Autor Wątek: Czy Square-Enix powinno dać już sobie spokój ?  (Przeczytany 5741 razy)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Czy Square-Enix powinno dać już sobie spokój ?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 08, 2006, 10:12:31 am »
Cytuj
Firma wydająca przy sprzyjających wiatrach jeden tytuł na 5 lat. W dodatku jaki? Diablo 2? Co to ma być w ogóle? Bo na pewno nie RPG. Jakieś idiotyczne klikanie to wszystko. System walki - brak (no bo trzymanie jednego przycisku myszy i czasem klikanie drugim systemem walki nazwać nie można). System umiejętności - chciałoby się powiedzieć że brak. Kilka umiejętności z których i tak używa się jednej czy dwóch. Fabuła - to samo. prawie brak. Ten tytuł jest po prost żałosny.
jeśli ten tytuł jest tak żałosny, to czemu do dziś dnia zagrywa się w niego (nie przesadzę jeśli to napiszę) miliony graczy na całym świecie?? przepraszam, może jestem smieszny, ale do Blizzarda mam ogromny szacunek. ta firma nigdy nie robiła gier pod dyktando i zawsze bardzo liczyła się z opiniami graczy. że Dziaboł 2 ma infantylną fabułę ? ma bardzo ciekawą fabułę, która przy odpowiednim wykorzystaniu świetnie nadaje się na RPG. dziaboł to przede wszystkim sieciowy i battlenetowy hack'n'slash i nic więcej.

Cytuj
A ten cały World of Warcraft? w dobie FF 11 online też nic nie jest warty.

tutaj niestety jest na odwrót. a to już wina square, że ff11 jest u nas tak cięzko dostępny. a co do WoWa - mylisz się. grałem w niego i wiele dobrego mogę na temat tej gry powiedzieć. i raczej mamy teraz dobę WoWa niż ff11.

Cytuj
Niby teraz ma być Starcraft Ghost. Jestem przekonany że będzie to dużo gorszy tytuł niż FF DOC. Porównuje, bo gatunkowo są podobne.

Starcraft Ghost... czy będzie gorszy - nie wiem. Blizzard zawsze mile zaskakiwał i wątpie, że wyda grę gorszą niż "8/10". po prostu są gusta i guściki, ale po grze w realiach Starcrafta, można naprawdę dużo, dużo się spodziewać.

wszystko zależy od punktu widzenia. dla Ciebie DoC będzie lepszy, bo bardziej wolisz Finale i jRPG - dla mnie nawet jeśli gra będzie gorsza, to i tak będe cenił Ghosta, ze względu na Starcrafta, którego wśród gier naprawdę wysoko sobie cenię. zresztą pożyjemy zobaczymy - abym mógł się wypowiadać na temat co będzie lepsze, niech wydadzą najpierw oba tytuły w europie.



Cytuj
Tak na zdrowy rozum czy istnieje jakaś firma wydająca same genialde idealne tytuły? Nie smile.gif. A Square trzyma ogólnie bardzo wysoki poziom nadal i jestem przekonany że będzie tak jeszcze długo. Square, Enix, Tri-Ace, Game Arts - te słowa mówią wszystko.
tak samo jak Blizzard, Ubi-Soft, id-software i wiele firm na rynku europejskim i amerykańskim. takie moje zboczenie - nie wszystko co japońskie musi być najlepsze. (aczkolwiek Chrono Crossa nic nie przebije :P )



Cytuj
(wiem że wyszedł mi z tego posta groch z kapustą, ale jestem leniwy i nie chce mi się poprawiać)
same here - i przepraszam, że tak upierdliwie bronię Blizzarda, ale mam powód heheheh
Kame Hame Ha

Offline Giant Enemy Crab

  • Daredevil
  • **
  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
    • http://www.squarezone.pl
Czy Square-Enix powinno dać już sobie spokój ?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 08, 2006, 10:44:33 pm »
Dobrze, dobrze. Każdy ma swoje zdanie. Broń sobie Blizzarda, a ja nadal nie będę miał o nim bardzo dobrego zdania. W Wowa grałem i nie jest zły, mówię tylko że ff11 jest sporo lepsze. A doba wowa? Tylko w europie i stanach i to przede wszystkim dlatego że to nowszy tytuł. Ogólnie na ff11 ma prawie 5 razy więcej graczy niż Wow. Ludzie wiedzą co dobre. Co do diablo, to ludzie owszem grają z jednego powodu... nie trzeba płacić abonamentu :). To wszystko bo diablo 2 w chwili gdy sie ukazało nie wnosilo nic nowego do gatunku i  już w chwili premiery było przestarzałe. No tak chyba całkiem zeszliśmy z tematu. Zdarza się. W sumie teraz wypadałoby napomknąć coś o tym Square... ale nie bede sie powtarzał.

Offline TheGrim

  • Soldier
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
    • http://
Czy Square-Enix powinno dać już sobie spokój ?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 12, 2006, 10:31:26 pm »
hmmmmm ciekawa rozmowa :P ale szczerze mowiac uwazam, ze nie powinno sie w zaden sposob porownywac gier Square do Blizzarda :) zupelnie inne gatunki i klimaty :) WoW jest bardzo dobra gra, ale znajac SE to FF11 tez niczego sobie nie jest :] ocenic dokladnie nie moge bo w FF11 nie gralem... a czy jest ciezko dostepny? powiem tak.... juz nie :) ostatnio w Empiku znalazlem kilka sztuk, a i w internecie tez mozna znalesc ta gre :)
"A scattered dream that's like a far-off memory.
A far-off memory that's like a scattered dream.
I want to line the pieces up --
yours and mine."


Offline Ashley Riot

  • Riskbreaker
  • Admin
  • ******
  • Wiadomości: 690
    • Zobacz profil
    • http://vagrant-story.webpark.pl/
Czy Square-Enix powinno dać już sobie spokój ?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 12, 2006, 11:55:56 pm »
czy SE powinno dać sobie spokój? Chyba nie, bo mimo, że robią teraz sporo przeciętnych gier to jak już coś poważnego wyplują to aż się uszy trzęsą. Miałem ostatnio okazję pograć w demo FF12, które zabrało mi mniej niż godzinę, a i tak już nie miałem czego szukać. Jeszcze Kingdom Hearts 2, nie grałem, ale zobaczę na dniach, domyślam się, że dobry kawałek softu. Nie wspominam o nowej Grandii, bo mi się słabo robi.... więc jak już się SE nazbiera tytułów godnych uwagi to nie wiadomo co wybrać :)

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: Czy Square-Enix powinno dać już sobie spokój ?
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 03, 2007, 09:26:55 pm »
Zdecydowanie nie!!!! Bo tutaj możemy rozmawiać o innych grach niż chrono i FF. Często grywałem w Front Misssion i szukałem wątków ,gdzie mogę i tej grze popisać. Ja myśle, że lepiej by było tutaj zrobić ankiete, bo troche dużo robi się tu postów.
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)