Autor Wątek: Nick Names  (Przeczytany 19375 razy)

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Nick Names
« dnia: Września 06, 2004, 08:08:31 pm »
Już dosyć dawno zamierzałem założyć taki temat a wczoraj zacząłem myśleć o nim coraz bardziej, a dziś zapytała mnie o mój nick YUzuriha więc zakładam...

Skąd się wziąły wasze nicki??

Niektóre nicki rozpoznaje (np. z gier) ale nawet jeśli są znane to możecie napisać dlaczego akurat jego z danej gry wzieliście na nick...

Piszcie czy sami sobie nadaliście taki nick czy może też kumple dowas tak mówią.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2009, 04:13:22 pm wysłana przez Kazumaru »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Yuzuriha

  • Dead Shadow
  • SemiRedaktor
  • *********
  • Wiadomości: 1742
  • Let's go together ... in to the darkness
    • Zobacz profil
    • http://www.deadshadow666.deviantart.com/
Nick Names
« Odpowiedź #1 dnia: Września 06, 2004, 08:19:30 pm »
Moją ksywkę znacie z sławnego już X-sa autorstwa wspaniałej grupy Clamp(którą uwielbiam).Również postać której noszem nicka bardzo lubię(ponieważ jest jedyną śmieszną postacią żeńską)...właściwie nadano mi ją jakoż że w mojej dawnej grupce mangomaniaków nadawaliśmy sobie imiona postaci z mang,które lubimy.No i właściwie to z tąd wzioł się muj nic...
Co do tego dlaczego napisany jest YUzuriha a nie Yuzuriha to stało się z przeoczenia przy jerestrowaniu...i tak juz zostało.

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #2 dnia: Września 06, 2004, 08:45:11 pm »
hm.... widzę, że Gipsi dorobił się ciekawego tematu. Myślę, że i tak nikt się nie zainteresuje wypowiedzią, no ale i tak się wypowiem. Otóż kiedyś wędrowsałem sobie po forach internetoiwych i pomyślałem sobie "fajna zabawa być na takim forum", a że SZ wydawało się najlepsze i najfajniejsze, to zacząłem brnąć przez proces rejestracji i na samym początku pojawił się problem z loginem..... No więc zacząłem intensywnie myśleć (wbrew pozorom też to potrafię). Przebrnąłem przez wszystkie moje skojarzenia z jRPG i anime i wybrałem sobie na nick "profesję", która najbardziej pasuje do mojej osobowości. No bo czy to moja wina, że lubię ludziom pomagać i się nikomu nie narzucam?
(hm... właśnie dorównałem Gipsiemu  bezsensownym pisaniu długoivh postów ;) )
Cytuj
Co do tego dlaczego napisany jest YUzuriha a nie Yuzuriha to stało się z przeoczenia przy jerestrowaniu...i tak juz zostało.
łeee... a ja myślałem, że to jakieś głębsze zamierzenie natury psychologicznej.....
 
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Nick Names
« Odpowiedź #3 dnia: Września 06, 2004, 09:16:42 pm »
Gipsi - ja wiedziałem ze to znaczy cygan, tudzież "rumun" :D :P
Moja ksywka? hmm w sumie całkiem ciekawa historia. Mam na nazwisko Machol - kiedyś przejęzyczyła sie pewna osoba której długi czas nie widziałem i jakoś sie przylepiło to przejęzyczenie wiec dla znajomych jestem zamiennie Machol/Morchol. Tyle :P

Offline Dark M

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
    • http://
Nick Names
« Odpowiedź #4 dnia: Września 06, 2004, 09:21:36 pm »
Ja mam swoją bo jestem piekny, mądry, miły, tolerancyjny, i niebagatela. No i ofc. mam kompleksy (kiedyś mi to Kłiax powiedział :F ), Pozatym to straszna zemnie ciemnota.


Disgaea ... jedna z najpiękniejszych gier, kocham ją.

