Autor Wątek: Metal Slug  (Przeczytany 5581 razy)

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
Metal Slug
« dnia: Stycznia 07, 2004, 04:56:12 pm »
Według mnie brakowało tutaj tego tematu :D .
Jaka jest Wasza opinia o tej grze??
Osobiście sądzę,że jest to najlepsza strzelanka arcade\'owa.Całkiem niezła grafika,fajna muzyka(a te z MS4 i MS5 poprostu wymiatają).
Grałem we wszystkie części i mogę teraz powiedzieć,że moją ulubioną częścią jest Metal Slug 3,a Metal Slug 5 niestety chyba najgorszy.Jest on bowiem strasznie krótki(5 plansz),nie ma Generała Mordena a tytułowym Metal Slugiem możemy się przejechać tylko raz.Jest tam coś w stylu \"kroczącego\"Sluga,fajny ale to nie to samo.Najfajniejszy jest tam \"stuningowany\" Maluch z karabinami maszynowymi po bokach :D
Czemu mi najbardziej się podoba trójka?
Pojawiają się tam praktycznie wszyscy przeciwnicy z poprzednich części oraz nowi.Ostatnia plansza jest cholernie długa(prawie pół godziny trwa) i jest strasznie rozbudowana(najpierw lot samolotem,walka z fałszywym Mordenem,lot do statku UFO i zniszczenie go).Jest tam też pełno nowych pojazdów.
Obecnie gram trochę w Metal Sluga 5,ale niedługo się przerzucam na MS\'a 3                            
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline Mortus

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1073
    • Zobacz profil
    • http://
Metal Slug
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 07, 2004, 05:04:47 pm »
Metal Slug jest po prostu piękny. Ile ja to na niego żetonów wywaliłem, jak jeszcze nie miałem emu :D Jest zarówno akcja jak i humor, a scenka po walce z ufo była zarąbista (ten xhłopek w samolocie go rozwalił jak w Dniu Niepodległości) :D:D                            
Mortus łoz hir
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" - by unknown artist

Offline FaLa

  • Knight
  • ****
  • Wiadomości: 324
    • Zobacz profil
Metal Slug
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 07, 2004, 05:09:56 pm »
Gralem od MS 1 do 4 i powiem tak: dobra gra, milo przy niej spedzielm czas ale szkoda ze kazda z nowych czesci nic nowego nie wnosi,od czasu do czasu to pojawia sie nowy przeciwnik. Za kazdym razem wygladalo to jak bym gral w jedno i to samo czesc. Ale i tak polecam kazdemu kto jeszcze nie gral (o ile sie znajdzie taka osoba :) )                            
Posting and You
... Każdy człowiek chce znać przyszłość...
Aż zobaczy jak okrutne przeznaczenie szykuje mu los! Niektórzy wariują ze strachu...
Inni umierają gdy pozostaną pozbawieni nadziei na ocalenie !
Uważaj, bo cena nieograniczonej wiedzy jest wysoka...

Offline Shmatan

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • http://neojsite.cal.pl
Metal Slug
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 10, 2004, 07:37:23 pm »
Metal Slug X... gralem w 1,2,3 :P
Metal Slug X jest tylko na PSX\'a wiec tylko w to gram :P z kumplami wyrzynka jest wieeeeeelka :P jedna z lepszych gier na 2 playeroow :P
a znalezienie WSZYSTKICH ukrytych ludkoow i kasy na planszach tesh jest fajne :P MSX rulez :P                            
NEO JSITE - duchowy następca jrpg.pl

W hołdzie kreatywności  *.*

<-mój design ^^''

