Autor Wątek: Final Fantasy VII HELP!  (Przeczytany 105830 razy)

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #440 dnia: Maja 24, 2008, 01:32:03 am »
Battle arene można przejść na niższym poziomie, ja głównie inwestuje w dwie materie command podczas przechodzenia battle areny, Enemy skill - Big Guard rzucam na początki a druga to Double Cut (drugi poziom - czterokrotny atak fizyczny) do tego , podczas losowania staram się losować wszystkie inne materie i zazwyczaj mam tak 8000-10000 punktów za wygraną, oczywiście postać koniecznie wyposarzona w Ribbon. ewentualnie jeszcze Counter (inderpendent) lub counter (suport) + Deathblow (command).

sam Double Cut już o wiele ułatwia walkę a przy pomocy Big Guard (enemy skill) przyspieszymy do tego naszą postać, tak więc jak dotrzymamy do ostatniej walki z materią command aktywną to nie powinno być żadnych problemów z wygraną :)

Offline Cait Sith

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
  • Kreskówkomaniak
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #441 dnia: Maja 24, 2008, 03:01:50 pm »
Dzięki wielki ze szczegółową pomoc!
A co robi Big Guard? Nie zbierałem jeszcze Enymy Skill.
hic sapientia est qui habet intellectum conputet numerum bestiae numerus enim hominis est et numerus eius est sescenti sexaginta sex
Ap 13:18

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #442 dnia: Maja 24, 2008, 04:46:15 pm »
Wrzuca obydwie Barrier (czyli coś jak Protect i Shell) oraz przyspiesza postać (Haste)

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #443 dnia: Maja 24, 2008, 05:41:33 pm »
i mozna sie go naumiec przejmujac kontrole nad mobkiem na plazy obok miasta err nie pamietam nazwy ale to taki kurort wypoczynowy z portem

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #444 dnia: Maja 24, 2008, 06:05:08 pm »
Mobek się nazywał Beachplug (takie mackowate coś wyrzucone na brzeg) a miasto to Costa del Sol.
Big guarda można się też było nauczyć od Wolfmeistera w jednym punkcie w fabule - jak pociąg z Huge Materią pędził na Corel. Osobiście wolałem zmanipulować Beachpluga :P

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #445 dnia: Maja 24, 2008, 06:23:05 pm »
Mobek się nazywał Beachplug (takie mackowate coś wyrzucone na brzeg) a miasto to Costa del Sol.
Big guarda można się też było nauczyć od Wolfmeistera w jednym punkcie w fabule - jak pociąg z Huge Materią pędził na Corel. Osobiście wolałem zmanipulować Beachpluga :P
Jeszcze jest Adamantanmai (czy jakoś tak) na plażach koło Wutai.
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #446 dnia: Maja 24, 2008, 06:27:49 pm »
Mobek się nazywał Beachplug (takie mackowate coś wyrzucone na brzeg) a miasto to Costa del Sol.
Big guarda można się też było nauczyć od Wolfmeistera w jednym punkcie w fabule - jak pociąg z Huge Materią pędził na Corel. Osobiście wolałem zmanipulować Beachpluga :P
Jeszcze jest Adamantanmai (czy jakoś tak) na plażach koło Wutai.

Butz, niesprawdzone info podajesz. Adamantaimai nie rzucał Big Guarda a jedynie Barrier i MBarrier. Z Enemy Skilla za to posiada Death Force.

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #447 dnia: Czerwca 07, 2008, 03:34:21 pm »

zdecydowałem przejść od nowa FF7 by stoczyć wszystkie bitwy w Fort Condor, ogólnie z przechodzeniem nie mam problemu ale jest taka jedna sprawa:

Po trzeciej wygranej bitwie o Fort Condor otrzymuje trzy przedmioty o nazwie "Tinkture", no i właśnie tego dotyczy moje pytanie, co to jest za przedmiot???, bo niedość że wogule mi się nie pojawił w inwentory Itemów to nie ma go na żadnej liście przedmiotów a paczyłem na wielu stronkach, przejrzałem listy przedmiotów na gamefaqs i też nic nie znalazłem, może to jakiś błąd w grze?

czy ktoś się jeszcze spotkał z takim problemem? jedyną wzmiankę o tym przedmiocie znalazłem w własnych notatkach że go zdobyłem, ale nie mam go na liście przedmiotów więc widocznie się już wcześniej nie pojawił jako item w menu gry.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #448 dnia: Czerwca 07, 2008, 03:40:18 pm »
Może to jakiś przedziwny błąd w translacji, ponieważ "Tincture", o ile mnie pamięć nie myli, to występująca w fanoskiej translacji FFVI nazwa przedmiotu znanego później jako "Ether". Może dodało ci się to jako ether do listy, a ty tego nie zauważyłeś, bo kto pamięta w końcu ile ma etherów...