UWAGA!! Nie znam i nie kożystam z żadnych zasad dotyczących ortografi i składni języka polskiego

Offline Rad!cal.87

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
    • http://
Nick Names
« Odpowiedź #5 dnia: Września 06, 2004, 09:35:49 pm »
ojoj moja ksywka przechodziła wiele metamorfoz, ale teraz jush chyba uzyskała swój ostateczny wymiar heh

i nie, nie jest to radical.edward :P tylko rad!cal.87

radical oczywisice po edwardzie, ale związany jest tesh z grą - aao, zawshe wshyscy mówią, że gram jak wariat, no to radykalnie = ) wykrzyknik zamiast i jakoś tak sam wpadł, a 87 chyba nie trudno sie domyslic :P data urodzenia

to tyle chyba
bla

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
Nick Names
« Odpowiedź #6 dnia: Września 06, 2004, 09:58:28 pm »
Hehehe :D moj nick sie wzial .. hmmm od niczego w sumie ^^ RN to kill^u a to w sumie ma krotka historie bo kiedys z kolga zalozylismy klan i on mial nicka km^ no to ja chcialem jakos podobnie (ale czy podobnie jest to nie wiem ^^ raczej nie) i zostalo kill^u a tego to juz wiele bylo ... ^^a Morchol i tak wymiata :D

A ta Rikku to tylko sciema :D chwilowe zauroczenie i tyle :P
« Ostatnia zmiana: Września 06, 2004, 09:59:38 pm wysłana przez RiKKu-reloaded »


Cooool ^.~

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #7 dnia: Września 06, 2004, 10:27:43 pm »
Chciałbym powiedzieć, że mój nick bierze się z czegoś oryginalnego, ale większość was zna chyba jego bezpośrednią genezę. Tak... FFIX. Dla tych, którzy nie grali dodam, że Tantalus to nie jest właściwie imię, tylko nazwa drużyny złodzieji, w której skład wchodził główby bohater. Kiedyś uczęszczałem na chata na Onecie (się zwieśniaczył i już przestałem) i cierpiałem na brak pomysłów, a jako, że grałem właśnie w FFIX i telepała się mi między uszami ta nazwa, napisałem ją jako swój nick. Stwierdziłem, że mi się podoba i że to dobra nick, do dalszych internetowych kontaktów. Jeżeli kogoś to interesuje, to bezpośrednia geneza słowa Tantalus, wywodzi się z greckiej mitologi, a konkretnie, opowieści o Tantalu, który był ongiś przyjacielem bogów, ale został za nich ukarany za ugotowanie własnego syna i podanie go na uczcie na cześć Zeusa. Z tego co pamiętam został za to wsadzony w grząskie piaski, tak, że nie mógł się ruszyć, a tuż za obszarem, na który mógł sięgnąć wyrastała jabłoń pełna soczystych jabłek, po które nigdy nie mógł sięgnąć, bo ta odsuwała od jego dłoni gałęzie. Czy to ma jakiś związek ze mną, czy z moją osobowością.... chyba nie.... ale nick mi się podoba i już do mnie przywarł.

Offline Morchol

  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2143
  • ;*
    • Zobacz profil
    • http://www.audioscrobbler.com/user/Morchol
Nick Names
« Odpowiedź #8 dnia: Września 06, 2004, 10:38:53 pm »
.. i z tąd frazeologizm "męki Tantala/Tantalskie" :P

Offline Shirley

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
    • http://
Nick Names
« Odpowiedź #9 dnia: Września 06, 2004, 11:22:41 pm »
Mój nick? Chyba zwyczajny i  genezę też ma bardzo prostą. Parę lat temu jak zaczęłam korzystać z internetu, bardzo często gadałam na IRC-u (BTW mieliśmy taką fajną grupkę ludzi na Suwałkach ;). Musiałam sobie coś wymyślić. Nie chciałam jakiś dziwnych nazw ale jakieś fajne imię, a Shirley itp imiona z sh np Sheila już od dawna mi się podobały. Nie wiedziałam, które wybrać ale w końcu się zdecydowałam na Shirley. No i od tej pory praktycznie wszędzie się podpisuję Shirley :) Chyba, że nie chcę żeby jak ktoś znajomy gdzies trafi poznał, że to ja. Wtedy wymyślam coś innego. No ale to rzadko się zdarza ;)
 
