Autor Wątek: Xenosaga  (Przeczytany 3938 razy)

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Xenosaga
« dnia: Września 20, 2005, 03:48:42 pm »
Xenosaga zmierza na Nintendo DS, Namco udostępniło trailer który dostępny jest TU. Prawdopodobnie będzie to przenośna wersja I & II części z konsoli. Wypowiedzcie sie na ten temat, co o tym sądzicie.

PS. Jak temat nie pasuje, to można wywalić

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Xenosaga
« Odpowiedź #1 dnia: Września 20, 2005, 09:31:39 pm »
Nigdy nie grałem w żadną część Xeno sagi, a w tę nie zagram raczej na 100%. Gry na NDS mnie nie interesują bo konsoli mieć na pewno nie będę, a jak będzie emulator to granie na emu mnie nie interesuje nic a nic.
Jakby ta gra wyszłą na GBA to była by mega wypaśna ale NDS jest konkurentem PSP wiec taka grafika raczej wrażenia nie robi, choć wygląda wszystko fajnie i schludnie nawet, dziwi mnie tylko ten napis "All characters are drown" na filmiku -jarają się taką bzdurką?

Xeonsage może keidyś sprwdze na PS2, na NDS raczej na pewno nie.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Nekroskop

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Xenosaga
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 02, 2005, 09:59:42 am »
Cóż, także nigdy nie grałem w żadną część Xenosagi, a szkoda. Zawsze byłem ciekaw czy jest choć porównywalnie dobra pod względem fabuły i klimatu do Xenogears, na którym niejedną noc swego czasu zarwałem. Jeśli natomiast wyjdzie na DS'a i pojawi się wreszcie porządny emulator, to nie widzę żadnych przeszkód aby sobie pograć.
 

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Xenosaga
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 12, 2005, 10:03:05 pm »
Xenosaga jest mocno przereklamowana. Chociaż gra sie przyjemnie :). Widać, że panowie bardziej przyłożyli sie do Xenogears. Lepiej wychodziło im gdy byli pod skrzydłami Square. Fabuła ciekawa, choć miejscami za mocno przekombinowana i system walki który wcale nie przypadł mi do gustu. A co do Xenosagi na DSa to na pewno ją sobie sprawie. Ot tak z ciekawości. Jak to będzie wyglądało na przenośnej konsolce i czy w ogóle gra będzie miała klimat... co jest bardzo trudne do osiagniecia na małych konsolach.

Offline Nekroskop

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 82
    • Zobacz profil
Xenosaga
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 12, 2005, 10:09:49 pm »
Cytuj
Ot tak z ciekawości. Jak to będzie wyglądało na przenośnej konsolce i czy w ogóle gra będzie miała klimat... co jest bardzo trudne do osiagniecia na małych konsolach.

Może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że o wiele lepiej "załapać" klimat grając na emulatorze.

Seria "Castlevani" Konami - uważam - świetnie się sprawdziła pod względem klimatu na GBA (no bo w końcu prawdziwa CV to 2D), więc jestem dobrej myśli, że i SquarEnix niczego nie odpieprzy, chociaż, po tej fuzji mają do tego skłonność (co oczywiście jest moim subiektywnym zdaniem).

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Xenosaga
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 13, 2005, 09:28:15 pm »
Cytuj
jestem dobrej myśli, że i SquarEnix niczego nie odpieprzy, chociaż, po tej fuzji mają do tego skłonność (co oczywiście jest moim subiektywnym zdaniem).
Jeśli Namco nie spieprzy... bo Xenosaga to seria którą wydaje Namco.

Grać na emulatorze czy na handheldzie... ja bym czuł lepszy klimat grając na Handheldzie z tym że grając w domu bo wiadomo że w autobusie nie fajnie by sięgrało w jrpg'a. o do gry na emulatorze to moje zdanie jest szeroko znane na tym forum... nietrawie tego tak samo jak nie trawie czytania skanów mang.

a tak BTW ile godzin potrzeba na przejście Xenosagi na PS2 bo szukam jakiegoś krótkiego rpg'a do pogrania to może ten by nim był... i czy jest sens grania w Xenosage nie znając wogóle fabuły Xenogears (pewnie tak, ale pytam na wszelki wypadek).