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Metal Slug
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 25, 2004, 02:29:10 am »
Siiiii!! Metal Slag wymiata strasznie!! gralem w dwie czesci na PSX-a i jedna iobie byly zajebiste nie pamietam jak sie nazywala jedna ale wiem ze druga to MSX i zadzila gdy jedlismy duzo owocow to kolesie \"ciutex\" przybierali na wadze :lol:  i wogole ostatnia akcja byla tak zajebista z tym samolotem ze nie moglem sie poskladac z podlogi jak to zobaczylem :D . Z Qmplami gra sie zajebiscie ale po wielokrotnym przejsciu gierka sie niestety nudzi. W tej drugiej czesci na PSX ktora zaliczylem po przejsciu gry odblokowywaly sie 3 minigry w jednej z nich trza bylo przeprowadzic na druga strone planszy Zydow ktorzy biegali pod papierowym kartonem imitujacym czolg(tez smieszna akcja :D ). Grafika w Metal Slug bardzo ale to bardzo mi sie podoba i zaluje bardzo ze SNK juz nie istnieje choc prawa do ich gier zostaly sprzedane to nie wiem czy ta seria bedzie nadal tak wspaniala, ale kto wie moze nie straci klimatu a w zamian bedzie dluzsza...ale to byloby chyba zbyt piekne!                            


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Quezacotl

  • Soldier
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
    • http://
Metal Slug
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 09, 2004, 08:22:33 am »
Metal Slug...znakomita arcadowa strzelanka. Ogólnie nie przepadama za strzelankami, ale Metal wciągnoł mnie na całego. Niestety miałem okazje grać tylko w Metal Slug X na PSX-a i to po japońsku, ale dla chcącego nic trudnego :)                            
"Jest widok ogromniejszy od widoku morza - niebo. Jest widok ogromniejszy od widoku nieba - wnętrze ludzkiej duszy."

Offline GamePlay

  • General
  • ******
  • Wiadomości: 604
    • Zobacz profil
    • http://gunzbibo.neostrada.pl
Metal Slug
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 09, 2004, 07:46:08 pm »
Pierwsze 3 Metal Slugi były najlepsze, potem to tylko ulepszali je dla fajnieszych gadżetów i było coraz trudniejsze. Ostatnia wersja jest według mnie najgorsza  :-? Już się nie walczy z tym fajnymi faszystami, tylko z jakimiś dziwakami. Każda część staje się bardziej Science fiction, w ostatniej możemy wsiąść do robota który potrafi latać a na koniec się rozwala jakiegoś smoka (tak w ogóle z nikąd jakiś smok wyleciał, o co tu chodzi?). W pierwszych dwóch częściach są normalne helikoptery, czołgi (tylko samoloty z 2-giej wojny światowej). Wada tej gry jest taka, że w tytule mamy nazwę czołgu, a rzadko nim chodzimy. Ogólnie tą grę polecam :)                            
I got my head checked by a jumbo jet. It wasn't easy but nothing is, no... [Whoo hoo!] Well I feel heavy metal [Whoo hoo!] And I'm pins and I'm needles [Whoo hoo!] Well I lie and I'm easy, all of the time and I'm never sure why I need you... Pleased to meet ya!

Offline K4m!k423

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Metal Slug
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 17, 2004, 08:19:05 pm »
Cool  gra zawsze jak Shamta...n szedł ze mną na nocke to w nia gralismy chyba z setki razy to przeszedł a ja mnie ale i tak ta gra jest coool i jak jeszcze konsolki nie mialem chociaz teraz i tak juz nie mam to chodzilem sobie na salon gier i karal w to wypaaaaassss Graaa                            
Jak tu sie nie pociac jak cie dziewczyna rzuci;(((

Offline g-H-o

  • Soldier
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Metal Slug
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 18, 2004, 08:25:37 pm »
Metal Slug to juz legenda. Jest to jedna z gier, ktora udowadnia nam, ze czasy grafiki 2D nie dobiegly konca... Jednak patrzac na czesc 5 odnosze wrazenie ze autorom zaczyna brakowac powoli pomyslow. Dlatego powinni powstrzymac sie od wydawania kolejnych czesci by nie popsuc wizerunku calej serii.                            