Don't worry be happy :)

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #10 dnia: Września 07, 2004, 12:34:19 am »
hmmm....moja historia z nickiem jest troche zakrecona...generalnie to wszyscy mowia mi po nazwisku...sam przewaznie przedstawiam sie Wrona...zawsze bylem/jestem Wrona...gdy zalozylem neta jako qsywke wziolem sobie Balrog...dlaczego...od dziecinstwa uwielbiam ogien, a Balrog jako demon ognia najbardziej mi podpasowal...gdy zaczelem chodzic z moja obecna dziewczyna jej towarzystwo zawsze mowilo mi po imieniu...nie potrafili zrozumiec ze nie mam nic przeciwko jak ktos moi mi po nazwisku...no wiec byl Adrian....ale ze za "trudno" im sie to wymawialo, to pewnego razu kolezanka wymyslila sobie ADR...niby bylo niezle ale tez cos im sie nie podobalo...ostatecznie wymyslili ARD...i sie to spodobalo...forum SZ bylo pierwszysm na ktorym uzylem tego nicku...tak juz zostalo i dla wiekszosci osob jestem ARD

P.S. mam tez jedna ksywke ktora wymyslil mi GMP wraz z siostra :P

Offline De6v6il6

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1321
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #11 dnia: Września 07, 2004, 11:25:29 am »
dlaczego zowie się De6v6il6, nick ten to efekt mojego zawiedzenia na rodzaju ludzkim (oczywiście nie na każdej osobie, przyznaje zdarzają się jednostki wartościowe), jest to efekt zburzenia wszystkiego, w co wierzyłem, wszystkiego, co ubóstwiałem, co stawiałem na piedestałach, wreszcie jest o efektem mojego (częściowego jak się później okazało) wypalenia, stałem się skorupą bez uczuć (które przywróciła mi Ona ), nie bardzo mnie obchodziło cokolwiek, nie szukałem towarzystwa, etc…
Aj nie napisałem najważniejszego, wypaliła się we mnie wasza wiara w najwyższego, mam po tym wszystkim do tej pory ślady… W każdym razie mój brak wiary objawił się szukaniem czegoś w co mógłbym wierzyć… Uwierzyłem, uwierzyłem w siebie, uwierzyłem w to że to ja mogę być centrum wszystkiego, nie truchło rozwieszone na krzyżu, nie ten który wszystko stworzył i pozostawił nas samym sobie, tylko JA.
A nick jak był tak jest ;) mimo iż sytuacja uległa zmianie...(ale nie w kwestii wiary)
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2004, 11:26:42 am wysłana przez De6v6il6 »
]


Offline little

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1025
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #12 dnia: Września 07, 2004, 12:20:51 pm »
A z moim nickiem nie ma żadnej chistori :P
Nie miałem co wymyślećto dałem "little.
Tera jestem w nowej szkułce, gdzie zaczeli mówić na mnie "Tulak" (od nazwiska)
, ale jakoś mi sie nie chce zmieniać profilu :P .

Offline 7cloud7

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 99
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #13 dnia: Września 07, 2004, 02:05:28 pm »
Mój nick jest chyba oczywisty "7Cloud7", a dlaczego są siódemki przed i za? Bo Cloud jest moją ulubioną postacią i jest głownym bohaterem Final Fantasy 7 dlatego siódemki.I to by było na tyle  ;)  

Offline Siergiej

  • Last Hero
  • **********
  • Wiadomości: 2544
  • Idol Tanta
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #14 dnia: Września 07, 2004, 02:45:35 pm »
moj nick...hmmmm....dupa...nie wiedzialem ze mi sie tak tu spodoba to wpisalem byle jakie gowno :P Bylo to w pierwotnej nazwie Serge & Squall the best. Ale na stronie wyswietlalo sie bez 2 ostatnich liter wiec wygladalo paskudnie <_< Naszczescie Shirley zmienila na S&S :)