Aha zmieniam nazwe tamatu na ogólny do Xenosagi.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2005, 09:30:09 pm wysłana przez Gipsi »


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Xenosaga
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 14, 2005, 06:08:07 pm »
Xenosaga krótka nie jest. Choć moze nie ma zabawy na ponad 100 godzin jak w produkcjach Nippon Ichii. Xenosage da sie ukonczyc w jakies 20-50 godzin... w zaleznosci od tego jak bardzo chce sie gre rozpracowac oczywiscie. A jesli chodzi o fabule, to bez problemu mozna zabrac sie za Xenosage nie konczac wczesciej Xenogears. Gorzej z Xenogears 2... ale w wersji pal tej gry jest kilku godzinny (!) film na enginie gry ukazujacy wydarzenia z jedynki. Wersja NTSC nie ma takiej opcji. Wyglada na to, że Namco chcialo jakos wynagrodic biednym europejczykom to, że X1 nie zostalo wydane w Europie. Marne to pocieszenie... ale nie ma co marudzić. Przynajmniej tyle zrobili.

Offline Lord Gumiś

  • Soldier
  • Wiadomości: 30
    • Zobacz profil
    • http://
Xenosaga
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 19, 2005, 11:40:53 pm »
Xenogears przepiękny j-rpg

Natomiast Xenosaga wielka pomyłka ze strony Namco i oddziału Monolit…
 

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Xenosaga
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 28, 2005, 04:56:53 pm »
Pomyłką bym tego nie nazwał. Na pewno nie. To bardzo porządny jrpg. Spokojnie zasługuje na dobry +. Jasne, Xenogears lepsze ale to nic. Nie wszystko musi być genialne. Ważne żeby dobrze się grało, a Xenosaga to kryterium spełnia.

Offline Musiol

  • kiedyś byłem tutaj popularny
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2873
    • Zobacz profil
    • pssite.com
Xenosaga
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 25, 2006, 02:41:06 am »
Czy jest tu jakiś fan Xenogears? Jeśli tak, to polecam zobaczenie tego: http://midgar.psemu.pl/xgpl/

^^

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Xenosaga
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 25, 2006, 03:21:13 am »
tłumaczenie... wiecie jak podchodze do tłumaczen. ale likwidacja angielskiego dubbingu na rzecz orginalnej japonskiej sciezki audio jest miłą niespodzianką :) i moze to bedzie jedyny powód dla którego blizej przyjrze się temu projektowi
Kame Hame Ha

Offline RadicalDreamer

  • Yume
  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 835
    • Zobacz profil
Xenosaga
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 25, 2006, 10:27:11 am »
Cytuj
Czy jest tu jakiś fan Xenogears? Jeśli tak, to polecam zobaczenie tego: http://midgar.psemu.pl/xgpl/
^_^
Jeśli komuś naprawdę uda się przetłumaczyć tę grę to jest wielki, bo jest to chyba jedna z najtrudniejszych gier, jeśli chodzi o przetłumaczenie a to ze względu na ilość i złożoność dialogów, bardzo chciałbym to zobaczyć.
Cytuj
Xenosaga jest mocno przereklamowana. Chociaż gra sie przyjemnie . Widać, że panowie bardziej przyłożyli sie do Xenogears. Lepiej wychodziło im gdy byli pod skrzydłami Square
Otóż fabuły i klimatu Xenosagi nie ma nawet co porównywać do Xenogears. XG to gra której fabuła jest jedną z najlepszych jakie widziałem i to nie tylko wśród gier ;]

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2007, 01:25:00 am wysłana przez RadicalDreamer »