Autor Wątek: Emulatory - problemy!  (Przeczytany 17950 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #80 dnia: Stycznia 21, 2007, 12:24:52 pm »
Witam :D.Jestem nowym użytkownikiem tego forum, i chciałem zagrać w FFVII ,jestem w tych tematach zilony i chciałem spytać co zrobić i skąd ściągnąć żebym mógł zagrać. Dzięki za pomoc
Reaver ma troche racji.... moze bys opisal o co ci chodzi? Chcesz zagrac na emulatorze a masz juz gre i nie wiesz jaki emulator wybrac? Czy nie masz jeszcze nawet Final Fantasy VII?


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #81 dnia: Stycznia 21, 2007, 12:35:14 pm »
Witam :D.Jestem nowym użytkownikiem tego forum, i chciałem zagrać w FFVII ,jestem w tych tematach zilony i chciałem spytać co zrobić i skąd ściągnąć żebym mógł zagrać. Dzięki za pomoc
co do emu, jak masz w miarę dobrego kompa to www.psemu.pl wejdż tam i poczytaj, masz po polsku więc chyba będziesz umiał obsłużyć.

Offline Auron

  • Soldier
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #82 dnia: Stycznia 21, 2007, 01:38:56 pm »
ok spoko już sobie poradziłem  ;D

Offline Cronos17

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwca 17, 2008, 08:32:21 pm »
Witam. Ja mam pewien dziwny problem z FF9.... mówiąc szczegółowo wszystko chodzi pięknie ale gdy dochodzi do momentu walki gra mi sie spowalnia... myśle że wszystko mam dobrze ustawione w emulatorze epsxe(wersja1.5.2). Może ktoś wie czemu tak sie dzieje?

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwca 17, 2008, 10:34:09 pm »
jak masz wszystko dobrze ustawione to komp ci nie daje rady pociagnac aaaalboo jendak nie amsz wszystkiego dobrze ustawionego ;f

Offline Pietraz

  • Twisted Teacher
  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 131
  • Whatever...
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwca 18, 2008, 12:08:35 am »
Akurat to nie jest w tym problem Marv. Sprawdziłbyś chociaż...

Pies jest pogrzebany w pluginie dźwiękowym. Podstawowy plugin dostępny z ePSXe nie bardzo się nadaje do FFIX (spowalnia bitwy, tak jak napisane). Musisz sobie ściągnąć Eternal SPU Plugin (dostępny za friko w sieci). Wgraj go do katalogu Plugins w głównym katalogu ePSXe, wybierz w configu i zaznacz następujące pole w menu jego ustawień:

http://img293.imageshack.us/my.php?image=plugined2.jpg

Dzięki temu gra nie będzie się wieszać/spowalniać przy bitwach. Jeśli dźwięk skacze pobaw się buforem (zwiększaj)
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2008, 12:10:10 am wysłana przez Pietraz »

"A potem pieścić będziemy się czule
I zwierzać słodsze od snu tajemnice"

Offline aysnel

  • Infel Phira
  • Redaktor
  • ******
  • Wiadomości: 759
  • „Was yea ra chs hymmnos mea"
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwca 18, 2008, 12:17:35 am »
Dobrze byłoby ustawić też limit fps'ów. PAL 50 FPS, NTSC 60 FPS.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwca 18, 2008, 01:06:23 am »
Witam. Ja mam pewien dziwny problem z FF9.... mówiąc szczegółowo wszystko chodzi pięknie ale gdy dochodzi do momentu walki gra mi sie spowalnia... myśle że wszystko mam dobrze ustawione w emulatorze epsxe(wersja1.5.2). Może ktoś wie czemu tak sie dzieje?
Przede wszystkim ściągnij najnowszą wersję, jest przecież 1.7.0 i z tego co wiem, poprawia m.in FF IX.

Offline Cronos17

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #88 dnia: Czerwca 18, 2008, 11:06:47 am »
No dobra. zrobiłem tak jak mi polecił Pietraz. Nadal to samo. Jeśli chodzi o limit FPS to nie wiem gdzie sie to ustawia a jeśli chodzi o nową wersje Epsxe 1.7.0 to nie chce mi odpalić bo pisze że potrzeba pliku zlib1.dll... I tak na marginesie to nie mam za słabej karty graficznej bo kiedyś grałem i chodziło jak należy;p

Offline MarvelliX

  • Master of Random Knowledge
  • Admin
  • **********
  • Wiadomości: 2684
  • dood!
    • Skype
    • Zobacz profil
    • http://squarezone.pl
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwca 18, 2008, 12:33:28 pm »
sie pobaw opcjami pod deletem (tam zreszta fps jest ;f) albo zmien pluga graficznego na starsza wersje mi w cc to pomoglo