Offline K4m!k423

  • Soldier
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Metal Slug
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 22, 2004, 01:20:19 pm »
g-H-o ale kurde chyba byśbył happy jakby zrobili nową wersje MS tylko ale jak zrobią w 3D to gra straci troche klimatu nie ma jak stare dobre 2D                            
Jak tu sie nie pociac jak cie dziewczyna rzuci;(((

Offline White_wizard

  • Keyblade Master
  • Weapon Master
  • *********
  • Wiadomości: 2242
  • A way to the Dawn
    • Zobacz profil
Metal Slug
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 29, 2004, 06:57:21 pm »
Osobiście grałem i mam na dysu wszystkie Metal Slugi od 1 - 5 (ściągałem przez modem, ale było warto :D) Moim zdaniem najlepsza arcadowa strzelanka. Najbardziej podobała mi się trójka. Była długa, nabajerowana i miała świetną fabułę (lubię zabijać kosmitów :D ) A jeśli chodzi o muzykę to najlepsza była piątka. Te fajne, \"podrasowane\" kawałki przypadły mi do gustu. Ogólnie giera jest fajna( i przynajmniej można się wyładować)                            
You were born from nothing, you will turn into nothing. What have you lost? Nothing!

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
Metal Slug
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 23, 2006, 02:08:40 pm »
Ostatnio grałem w Metal Slug 3D. Wyszedl chyba tylko w japonii ale voice acting jest po angielsku tylko napisy po japonsku wiec mozna zrozumiec fabule... ale po kilku misjach dalem sobie spokoj, gran ie byla jakas tragiczna, ale poprostu zatracila swoj klimat.
To juz nie byla ta sama dawka pozytywnej zabawy... Metal Slug powinien byc zawsze 2D a zamiast wymyslac jakies gry 3D z ekipa to niech lepiej popracuja nad wieksz liczba leveli w odsłonach wersji 2D...


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Rbi_Traceur

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Uwielbiam grac w tego typu gry:)
    • Zobacz profil
Odp: Metal Slug
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 04, 2007, 06:10:39 pm »
ja mam na ps2 na plycie wszystkie czesci tych metal slugow. jest tam 1, 2, 3, 4, X, 5 i 6. zauwazylem ze w niektorych czesciach sa nowe postacie jak trevor lub markus.
Uwielbiam Grac w tego typu gry:)

Offline Braska final aeon

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 68
  • Annihilator
    • Zobacz profil
Odp: Metal Slug
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 03, 2008, 01:08:52 pm »
znakomita gra!!!! Najlepsza dwuwymiarowa strzelanka tylko niektóre części Contry ją przebijają A co do tego smoka to to nie smok lecz larwa tych kosmitów [ nie Mars people tylko tych drugich co się pojawiają w MS 6] Część 3 wymiata!!! szczególnie walka z matką wszystkich Marsjanów która strzela w ciebie energy ballami.
You will go to hell right now.

Offline G-1

  • "cudowny" użytkownik
  • General
  • ******
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Metal Slug
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 07, 2008, 08:30:20 pm »
Od dziś mam płytkę z  Metal Slug Anthology na PS2, graliśmy z kumplami i była beka nie do opisania hehe :F
(...)Poprostu ja nie mam czasu na granie w kilkudziestogodzinne gry po to żeby poznać fabułe jakąś lipnawą w której ziomu ratuje świat, a ja podczas tego ratowania świata biegam sobie mietkiem naciskam przycisk X i walcze z potworem, później oglądam film jak ten mietek główny bohater gada 30 minut z jego wybranką z czeg nie wynika nic ciekawego, później zaliczam każdą postać w lokacji i gadam z nią żeby dowiedzieć się na przykład że ładną mamy pogode, a nowa generacja konsol będzie mi oferowała to samo z tym że z lepszą grafiką... nie gry to już nie jest dla mnie główna rozrywka i nie mam czasu na kilkadziesiąt godzin grania podczas gdy o wiele epszą fabułe mogę mieć oglądając jakiś koreański film... teraz już mnie granie nie ara, jak mówiłem wcześniej przed konsolą chce się rozerwać, niepotrzebny do tego jest mi główny bohater stworzony z 40 milionów pixeli zamiast z 4...