Autor Wątek: Ciuszki, fatałaszki itp  (Przeczytany 26934 razy)

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #140 dnia: Września 12, 2008, 10:00:23 pm »
chchiałem napisać "ała", ale to też pewnie byś pod coś podciągnęła..

dlatego też nie napiszę tego :)

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #141 dnia: Kwietnia 07, 2011, 01:57:01 am »
zwiedziłem właśnie alledrogo w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego munduru i nakrycia na głowę z okresu III reichu. są fajne rzeczy, ale cenowo to mają rozmach. gdyby nie fakt, że nie mam w okolicy żadnego sklepu z takimi rzeczami (w Toruniu jeden był ale prędko tam nie zajrzę) to pozostaje mi allegrogo :( a chcę sobie III reichowski mundur sprawić do projektu filmowo-larpowego, który mamy ze znajomymi w planach :/
Kame Hame Ha

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #142 dnia: Kwietnia 07, 2011, 03:28:26 am »
zwiedziłem właśnie alledrogo w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego munduru i nakrycia na głowę z okresu III reichu. są fajne rzeczy, ale cenowo to mają rozmach. gdyby nie fakt, że nie mam w okolicy żadnego sklepu z takimi rzeczami (w Toruniu jeden był ale prędko tam nie zajrzę) to pozostaje mi allegrogo :( a chcę sobie III reichowski mundur sprawić do projektu filmowo-larpowego, który mamy ze znajomymi w planach :/

oj! Może być problem, bo Polsce handel tego typu rzeczami jest [już] zabroniony. Nawet na jarmarku Dominikańskim nie widziałam już klamer do paska ze swastyką [no może jedną, ale tak zżartą przez czas, że ciężko by to było 'reanimować'].
ciekawi mnei czemu jeszcze nikt sie nie pluje (albo i pluje, tylko nic na ten temat nie znalazłem, czyli sprawa słabo nagłosniona) że na drugi dzień zaraz po tak ważnym "święcie?!" będzie miał miejsce w Łodzi koncert Slayera i Megadeth (na którym mnie nie bedzie, chlip ;( )

Oj nie bój się, jeszcze się będą pluć. A ja mam nadzieję że potem Slayer zrobi roz*****l na całego i Szatan zatrymfuje, hłe hłe.
może nie będą pluć. W końcu to będzie 'po'. Gdyby miał być przed to naruszyłby triduum smoleńskie [jeszcze ważniejsze dla Polski niż paschalne] :]

 

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #143 dnia: Kwietnia 07, 2011, 09:08:01 am »
uch, nie do końca może sprecyzowałem o co mi chodzi - nie chodzi mi o autentyk a jedynie o wierną replikę do odtwórstwa historycznego. z tego co się orientuję, to takie rzeczy nie są zakazane prawnie, aczkolwiek mogę się mylić, bo póki co jeśli o odtwarzanie historii idzie to w bractwie naszym zajmujemy się okresem 1450 i całą końcówką średniowiecza...

są fajne mundury, ale cena 500 - 6oo zet to przesada lekka jest, bo materiały odpowiednie wyniosłyby na czystko koło 15o za materiał, plus koło 100 na dodatki pokroju orzełki, pagony itp. więc projekt można zamknąć w granicy 300  - 350 zł włącznie z robocizną. Gdybym miał opcję to bym kupił materiały i babce dał do uszycia, ale to z kolei wiąże się z problemem natury "co ludzie powiedzą" ale to chyba nie tylko u mnie w okolicy pokolenie starsze jest na tyle skrzywione pod tym względem, ze nie rozumiałoby idei takiego odtwórstwa. Swego czasu czytałem - w Bydgoszczy jest grupa odtwarzająca czasy III Reichu, kiedy tam będę chyba złożę im wizytę, może oni mają jakiegoś krawca, co robi takie rzeczy. poza tym ktoś musi w końcu takie rzeczy robić, bo wiadomo, że lepszy mundur na miarę zrobiony niż kupiony w sprzedaży wysyłkowej. Bo w końcu ludzie którzy zajmują się odtwórstwem historycznym musza mieć faktycznych przeciwników, a nie strzelać do niewidzialnych Niemców (a niewidzialni Niemcy strzelać do Polaków). a jak ktoś napisze, ze niech Niemcy bawią się w odtwórstwo historyczne wermachtu - nie, oni nie mogą. w ich kraju wszelkie nawiązania nawet w rekonstrukcji historycznej do tego okresu są zakazane prawnie (przynajmniej z tego co się orientuję). Poza tym mundur ss z całym szacunkiem, ale lepiej się prezentuje niż mundur II RP z tamtego okresu XD

