Autor Wątek: Emulatory - problemy!  (Przeczytany 19648 razy)

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 05, 2004, 08:57:35 pm »
Cytuj
Nawet 3 ale żaden nie jest użyteczny, zresztą w ich opisie to pisze :P możesz ssse jedynie w zwolnionym tępie przejżeć gre ;)
Okłamujesz go !! działa !! BURNOUT 3 działa okrągłe 2 fps ;) życze powodzenia...
]


MarvelliX

  • Gość
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 05, 2004, 09:57:00 pm »
Nie czytasz dokładnie :prr:
Cytuj
możesz ssse jedynie w zwolnionym tępie przejżeć gre

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 05, 2004, 11:36:42 pm »
a więc tak... na emulatorach się nie znam kompletnie, ale wreszcie zagram sobie w Zelda:Majora's Mask a że ie mam już czarnego Ninny to pogram na emulatorze... i mam pytanie... czy ktoś ze sprzętem mniej więcej takim:
Procek 900mhz celeron, 196ram, i GeeForce 2 64mb
miał problemy z grami na N64? czy ja moge sobie normalnie pograć bez zastrzeżeń? Mam taki problem że nie widać mi niektórych tekstór... wogóle nie widać podłoża, albo ścian... wkurzające to jest maxymalnie.. o szcegóły zapytam się Zella na privie ale czy ktoś  z was miewał jakieś problemy przy takim lipnym sprzęcie jak ja? no chyba że od razu wiecie że z takim sprzętem nie mam co szukać z poprawną emulacją Ninniego to walcie śmiało, nie będę sięniepotrzebnie montował...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 06, 2004, 12:36:06 pm »
To jest już kwestia wybrania odpowieniego emulatora z odpowienimi pluginami. Nie każdy emulator potrafi emulować każdą grę, to zależy jaką grę chciałbyś uruchomić.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 06, 2004, 01:05:17 pm »
No właśnie jest taki problem że jak uruchamiałem Mario 64 i Banjo Kazooi to mi działały normalni i nie gubiły textór, a jak włączam Legend of Zelda Ocarina of Time i LoZ;Majoras Mask to w obu mi brakuje textór ścian etc, i ziemi... i to jst lipa maxymalna :( u kumpla działalo normalnie a oboje graliśmy na tym samym emulatorze: Project64 v1.5 i u niego działało wszytko dobrze - u mnie jak widzicie ie bardzo...

moje ustawienia w opcjach generalnych to:
Video Card: NVidia GeForce2MX...

Rendering Device: Direct 3D Hall (jeśli zmienie na RGB emulation to wtedy wszystkie textury działają normalnie ale gra strasznie wolno działa... 5FPSów :/

Anisotropic Filtering: wyłączony

Sort-independent antyaliasing: wyłączony

Full Ressoruction Resource: 640x480 16bit

Buffer display mode: transfer memory

w zakładce Advenced mam wszystko wyłączone... ktoś może cosik polecić do zmienienia?


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 06, 2004, 01:54:15 pm »
http://www.nemu.com/

Tutaj ściągnij emulator, powino w miarę dobrze chodzić i powinny być też tekstury.
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 06, 2004, 06:44:29 pm »
My turn.

Gdy włączam SNESa9x(jakąkolwiek wersję) to po krótkim czasie zawiesza mi się on. Co mam zrobić ? (zmiana emulatora nie wchodzi w rolę)
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

MarvelliX

  • Gość
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 06, 2004, 08:28:38 pm »
to zmiana wersssji emulatora :P

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 06, 2004, 09:10:41 pm »
A jak nie zmiana wersji emulatora, to wtedy (jak to mój brat mówi) "there's no solution".
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #29 dnia: Stycznia 02, 2005, 01:07:27 am »
O emulatorze ps2 koledzy pecetowcy mogą sobie na razie pomarzyć :P. To jest zbyt zaawansowany sprzęt żeby zwykły pecet pociągnął jego emulację. I pewnie jeszcze dłuuugo tak będzie. Nie ma jeszcze dobrze działającego emulatora dreamcasta, a co dopiero ps2? Mam ff11 na pc. na moim sprzęcie, to jest Athlon 1800, Radeon 9200 i 500 ramu animacja skacze jak tresowana żaba... a na ps2 żyleta :]. I niech mi ktoś powie że ps2 to nie potężna maszyna :>

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 02, 2005, 03:29:21 pm »
tak uwazasz?
Cytuj
Już w trakcie publikacji nowinek związanych z wersją robocza PCSX2 niejednokrotnie w czasie dysputy postawione i omawiane zostały wymagania, jakie każdy z rozmówców ma względem nadchodzącej wersji PCSX2. Osobiście obstawiałem prostotę użytkowania, inni mówili o wzroście prędkości, obsłudze momorki itp. Kto jednak mógł przypuszczać, że PCSX2 v0.7 przerośnie nasze oczekiwania?
Cóz tu dużo mówic. Dla mnie pojawienie się PCSX v0.7 jest bez wątpienia wydarzeniem roku. Dlaczego? Hmmm... oto krótka lista uzasadnień:
- w końcu można bez problemowo odpalać/testować gry. Wystarczy włożyć CD/DVD z grą do napędu. Kliknąć {Run>CD-Rom} i wwala.
- prędkość emulacji. Cóż tu dużo mówić, w stosunku do poprzedniej wersji wzrosła dwukrotnie.
- wymagania sprzętowe. Udało mi się osiągnąć ponad 50% prędkości emulacji, w czasie grania [czytaj GRANIA, nie jakiegoś tam oglądania slajdów początkowych lecz czystego i jakże satysfakcjonującego GRANIA]
- obsługa memorek & savestatów
- itd. itd.

