Autor Wątek: FFVII na emulatorze czy wersja PC?  (Przeczytany 3610 razy)

Offline gukker

  • Soldier
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« dnia: Sierpnia 26, 2004, 05:05:46 pm »
Jestem nowy i dopiero zaczynam moja przygode z seria FF... :) Zawsze wolalem klimaty Forgotten Realms czy też Fallouty :)) ale ostatni zaintryfgowala mnie seria FF. Wiec zaczalem sobie od FFVI no i mam problem chcialbym pograc w FFVII ale nie wiem na co sie zdecydowac czy na granie w wersje z psx na kompie przez emulatora czy w wersje przeznaczona na pc. Zaznaczam ze mam tylko PC.
A tak poza tematem, chcialem wogole zdobyc FFVII ale niestety oryginaly na allegro posiadaja ceny zaporowe ponad 120 zl wersja pc. Mam pytanko, czy to jest spowodowane,ze dystrybucja w polsce FF byla bardzo mala? Bo ceny w porownaniu z seriami  Forgotten Realms sa o wiele za duze.
Z góry dzieki

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 26, 2004, 05:29:08 pm »
Hmmm moze ujmijmy to tak ... emulacja z PSX jest dobra i z lepsza grafa ale wymaga calkiem dobrego kompa, wersja na PC (posiadam takowa) jest dobra ale w oryginalnej wersji dostepna jest tylko akceleracja ze strony procka i ramu a nie karty graficznej (bez patchow) a to ma dosyc duzy wplyw na przyjemnosc kozystania z gry. A co do cen to faktycznie, ja oryginala kupilem dosyc dawno temy za 99zl a ze na allegro sprzedaja za 120zl to juz wina wystawiajacego aukcje (on oszalal czy co ?) A co do dystrybucji to... czy ja wiem ... gdziekolwiek gdzie do hipermarketu nie pojdziesz to na polce z grami PS2 widze FFX FFX-2 ...  wiec nie wiem za bardzo o co tobie chodzi z ta dystrybucja :D  


Cooool ^.~

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 26, 2004, 07:03:16 pm »
posiadalem obie wersje i powiem ze obie wersje za bardzo sie nie roznia...ja wole grac na emulatorze, dlatego ze mam pada :D...tak wiec qukker obojetnie jaka wersje sobie zalatwisz tak samo bedziesz rozkoszowal sie jedna z najwspanialszych gier w historii gier komputerowych :)

BTW: ja kupilem oryginalna platynowa wersje FF VII + dysk demo FF VIII za 25 PLN  :lol:

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 26, 2004, 09:55:51 pm »
GDZIE ?? GDZIES TY KUPIL FINALA TAK TANIO ?? ja nie moge ja tyle zbieralem a tu mi ty wyskakujesz z taka cena .... LOOL ^^ ale czlowiek jest glupi jednak :P


Cooool ^.~

Offline Kazumaru

  • Komercyjny chłopak
  • SuperMod
  • ***********
  • Wiadomości: 3357
  • Forbidden Lover
    • Zobacz profil
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 27, 2004, 01:15:56 am »
Cytuj
Mam pytanko, czy to jest spowodowane,ze dystrybucja w polsce FF byla bardzo mala? Bo ceny w porownaniu z seriami Forgotten Realms sa o wiele za duze.
Forgoten realms to gra wydana tylko i wyłącznie na PC a Final Fantasy VII to gra która najpierw była na konsoli Playstation a długo poźniej została wydana dopeiro na PC. Gry na konsole są droższe niż na PC i wydaje mi się że Square nie mogło zrobić za niskiej ceny w wersji na PC, zresztą wszystkie gry konwertowane z konsol na PC są tańsze od wersji konsolowych ale mimo to droższe od gier wydawanych tylko i wyłacznie na PC. A FFVII za 120zł. to kolesia chyba po**** jak w sklepie kupisz oryginalny wersja PSone za 99 zł.(albo i nawet taniej) w Platynie.


If I ever hear you say another women's name in your sleep you'll wake up the next morning with your joystick missing... got it?

Offline Ard

  • Wanderer
  • *******
  • Wiadomości: 1152
  • Vi Veri Veniversum Vivus Vici
    • Zobacz profil
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 27, 2004, 12:22:46 pm »
Cytuj
GDZIE  GDZIES TY KUPIL FINALA TAK TANIO  ja nie moge ja tyle zbieralem a tu mi ty wyskakujesz z taka cena

to bylo troche dawno, ale do dzisiaj jest moja perełką i leży na honorowym miejscu i raczej nigdy jej nie sprzedam :D

warto tez popatrzec na gieldzie, gdzie nie raz stoi kolo i sprzedaje oryginalne gry (uzywane bo uzywane, ale sa)...w czasopismach tez sie warto popatrzec, tak jak Gipsi mowil, mozna wyrwac platyne...
z drugiej strony to troche sie gosciowi nie dziwie...120 PLN za TAKĄ gre...wiadomo, piractwo i takie tam rzadzi, ale miec oryginalne FF VII...