z tymi cenami to jest tak, że jak przeszywanice sobie pod blachy robiłem, to na allegro śpiewali sobie od 400 zet wzwyż. ja poszedłem do sklepu, kupiłem materiały, dałem babce do uszycia i zamknąłem się w kwocie 150 zet. za resztę stać mnie było na rękawice. historyczne.

Ogólnie wiem, jest niby zasada chcesz coś dobrze i tanio, zrób to sam, ale jeśli o precyzyjne robótki ręczne idzie - to nie dla mnie, nie mam zdolności i cierpliwości.
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #144 dnia: Kwietnia 07, 2011, 10:11:36 am »
Cytuj
Poza tym mundur ss z całym szacunkiem, ale lepiej się prezentuje niż mundur II RP z tamtego okresu XD
Ale mówisz o mundurze galowym SS?? Te czarne, z Klossa i Stirlitza to właśnie galowe, a na co dzień tak naprawdę w SS używali takich samych mundurów jak wehrmacht, tylko patki mieli inne. Widziałeś mundury galowe wojsk drugiej RP? Granatowe półfraki, bardzo ładne. Petelicki parę razy zakładał, a tak to rzadko na zdjęciach je widać. A dlaczego? Wzór z 1936 nie miał zbyt wiele czasu by się zadowomowić.

Napisz na jakimś forum rekonstrukcyjnym. Ja kiedyś sobie chcialem uszyć płaszcz na wzór takiego przedwojennego i z tego samego materiału, okazuje się że wzory mają przedwojenne (do tego resortowe) a i materiał wiedzą gdzie dostać. Za płaszcz dałem ok. 350 złotych. 100 materiał + 250 krawiec.

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2011, 10:14:09 am wysłana przez Chief Roberts »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #145 dnia: Kwietnia 07, 2011, 10:19:06 am »
materiały to wiem, że tanio mozna w sumie na allegro dostać, bo jak nasze bractwo się obszywało to większość materiału (no, oprócz skóry, to mieliśmy  innych żródeł) to zakupiliśmy własnie na allegro. a patrze, że krawiec to nieźle Ci policzył za robociznę. Dobrze mieć jakąs znajomą krawcową, albo znajomą znajomego. W poprzednim sezonie dla dwóch nowych od nas z bractwa robiła taka krawcowa cywilki i za dwa komplety - dublet, nogawice i robe policzyła za robociznę niecałe dwie stówy.

a co do munduru, to na początek polowy, do potrzeb larpowych, ale na porzeby rekonstrukcji to włsnie mundur galowy. i tak, widziałem wspomniane mundury galowe II Rp -może jestem dziwny, ale szału na mnei nie zrobiły

/ok, by było zgodnie z zamierzeniami by pisać na takie rzeczy w wydzielonych topicach a nie w to - przenoszę. z podziękowaniem dla Tanta za odświeżenie w mej pijackiej pamięci kilku moderatorskich opcji XD

jest jeszcze na forum temat o militariach ale na dobrą sprawę wszystkie dyskusje można na te tematy tu przenieść, czy to stricte broń, czy umundurowanie wojskowe
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2011, 11:50:04 am wysłana przez Smögu »
Kame Hame Ha

Offline Chief Roberts

  • Szef Internatu
  • Paladin
  • *****
  • Wiadomości: 421
    • Zobacz profil
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #146 dnia: Kwietnia 08, 2011, 03:12:17 pm »
No te 250 złotych to raczej niska cena jak na krawca. Ja u niego raczej mam ceny po znajomości, bo i ojciec szył i ja sobie szyłem kilka garniturów i płaszczy. Normalnie nikt ci nie policzy 250 za płaszcz. Ja go używam na co dzień (oczywiście, w odpowiednią porę roku) a nie na bieganie po lesie z mauserem z marushina ;P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2011, 03:13:16 pm wysłana przez Chief Roberts »