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #449 dnia: Czerwca 07, 2008, 04:18:24 pm »

zdecydowałem przejść od nowa FF7 by stoczyć wszystkie bitwy w Fort Condor, ogólnie z przechodzeniem nie mam problemu ale jest taka jedna sprawa:

Po trzeciej wygranej bitwie o Fort Condor otrzymuje trzy przedmioty o nazwie "Tinkture", no i właśnie tego dotyczy moje pytanie, co to jest za przedmiot???, bo niedość że wogule mi się nie pojawił w inwentory Itemów to nie ma go na żadnej liście przedmiotów a paczyłem na wielu stronkach, przejrzałem listy przedmiotów na gamefaqs i też nic nie znalazłem, może to jakiś błąd w grze?

czy ktoś się jeszcze spotkał z takim problemem? jedyną wzmiankę o tym przedmiocie znalazłem w własnych notatkach że go zdobyłem, ale nie mam go na liście przedmiotów więc widocznie się już wcześniej nie pojawił jako item w menu gry.

Cytuj
Może to jakiś przedziwny błąd w translacji, ponieważ "Tincture", o ile mnie pamięć nie myli, to występująca w fanoskiej translacji FFVI nazwa przedmiotu znanego później jako "Ether". Może dodało ci się to jako ether do listy, a ty tego nie zauważyłeś, bo kto pamięta w końcu ile ma etherów...
Albo kolejny dummy item. Przedmiot, który ma po prostu zapychać miejsce na dysku, programiści nie mieli czasu go usunąć, a nie służy do niczego i nie pojawia się w liście przedmiotów. Takiego typu rzeczy jest od cholery w FFVII, szczególnie w Golden Saucer (z tym, że tamte się pojawiają w menu).
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #450 dnia: Czerwca 07, 2008, 04:45:53 pm »
Może to jakiś przedziwny błąd w translacji, ponieważ "Tincture", o ile mnie pamięć nie myli, to występująca w fanoskiej translacji FFVI nazwa przedmiotu znanego później jako "Ether". Może dodało ci się to jako ether do listy, a ty tego nie zauważyłeś, bo kto pamięta w końcu ile ma etherów...

Tincture to Ethery. Sprawdzone, potwierdzone. Nie zdziw się też jeśli w Craterze znajdziesz przedmiot o nazwie Last Elixir. Jak nazwa sugeruje jest to nic innego jak Megalixir. Dummy itemów jest pełno: 1/35 Soldier, Tissue, Masamune, coś tam jeszcze chyba było. Większość z nich "wygrywasz" w Gold Saucer. Plastikowe żołnierzyki idzie znaleźć w Junon.

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline andchaos

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
    • Andchaos Game Cave v3.0
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #451 dnia: Czerwca 07, 2008, 08:23:01 pm »

Szedłem od nowa z starszego save'a do tego momentu i po otrzymaniu komunikatu "Received three Tincture" w inventory mam o trzy ethery więce, a więc to jakiś błąd tłumaczenia skryptu gry, albo coś w tym rodzaju. przeszedłem grę już kilkanaście razy i nigdy prędzej nie zwróciłem na to uwagi.

dziękuje wszystkim za odpowiedzi

Offline Nutria

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #452 dnia: Czerwca 17, 2008, 08:38:49 pm »
 :huh:
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2009, 03:57:33 pm wysłana przez Nutria »
"Wiecie czego nienawidzę? Chamstwa.Natykam się na takich osobników coraz częściej i wiem, że reaguję zbyt emocjonalnie, ale ja jestem jedną wielką emocją i nienawidzę kiedy ktoś mnie obraża.(...)Nienawidzę chamów.
Najgorsze jest to, że emocjami nic nie zdziałam. Nie zmienię ich zachowania. Nie wpłynę na nich w żaden pozytywny sposób. Jedynie podsycę ich chamstwo."  http://cheyenne.bloog.pl

