Autor Wątek: Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]  (Przeczytany 3049 razy)

Offline M@VeRick

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« dnia: Maja 24, 2004, 06:47:26 pm »
Najpierw opisze Gemmowanie (czyli inaczej mixing). Jest to dopalenie jakiejś rzeczy (można dopalić tylko: Broń, Zbroje, Tarcze oraz orb/beads). Idziemy do kolesia odpowidzialnego za mixing w Ric (tuż obok magazynu), i wżucamy tam ekwipunek który chcemy zgemmować (oczywiście musimy mieć odpowiednio dużo kasy), im wyższy poziom danej rzeczy tym więcej za gemmowanie zapłacimy. Potem do drugiego okna wrzucamy jakie chcemy sheltomy (kamykczki typu: Lucidy, Sereno, Fadeo, Sparky, Raident, Transparo, Murky, Divine lub Celesto [osobiście nigdy niewidziałem Murky w grze, a te wyższe są praktycznie niedoznalezienia]). Tabelki jakie sheltomy co dodają danej rzeczy są tutaj:

Bronie:
http://www.ironbond.net/ptinfinity/guide/3.php

Zbroje:
http://www.ironbond.net/ptinfinity/guide/4.php

Tarcze:
http://www.ironbond.net/ptinfinity/guide/5.php

Orb/Beads:
http://www.ironbond.net/ptinfinity/guide/6.php

przykład:
Chcemy zwiększyć defence w naszej zbroi, idziemy do kolesia, wżucamy zbroje, kaske i np: 3 sereno i 3 sparky. Klikamy na "+" i po krótkiej chwili mamy w zbroji podświetlone statusy które zostały do zbroi dodane (w tym przypadku +30 def i 0,2abs).

Ogólnie:
Gemmowanie jest dobre ale tylko dla rzeczy których niemamy zamiaru długo używać, taką zgemmowaną rzecz jest troche trudniej sprzedać. Można gemmować tylko raz, potem już z tą rzeczą niemożemy zrobić nic i taka pozostanie już zawsze.


Co do aggingu to raczej dużo się od mixa nieróżni poza kilkoma rzeczami. Zagować można w Pillai u kolesia niedaleko magazynu. Wżucamy ekwipunek odpowiednią ilość kasy, wtedy pokazują nam się w drugim oknie sheltomy jakie potrzebne są do zagowania danej rzeczy. Gdy zagujemy przedmiot nad jego statystykami dodaje się pasek aggingu (na początku jest to +0), ładujemy go używając tegoż ekwipunku. Gdy zagujemy poziom naszej rzeczy wzrośnie (dodadzą się parametry, np: gdy agujemy topór doda nam +1 do min i max damage oraz +10 do att rating) i możemy aggować ją dalej (max 10 lvli, czyli +10min i max damage i +100 att rating). Niżej podaje tabelke jakie sheltomy potrzebne są do zagowania na każdym poziomie przedmioty:

http://www.ironbond.net/ptinfinity/guide/1.php

Jakieś pytania?

 

Offline Death Scythe

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
    • http://
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 24, 2004, 07:02:22 pm »
Czy jest jakas szansa, że gemowanie może się nie powieść? Bo w KO było coś takiego, jak kupiłeś zbroje za 100k to musiałeś jeszcze blessed scrolla kupić, żeby nie stracić tej zbroi podczas ulepszania.
Sometimes the answer is soooooo obvious that you don't need to ask, my fellow

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 24, 2004, 08:04:19 pm »
Tak, jeśli nie znasz odpowiedniej formuly, albo item jest cholernie potęzny <to akurat plotka>.

MarvelliX

  • Gość
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 24, 2004, 08:24:35 pm »
Dokładniej macie wszyssstko tu jessst przedssstawione  ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2004, 08:26:03 pm wysłana przez Marvell »

Offline M@VeRick

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 24, 2004, 08:58:56 pm »
Sprostowanie:
Gemowanie niemoże się niepowieść (jeżeli włożysz odpowiednie sheltomy to ZAWSZE dodadzą to co jest opisane). Natomias z aggowaniem jest troche inaczej. Przy każdym przedmiocie może wystąpić "agging failed" . Występuje totalnie randomowo więc niemyślcie sobie że ulepszam kiche to mi przedmiot padnie, poprostu musisz mieć fuksa:]. przy pierwszych trzech poziomach aggingu fail jest niemożliwy, +4 i +5 agging to już większa szansa na fail (chyba 3%), a każdy wyższy poziom to fail 5%. Więc żeby zaggować coś na lvl 10 to trzeba mieć dużego farta i tyle.

