tym polskim serwerem L2 mugłby mi ktos wreszcie chociazby na prv przysłac wiadomość
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2005, 11:30:25 pm wysłana przez Redvampire »

Peace is a lie, There is only passion
Through passion, I gain strength
Through strength, I gain power
Through power, I gain vitory
Through victory, My chains are broken
The Force shall free me.

Offline Drops_pl

  • Soldier
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Techniczne rzeczy
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 08, 2005, 12:38:03 pm »
wszyscy gracze grający na escape pogązeni w żałobie serw nie działo okoł tygodznia może wie ktos dlaczego ?? Mam nadzieje ze wprowadzają C2 :)

Offline husky

  • Soldier
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
    • http://
Techniczne rzeczy
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 08, 2005, 01:53:59 pm »
Slyszalem rozne opinie, od takich ze juz nie ruszy do takich ze bedzie jeszcze lepiej, ale raczej pewne jest ze instaluja nowy sprzet i wgrywaja nowe cuś :P , miejmy nadzieje ze to bedzie wlasnie C2 a ostatnio na ircu wyswietlilo cos takiego: "Apparantly what we are waiting on now, is once again, for the ISP to get both servers put on a switch, NO ETA", wiec chyba wszystko bedzie dobrze :grin:

GamePlay: piszac "wiec chyba wszystko bedzie dobrze" mialem na mysli, ze jednak Escape wkoncu kiedys ruszy, bo czekaja juz tylko na przydzial ISP, albo az :P  
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2005, 04:13:10 pm wysłana przez husky »

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Techniczne rzeczy
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 08, 2005, 03:08:38 pm »
No ETA to raczej nie jest dobrze, a jak nie mają ISP to znaczy, że ocięto im internet...?
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline _wojtas_

  • Soldier
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • http://www.morrowind.g4ce.pl
Techniczne rzeczy
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 08, 2005, 07:13:01 pm »
Cytuj


a ) jakimi kartami płatniczymi polskich banków da się płacic za L2
b ) czy tranzakacja jest pewna tz. czy nie zdaża sie tak że płace kasy na koncie ubyło a cd keya do L2 nie przysyłają

 
a ) możesz zapłacić nawet kartą mBanku;)
b ) z tego co wiem, takiej sytuacji jeszcze nie było

Jeśli chesz jakieś bardziej szczegółowe wiadomości - PM
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2005, 07:14:02 pm wysłana przez _wojtas_ »