Offline Spec (Wraith)

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Trololo
    • Zobacz profil
    • Rise of the Empire
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #453 dnia: Czerwca 17, 2008, 08:47:07 pm »
W skrócie: wracasz do okrętu podwodnego i kręcisz się w okolicach wybrzeży kontynentu Gold Saucer. Powinieneś w końcu natrafić na podwodny korytarz, którym płyniesz i na jego końcu wypływasz na powierzchnię. Pojawisz się w wewnętrznej zatoczce kontynentu. Będzie tutaj miejsce, z którego można wysiąść z łodzi. Idziesz wtedy w stronę wodospadu i włazisz do ukrytej pod nim jaskini. That's all.

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #454 dnia: Czerwca 17, 2008, 10:40:59 pm »
pozniej walczysz 10 walk wracasz i dostajesz... nie pamietam co dokladnie albo bron albo last limit dla Vincenta (albo oba ;x)

Offline Nutria

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #455 dnia: Czerwca 18, 2008, 08:40:39 am »
 :huh:
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2009, 03:51:46 pm wysłana przez Nutria »
"Wiecie czego nienawidzę? Chamstwa.Natykam się na takich osobników coraz częściej i wiem, że reaguję zbyt emocjonalnie, ale ja jestem jedną wielką emocją i nienawidzę kiedy ktoś mnie obraża.(...)Nienawidzę chamów.
Najgorsze jest to, że emocjami nic nie zdziałam. Nie zmienię ich zachowania. Nie wpłynę na nich w żaden pozytywny sposób. Jedynie podsycę ich chamstwo."  http://cheyenne.bloog.pl

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #456 dnia: Czerwca 18, 2008, 12:21:29 pm »
ta ale tak czy siak musisz zapierniczac spowrotem lodka na powierzchnie bo tam nie ma gdzie walczyc

Offline Nutria

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #457 dnia: Lipca 02, 2008, 02:12:32 pm »
 :huh:
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2009, 03:50:41 pm wysłana przez Nutria »
"Wiecie czego nienawidzę? Chamstwa.Natykam się na takich osobników coraz częściej i wiem, że reaguję zbyt emocjonalnie, ale ja jestem jedną wielką emocją i nienawidzę kiedy ktoś mnie obraża.(...)Nienawidzę chamów.
Najgorsze jest to, że emocjami nic nie zdziałam. Nie zmienię ich zachowania. Nie wpłynę na nich w żaden pozytywny sposób. Jedynie podsycę ich chamstwo."  http://cheyenne.bloog.pl

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #458 dnia: Lipca 02, 2008, 03:14:44 pm »
Dowolne osoby z KoTR, W-Summon i Mime. U mnie byli chyba Yuffie i Cid, ale po dwóch ruchach było po walce.

Różnice między postaciami w FFVII, z tego co wiem, polegają praktycznie wyłącznie na różnicach w limit breakach (różnice w statach są zaniedbywalne, jeżeli człowiek poświęci trochę czasu na pakowanie). Najwięcej limitami odbierają Cloud, Cid i Tifa z tego co wiem. Jako, że przy Tifie trzeba się trochę napocić, to najlepiej zmienić ją na Yuffie lub Barreta, bo oni też limitami robią ładne obrażenia. Siódemka to nie dziewiątka, tu nie trzeba się zastanawiać nad składem specjalnie długo...

Offline Nutria

  • Soldier
  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
Odp: Final Fantasy VII HELP!
« Odpowiedź #459 dnia: Lipca 03, 2008, 01:03:58 pm »
 :huh:
« Ostatnia zmiana: Maja 12, 2009, 03:47:27 pm wysłana przez Nutria »
"Wiecie czego nienawidzę? Chamstwa.Natykam się na takich osobników coraz częściej i wiem, że reaguję zbyt emocjonalnie, ale ja jestem jedną wielką emocją i nienawidzę kiedy ktoś mnie obraża.(...)Nienawidzę chamów.
Najgorsze jest to, że emocjami nic nie zdziałam. Nie zmienię ich zachowania. Nie wpłynę na nich w żaden pozytywny sposób. Jedynie podsycę ich chamstwo."  http://cheyenne.bloog.pl