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #15 dnia: Września 07, 2004, 04:49:19 pm »
ja tam uzywam dwoch nickow... tutaj zell dinŚt (heja tantal :P) a wszedzie indziej raziel... dlaczego wiec tutaj zostalo zell? bo wszyscy tak na mnie wolaja i z przyzwyczajenia a poza tym nie chce mi sie zmieniac mojego mastahskiego profilu i szpanowac wsrod newbiech typu skrabson ze ja jestem masta blasta of dizasta patrz sie na moj licznik i wogole mnie tu wszyscy znaja i jestem the best... (gipsi chyba mnie nauczyl skilla: pisanie jak najwiecej w czym 90% posta jest bez sensu) dobra to teraz calkiem powaznie wytlumacze pochodzenie (tak tak, ja tez potrafie byc powazny :P)
zell - moim pierwszym efefem byla osemka i w niej do gustu najbardziej przypadl zell moze dlatego ze mamy praktycznie taki sam charakter :D a ze akurat wtedy wpadlem na squarezone to tak zostalo
raziel - po pierwsze - legacy of kain, ktore cenie bardziej niz efefy... po drugie - anioly ubostwiam prawie tak jak wampiry... a raziel to, jesli pozwolicie nie bede streszczal tylko wkleje calosc... aha jeszcze jedno: w boga katolickiego nie wierze, bo to jest wymysl ludzi tak jak wszystkie inne religie swiata, ale jakis inny jest... z niczego by nic nie powstalo... potraktowalem to jako tego boga a o tych prorokach to sobie wykreslilem :D
Jego imię oznacza Sekret Boga. Zajmuje się Najwyższymi Tajemnicami, sekretnymi regionami. Nauczyciel Adama, herold boskości, autor Księgi Serafina Raziela. Należy do Serafinów, do zakonu Ofanimów. Spogląda w oblicze Boga. Jemu podlega planeta Neptun.

Jego Księga miała zawierać całą ziemską wiedzę. Według legendy Raziel miał ją przekazać Adamowi (po grzechu pierworodnym w Edenie) aby poznał wiedzę o Wszechświecie i mógł znaleźć drogę z powrotem do raju. W tej księdze Raziel zawarł wiedzę o całym stworzeniu. Wielu biblijnych proroków i mędrców miało korzystać z nauk Raziela, m. in. Abraham, Noe, Rachel, Eliasz a także Salomon. Podobno w księdze Raziela zawartych jest 1500 kluczy do Tajemnic Świata, które nie zostały nawet wyjawione innym aniołom. (klucze zostały zapisane w taki sposób że nawet anioły nie mogły ich odczytać, więc tylko Raziel i sam Bóg maja do nich dostęp) Raziel także ma wiedzę o mocach magicznych i potrafi się nimi posługiwać.

LEGENDA:
Raziel stoi pomiędzy Bogiem a resztą stworzenia. Wie o wszystkim co dzieje się u tronu Stwórcy. Notował wszystko co zasłyszał u stóp Boga. Wiedzę tę zapisał i przekazał Adamowi. Jednakże nie wszystkim aniołom się to spodobało, ukradły księgę i wrzuciły ją do morza. W głębinach morza żyła bestia zwana Rahab (inaczej Lewiatan). Bóg rozkazał Rahabowi ją oddać i przekazał Adamowi.

Wygląd: Ma na sobie szarą szatę, która wygląda jakby była zrobiona z cieczy. Raziel jest wysoki i ma błękitne (!) skrzydła. Jego symbolem jest fallus

Dobra koncze juz ten dlugi wywod... To chyba moj najdluzszy post od ladnych paru miesiecy :D
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Grzybek

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 224
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #16 dnia: Września 07, 2004, 05:03:45 pm »
Mój nick to Grzybek jak wiecie  :D
Historia mojego nicku jest prosta kiedyś byłem obcięty na grzybka miałem taką fruzure ale teraz jestem na jeża i przezywali mnie tak grzybek przez tą fryzure i tak zostało i tak lubie jak któś tak do mnie mówi  :P I dlatego taki mam  :prr:  

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #17 dnia: Września 07, 2004, 05:04:50 pm »
Wizard:
Cytuj
(hm... właśnie dorównałem Gipsiemu bezsensownym pisaniu długoivh postów  )
Zell:
Cytuj
(gipsi chyba mnie nauczyl skilla: pisanie jak najwiecej w czym 90% posta jest bez sensu) dobra to teraz calkiem powaznie wytlumacze pochodzenie (tak tak, ja tez potrafie byc powazny )
Hmmm to nie było przeca bezsensu owszem mogliście napisać bez pośrednią skąd nicki ale napisaliście jeszcze dlaczego, i było to fajne, chyba wszysyc przeczytali a można było się dowiedzieć troche więcej o waszym myśleniu i o osobach jakich jesteście...