 

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 28, 2004, 10:23:04 am »
Zawsze jest miec lepiej oryginal bo przynajmniej wiesz co kupiles a nie jak moj kolega kupil Far Cry'a na 3CD ze stadionu ^^ to zamiast gry dostal kolejno :1CD to jakis film z paniami ktorym bylo bardzo gorąco (do tego stopnia ze sie rozebraly :devil:  ^^) 2CD: Play (magazyn o grach komputerowych) z 07/01 z pelna wersja gry Gorky17 i Toca Racing ^^ CD3: no wreszcie jakies powiazanie z Far Cry bo koles nagral trzecia plyte z crackiem ^^ :lol:

Jak wiadomo kolega po prostu mial pecha i sie przekonal ze orygnial Rulezzz ^^


Cooool ^.~

MarvelliX

  • Gość
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 28, 2004, 12:35:13 pm »
Eeeetam a ja FF7 mam prawie gratisss (i prawie całą <_< - 1 cd mi brakuje :P ) od Zella :) no i to prawie oryginał bo kopia pochodzi z kopi kopi kopi [...] kopi oryginału :P
IMHO wole grać na emulatorze bo przynajmniej moge zapisać w dowolnym momencie :P i ssssie troche pobawić grą... niessstety ff8 mam na PC <_<  

Offline Solidus

  • This is no Zaku boy... NO ZAKU!
  • SuperMod
  • **********
  • Wiadomości: 2723
    • Zobacz profil
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 28, 2004, 02:42:59 pm »
I...nie wiem czy już o tym ktoś wspominał...w wersji PC jest muzyka Midi...
One little, two little, three little furries
Four little, five little, six little furries
Seven little, eight little, nine little furries
Ten little furry fags.
KILL EM!
Ten little, nine little, eight little furries
Seven little, six little, five little furries
Four little, three little, two little furries
One little furry fag.
ANYONE WANT TO DO THE HONORS?

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 28, 2004, 03:26:58 pm »
yyy to chyba dobrze co Solidus ? bo mi to MIDI wogole nie przeszkadza ^^


Cooool ^.~

Offline Tantalus

  • Master Engineer
  • Redaktor+
  • ************
  • Wiadomości: 4470
  • Idol nastolatek
    • Skype
    • Zobacz profil
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 28, 2004, 07:53:10 pm »
Ja wogóle nie poczułem różnicy... co z tego, że MIDI. Przynajmniej ładnie wszystko wyglądało, bo jakbym to na emulatorku jakimś odpalił... hmm. no cóż... gry na PSX to gry na PSX, a gry na PC to gry na PC. Mając dobrego kompa osiągnąć bardzo dobrą emulację, ale gra przygotowana specjalnie na PC ma jakość bardzo zbliżoną do konsolowej. Ja przeszedłem FFVII (zaraz będą we mnie rzucać różnymi rzeczami) przeszedłem tylko w wersji komputerowej i było świetnie.

Offline RiKKu-reloaded

  • Adventurer
  • *
  • Wiadomości: 61
    • Zobacz profil
    • http://brak :D
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 29, 2004, 10:27:27 am »
Chyba mocno od tych uderzen to nie dostales Tantalus ^^ Tez posiadalem wersje tylko na PC i jeszcze nie przeszedlem ... skubane Weapony ^^ :shu:  


Cooool ^.~

Offline Spinkings

  • Berserker
  • ***
  • Wiadomości: 211
    • Zobacz profil
    • http://
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 18, 2005, 09:35:13 am »
FF VII powstal pierw z mysla o PSX`owcach i tego tez powinnismy sie trzyac!! wiec ja osobiscie polecam ff vII na emulatorku niz wersje PC...a jeszcze najlepiej jak masz PSX lub PS2 i tam mieszac...bo wtedy czujesz...ze zyjesz... ;(  
Hejter aka Dziecko Neostrady... > faja odwaznym przez internet :]

Offline mr.pyro

  • Soldier
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
    • http://
FFVII na emulatorze czy wersja PC?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 18, 2005, 03:28:02 pm »
Ja kupilem ff VII za okolo 200 zl :P Ale jednak dla tej gry bym zrobil wszystko :D