Jeżeli padnie ci agging to tracisz kase sheltomy i rzecz. więc trzeba uważać:].
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2004, 09:00:54 pm wysłana przez M@VeRick »

MarvelliX

  • Gość
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 24, 2004, 10:48:44 pm »
Ja mam pytanie (ha nie ssspodziewałeś sssię co  :P ): Czy żeby użyć sheltoma do naładowania sprzętu to czeba mieć wymagany przez niego lvl



P.Sss. do ponizszego:
Krótko zwięźle i na temat :P  :P  :P  
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2004, 10:59:11 pm wysłana przez Marvell »

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 24, 2004, 10:52:20 pm »
Nie.

Offline Death Scythe

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
    • http://
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 26, 2004, 07:21:38 pm »
Na tym obrazku, którym umieścił Marvell jest napisane, że po nieudanym agingu przedmiot traci swą wartość o 1-2 poziomy a nie, że traci się go  :unsure: Można prosić o wyjaśnienie?
Sometimes the answer is soooooo obvious that you don't need to ask, my fellow

MarvelliX

  • Gość
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 26, 2004, 11:23:49 pm »
Doczytaj dobrze :P ... dalej jest napisssane że traczisz przy wyższych poziomach i przedmiot ;)  

Offline arjuna

  • Soldier
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
    • http://www.gazela.prv.pl
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 28, 2004, 01:41:28 pm »
Ja wczoraj stracilam swoje perf mhxb agowalam je do +2 i co i wcielo mi ;( buuuu
Only death is mankind destiny

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 28, 2004, 08:03:52 pm »
Różnie to z tym agowaniem bywa... Dlatego lepiej uzbierać te 1.5 miliona i kupić diaxa aged +3 albo i 4 nawet, niż samemu się w to bawić. Moze więcej czasu to zajmie, ale za to jesteśmy pewni co mamy i czego nie stracimy.

Offline M@VeRick

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 28, 2004, 11:53:22 pm »
Szczerze mówiąc to jeszcze niemiałem agging failed nigdy, a aggowałem już bardzo dużo rzeczy (z 15 conajmniej). Na oficjalniej stronie PT napisane jest że agging nimoże się niepowieć przy dwuch pierwszych razach (a Juna aggowała drugi raz). Wydaje mi się że to był jakiś błąd gry albo coś (aggowała drugi raz po Connecton Lost, może to dlatego). Z tym +3 lub +4 to qiax ma racje, powyżej dwuch to już ryzyko (a żeby mieć +3 to już trzeba transa, a trans piechotą niechodzi:]). Osobiście wole agging niż gemming, więcej zabawy jest przy maxowaniu rzeczy. Ale to tylko moje spostrzeżenie.

Offline qiax

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
  • God
    • Zobacz profil
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 29, 2004, 12:11:48 am »
Tia, aging to niezła rzecz, ale z tymi sheltomami... Rany, znalezienie raidenta to sukces - 1 jest wymagany do 1 lvl, 2 do drugiego <o tak pospolitych fadeo i sparky nie wspominając>. Od trzeciego poziomu wzwyż zaczyna się jednak prawdziwy aging - to znaczy, znalezienie Transparo - a tego to po prostu nie sposób znaleźć! Nie dość, że kupić go można za min 500k <warunek - osoba sprzedająca musi być pijana>, a za max i 1.3 miliona <sic!> to jeszcze pozostaje dylemat moralny - sprzedać to cudo, czy może uzyć do agingu... Jedyny bajer to potężny przedmiot i jego właściwości neonowe, ale po pierwsze - dużo kasy na to idzie i dużo transów, co dla niektórych stanowi barierę nie do przebicia. Mało tego - za jednego transa można dostać świetny przedmiot aged 3+ min, w porywach 4+ <wymagane ogromne szczęście>, lub go sprzedać za 1-1.3 miliona i kupić to samo. Używanie transa do agingu, to samobóstwo.

Offline tyranos89

  • Soldier
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Aggowanie, Gemowanie, Mixowanie:]
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 29, 2004, 04:28:44 pm »
Mi osobiście nie zdarzyło sie nic złego z agowaniem zawsze mi się udawało, mało tego !!!.. ostatnio miałem szczęście zaagowałem blaze (agowałem  bo był prawie perfekcyjny ze specem miał 2.8 abs ) i chciałem zaagowac na + 2 a tu mi się zaagowalo na +3 w AoR jest to możliwe więc przez agownie tak jakby transa zarobiłem : ))) więc ja osobiscie wole sam agować nie kupować zagowane przedmioty , dzienki temu mam teraz blaze FS 3.4 abs. Ale z drugiej strony zgadzam się że agowanie na + 3 to swego rodzaju szalenstwo.