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwca 18, 2008, 01:17:02 pm »
No dobra. zrobiłem tak jak mi polecił Pietraz. Nadal to samo. Jeśli chodzi o limit FPS to nie wiem gdzie sie to ustawia a jeśli chodzi o nową wersje Epsxe 1.7.0 to nie chce mi odpalić bo pisze że potrzeba pliku zlib1.dll... I tak na marginesie to nie mam za słabej karty graficznej bo kiedyś grałem i chodziło jak należy;p
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?zlib wypakowujesz i wrzucasz do folderu z emulatorem

Offline Cronos17

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwca 18, 2008, 02:17:41 pm »
Poddaje sie... dzięki ludzie ale robie wszystko co sie da i nic;/ No cóż... Być może to wina wersji.... Przynajmniej da sie grać:) dzięki
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2008, 11:22:00 am wysłana przez Cronos17 »

Offline Braska final aeon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Annihilator
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 22, 2008, 05:02:06 pm »
Mam problem z grą guardian heroesna Sega Saturn. Mam cue tej gry lecz słyszałem żeby emulator to wczytał to trzeba to zamontować tylko jak?
Sćiągnąłem do tego program lecz nie wiem co zrobić pomóźcie!!!
You will go to hell right now.

Offline adamek_17

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 28, 2010, 08:40:06 pm »
Witam. Od razu mówię, że nie zam się na emulatorach i związku z tym, mam  problem z emulacją FF 9. Używam ePSXe 1.7.0. przy 1.5.2 to gra nie działała dobrze a teraz jest już o wiele lepiej... ale podczas walki, gra spowalnia i muzyka również... proszę o radę. W jakich opcjach mógłbym pogrzebać: przedstawiam foto mojej konfiguracji emulatora:
http://img15.imageshack.us/img15/1471/epsxea.png
http://img515.imageshack.us/img515/774/configureg.png
http://img708.imageshack.us/img708/687/beztytuulu.png

Jaka opcja jest odpowiedzialna za grafikę w filmikach? Obraz nie jest taki jak na PSX.

Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2010, 08:44:04 pm wysłana przez adamek_17 »

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 28, 2010, 09:25:22 pm »
FFIX to jest gra, która w wielu miejscach jest trudna do emulacji. Bardzo często gra się tnie na filmikach. No ale można sprawdzać różne ustawienia, bo jak jedno nie działa, to drugie może.

Cytuj
http://img15.imageshack.us/img15/1471/epsxea.png

Jeżeli twoja karta graficzna obsługuje OpenGL 2.0, to spróbuj przerzucić się na Pete's OpenGL 2 Driver 2.9. Jak nie, to sugeruję skorzystanie z driverów opartych o DirectX - ja sam grałem w FFIX na Pete's DX6 D3D Driver 1.77, jeżeli dobrze pamiętam. Innych pluginów do GPU niż te robione przez Pete'a nie masz co sprawdzać.

Cytuj
http://img515.imageshack.us/img515/774/configureg.png

Najprostszym sposobem przyspieszenia gry jest odjęcie sobie czegoś od grafiki. Weź trochę gorsze tekstury wstaw (chyba masz teraz najwyższe ustawienia), można zmienić coś we Framebuffer Textures np.. Jak nie chcesz tego robić, to spróbuj zaznaczyć Use Frame Skipping i zobacz, czy przy twoich ustawieniach nie ma za dużych skoków w klatkach (gra może za szybko chodzić). Jeżeli jest za szybka, to popraw trochę grafę (np. wybierz jakieś tekstury Hi-Res), jak za wolna, to możesz zaryzykować odznaczenie Use FPS Limit (tylko żeby Use Frame Skipping też nie był wtedy zaznaczony, bo się tak szybko to ustawi, że nie nadążysz startu kliknąć heh).

Cytuj
Jaka opcja jest odpowiedzialna za grafikę w filmikach? Obraz nie jest taki jak na PSX.

Nie widzę co byś mógł poprawić, aby lepiej wyglądały. Spróbuj zmienić plugin, może filmiki będą ostrzejsze, no ale się fajerwerków nie spodziewaj. Mimo wszystko to emulator.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 28, 2010, 09:35:51 pm »
Po wyłączeniu limitu FPSów to gra będzie zapieprzać, nie polecam.

Offline adamek_17

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #96 dnia: Marca 01, 2010, 06:22:33 pm »
dzięki!  jest juz coraz lepiej! ustawiłem na Pete's DX6 D3D  Driver 1.77 gra już nie spowalnia podczas walki ale ... nie widze teraz paska z HP, MP itd...

Offline adamek_17

  • Soldier
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Emulatory - problemy!
« Odpowiedź #97 dnia: Marca 01, 2010, 09:09:45 pm »
już rozwiązałem problem :) wszystko działa poprawnie , dzieki jeszcze raz!