Ehhh… cóż tu dużo mówić. Przecież żadne słowa nie zastąpią kilku obrazków toteż zapraszam do obejrzenia kilku ciekawych shotów:

Konfiguracja testowa:
Hardware: Celeron 1,2GHZ, 512MB RAM, GF3Ti, SBLive!, LG DVD16x
Software: PCSX v0.7, SCPH10000, GSdx9 v0.6, P.E.Op.S. SPU2 v1.2, P.E.Op.S. CDVD v1.2, PADwinKeyb v0.8, USB/FireWire Null v0.3
wiecej mozesz dowiedcziec sie tu

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 02, 2005, 04:10:25 pm »
buhahahahaha serdzej.... popatrz sobie na tych skrinach na gorne krawedzie... widzisz to? 1-8 fps.... tylko w 2 czy 3 grach predkosc osiaga 30 fps... ale w menu.... a poza tym to graficzka jest piekna nie ma co... wystarczy chociazby popatrzec na skrina z dbz budokaia gdzie postaciom brakuje co drugiego polygona... fajnie?
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #32 dnia: Stycznia 02, 2005, 06:01:22 pm »
To jest hoojnia nie emulator narazie.. poczekajmy na nowsze wersje, to może faktycznie to zoptymalizują do wymogów przeciętnego kompa...

Mam problem z emulatorami... wszystkimi od PSX'a, żeby było śmieszniej... w każdym, wyskakuje mi to samo i w żadnym nie wiem co zrobić.... kiedy wychodzę z jakiejś gry za pomocą ESC i chcę do niej potem powróci, wyskakuje mi, że emulator wykonał niedozwoloną operację i się wyłącza skubany... nie byłoby to takie straszne, gryby nie fakt, że muszę wyjść z gry, żeby zmienić płytkę.... przejebka.... i co ja mam teraz zrobić?

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #33 dnia: Stycznia 02, 2005, 06:24:36 pm »
lol zeczywiscie pozwala na komfortowe granie :D ciekawe tylko czemu dziwnym trafem wszystkie screeny sa z menu przy około 4-5 fpsach :P Tylko dragonbola pokazali ale jaaak faajnie wyglada :D
nie no spoko jeszcze troche<z rok :P> popracuja i bedzie, pewnie akurat jak wyjdzie ps3 :P

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #34 dnia: Stycznia 02, 2005, 07:40:01 pm »
Mam ten emulator... osobiście go testowałem. Na dużo lepszym sprzęcie od tego podanego... no i? 10 klatek! Tak, tak... przy takiej płynności na pewno da się komfortowo grać :P. A grafika rozłazi się tak że czasami nic nie widać. To jakiś eksperyment, a nie emulator. No więc tak jak mówiłem pecet na dobry emulator ps2 poczeka sobie jeszcze... tak szacunkowo jakieś 2 lata, może więcej. Tylko że wtedy powinno być dostępne PS3, a jeśli to co mówią panowie z sony o tym cacku to prawda... nawet w połowie, to ech... poczytajcie sobie o planowanej specyfikacji sprzętowej to zrozumiecie :].

Aha... jeszcze chciałem zaznaczyć, że najbardziej podobają mi się skriny z ff10. Śliczota  :>

Nie pisz dwóch postów pod rząd.. to bardzo nieładnie
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2005, 07:48:40 pm wysłana przez Tantalus »

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #35 dnia: Stycznia 02, 2005, 08:05:21 pm »
tak tak panowie wbił ten kutaf@n Gipsi i niszczy dobrą zabawe ;)
zapraszam do dalszej dyskusji o tym jakże ciekawym emulatorze tutaj:

http://squarezone.net/forum/index.php?showtopic=530&st=120

w tym temacie raczej staramy się pomagać innym userom, a przez waszą pogadużke nikt nie pomoże Tantusiowi który przypominam napisał:

Mam problem z emulatorami... wszystkimi od PSX'a, żeby było śmieszniej... w każdym, wyskakuje mi to samo i w żadnym nie wiem co zrobić.... kiedy wychodzę z jakiejś gry za pomocą ESC i chcę do niej potem powróci, wyskakuje mi, że emulator wykonał niedozwoloną operację i się wyłącza skubany... nie byłoby to takie straszne, gryby nie fakt, że muszę wyjść z gry, żeby zmienić płytkę.... przejebka.... i co ja mam teraz zrobić?

oh Gipsi... mój bohaterze <blush>
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2005, 08:11:01 pm wysłana przez Tantalus »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #36 dnia: Stycznia 02, 2005, 08:48:29 pm »
Miałem podobny kłopot. Takie rzeczy zdarzają się czasem pod windowsem XP. Nie wiem od czego to zależy. Ja po prostu zainstalowałem sobie dodatkowo win98 se. Pod nim wszystkie emulatory działają mi jak należy. Możliwe że jest jakieś prostsze rozwiązanie tego problemu ;).

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #37 dnia: Stycznia 02, 2005, 08:50:18 pm »
jak cos nie dziala pod XP a dziala pod innymi Windosami to trzeba poprostu w xp zrobic "tryb zgodnosci" czy jakos tak...
ale cos mi sie widzi ze ten problem nie zalezy od systemu

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #38 dnia: Stycznia 02, 2005, 08:54:51 pm »
W moim wypadku żaden tryb zgodności nie pomógł, a zmiana systemu tak. No i jak mówiłem wcześniej nie przeczę, że istnieje jakieś prostsze rozwiązanie tego problemu. Napisałem tylko co pomogło w moim wypadku.

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #39 dnia: Stycznia 02, 2005, 09:15:15 pm »
prędzej dam sobie jaja urwać z korzeniami niż mieć na kompie Windowsa XP... mam 98 SE i każdy inny jest w moim robolskim mniemaniu gówno warty... czekam na inne pomysły