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #147 dnia: Kwietnia 13, 2011, 07:39:25 pm »
przysiadłem ostatnio i zrobiłem kosztorys co jak gdzie kiedy i dlaczemu tak drogo, czyli ile trzeba by liczyć kasiory by w odtwórstwie historycznym odtwarzać żołnierzy wermachtu. z dostępnych na alledrogo i w demobilach rzeczy wychodzi na to, że im wyżej rangą, tym taniej. Bo oficera kompletując mundur galowy, plus buty i ewentualnie jakiś mauser przy pasie - koło 1200 max. Za podoficera w mundurze polowym dasz już 1600 zet a za zwykłego szeregowca - powyżej 2000. co i tak jest tanią sprawą w porównaniu z odtwórstwem średniowiecza, gdzie często same blachy kosztują koło 2 koła a gdzie tu jeszcze reszta :P
Kame Hame Ha

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #148 dnia: Kwietnia 13, 2011, 07:51:39 pm »
przysiadłem ostatnio i zrobiłem kosztorys co jak gdzie kiedy i dlaczemu tak drogo, czyli ile trzeba by liczyć kasiory by w odtwórstwie historycznym odtwarzać żołnierzy wermachtu. z dostępnych na alledrogo i w demobilach rzeczy wychodzi na to, że im wyżej rangą, tym taniej. Bo oficera kompletując mundur galowy, plus buty i ewentualnie jakiś mauser przy pasie - koło 1200 max. Za podoficera w mundurze polowym dasz już 1600 zet a za zwykłego szeregowca - powyżej 2000. co i tak jest tanią sprawą w porównaniu z odtwórstwem średniowiecza, gdzie często same blachy kosztują koło 2 koła a gdzie tu jeszcze reszta :P
zależy czy chcesz mieć blachy czy 'lekki' strój'. Mój brat po prostu kupił materiały [od jakiegoś kolesia, który specjalizuje się w 'odpowiednich' materiałach] i dał do znajomej krawcowej, a przeszywkę szyje sobie sam. Rękawice kolcze też robi sam.

Offline Nova/smogu

  • Zerg Lurker
  • SuperMod
  • *********
  • Wiadomości: 2237
  • MOAR!
    • Zobacz profil
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #149 dnia: Kwietnia 13, 2011, 08:31:50 pm »
kolcze rzeczy są fajne, ale w sumie bardziej dla wcześniaków :P późne średniowiecze jednak wymaga zakutego łba od góry do dołu :P dlatego zostałem u nas w bractwie mnichem, łażę teraz w habicie i nie muszę się martwić blachami :P swoją drogą taki habit to całkiem wygodna sprawa, majtków nie trzeba nosić w upalne dni, spodnie nic nie obcierają :P
Kame Hame Ha

Offline Hisoka

  • SS-Obersturmbannführer
  • Blade Dancer
  • ********
  • Wiadomości: 1371
  • Cute Cynic
    • Zobacz profil
    • http://smellofwhitecat.blogspot.com/
Odp: Ciuszki, fatałaszki itp
« Odpowiedź #150 dnia: Kwietnia 13, 2011, 08:38:13 pm »
kolcze rzeczy są fajne, ale w sumie bardziej dla wcześniaków :P późne średniowiecze jednak wymaga zakutego łba od góry do dołu :P dlatego zostałem u nas w bractwie mnichem, łażę teraz w habicie i nie muszę się martwić blachami :P swoją drogą taki habit to całkiem wygodna sprawa, majtków nie trzeba nosić w upalne dni, spodnie nic nie obcierają :P

i mali chłopcy bardziej ci ufają... :F

Gdybym miała iść do bractwa, wybrałabym łucznictwo. Blachy są niewygodne, kaptur kolczy wyrywa włosy, jeśli się spod szmaty 'wyślizgną'. No i do tego dochodzi moja postura, która niezbyt pasuje do kilogramów żelastwa.