SergeyBoy:
Cytuj
Bylo to w pierwotnej nazwie Serge & Squall the best.
A ja zawsze myślałem że twój nick jest od Serge and Squall the Beeing.. czyli bytu, niewiedziałem że to best :rolleyes:

Cloud:
Cytuj
i jest głownym bohaterem Final Fantasy 7 dlatego siódemki.
i tu kolejne zaskoczenie, jestem na tyle ciemny że nie zaskoczyłem, ale przyznam że trudno mi się pisze twój nick :rolleyes:  więc pozostaniesz "fiutek" :P

Devil:
Cytuj
wypaliła się we mnie wasza wiara w najwyższego
Nie przesadzaj z tym "wasza" a co do twojego nicka to napoczątku nawet niezczaiłem że te szóstki to są tam wstawione jako znak szatana... ciemnota ze mnie straszna, dopiero po jakimś czasie zaskoczył Gipsiowaty muzg :rolleyes:  


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Zell Dincht

  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1460
  • Dzielny Mały Toster
    • Zobacz profil
Nick Names
« Odpowiedź #18 dnia: Września 07, 2004, 05:08:57 pm »
Cytuj
Zell:

QUOTE
(gipsi chyba mnie nauczyl skilla: pisanie jak najwiecej w czym 90% posta jest bez sensu) dobra to teraz calkiem powaznie wytlumacze pochodzenie (tak tak, ja tez potrafie byc powazny )


Hmmm to nie było przeca bezsensu

chodzilo mi o to:
Cytuj
bo wszyscy tak na mnie wolaja i z przyzwyczajenia a poza tym nie chce mi sie zmieniac mojego mastahskiego profilu i szpanowac wsrod newbiech typu skrabson ze ja jestem masta blasta of dizasta patrz sie na moj licznik i wogole mnie tu wszyscy znaja i jestem the best...
"Zapewne, ponieważ jesteśmy tak stworzeni, że porównywamy wszystko ze sobą i siebie ze wszystkim, więc szczęście i nieszczęście zależy od przedmiotów, z którymi się porównywamy, i przeto nie ma nic niebezpieczniejszego nad samotność. Wyobraźnia nasza, z natury swej skłonna do wzlotów, żywiona fantastycznymi obrazami poezji, stwarza sobie tłum istot stojących na różnych szczeblach, wśród których my stoimy na najniższym i wszystko prócz nas wydaje się wspaniałe, każdy inny jest doskonalszy. A dzieje się to w sposób zgoła naturalny. Czujemy często, że nam czegoś brak - i zda się nam, iż własnie to, czego nam brak, posiada ktoś inny, któremu też przydajemy i to wszystko, co my mamy, i nadto jeszcze pewne idealne zadowolenie. I oto szczęśliwiec jest zupełnie gotów - nasz własny twór!"

Offline Lemax

  • Soldier
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
    • http://
Nick Names
« Odpowiedź #19 dnia: Września 11, 2004, 03:38:35 pm »
Moja ksywa "Lemax" została wymyślona, gdy podczas gry w karty, padło hasło kumpla "Towarzyszu Lemax... pij!". Każdy uważał, że moje przezwisko jest zadługie i postanowili mówić tylko "Lemax".


Ganymede, a human boy,was blessed with such beauty that
even gods could not stop falling in love.
One day he was taken away somewhere by a majestic eagle.
Time passed, and in Heaven,gods were fascinated with
a young man who were serving nectar to them at their party.
Thus, Zeus, the lord of gods,gave him the immortality of god
and he became the stars of a man who is pouring water of rain
toward his home ground.